Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.01.2010 11:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 17.5.2007
Příspěvky: 193
nějaké fotky jsem dal do galerie:

http://galerie.rcserver.cz/index.php?action=dtl&id=3354

_________________
- hlavně nekecat a lítat -
ION, byl statečný...
Helios F3A od Hyperionu 1kW
Extra 330 od VA Models, lítá úžasně
hydroplán Canadair z laminátu
F3K Long Shot, F3F Linx+el. trup, Thermik Dream 3m na 1,2kW
Banana od Baudismodel - kompozitová kráska


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.01.2010 12:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.4.2007
Příspěvky: 278
Miro, tohle vypadá, že máš těžiště víc vpředu než je nutné. Pokud bys ho posouval dozadu, tak opatrně a po malých kouskách, řádově milimetry.
M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.03.2010 13:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
DLG MIMI na svahu

_________________
- PARK fly - F3J/B/F/K -


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.03.2010 21:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Já byl lítat s mini v sobotu. Byla po upgrade ocasek a házecího kolíku. První ocasky vzali za své, když jsem se snažil při jednom přistání chytit éro do ruky. A startovací kolík zmizel a na jeho místě je karbonové lízátko. Nevím jak je to možné ale díky lízátku se mi jeví hody o hodně vyšší, cca 30 - 40m. A klouzal jsem v průměru 1,5 minuty. Kupodivu se našly nad sněhovou pokrývkou i nějaké nulky. Vydržel jsem blbnout 90 minut. Testoval jsem nové baterky Nexcell 360mAh a nová serva. Vše chodí suprově a opravdu neskutečné intenzivní zážitky s takto malým érem za minimální naklady. Všem kdo se nebojí stavět klasikou z balsy vřele doporučuji jako vstup do F3k.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.03.2010 21:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 784
Zdravím všechny mimiňáky. Zajímala by mě jedna věc, vlastně dvě (prozatím). Jak se chovají serva, když do nich pořád tahá ta pružinka. Bez klidové polohy musejí přeci strašně vrčet. A pak ještě, nemáte někdo potah papírem nebo vliesem? No jenom, jestli by to ještě dál nezlepšilo vlastnosti. :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.03.2010 0:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2005
Příspěvky: 948
Bydliště: Košice
steno1883 píše:
Zdravím všechny mimiňáky. Zajímala by mě jedna věc, vlastně dvě (prozatím). Jak se chovají serva, když do nich pořád tahá ta pružinka. Bez klidové polohy musejí přeci strašně vrčet. A pak ještě, nemáte někdo potah papírem nebo vliesem? No jenom, jestli by to ještě dál nezlepšilo vlastnosti. :idea:


serva nevrcia, pretoze je tam tenucky drot (0.3mm), takze ten mechanicky odpor drotu je len naozaj taky aby torzne vychloval smerovku...
co sa tyka potahu papierom je urcita sanca ze by to zlepsilo letove vlastnosti, na druhej strane, kto bude stale opravovat dierky od travy na spodnej strane kridla ? :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.03.2010 7:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 784
Tohle házedlo mě pobláznilo hlavu tak, že ho musím postavit. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.03.2010 18:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
Co takhle ho vymrsknout to hned dvakrát/třikrát? Nemám prostor kde si pižlat žebra apod., a tak jsem se stavbou z prkýnek mimo hru. Nějaká "stavebnice" by byla fajn.

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.03.2010 7:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 784
To já bych byl taky pro, ale zatím mi zůstává jen to pižlání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.03.2010 8:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2005
Příspěvky: 948
Bydliště: Košice
steno1883 píše:
To já bych byl taky pro, ale zatím mi zůstává jen to pižlání.

realne "sa uvazuje" o vyrobe kridla z XPS potiahnute laminatom :-) ...chýba len čas... :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.03.2010 16:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.10.2008
Příspěvky: 432
Bydliště: Roudnice, Srdov
Obrázky: 0
Kluci, chci se zeptat na dvě věci: trubku a gondolku.
Vím, že se to tady řešilo, ale nic konkrétního jsem nenašel. Tedy akorát trubku od Ikara.
Takže, myslíte, že trubka a gondolka z Ikarovi produkce by byly pro MIMI použitelné?
Nebo máte někdo nějaký jiný nápad?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.03.2010 16:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2005
Příspěvky: 948
Bydliště: Košice
rdubsik píše:
Kluci, chci se zeptat na dvě věci: trubku a gondolku.
Vím, že se to tady řešilo, ale nic konkrétního jsem nenašel. Tedy akorát trubku od Ikara.
Takže, myslíte, že trubka a gondolka z Ikarovi produkce by byly pro MIMI použitelné?
Nebo máte někdo nějaký jiný nápad?


balzovu gondolku mas hotovu za par hodin, na tom nie je ziadna robota a uhlikovu trubku som kupoval v RCM v Pardubiciach... POZOR - kupovat trubku urobenu z pancuchy, nie z rovingu !!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.03.2010 18:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 523
Bydliště: Valmez
jofrey007 píše:
POZOR - kupovat trubku urobenu z pancuchy, nie z rovingu !!!!


Můžeš zdůvpodnit nutnost punčochy?

Já si myslím, že naopak rovingová je lepší, protože vlákna jsou přímo bez nějakého křížení, které z nich dělá zmiji a tím pádem narůstá průtah. Další věc je, že vlákno je spirálovitě , což znamemá zase při ohybu trubky působení sil šikmo k vláknům. podle mne je nejlepší varianta zavřít roving mezi 2 vrstvy skla pod 45st vůči ose (může být i punčocha). Roving je rovný a namáhán ve směru sil a příčné sklo jej pomáhá držet proti zboření a zároveň fixuje na krut.
Punčochové jsem snad u káčka neviděl a používají se u ér kde není namáhání na ocas takové jako zde.

_________________
http://model.ypsi.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.03.2010 19:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2005
Příspěvky: 948
Bydliště: Košice
ikar píše:
jofrey007 píše:
POZOR - kupovat trubku urobenu z pancuchy, nie z rovingu !!!!


Můžeš zdůvpodnit nutnost punčochy?

Já si myslím, že naopak rovingová je lepší, protože vlákna jsou přímo bez nějakého křížení, které z nich dělá zmiji a tím pádem narůstá průtah. Další věc je, že vlákno je spirálovitě , což znamemá zase při ohybu trubky působení sil šikmo k vláknům. podle mne je nejlepší varianta zavřít roving mezi 2 vrstvy skla pod 45st vůči ose (může být i punčocha). Roving je rovný a namáhán ve směru sil a příčné sklo jej pomáhá držet proti zboření a zároveň fixuje na krut.
Punčochové jsem snad u káčka neviděl a používají se u ér kde není namáhání na ocas takové jako zde.


rovingove uhlikove trubky ktore dostat u nas su robene z vlakien rovingu, ktore su "epoxidovane" po dlzke trubky - takze pevnost na tlak takejto trubky je mizerna - zober si taku trubku do ruky a stlac - okamzite ju rozmacknes - tieto trubky nemaju ziadne "zovretie" medzi sklo ale je to len cisty roving....

mozno som sa vyjadril predtym nepresne - skratka treba kupovat trubky ktore maju "priesvitne konce" - cca 5-7 mm - dokaz toho ze to neni cisty roving


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.03.2010 11:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 523
Bydliště: Valmez
jofrey007 píše:

rovingove uhlikove trubky ktore dostat u nas su robene z vlakien rovingu, ktore su "epoxidovane" po dlzke trubky - takze pevnost na tlak takejto trubky je mizerna - zober si taku trubku do ruky a stlac - okamzite ju rozmacknes - tieto trubky nemaju ziadne "zovretie" medzi sklo ale je to len cisty roving....

mozno som sa vyjadril predtym nepresne - skratka treba kupovat trubky ktore maju "priesvitne konce" - cca 5-7 mm - dokaz toho ze to neni cisty roving


Pokud je to čistá trubka dělaná pultruzí, tak je to pro káčko nepoužitelné, protože štrejchneš SOP o zem a ona se ti krutem rozjede na jednotlivé vlákna jako deštník. V počátcích jsem si to prakticky ověřil.

_________________
http://model.ypsi.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz