Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vercelli 2018
PříspěvekNapsal: čtv 05.04.2018 15:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2009
Příspěvky: 309
Bydliště: LMK Chotěboř
Po dvou letech jsem opět rozhoupal pro závod ve Vercelli. Tento závod bych přirovnal k jednomu ze tří Grand Slamů co v Evropě máme. (Další jsou v Polsku a na Ukrajině). Jezdí tam soutěžit závodníci z celého světa. Je to asi tím, že je to první závod Eurotour a taky se tam po dlouhé zimě můžeme ohřát.
Jedeme tam ve složení Honza Šimlík, Tomáš Marek, Martin Zemánek a Petr Hulík. Na Petra se obzvlášť těším. Byl se mnou na prvním MS ve Švédsku a byl jen krok od finále. Potom jsem ho však na žádné soutěži roky neviděl. A Švédsko bylo pěkně dávno :-) Minulý rok se konečně rozhoupal a pořídil dva Snajpy se kterými si zalétal republiku a Mělník.
Tomáš a Honza chtějí okouknout novou verzi házedla Snipe a když to bude chodit leště líp, tak si je i pořídí. Martin má také od minulého roku Snajpy a stal se z něho ještě nebezpečnější soupeř.
Já jsem musel minulý týden k Jarkovi do Polska pro nové Fireblady 2. Ty poslední jsem rozprodal už na podzim a Jarek toho měl tolik, že je jsem si je musel jet k němu vylaminovat. Celý včerejšek jsem ještě zalétával a ladit budu určitě ještě v Itálii.
Vyrážím dnes kolem 20 h. Tomáš s Honzou až zítra ráno a nejlíp to udělal Martin. Ten už je tam týden a užívá si některý z lyžařských areálů.
Jestli tam bude signál, tak sem budu psát report jak nám to jde a co jsme zas vymňoukli :-)
Držte nám palce.
Ondra Rezler

_________________
RCgliders.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vercelli 2018
PříspěvekNapsal: čtv 05.04.2018 16:12 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Tak to držím palce.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vercelli 2018
PříspěvekNapsal: čtv 05.04.2018 17:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2017
Příspěvky: 114
Bydliště: Břeclav
Taky drzim palce :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vercelli 2018
PříspěvekNapsal: pát 06.04.2018 6:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Ondro držím palce, pozdravuj chalanov a hlavne, žiadne pi...ny :D :D :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vercelli 2018
PříspěvekNapsal: pát 06.04.2018 17:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2009
Příspěvky: 309
Bydliště: LMK Chotěboř
Predem se omlouvam za hacky a carky a tak,pisu z telefonu. Tak jsme konecne na miste v plnym slozeni. Ja po pohodovy jizde asi 13 hodin jsem se trochu prospal. Dopoledne dorazil i Petr a trochu potrenoval. Ostatni prijeli az navecer a taky to ted ladi. Je tu opet strasnych lidi. Ja mel v planu jak si to vse doladim a potrenuju hody a ani nahodou. Neustale je do ted je vzduchu kolem 20 hazedel,mezi tim se prohani koptery a obcas bzuci bublinkovy akrobati. Zalez jsem si daleko do kouta,ale rychly hody jsem si stejne nedovolil. Musim pockat az do vecera,jestli se to uklidni. Zajimavy rozhovor sem mel s frantikama. Maji nakoupeny novy Concepty 5 a k tomu stary NXT. Prekvapilo me,ze jsou zatim z Conceptu nejaky nesvy. Popisoval,jak to musi neustale honit na presne rychlosti a packovat. Presne jsem v tom videl problemy,co mel celou dobu JJ Edge.
Zitra zaciname az po sieste. Je to jediny vroubek,co ta soutez ma. Uz se tesim na vecerni pastu s ancovickama.

_________________
RCgliders.cz


Naposledy upravil onca dne stř 11.04.2018 9:12, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vercelli 2018
PříspěvekNapsal: sob 07.04.2018 15:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2009
Příspěvky: 309
Bydliště: LMK Chotěboř
Vcera byla veca od pani domu uzasna. Meli jsme to ve ctyrech chodech a na konci byl paradni zakusek ve stylu marokanky a buchty. Pivka si od minule nepolepsili a zas to maj jen ve tretinkach. O to vic byl vetsi kominek z plechovek:) Zatim mame odlitany jen tri kola a zatim to jde. Tomas ma za sebou obvyklou diru v kridle. Ani nevi s kym to bylo.
Zajimava byla uloha spolecny starty bez pomocniku. Uz tak byla tato uloha tezka a bez nich je to urcite nejhorsi,co se z uloh lita. Krom Honzi jsme se s tim poprali,ale videli jsme par favoritu,co z toho byli smutny.


Přílohy:
IMG_20180407_1250034.jpg
IMG_20180407_1250034.jpg
[ 176.5 KiB | Zobrazeno 3804 krát ]


_________________
RCgliders.cz
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vercelli 2018
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 11:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Jaké máte počasí? 5 odlítaných kol mi přijde nic moc.
Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vercelli 2018
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 11:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Čo sledujem v skupine na FB tak asi zamračené a zimu. A to sa Ondro chcel ohriať v taliansku


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vercelli 2018
PříspěvekNapsal: pon 09.04.2018 15:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2009
Příspěvky: 309
Bydliště: LMK Chotěboř
Tak jsem konečně zase v Čechách.
Jinak k závodům a počasí. Minulé ročníky byly vetšinou takové, že první den bylo na naše poměry vedro a bezfuk a druhý den zima a rvalo se všechno železo do letadel, aby se v šíleným fučáku mohlo alespoň stát. Tento rok se počasí vytáhlo. Oba dva dny byl vánek do 3m/s a krom rána bylo teplo akorát. Odrazilo se to i v létání. Téměř všichni nalétávali časy do plného a u prvních 15 závodníků rozhodovaly o pořadí jen házecí úlohy.
Po příjemném banketu se mě ráno moc vstávat nechtělo. Navíc jsem měl v neděli letět hned v prvním kole. Podle pořadatelů se mělo začít létat v 9 hodin. Naštěstí jsme byli v Itálii, kde to mají časové plány jen orientační, tak jsem si to do půl desáté stihl vše včas připravit. Termika po ránu nebyla. První úloha (3 x 200 s) se létala hlavně na výkluz. Občas se dalo nalétnout jen do slabé nulky. Tato úloha se nepovedla jen Honzovi, jinak si s ní všichni obstojně poradili.
Kluci z Prahy si to užívali. U Petra bylo vidět, že ho to zase po létech opět baví. Asi si dát občas pauzu není na škodu. U mě by to ale byl zřejmě konec s házedlama, protože už teď na mladý borce rychlostně ztrácím. Naštěstí je furt můj Fireblade lepší než pilot a nějak se to vyrovná :-).
Honza měl každý den jedno větší nedolétání a v součtu ho to vyneslo na 38. místo. Potěšit ho však mohou body, protože po přepočtu má skvělých 95,3%.
Martin měl jen dvě menší zaváhání v neděli, jinak se mu se Snipem daří. Sice obsadil 22. místo, ale veze si 98,4 %.
Petr měl prekérku jen v úloze poslední tři lety, jinak vše nalétával bez problémů. Body, co ztratil, byly jen z házecích úloh. Vyneslo ho to na 12. místo.
O příčku lépe dopadl Tomáš. Ten si veze ze soutěže nakonec dvě záplaty v křídle. Už je s opravami jak mechanici na F1, kde je výměna pneumatik ve vteřinách, tak i on se stejnou lehkostí a rychlostí látá záseky. Oba dva dny se mu neskutečně dařily rychlé hody. Trefoval se do signálů a přesně házel. Jeho největší skalp byl Cederik Duss, kde mu na na velkém žebříku nadělil 1s! Nebýt jednoho špatného záseku, kde se letadla zachytila a spadla až na zem, tak by mu to vyneslo umístění nejhůře do 5. místa. Takto byl 11. s 99,85 %.
Já se stejnými body, ale lepší škrtačkou byl 8. Na mě se podepsaly vánoce, velikonoce a lenost a ve všem jsem byl pomalý. Do příštího týdne na Chrudim musím trochu potrénovat na vlky, kteří určitě trénují celou zimu.
Moc novinek jsem neviděl. Jediná staronová novinka byl Snipe 2. Má to větší šíp křídla, trup už je logičtěji laminovaný jako celek. Opět úžasně vymyšlený ballastní systém. A co mě udivilo nejvíce, tak má baterie posunuté ke křídlu. Pořadí od čumáku je pak: přijímač, 4x servo a baterie. Jak to létá zatím ze svých zkušeností nevím. Cederik mě jen říkal, že je to lepší do větru a dá se opět výš vyhodit. Ono je těžké vylepšovat dokonalé.
O Conceptu 5 jsem se už zmiňoval. To co jsem se o CX 5 dozvěděl od Frantíků mě ještě potvrdily i další závodníci. Zřejmě je zatím neustále nejpovedenější CX 3.
Viděl jsem tam i pár pokusů od menších výrobců. Všichni mají problémy s povrchem, když mají zmáčknuté jádro. Proto se chodili dívat na posledního Fireblada od Jarka, který dokáže vyrobit povrch jak kdyby to byl vylaminovaný sendvič.
Na konci se mě stala nepříjemnost, která mě velice mrzí. Závodník při hodu za téměř bezvětří rozloupnul křídlo. Jsou to jen stroje a občas se to stane. Nehledě na to, že já jen slyšel dvě rány a myslím si, že si škrtnul při hodu o zem. On a jeho pomocník tvrdí, že ne, ale opravdu nevím. Navečer za mnou závodník došel, jestli nemám náhodou číslo na výrobce. Ptal se mě s čím létám já. Já mu ukazoval, ohledně jako všem, své Fireblady a že s ním déle spolupracuji a že si myslím, že má s Vladimírem nejlépe zvládnutou technologii jádra. Večer mě přišla výhružná sms s urážkama, že jsem nevěřil vlastním očím. S jeho obchodním partnerem jsem měl pohovor co se stalo a i díky němu zatím nebudu zveřejňovat došlou zprávu a jeho jednání. Praktika jeho jednání je opravdu přes rámec slušného chování, kterou jsem za roky u všech F3 nikdy nezažil. Poučení je, že už nikdy nebudu dávat žádná čísla :-)


NA závěr jem zapoměl na jednu důležitou zprávu. Ani jsme tomu nevěřili, ale Tomáš, Honza a já si opravdu vezeme placky! Jen pro zpestření jsme se po prvním kole zapsali jako družstvo. Když jsem vedle naších jmen viděl samá velká jména, tak se mě do toho ani nechtělo. A na konci celého ceremoniálu začali říkat naše jména, že jsem v družstvech vybojovali bronzovou příčku! Je to první placka z F3K v Eurocontestu pro Honzu i Tomáše. Kdyby jsme nemuseli frčet domu, tak by jsme to tam ještě řádně oslavili:-) Přelétali nás jen Francouzi a Švýcaři.
Závod byl jinak moc fajn. Až si zase za dva roky odpočinou záda a zadek od nekončící cesty, tak se tam opět rád podívám.
Fotky nějak přeberu a zveřejním.

_________________
RCgliders.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vercelli 2018
PříspěvekNapsal: pon 09.04.2018 15:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2009
Příspěvky: 309
Bydliště: LMK Chotěboř
Pak bych jen poprosil TomášeC, ať to po pár dnech hodí do sekce Akce.
Díky

_________________
RCgliders.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vercelli 2018
PříspěvekNapsal: pon 09.04.2018 18:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Gratulujem k paradnym výsledkom. Sledoval som poctivo posty na FB stránke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vercelli 2018
PříspěvekNapsal: stř 11.04.2018 7:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
hmm vzhledem k počasí je zajímavé, že by bylo na první místo v týmech...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz