Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak připevnit serva do křídla
PříspěvekNapsal: úte 28.02.2017 20:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Ja se nechci hádat. K ničemu to nevede. Jenom jsem chtěl říct, že na rámečku to drží dostatečně a je snadno zaměnitelné. A o deseti gramech to opravdu nutně být nemusí. Serva jsem taky lepil, do kompozitů obzvlášť. Používal jsem zahuštěný 5 min. epoxyd. Nevytvrdil se na kámen a serva šla "vyloupnout" po obřezání nožem. Ale nedělám to už tak.

Někomu poraď a sjedou tě zato, že jseš blbej. Na něco se zeptej a sjedou tě zato, že neumíš používat tlačítko "hledej". Že já nedržel hubu. Omlouvám se, už nic nenapíšu.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak připevnit serva do křídla
PříspěvekNapsal: úte 28.02.2017 21:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2016
Příspěvky: 264
Bydliště: Kutná Hora
Víš co je diskuze a fórum?

_________________
LionE, 5" Mefisto, 3" Meffie, Taranis T9, X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak připevnit serva do křídla
PříspěvekNapsal: stř 01.03.2017 4:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
https://cs.wikipedia.org/wiki/Asertivita
:roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak připevnit serva do křídla
PříspěvekNapsal: stř 01.03.2017 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jó asertivita, to je vysoce propracovaný nástroj k manipulování s lidma a jejich názory. V bývalém zaměstnáví v ní školili vedoucí pracovníky a my jsme tomu říkali nasertivita. :lol: Jednou mě vrchní mistr od strojařů (jiné středisko) asertivně přesvědčoval abych udělal úpravu v datech, do kterých jsem nesměl zasahovat, jen aby se urychlila výroba a nemuseli čekat, až jim to udělá konstrukce, protože ta měla na všechno dost času. :D Dokázal mě s naprostým klidem, tak vytočit, že mi ruply nervy a nakonec jsem ho poslal do pr.... :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak připevnit serva do křídla
PříspěvekNapsal: stř 01.03.2017 19:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2007
Příspěvky: 328
Bydliště: Jižní Morava, Újezd u Brna
Obalím papírovou "lízací" páskou a natvrdo k potahu. V případě potřeby pásku říznu a měním servo. Lehké a teplota atd. tomu nevadí. Kdo zná klasickou "lízačku", tak ta po vytvrdnutí funguje pomalu jak kdybych to olaminoval. Namočená páska se po zachnutí stáhne a ztvrdne.
tady je to vidět v sérii fotek s hlavním křídlem.
viewtopic.php?f=19&t=79182
Dělám to tak už roky s kolegy u různých modelů (minicorado atd.) a zatím bez problémů.
Přečetl jsem vlákno v rychlosti, tak pokud to tu už bylo, omlouvám se.

_________________
Moje modely:
http://mkalka.cz/clenove/clen.php?id=10


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak připevnit serva do křídla
PříspěvekNapsal: pát 10.03.2017 13:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Všem děkuji za rady,
zkoušel jsem servo zasmrštit, ale výsledek se mi moc nelíbíl. Neodkážu asi exaktně popsat proč, zřejmě by to fungovalo, ale rozhodnul jsem se , že takto ne. :)

Nakonec tedy zvítězila klasická hnědá lízací páska a 30-ti minutový epoxid. Je to přilepeno k hornímu i spodnímu potahu a vypadá to, že by to mohlo být OK. Ve vzduchu jsem prozatím nebyl . . .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak připevnit serva do křídla
PříspěvekNapsal: pát 14.04.2017 9:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
PeePoTN píše:
Nalepiť natvrdo a neriešiť. Kvalitné servo prežije model :D

Ale i servo má svou životnost a neříkej, že do nového modelu, dáváš vždy nová serva? Já teda né. Takže když serva jsou už v několikátem modelu, tak přilepení natvrdo mi připadá nevhodné ... Maximálně to tak dělám v houboletech a lepím vteřiňákem. Není problém pak vyříznout.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak připevnit serva do křídla
PříspěvekNapsal: úte 18.04.2017 6:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Hoki píše:
Ale i servo má svou životnost a neříkej, že do nového modelu, dáváš vždy nová serva?


No mal som Thowta tam boli dymondy D47 a D60, keď som ho rozbil tak D60 išli do EPP a D47 som predal kamošovi do voľného vetroňa kat. A2. V JJEdge som mal tiež dva dymondy D47 a hyperiony. 47 znova predal a hyperiony sú v šuplíku. Teraz mám Bravo a Maiu a v oboch mám natvrdo prilepené epoxidom KST X08 v3.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak připevnit serva do křídla
PříspěvekNapsal: úte 18.04.2017 15:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
PeePoTN píše:

No mal som Thowta tam boli dymondy D47 a D60, keď som ho rozbil tak D60 išli do EPP a D47 som predal kamošovi do voľného vetroňa kat. A2. V JJEdge som mal tiež dva dymondy D47 a hyperiony. 47 znova predal a hyperiony sú v šuplíku. Teraz mám Bravo a Maiu a v oboch mám natvrdo prilepené epoxidom KST X08 v3.

Tak vidíš a jednou i tato serva řeknou dost. Takže záleží na míře poškození okolí, když je budeš mít natvrdo a budeš je vyškubávat ven. Já vím, u některých modelů se šetří na váze kde se dá ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak připevnit serva do křídla
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 8:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.7.2009
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha 5
[quote="Amper"]Serva do kridel lepim tavnou pistoli. Kdyz se vejde tak servo zasmrstim do smrstovaci folie. Pak se da rychle demontovat - folie se rizne, servo vynda a folie sloupne. Tavne lepidlo pak jde odstranit.





Jakou smrštovací folii prosím používáš . Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz