Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Házedlo F3K s názvem SPAM od GWSky
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2012 20:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2008
Příspěvky: 108
tak do vánoc jsme nevydržel (viewtopic.php?f=19&t=47064&start=15#p790488) a postavil opravdovější házedlo F3K s křídly a ocaskami od GWSky.
A tento model opravdu létá (jsem rekreační letec), na rozdíl od Mimi, se kterým jsem se však naučil házet.
Postupně doplním další info a fotky... První dojmy velmi dobré!


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2012 10:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2008
Příspěvky: 108
Tak jsem hledal nějaké nízkonákladové F3K po Mimi, když mně začalo frustrovat, že Mimi po vysokém (z mého pohledu:-) hodu nedobrou klouzavostí rychle ztrácí výšku. Nejlevnější je myslím Isis za 4200 Kč, cena je bez palubní výbavy. Chtěl jsem ještě něco levnějšího a nějakou náhodou jsem narazil na http://huskuv.blog.cz/1203/spam, křídlo s XPS jádrem pokryté skelnou tkaninou s d-boxem z netkaného uhlíku, k tomu ocasky XPS laminované netkaným uhlíkem, za celkem 2000 Kč.


Naposledy upravil bleak dne stř 23.05.2012 19:44, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2012 11:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2008
Příspěvky: 108
GWSka nedodává trup, ale sdělil mi, že je možné použít libovolný trup pro F3K. Po delším vybírání jsem vzal skleněnou gondolu, uhlíkovou trubku a kozlík VOP od http://model.ypsi.cz/. Cena bez pošty 819 Kč.


Naposledy upravil bleak dne pát 25.05.2012 5:31, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2012 12:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2007
Příspěvky: 198
Bydliště: Brno
Zajímavý tip ten huškův blog,jen je to chyba u mne,tedy v prohlížeči,že se nezobrazuje kontakt?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2012 14:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Huskuv blog je GWSka tady na RC manii :-) a jeho era litaji :-) mam s nimi velice dobrou zkušenost

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2012 21:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2008
Příspěvky: 108
Když jsem čekal na křídla o ocasky, přečetl jsem různé informace o palubní výbavě pro F3K a v souladu s mým záměrem na nízké náklady jsem objednal vše komplet z Hobbycity - serva, baterii, BEC, přijímač. Vše je vidět na obrázku, ty větší serva jsou Corony (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=16342) s kovovými převody pro křidélka. Cena palubní výbavy cca 700 Kč s využitím nějakých buddy codes.
Takže celý model včetně palubní výbavy, a taky včetně nějakých drobností, jako páky kormidel, struna, rybářská niť, házecí kolík, skelná tkanina a letoxit, by měl vyjít kolem 3900 Kč. No, ono je ještě nějaké poštovné, ale to vynechávám.

P.S. kontakt na GWSku je tady: http://huskuv.blog.cz/0810/kontakt


Přílohy:
DSC_0092.jpg
DSC_0092.jpg
[ 73.41 KiB | Zobrazeno 4039 krát ]



Naposledy upravil bleak dne stř 23.05.2012 19:53, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2012 7:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 126
Bydliště: bratislava
nic vzlom ale dalsi clovek ktory si nenecha poradit ze do hadzadiel sa nedaju pouzit serva z HC,je tu otom tolko vlakien,nechceme ludom zle ale kym ich tam nemas osadene tak skus aspon porozmyslat nad dymond d47 2x a d60 2x


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2012 11:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Z akého dôvodu chceš použiť na 2S LiPol 3,3 V BEC? Je to napätie len tesne nad hranicou bezpečného napätia pre prijímač (pri špičkách odberu serv sa môže resetnúť) a okrem toho zbytočne znižuješ moment serv. To už by bol lepší prípad použiť 1S LiPol napriamo, čo ale nie je do dospelého Káčka rozumné. Druhá vec sú tie servá. Ak si naozaj prečítal diskusie o výbave a napriek tomu tam chceš dať toto, nemá zmysel to rozoberať. Prídeš na to sám.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2012 13:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2008
Příspěvky: 533
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Obrázky: 1
Co se týče serv, tak jsem tohle očekával... Všici z Vás máte odskoušený D-47 a D-60, ale zkoušel ste někdo třeba ty HD- 65? Troufám si říct že asi ne. Já je lítám se všema svíma házedlama, tede až na Osirise II. Jsou to serva v digitálu a dost dobře choděj. Zatím se mi nestalo aby to servo nějak selhalo. Ale to je můj osobní názor na tyto serva a nikomu ho nenutím...
A je přece na každým znás co si dáme do letadal za elektroniku... Pokud stím bude majtel letadala spokojen a bude mu to vyhovovat, tak proč ne...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2012 14:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Hele GWSko, jak hodně funguje ta netkaná uhlíková textilie, co jsem četl tak s tím vystužuješ krídlo a ocasky ? Chtěl bych to taky vyzkoušet. Jakou to má přibližně gramáž ?

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2012 16:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2008
Příspěvky: 533
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Obrázky: 1
Jo požívám jí. Viděl sem to před několika lety u Poláků, když přijeli do Přibyslavi. Tak sem snima o tom dal trochu řeč a začal sem jí schánět. Funguje to celkem dobře.
Já používám 10g/metr.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2012 19:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2008
Příspěvky: 108
ten model už lítá :-)
jen to tady dávám po kouskách, protože není moc času.
Baterie je 3S (proč dovažovat olovem), BEC byl vybrán z neznalosti, ale už lítal v Mimi a nyní ve SPAMu také, necítím problém.
Serva DS65HB pro ocasky jsou subjektivně silnější než HXT900 (ty v Mimi vrčely, DS mlčí), nulová vůle, jsem jimi překvapený.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2012 21:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
OK když lítá tak lítá, ať ti to lítá. :D Ale ak by si sa tomu chcel v budúcnosti venovať trochu vážnejšie, tak v prvom rade použiť v Káčku 3S LiPol a zraziť to čínskym BECom na 3,3V je fakt maximálna hovadina (neber to osobne) a takisto porovnávať digitály za 5 korún s analógmi za 3 koruny (proste ten najlacnejší brak aký sa vyrába) a myslieť si aké je to super... je v tejto kategórii fakt úplne mimo. Tieto servá patria tak do EPP ozembuchu pre dieťa, ak chce jeho rodič zistiť či to bude dieťa baviť a preto to chce mať skoro zadarmo. Pre šetrných alebo finančne slabších je lacná a pritom výborná možnosť Dymond D60 a D47. Pre tých, ktorí chcú niečo lepšie sú digitály JR, možno Atlasy a do krídla nové MKS. HXT je úplný nezmysel, ktorý v F3K nemá čo robiť. Nech si o tom myslí kto chce čo chce, tí ktorí to naozaj lietajú (okrem doslovne pár výnimiek) by ti to potvrdili. :wink:
Mimochodom Mimi lieta úplne super (samozrejme vzhľadom k tomu že je to malé hádzadlo pre širokú verejnosť), bol som z nej veľmi milo prekvapený. Len samozrejme nesmie mať takú šialenú hmotnosť, ako som tu kedysi už neviem od koho čítal. Mal som ju krátko a väčšinou bol problém dostať ju dolu, nie hore.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2012 21:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2008
Příspěvky: 533
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Obrázky: 1
F3Káčka létám už několik let a za dobu co používám serva od HD se mi nestalo aby nevydrželi pořádnej nápor. Zvládaj v pořádku i dost brutání zacházení na závodech. Osobně si myslím že tyhle serva jsou dobrá volba pro začátek, ale i pro běžný lítání. Tyhle serva se dost často používají ve vrtulníkách, takže doufám že ti je jasný co se tam od serv vyžaduje.
Samozžejmě pokud ty peníze máš a chceš aby si měl to éro vyladěný, tak ty atlasy, D-47 a D-60 jsou jasnou volbou.
Víc už se o tom vyjadřovat nebudu. Sou tu od toho jiná vlákna.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2012 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
GWSka píše:
F3Káčka létám už několik let...
V pohode, veď o tebe nepadlo ani slovo, reagoval som na zakladateľa vlákna. Ja mám konkrétne s HD power najhoršiu skúsenosť v celej mojej modelárskej (asi 20 ročnej) praxi, ale nešlo mi konkrétne o nejakú "značku". F3K považujem za špeci kategóriu, ktorá kladie zvýšené nároky na model, vybavenie aj pilota, proste sú to súťažné "brusy" a už len kvôli tomu by som tam nedal servá v cene dvoch pív... Stačilo by si urobiť nejakú štatistiku z bežnej českej F3K súťaže. Myslíš že tam nájdeš podobné čínske experimenty? Pochybujem a ak, tak absolútne výnimočne. Prečo asi?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz