Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 290 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2016 7:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
No tak já se tedy přiznám byl jsrm zalítávat včera pár oštěpařských hodů a kámoš co lítal káčka že mi to hodí po odhodu se asi odpojila baterka od přijímače a skončilo to přímo čumákem cca 5cm v zemi ani sem to nemohl vydolovat. Takže slepit a házet si to sám příště :-D ObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2016 10:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2015
Příspěvky: 24
Fuha! Tak vidím, že som dobre volil, že som vsadil na pevnosť na úkor váhy. Ja mám špičku preventívne prelaminovanú ľahkým sklom. A čo trubka? Vydržala?
Včera som využil krásne počasie v Bratislave a Orca bola druhý krát vo vzduchu. Ja som sa spoľahol na synove skúsenosti a dopadlo to nadmieru dobre. Absolútna rovina, bezvetrie, bez termiky (pred zotmením). Výšku som ešte nestihol pozrieť zo záznamu, ale odhadujem vačšinou okolo 25-30m a časy 30-40 minut. Synovi sa to tak zapáčilo, že asi o Orcu prídem :lol: . Ale, nech si to Orca (a syn) užije. Závidím REX-ovi svah. Na svahu by sa to tej mojej veľmi páčilo. Nuž ale čo narobím. Nemám tu nič v blízkosti, kde by som vybehol. Na svahu by som to zvládol aj ja.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2016 11:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
No příčinou nebylo že sem setřil váhu či tak něco ale po odhodu se utrhla kabina a odpojila baterka z přijímače takže už jsem mohl jen smutně koukat jak to míří střemhlav dolů a opravdu to byla pořádná pecka dost jsem koukal že to přežilo takhle takže hodinka lepení a je to zase letuschopné jediné co přelaminuju je zobáček co vepředu drží kabinu protože ten se ulomil jediná věc co nepřežila je servo v křidélku ale mám náhradní ;-) zítra mám volno tak snad vydrží počasí snad se mi to dnes podaří spravit že bych zítra šel s orcou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2016 12:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Nooo Majky, to bych byl pěkně nas....., ale ty asi taky neskáčeš štěstím..... Jinak já jsem při předělávání potahu přední části taky přelaminoval 20g tkaninou celý předek a hodně špici, hlavně rohy. Není na tom sice potah už dokonale rovný a pěkný, ale mám to zpevněné a jsem klidnější... trochu :lol:

Lubomir: máš tam překlep, ty časy by měly být v sekundách :mrgreen: ale znalý pochopí. Když létám za klidu bez okolních vlivů, tak se pohybuji stejně. Svah sice mám, ale musím 2,5km autem na kopec, správným směrem tam fouká pravděpodobně jen vyjímečně a když svítí slunce tak přímo do očí :? Jinak ty krizovky byly včera vlastně dvě, jednou ztráta orientace a jednou jsem to odhodil přímo do slunce a vůbec nic jsem neviděl, jen jsem čekal kde éro vypadne a uvidím ho. Naštěstí podle předpokladu vpravo a dopadlo to dobře :P

Dneska už mě zase počasí láká, sice je tak trochu pošmournou, jakoby opar, má se měnit počasí, ale asi to nedám časově, přece jen mám ještě i jiné povinnosti než modely a létání 8)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2016 12:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
No nejsem z toho nadšenej žejo ale co s tím mapm to chytit za křídlo a rozmlátit? Hold to opravím a vím na co dávat bacha třeba to taky přetáhnu uvidíme. To počasí strašně láká ale dnes jsem v práci do 6 a zítra mám právě volno a docela rád bych to vytáhl ale to ani nestihne zaschnout lepidlo takže asi v týdnu až


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2016 13:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2015
Příspěvky: 24
:lol: :lol: . To teda bol riadny preklep. Ďakujem REX. To by sme asi lietali až do rána :lol: . Asi ani baterka by nestačila, hoci včera som bol príjemne prekvapený. Pôvodne uvažované baterky 1000mAh som nepoužil a mám tam 2S 350mAh. Po včerajšom cca 1,5 hodinovom lietaní mi ju nechcela nabíjačka vziať na STORAGE, musel som ju trochu vybiť cez žiarovku, hoci na letisko som ju bral tak, ako mi prišla z HK (asi 3,95V/článok, čiže v skladovacom stave).

P.s.
Ja mám kabínu uchytenú polyamidovou skrutkou M4.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2016 16:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Tak už jsem vše zase pěkně opravil čumám přetáhl 33g sklem latovka je 329,4g snad o víkendu bude pěkně a zalítnu to letu zdar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2016 18:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Majky007s píše:
Tak už jsem vše zase pěkně opravil čumám přetáhl 33g sklem latovka je 329,4g snad o víkendu bude pěkně a zalítnu to letu zdar



Pak podej hlášení :mrgreen:

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: ned 27.03.2016 19:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Tak jo byl sem si dnes zalítat docela foukalo tak sem lítal s betou kolem šesté se vítr uklidnil tak sem vytáhl orcu a naprostá paráda sice jsem se neodvážil na kruhový hod ale zalétal sem si dobře bude to chtít trochu cviku ale naprostá spokojenost :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: čtv 31.03.2016 17:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Moravany u Holic
Ahoj tak jsem se dnes odhodlal a šel to hodit. Nejdříve jako oštěp ale hodně se to klonilo doleva. Tak jsem to dotrimoval. Už při druhém bodu jsem zrušil čumák ale ne tak aby to nešlo dál.
Pak přišel na řadu kruhový hod. Tak 3 hody dva špatný, moc jsem se do toho opřel. Třetí už byl dobrý. Ale po přistání se mi ulomila směrovka. Takže konec.

Takhle to celé dopadlo.
TAKHLE

a

TAKHLE

Ale je to super. Opravim a jedem dál.

_________________
SIG Piper Clipped Wing - RIP Z-37A ve výstavběMeridian 10ccE-Flite TimberPrcek F3KOrca F3K


Naposledy upravil otompotom dne pát 01.04.2016 20:07, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: čtv 31.03.2016 18:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Paráda tak další :-) je potřeba se s tím naučit znám to čumák jestli máš tkaninu tak to přetáhni :-D je to opravdu lepší když sem byl naposledy s házedlem tak některý přistání byly hrozivé ale čumák je v pohodě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: pát 01.04.2016 20:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Moravany u Holic
Ahoj,

tak včera večer opraveno, přelaminováno.

A dnes paráda, celých 17metrů vysoko a tak 30 vteřin ve vzduchu :-D

Ještě se naučit přistávat k sobě nebo lépe do ruky abych nemusel tolik chodit :-D

Nemá to chybu!!!!

Teda drobnou jo, po odhodu se mi to hodně kloní vlevo po srovnání už letí rovně. Nevíte, čím by to mohlo být?

_________________
SIG Piper Clipped Wing - RIP Z-37A ve výstavběMeridian 10ccE-Flite TimberPrcek F3KOrca F3K


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2016 3:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Nemůžeš mít slabé servo na směrovce? To by tomuhle odpovídalo nebo že by se mohlo ohnout kormidlo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 19:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Moravany u Holic
Tak dnes lehká zkouška po opravě.
Dnes mi pro jistotu praskla trubka jak jsem šmrncnul směrovkou o oranici.
Je prasklá tak 40mm. Tak přemýšlím jak to opravit a nějak výrazně nezvýšil hmotnost ocasu.

Stále se mi to hodně kloní doleva po odhozu ale vypadá to ze to strhávám.
A taky jsem zjistil že mi asi přeskakuje servo na směrovce. Tak zkusím nějaké kovové.

Jinak paráda.

_________________
SIG Piper Clipped Wing - RIP Z-37A ve výstavběMeridian 10ccE-Flite TimberPrcek F3KOrca F3K


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 19:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Ahoj. Aktuálně taky měním všechna serva- no čekám až dorazí z čajny. Trubku jsem taky opravoval a to tak, že jsem ze skelné tkaniny vytáhl jeden pramen, trubku lehce potřel prstem epoxy chs 1200. Omotal vláknem a pak zabalil elektrikářskou páskou. Po vytvrzení šla páska dolů a docela hladká oprava. MR.
Příloha:
IMG_20160403_202839.jpg
IMG_20160403_202839.jpg
[ 75.57 KiB | Zobrazeno 2686 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 290 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz