Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 19.01.2016 16:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
onca píše:
Rozdíl mezi Maat 1 a Thowt je největší v použitých materiálech a koncepcí. Maat se dá vyhodit výš a je o dost lehčí. Maat doporučuju tomu, kdo chce začít se závodama. Kdo ne, tak spíš Thowta, protože je tam dostatek místa na instalaci vybavení.

Bavíme sa tu o tom istom MAATovi . Maat1 je olaminovaný XPS, tak ako Thowt....
Predpokladám, že tom sa tu hovorí popcorn.......
až Maat2 je kompozit...
Tie trupy mi prídu rovnako mrňavé......

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 19.01.2016 17:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2009
Příspěvky: 309
Bydliště: LMK Chotěboř
Ano, je to přesně tak. Maat 1 i Thowt mají křídla a ocásky z olaminovaného XPS - popkorn :-)
Trup na Maat 1 i Maat 2 je stejný, protože né každý chce celokompozit, tam mám i levnější variantu.

_________________
RCgliders.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 09.12.2017 17:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.2.2016
Příspěvky: 7
Bydliště: Tábor
Dobrý den, na HK z EU skladu se dá nyní objednat Apollo 1550 Composite DLG Glider Airplane 1550mm za 69 euro. Doprava je zdarma. Myslíte si, že pro začátečníka na seznámení je to dobrý model? Děkuji za vaše názory.

_________________
Gama 2100, Taranis plus


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 09.12.2017 20:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
V první řadě to po osazení bude těžké. Dělené křídlo bude pro kruhový hod pevnostní problém.

Proč raději nesáhneš po ověřených érech:

http://www.rcgliders.cz/letadla/thowt-f3k/
http://www.rcgliders.cz/letadla/maat-f3k/

Já kdysi začínal s tímto

http://lsmodel.cz/index.php?page=model&model=vertex-III Vydržel mi 2-3 měsíce, než jsem rozebral křídlo, díky své nezkušenosti jak házet atd.

Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 9:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.2.2016
Příspěvky: 7
Bydliště: Tábor
[quote="makyk"]V první řadě to po osazení bude těžké. Dělené křídlo bude pro kruhový hod pevnostní problém.

Právě to dělené křídlo se mi zdálo dobré pro lepší transport. Ale z pevnostního hlediska je to asi problém.
Dík Kagis.

_________________
Gama 2100, Taranis plus


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 10:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Musíš si uvědomit, jaké síly na Káčko v okamžiku startu působí. Tam dělené křídlo fakt není dobrý nápad. Ostatně, proč by se jinak prakticky všechny F3K dělaly z pevným křídlem? Ono i závodníci by určitě ocenili snadnější transport, kdyby to šlo.

Já Ti dám jednu radu. Nekupuj si levné F3K. Není to k ničemu. Mám to z vlastní zkušenosti. Taky jsem šetřil a koupil Fling DLG od Great Planes. Bylo to utrpení. Pak šlo z domu a další byl Longshot 4 od Hořejšího. Jak už tady někdo psal, výška hodu není nijak závratná, ale co se týká letových vlastností, tak proti tomu Flingovi to je o vesmír jinde.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 11:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2017
Příspěvky: 114
Bydliště: Břeclav
Souhlasim s Bobik_CZ sam mam bazarove kacko...na nauceni staci ale ted chci hazet vys a s tim to proste nejde...je jiz opravovane samozdrejme tim padem uz i tezsi a tak celkove to neni ono....taky setrim :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 11:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Já za sebe můžu jen doporučit F3K Spam od Jirky Huška ...je to olaminované XPS ale v celku takže odpadá doma lepení a vyztužování spoje a lítá to moc hezky :-)

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 17:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.2.2016
Příspěvky: 7
Bydliště: Tábor
Ještě jednou děkuji všem za vaše názory. I tak jsem si Apollo objednal. Potřebuji se nejprve seznámit s touto kategorií. A snad mi nebudou pro začátek vadit letové výkony menší než u letadel, která jsou více než o 100% dražší.
Děkuji Kagis.

_________________
Gama 2100, Taranis plus


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 18:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Obávám se, že děláš stejnou chybu jako já s tím Flingem. Tady to není o výkonech, ale o tom aby to vůbec létalo. A v případě toho děleného křídla, aby se to nerozpadlo po třetím startu.

Nevím jestli ještě stojíš o nějakou radu, když se nakonec stejně rozhodneš špatně. :wink: Ale jednu Ti dám: až model dorazí, dej ho nejdříve na váhu. Pokud bude mít vzletovou váhu (tedy včetně všech komponent) větší než těch udávaných 340g, tak to ani nestavěj. Byla by to ztráta času. I těch 340g už je na házedlo až moc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2017 10:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.12.2012
Příspěvky: 8
Ahoj,
dle mého názoru to asi není moc vhodné éro na začátek, sám jsem
začínal s K1500 (konstrukční křídlo) od českého výrobce a to létá
celkem pěkně, ale cca po měsíci jsem stejně kupoval Thowta.

I to K1500 s uhlíkovou trubkou jako nosník jsem rozflatroval a nehodil
výš než 20 metrů. Proto si myslím že to tohle éro Apollo 1550 to
nevydrží i s ohledem kvality lapení čínských modelů.

Kagis: Pokud by jsi měl zájem o nějaké rady/pomoc napiš sz, jsem taky
z Tábora a nebude problém se sejít.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 19:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.12.2017
Příspěvky: 1
Já jsem si pro začátek pořídil Marabu - konstrukční, dobré provedení, létá fajn na naučení dobré.

Jako druhý model byl Shark - olaminované xps. Výška hodu o 10 více oproti Marabu ,letově dobré ,snadné opravy (vlastní zkušenost).

Jako další přišel na řadu Maat - dodáno do 14 dnů,provedení naprosto dokonalé -předchystané vše co jde předchystat. Ze samotné stavby zabere nejvíce času schnutí lepidla. Křídlo v celku - obrovská výhoda - odpadá i ta nejmenší chybička při lepení.Veškeré díry na šrouby (křídlo,vop) naprosto přesně udělané -stačí pouze utáhnout a je hotovo.Pro SOP je uděláno lože,vlepení je hračka.Jediná nevýhoda je místo v trupu.Pokud se použijí doporučená serva , je to naknap, ale řešitelné.
Co se týká letových vlastností, tak Maat je o třídu výše než první dva modely. Přijímač Frsky 8kanál s variem, HV serva napájena na přímo 520mAh 2S lipol = letová hmotnost 258g
Tím nechci snižovat hodnotu Marabu a Sharka - na naučení nebo pozdější vyzkoušení čehokoli dokonalé.

Ale kdo už alespoň trochu ovládá kruhový hod doporučuji Maata /vyšší hody,delší letová doba/ prostě paráda.
I přes o něco vyšší cenu ,je každá koruna opodstatněná.

Ještě podotýkám že nejsem letec se závodními ambicemi - létám pouze pro radost.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz