Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1484 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 95, 96, 97, 98, 99  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: úte 04.02.2020 18:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
Ano, to je mi jasné, ale i přes to všechno se mi nepodařilo dovážit a musím do čumaku nacpat cca. 2 gramy, ale potřeboval bych co nejměnší závaží :) Olovo je v různých velikostech, kde se to dá vůbec sehnat? Dnes jsem byl v rybářských potřebach, ale tam měli jen sadu závaží od 0,2g - 2 gramy, ale to je prostě velké, pokud musím navážit ty 2 gramy.

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: úte 04.02.2020 19:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.9.2019
Příspěvky: 130
Bydliště: Staňkov, ČR
Obrázky: 5
V rybářských potřebách v oddělení muškařina hledej wolframové kuličky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: stř 05.02.2020 6:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
Ok, ykus9m se poptat :) díky za tip.

Jinak by mě ještě zajímala jedna věc, dovažujete křídlo? Vlivek házecího kolíku je pak křídlo na jednu stranu těžší.

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: stř 05.02.2020 7:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Nejsem zkušený K-áčkař, takže moji odpověď ber prosím s rezervou. Ale křídlo bych dovažoval podle potřeby. Když bude vlivem kolíku docházet ke klonění a musel bys mít v ustáleném letu trimem vychýlená křidélka ke kompenzaci, pak bych určitě dovážil. Jinak to považuji za zbytečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: stř 05.02.2020 8:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Keď nemám po ruke rýchlo nič na dováženie, tak do čumáku dám aj kludne 10 cent :D ked je málo tak 20 cent :D Neviem ako to máš natrepané v čumáku ale neverím že sa ti tam aj 5gramové "olovko" na dovaženie disku nezmestí.
To vyváženie krídla podla toho ako už písal, že ak ti to ide na jednu stranu, ale hlavne geometriu modelu skontroluj. Ja nevyvažujem krídlo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: stř 05.02.2020 9:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.3.2017
Příspěvky: 37
Bydliště: okr. Vyškov
Zkoušel jsem s dovážením křídla i bez a nějaký zásadní rozdíl jsem nepoznal. ... Píšu PM - v KM se můžeme potkat probrat to osobně ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: stř 05.02.2020 10:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Alebo prídi v nedelu do Vyškova na súťaž a tam ti poradíme a pomôžeme.

[url]https://www.f3kmorava.eu/zimní-liga-20192020/5-kolo[/url]


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2020 9:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Osobně jsem si na dovažování udělal sádrovou formu z vnitřního otisku špičky trupu. Potom už jen vyzkouším kolik je třeba dovážit a olovo se dá roztavit malinkým hořáčkem. Závaží se mi na progresovi vejde do čumáku do 5g bez posouvání baterky.

Jinak co se týká vyvažování křídel, na jednom progresovi to mám a na superlight verzi ne. V zásadě jde o to kolik musíš mít natrimováno, aby si docílil rovného letu. Pokud je to víc jak 2-3mm tak myslím že to stojí za to dovážit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2020 9:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.7.2019
Příspěvky: 53
Bydliště: Liberec/Lázně Libverda
Zrovna včera jsem zalítával nový mini DLG (takový trošku přerostlý MiMi se 110cm rozpětím) a o 2,2 gramy těžší křídlo s kolíkem (i bez kolíku je bohužel trošku těžší) je znát, takže budu dovažovat, než abych trimoval. Počítám s kuličkama z ložisek zalepenýma v konci křídla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: pon 19.04.2021 6:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2014
Příspěvky: 147
Bydliště: Slatiňany
Ahoj, jaké přijímače od Jeti se používají do F3K? Konkrétně Progress?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: ned 16.05.2021 11:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.5.2020
Příspěvky: 6
Mina píše:
Ahoj, jaké přijímače od Jeti se používají do F3K? Konkrétně Progress?

Ja mam DUPLEX EX R5 L, ten se tam vejde v pohode a dosah take dobrej (zatim, tukam na drevo).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: pon 07.06.2021 10:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Ahoj...v budoucnu bych si chtěl pořídit své první F3K. Něco jsem pročetl a udělal si obrázek, ale vše je starši a myslím si, že se vývoj docela dost posunul a možnosti jak začít asi také.

Jak moc dopředu po něčem pokukujete, když chcete nový stroj? Také sleduji modelbazar, když by se ukázal nějaký hezký kousek.

Otázkou však bude zda-li pořídit něco nového nebo lítaného.

Bylo mi doporučeno klidne vzít nějaký létaný uhlík, ale tam je otázkou to, jak jako nezkušený poznám, že to ještě za něco stojí? Nerad bych se tady nebo na FB dotazoval na prodávajícího....zda-li s letadlem více neplácal o zem než létal...

Zvažuji také se poptávat po 2.jakosti a vzít tak nový stroj. Nebo i funglovku, ale v případě uhlíku bych se zase hodně bál abych to hned nerozštípal.

Pokukuji po těchto strojích:
SharkPro - levné bubliny a asi nejelevnější varianta, ale moc jsem se o tomto modelu nedozvěděl
Thowt - docela hojně doporučované na začátek
Maat1 - asi nejlepší bubliny?
No a pak také pokukuji po Destiny/V2, Maat3 a Progress, ale tam bych asi hledal nějakou tu 2. jakost.

Pořád dumám jakou cestou se vydat....zda-li levnější bubliny za cenu horších letových vlastností, kde by se ušetřila nějaká koruna a nebyl by takový strach, že rozbiju prvotřídní stroj a nebo se toho nebát a jít rovnou do uhlíku a trošku zariskovat. Nebo něco létaného, kde je více neznámých.

Jak by jste začinali dnes vy?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: pon 07.06.2021 12:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.3.2014
Příspěvky: 7
Progress. Chicco


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: pon 07.06.2021 14:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Maat 1 vlastne niesu bubliny , ide len o jadro ale ide o normalne olaminovane kridlo ci chvostove plochy.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: úte 08.06.2021 16:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 307
Ahoj podelim se i Ja jak Jsem zacinal s F3K. Jako vubec prvni ero jsem mel Long Shot a ty jsem mel celkem dva, potom nasledoval a taky dvakrat Isis, potom Matt taky s jadrem a olaminovanem tkaninou a vsechny tyhle era litaly paradne, samozrejmosti bylo je mit spravne nastavene vychylky na kormidlech. Era dostaly dost zabrat a hodne jsem s nimy lital prakticky vsude kde se dalo. Ale porad jsem mel v hlave celouhlikove ero a tak jsem nasetril korunky a taky po dlouhem vybirani kde a od koho koupit celouhlikove ero, jedno bylo jiste ze nechci nic z druhe ruky. Nakonec jsem si vybral nejnovejsi ero Destiny V2 od Romana Plesla a nelituji toho, pro ero jsem si prijel osobne po predchozi domluve,postou jsem radeji nechtel nic posilat kvuli moznemu poskozeni modelu. Roman mne dokonce pujcil za barakem kam chodi letat svoje ero a parkrat jsem si s nim hodil a byl jsem hodne prekvapen jak model upaluje po odhozu nahoru, doslova z ruky vystreli jako das. S modelem Destiny V2 jsem hodne spokojen a urcite jsou lepsi modely o tom nepochybuji, ale ta moje chodi bezvadne,a vubec bych se nebal ze clovek ero poskodi behem hazeni, samozrejmosti je mit spravne nacvicene kroky a celou trajektorii odhozu.A hlavne se nebat a opravdu dat do toho hodu vse, takzvane hazet na pul plynu je blbost protoze prave timhle to ero je mozne poskodit. Celouhlikova era jsou na ten fofr po odhozu stavena takze vydrzi hodne, cenove jsou ty modely drazsi ale opravdu se to vyplati koupit celouhlikove ero, a potom clovek pozna sam ze opravdu nelitoval ty kacky do toho vrazit. Ahoj Jirka.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1484 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 95, 96, 97, 98, 99  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz