Switch to full style
RC házedla - kategorie, která má hodně blízko k "opravdovému" sportu.
Odeslat odpověď

Baterie pre F3K

stř 16.01.2013 12:52

Precital som cele forum a nasiel som len asi 3 celkom stare prispevky tykajuce sa vhodnych baterii.

Stale je najlepsie pouzit 4 clanky NiMh (Nexcel a pod.) kapacity cca 250mAh?

Chcel by som pouzit radsej LiPol, nie vsak v kombinacii s Ubec.
Pouziva niekto na napjanie 2S LiPol a 3 usmernovacie diody v serii na zrazenie napatia?

Re: Baterie pre F3K

stř 16.01.2013 13:21

Já jsem to zkoušel, měl jsem 2 diody a serva HV Dymond D60 a D47. No problem. Akorát mi časem vyhnil jeden článek. Já tam používal jeté LiPo z vrtulníku MCPX2, tak asi proto. Vrátil jsem se k NiMh 350mAh.

Re: Baterie pre F3K

stř 16.01.2013 14:44

Kacka sice nelitam, ale co takhle pouzit 2S LiFe?

Re: Baterie pre F3K

stř 16.01.2013 16:07

baui píše:Kacka sice nelitam, ale co takhle pouzit 2S LiFe?


Skvělý nápad, má ale dvě drobné vady:
1) hmotnost
2) rozměry

Já jsem aspoň LiFe dvojčlánek, který by se vešel do čumáku F3K, zatím neviděl, o hmotnosti nemluvím :-).

Osobně zůstávám u 1/2 AAA NiMH 250 mAh. Bohužel, nic spolehlivějšího zatím nevidím a to říkám s vědomím, že ani ty NiMH nejsou rozhodně nic moc :-(

Re: Baterie pre F3K

stř 16.01.2013 16:28

Létám 1S
http://kolmanl.info/index.php?show=long ... ba&start=2

Re: Baterie pre F3K

stř 16.01.2013 18:38

komár píše:Skvělý nápad, má ale dvě drobné vady:
1) hmotnost
2) rozměry

Neil nabízí tady to a označuje to také za LiFe: http://www.hyperflight.co.uk/products.a ... 0-mah-life
Rozměrově a hmotnostně by to použitelné asi bylo. Jinak ale s tebou souhlasím, já jsem v tomto případě také konzerva a používám Nexcelly, které mi perfektně fungují, ač mi to samotnému připadá divné :?

Re: Baterie pre F3K

stř 16.01.2013 20:36

Ahoj, já používám tyto nexcelly a jsou absolutně bez problémů. Napájí přijímač Futaba R6106HFC, 2xdymondy60 a 2xdymondy47. Létal jsem i tři hodiny vkuse a bez problémů.
http://www.gme.cz/nimh-akumulatory-pask ... -p540-235/
Proč hledat lehčí baterie, když je potom třeba dovažovat?

Re: Baterie pre F3K

stř 16.01.2013 20:45

Ja po prvom vyskúšaní dávam do všetkých Káčok 2S LiPol okolo 360 mAh a lineárny 5A BEC zbastlený doma za 10 minút z troch súčiastok z minimálnymi rozmermi. Hmotnosť celku je stále o pár gramov nižšia ako NiMH a výhodou je možnosť veľmi rýchleho nabitia na pretekoch.

Re: Baterie pre F3K

stř 16.01.2013 22:12

Dakujem za Vase nazory a skusnosti, najma od marosa, ktory to zhrunl v kocke.

Re: Baterie pre F3K

čtv 17.01.2013 14:56

Nemáte náhodou někdo zkušenost, co se stane, když se narazí prudší ranou do země a LiPolka se v čumáku zmáčkne? Dává i dál stejný proudy? Já je sám nepoužívám, tak by mě to moc zajímalo, protože bych je eventuelně vyzkoušel. Používám NiMh a ty dost mechanicky vydrží a i tak jsou po sezóně trochu pomačnaný.

Re: Baterie pre F3K

čtv 17.01.2013 15:11

onca píše:Nemáte náhodou někdo zkušenost, co se stane, když se narazí prudší ranou do země a LiPolka se v čumáku zmáčkne? Dává i dál stejný proudy? Já je sám nepoužívám, tak by mě to moc zajímalo, protože bych je eventuelně vyzkoušel. Používám NiMh a ty dost mechanicky vydrží a i tak jsou po sezóně trochu pomačnaný.

Teda Ondro, kdybych tě neznal... ty máš vážně po sezóně pomačkaný NiMhy? Snad s tím tak neřežeš, ne? Vlastně, teď si vzpomínám, občas asi jo: https://picasaweb.google.com/1150086964 ... 5491334754 :lol:
Neměl bych strach o to, jaké dá pomačkaná lipolka proudy, ale spíš o to, aby při mechanickém porušení nezahořela.

Re: Baterie pre F3K

čtv 17.01.2013 15:45

Podstatné je, aby se ten lithiový gel nedostal do kontaktu se vzduchem. Jinak problém většinou není. Loňskou sezónu se mnou lítala jedna baterka, která dostala ťukanec od listu rotoru a v klidu fungovala dál. Samozřejmě po důkladné kontrole ;)

Re: Baterie pre F3K

pát 18.01.2013 19:48

Já mám v obou letadlech RAY 2S 350 mAh a zatím maximální spokojenost.
Přílohy
DSC00301.JPG
DSC00302.JPG

Re: Baterie pre F3K

sob 19.01.2013 23:36

onca píše:Nemáte náhodou někdo zkušenost, co se stane, když se narazí prudší ranou do země a LiPolka se v čumáku zmáčkne? Dává i dál stejný proudy? Já je sám nepoužívám, tak by mě to moc zajímalo, protože bych je eventuelně vyzkoušel. Používám NiMh a ty dost mechanicky vydrží a i tak jsou po sezóně trochu pomačnaný.


Prudší ranou jsem narazil minulý rok na tom polétání u Jardy Čermáka. Žíně to byla dostatečná, trup ale šel vytáhnout ze země normálně rukou, křídlo je k vidění u Jardy. Baterka nevykazuje žádnou deformaci, létám jí dál v halovce.

Re: Baterie pre F3K

sob 19.01.2013 23:45

Libor píše:Létám 1S
http://kolmanl.info/index.php?show=long ... ba&start=2


Kdysi jsem o tom uvažoval, odradilo mě poměrně vysoké množství ran na tenhle systém.
Pokud se něco podělá např. na jednom servu, tak při 2s je dost šance, že zbytek bude fungovat. Při 1s je zase dost velká šance, že se resetne přijímač. Další slabinu to má, že pokud někdo hází vysoko, dokáže rozfletrovat křidélka.
Létám 2s lipol 240 nebo 350mAh + ověřený miniaturní BEC. Taky zkouším 2s napřímo na dymondy D47 a D60, které jsou na tohle napětí určené. Létám jenom od jara do podzimu, v tom případě je to dobrá možnost napájení.
Pokud někdo chce létat i v zimě, tak bych lipol ale radši opustil.
Odeslat odpověď