Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Druhy a nastavení F3K
PříspěvekNapsal: pát 20.04.2018 10:56 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Polynom píše:
mohu poprosit o zdůvodnění? Jak řešíš náhony na pylonáku?

Prostě bych měl obavu, že se za vysoké rychlosti objeví síla, které to vyvlékne. A i zvýšený odpor.

Dělám to takto:
Příloha:
IMG_20180416_210153_HDR.jpg
IMG_20180416_210153_HDR.jpg
[ 47.68 KiB | Zobrazeno 4740 krát ]



Na Zetka používám vybroušené kleštičky. Jedna strana je na páky, která jsou z 1mm druhá na páky k servům.
Příloha:
IMG_20180415_150306_HDR.jpg
IMG_20180415_150306_HDR.jpg
[ 29.4 KiB | Zobrazeno 4740 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Druhy a nastavení F3K
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 12:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Siml píše:
Ahoj,

tak jsem se dostal k té slibované šabloně pro frsky radio a to přesně pro X10s, dám jsem i šablonu přímo pro X9D a X7, ale lze to překonvertovat programem Companion 2.2

!! po stažení souboru je potřeba změnit příponu z .txt na .otx (server nepovoluje soubory s otx příponou) !!

Honza

Krásná práce. A kterak tam řešíte přelet (maximální klouzavost)?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Druhy a nastavení F3K
PříspěvekNapsal: sob 05.05.2018 10:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
Siml píše:
Ahoj,
tak jsem se dostal k té slibované šabloně pro frsky radio a to přesně pro X10s, dám jsem i šablonu přímo pro X9D a X7, ale lze to překonvertovat programem Companion 2.2


Zdravím F3K maniaky,
vloni jsem bráchovi poskládal Destiny 2016, ale díky jeho klíčňokostní příhodě zůstal případ nedořešený... Osazení dle doporučení a vyšších standartů, snad bude vše OK a poleti TO!
Modelařím nějaký ten pátek všemi směry a dostal jsem "nalejvárnu" coajak udělat, takže tady bych nic neřešil - jen k mým historikům mi stačí (viz status) Hitec FLASH :-) A on, modelář z leknutí (jen tohle chtěl prostě zkusit a udělat si radost) si ale koupil něco chytřejšího, pro mne pole neorané a jsem asi línej se moc učit a babrat se v tom :roll:
Potřebuji tedy "napípat" jeho vysílač Taranis X9D Plus, v pomoc jsem doufal a čekal ji od Rimra, ale chápu jeho vytíženost a už jiný směr - tak poprosím o pomoc dál. A když tu vidím nějakou šablonu - nemůže mi ji někdo prosím zkonvertovat nebo poslat od sebe přímo pro daný vysílač?
Jde o ten základ, letové režimy - kdyžtak ať si pak už s křivkami atd. hraje sám, poladíme a hlavně pochopíme co a jak. Ale nechci vařit z vody. Díky moc!
(za odměnu bude fotodokumentace "co zůstane z Destiny v rukou amatérů" :lol: )

BTW - zvažovali jsme, že dojedeme juknout na workshop a pořešit to přímo LIVE výměnou za valašský penicilín, ale bohužel nám to časově nevyšlo... Bayeux

(a jestli má prosba zde vadí - šoupnu se jinam - jen to beru jako reakci na nastavení, které by tu mohlo pomoct a zůstat... Je rozhodně fajn najít k problematice komplexní téma ! )

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Druhy a nastavení F3K
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 8:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.12.2012
Příspěvky: 8
Bayeux píše:

Zdravím F3K maniaky,
vloni jsem bráchovi poskládal Destiny 2016, ale díky jeho klíčňokostní příhodě zůstal případ nedořešený... Osazení dle doporučení a vyšších standartů, snad bude vše OK a poleti TO!
Modelařím nějaký ten pátek všemi směry a dostal jsem "nalejvárnu" coajak udělat, takže tady bych nic neřešil - jen k mým historikům mi stačí (viz status) Hitec FLASH :-) A on, modelář z leknutí (jen tohle chtěl prostě zkusit a udělat si radost) si ale koupil něco chytřejšího, pro mne pole neorané a jsem asi línej se moc učit a babrat se v tom :roll:
Potřebuji tedy "napípat" jeho vysílač Taranis X9D Plus, v pomoc jsem doufal a čekal ji od Rimra, ale chápu jeho vytíženost a už jiný směr - tak poprosím o pomoc dál. A když tu vidím nějakou šablonu - nemůže mi ji někdo prosím zkonvertovat nebo poslat od sebe přímo pro daný vysílač?
Jde o ten základ, letové režimy - kdyžtak ať si pak už s křivkami atd. hraje sám, poladíme a hlavně pochopíme co a jak. Ale nechci vařit z vody. Díky moc!
(za odměnu bude fotodokumentace "co zůstane z Destiny v rukou amatérů" :lol: )

BTW - zvažovali jsme, že dojedeme juknout na workshop a pořešit to přímo LIVE výměnou za valašský penicilín, ale bohužel nám to časově nevyšlo... Bayeux

(a jestli má prosba zde vadí - šoupnu se jinam - jen to beru jako reakci na nastavení, které by tu mohlo pomoct a zůstat... Je rozhodně fajn najít k problematice komplexní téma ! )


Ahoj,

no napípat FrSky X9D problém není, jenom bych potřeboval vědět jak to chceš, ta šablona je pro X10S a to s hardwerovou úpravou. Mám místo levého přepínače vyvedené dospod tlačítko které řídí letoví režim start. Další věc je verze Open TX v rádiu. Pokud je to aktuální můžeš mě kontaktovat na j.simlikw@gmail.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Druhy a nastavení F3K
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2018 15:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Příloha:
F3K_sablona_Q7S.txt [1.24 KiB]
278 krát


Tak jsem se po dlouhém odhodlávání konečně ukecal, že proniknu do opentx. Původní šablonku jsem poněkud překopal, tedy, vlastně z ní zbyl jen dobrý nápad... A když už jsem si s tím hrál, tož sa i podělím.
Takže:
hardware:
Q7S, mechanicky upravená - SF mám jako tlačítko
F3K destiny extreme (proto se budou některé hodnoty tvářit podivně, jak popíšu níže, je to zcela jedno)
myšlenka:
Jednoduché nastavení s použitím křivek pro samostatné nastavení každého křidélka samostatně (myšleno v režimech termika /klapky/, brzdy /brzdy/) Ostatní režimy jsou nastavovány přes diferenciaci a to opět pro každé křidélko samostatně a přes hodnoty MAX které definují nulovou polohu křidélka v každém režimu samostatně... Jednoduše řečeno, i přes nepřesnou a nesouměrnou mechaniku křidélek lze vše nastavit souměrně.
definované přepínače:
SF - tlačítko /start, hod/
SB - přepínač /brzdy/ brzdy jsou předřazeny všem letovým režimům vyjma /start,hod/
SA- přepínač /rychlost, klouzavost, termika/
knipl plynu - v režimech /termika, brzdy/ posouvá dle křivek polohu klapek a brzd v rozsahu nastavení křivek (pro každé křidélko jsou definovány samostatné křivky pro oba režimy)
Letové režimy jsou přepínány prostřednictvím logických spínačů L01 až L06
L07 - ovládá mix výškovky do klapek při prosednutí letadla
L08 - ovládá mix výškovky do výškovky a směrovky do směrovky pro odlehčení pružin po ukončení létání
L020 - L025 - to už je v podstatě jen telemetrie, například L22 aktivuje ve speciálních funkcích hlasový výstup aktuální výšky modelu po překlopení z hodu do vodorovného letu.
vstupy:
I1 - křidélka
I2 - výškovka
I3 - směrovka
I4 - klapky (knipl plynu)
I5 - brzdy (knipl plynu)
/pokud chce někdo zadávat expa, pak tedy právě zde ve vstupech/

mixer:
CH1 - levé křidélko
řádky
1 - celková váha pro letové režimy vyjma /brzdy, klouzavost, termika/
2 - váha pro režim brzdy - diferenciace
3 - váha pro režim klouzavost - diferenciace
4 - váha pro režim termika - diferenciace
5 - váha pro letový režim start (přizvednutí křidélka nahoru)
6 - váha pro letový režim start (přizvednutí křidélka nahoru po uvolnění tlačítka)
7 - váha pro letový režim rychlost (přizvednutí křidélka nahoru)
8 - váha pro mávnutí křidélky nahoru při přechodu ze svislého do vodorovného letu
9 - křivka pro letový režim termika
10 - křivka pro letový režim brzdy
11 - váha pro mix výškovka do klapek při prosednutí
12 - váha pro logický spínač na odlehčení pružin (jen srovná křidélka do nuly před vypnutím modelu)
CH2 - pravé křidélko
CH3 - směrovka
řádky
1 - celková váha pro směrovku
2 - mix křidélka do směrovky
3- váha pro logický spínač na odlehčení pružin (mix směrovky do směrovky)
Ch4 - výškovka
řádky
1 - celková váha pro výškovku
2 - váha pro odhod (přizvedne výškovku při stisku tlačítka
3 - váha pro start (přizvedne výškovku po puštění tlačítka)
4 - mix klapek v režimu termika do výškovky dle nastavení křivky
5 - mix brzd v režimu brzdy do výškovky dle nastavení křivky
6 - váha pro logický spínač na odlehčení pružin (mix výškovky do výškovky)

NASTAVENÍ modelu
Nejefektivnější je následující postup.
v režimu klouzavost nastavit ve výstupech středy serv do nuly (subtrimy)
v režimu klouzavost nastavit ve výstupech horní rozsah křidélek (tzn. dám knipl křidélek do krajní polohy a omezím chod serva na požadovanou hodnotu, to samé pro druhé křidélko)
v režimu brzdy nastavit ve výstupech spodní rozsah křidélek (tzn. knipl plynu na maximální brzdy + knipl křidélek do krajní polohy, to samé pro druhé křidélko)
v jednotlivých režimech upravit spodní rozsah křidélka pomocí diferenciace v mixeru
v režimech brzdy a termika upravit křivky dle potřeby
Pak už jen rozsahy serv výškovky a směrovky + nastavení křivek mixu klapek a brzd do výškovky a máte hotovo. Směr chodu serv přepínat pouze ve výstupech!!!!!
Šablona je univerzální, nicméně je nezbytně nutné vždy na konkrétním modelu zkontrolovat její funkčnost a směr chodu serv. Zříkám se jakékoliv odpovědnosti za nastavení a funkčnost jakéhokoliv modelu při použití této šablony.
Šablona je volná k úpravám a libovolné distribuci pro nekomerční účely. Děkuji RCstudiu za pomoc při zodpovídání mých všetečných dotazů a napájení pinů na přijímač, a budou-li mít zájem mohou si šablonu šířit i komerčně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Druhy a nastavení F3K
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2018 15:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
No, a kdyby měl někdo zájem, tak + - to samé mám napípané i na spektrumu DX8 G2, tedy co vysílač dovolí napípat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Druhy a nastavení F3K
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 21:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.1.2017
Příspěvky: 2
sampoalphascan píše:
No, a kdyby měl někdo zájem, tak + - to samé mám napípané i na spektrumu DX8 G2, tedy co vysílač dovolí napípat.
Ahoj ja bych mel zajem. Diky za zaslani. G

Odesláno z mého SM-G920F a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Druhy a nastavení F3K
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 21:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
OK. Já to tady zkusím vložit, jen teď zrovna netuším v jakém formátu to s tý krabice vlastně leze.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Druhy a nastavení F3K
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 5:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Příloha:
010~7 F3K DESTINY.txt [33 KiB]
188 krát


Slibované nastavení pro spektrum DX8 G2. Je nutno přejmenovat přílohu z txt na SPM.
Lítal jsem s tím, tak by to mělo fungovat, postup nastavení modelu bude cca stejný jen diferenciace je dohromady pro obě křidélka. A samozřejmě v rámci možností vysílače. Jsou tam předchystané i nějaké mixy, ale nemám na čem odzkoušet.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz