Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 04.09.2013 8:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.4.2013
Příspěvky: 41
Velmi se mi zalíbilo házedlo pro kruhový hod a jelikož mám rád samokřídla je Saly ideální volba. Nějaký text k tomuto samokřídlu je v RC Revue 09/2012 na straně 28. Prosím našla by se nějaká hodná duše a oskenovala by mi tyto strany týkající se tohoto modelu.

případně bych moc prosil o zaslání na email: majla@email.cz

Děkuji


Naposledy upravil majla dne stř 04.09.2013 12:49, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: házedlo samokřídlo Saly
PříspěvekNapsal: stř 04.09.2013 12:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Tady na těch stránkách je ke stažení plán:
http://www.vth.de/flugmodell-und-techni ... mt-092011/
Je tam odkaz "Bauplan downloaden"

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.09.2013 12:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.4.2013
Příspěvky: 41
Díky za odkaz, plánek již stažen mám, přesně stejný jako jsi mi poslal na odkazu. Mě spíše zajímalo zda není něco napsáno ke stavbě, či nějaké jiné povídání k použitým materiálům.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.09.2013 13:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Jasně, myslel jsem si to, jen jsem se podíval co že je to zač, trochu jsem pogooglil a narazil na ten plánek, tak jsem ti to pro jistotu napsal. Ten článek nevím kde by se splašil, snad se zde ozve nějaký zdatný archivář :-)

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.09.2013 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
To je v podstatě kopie aluly.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.09.2013 19:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2010
Příspěvky: 243
Bydliště: Liberec
...jeden můj kolega jí přes zimu stavěl, tady je celý blog o stavbě:
http://inc.wz.cz/rubriky/17-Sally/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.09.2013 20:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
majla píše:
Velmi se mi zalíbilo házedlo pro kruhový hod a jelikož mám rád samokřídla je Saly ideální volba. Děkuji

Loni jsem měl příležitost to párkrát hodit. Zajímavý stroj, i poměrně dost pracný, ale není to ideální jako F3K. Vyhodit to nejde rozhodně příliš vysoko. Pokud by jsi to kombinoval s létáním na svahu, tak dobrá volba. Pokud chceš zkusit F3K, tak bych zvolil klasickou koncepci a pro začátek ti vřele doporučuji něco z toho olaminovaného poliše.
Zkusit si to jen ze "stavebnice" (všechno je hotové) sestavit. Uvidíš, že tohle není tak jednoduché správně to poskládat a osadit. Napoprvé napácháš chyby i když to bude osvědčený stroj a budeš tady k tomu mít detailní informace a návod. Komplet vlastní konstrukci bych nechal až na druhé kolo, jinak budeš z výsledku zklamaný.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.09.2013 20:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2010
Příspěvky: 243
Bydliště: Liberec
JMalik píše:
Loni jsem měl příležitost to párkrát hodit. Zajímavý stroj, i poměrně dost pracný, ale není to ideální jako F3K. Vyhodit to nejde rozhodně příliš vysoko. Pokud by jsi to kombinoval s létáním na svahu, tak dobrá volba. Pokud chceš zkusit F3K, tak bych zvolil klasickou koncepci a pro začátek ti vřele doporučuji něco z toho olaminovaného poliše.
Zkusit si to jen ze "stavebnice" (všechno je hotové) sestavit. Uvidíš, že tohle není tak jednoduché správně to poskládat a osadit. Napoprvé napácháš chyby i když to bude osvědčený stroj a budeš tady k tomu mít detailní informace a návod. Komplet vlastní konstrukci bych nechal až na druhé kolo, jinak budeš z výsledku zklamaný.

.... lítá to hodně slušně, složitý na stavbu to není. Nenech se zbytečně odradit, pokud máš rád samobrka, budeš překvapenej, potrápíš s tím i řadu těch s tím co ti doporučuje JMalik. Jinak tady je i alternativa, nevím jestli znáš http://www.ebay.de/itm/SAL-Nurflugel-K-WING-mit-der-Leistungs-eines-F3K-Modells-Super-DLG-Start-/111159718850?pt=RC_Modellbau&hash=item19e1a2b3c2


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.09.2013 20:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Reálně to jde hodit cca 30m (pokud neumí dobře technicky házet, tak bych to viděl spíš na 25m). Klouzavost a opadaní to nemá určitě na úrovni Isise, Long Shota apod. To je realita.
Z toho si můžeš odvodit kdy přistaneš s tímhle a kdy např. s tím Isisem, pokud to budou házet a pilotovat dva borci stejné úrovně.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.09.2013 21:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2010
Příspěvky: 243
Bydliště: Liberec
...my u nás lítáme pro radost, nemusíme nikomu dokazovat jak velký máme přirození. Takže káčka hážeme do 25m a za 1min ho sbíráme, hotliner je éro co stoupá víc jak 25m/s, vystačíme si s integrovaným BEC v Turnigy reglu a pokud sbíráme éro do igelitky, je to pouze další výzva pro "Jitrnici, kterou svět neviděl"....jo a FUTABA, AXI, Dymond ... to jsou sprostý slova po RC 8)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.09.2013 21:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
DavidB píše:
...my u nás lítáme pro radost, nemusíme nikomu dokazovat jak velký máme přirození. Takže káčka hážeme do 25m a za 1min ho sbíráme, hotliner je éro co stoupá víc jak 25m/s, vystačíme si s integrovaným BEC v Turnigy reglu a pokud sbíráme éro do igelitky, je to pouze další výzva pro "Jitrnici, kterou svět neviděl"....jo a FUTABA, AXI, Dymond ... to jsou sprostý slova po RC 8)


Proč diskutuješ o věcech, se kterýma to nesouvisí.
Jsi v v téma F3K/HLG/DLG a nějak jsem nezaregistroval, že by tady někdo zatím používal Turnigy regl s BECem. Naopak Futaba a Dymond jsou běžně používané věci v téhle kategorii. Dymond D60/D47 patří dokonce k nepoužívanějším.
Měl jsi názor, že tohle samokřídlo přelétá ty popkorny. Když budeš toho Isise házet do 25m a já budu házet to samokřídlo, tak možná ano. Jinak ne.
Autorovi vlákna jsem jenom doporučil, ať si to rozmyslí, protože tohle určitě není vhodné letadlo jako první kus na seznámení se s F3K.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.09.2013 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Pridávam sa, je to tak. Sme v sekcii F3K a diskutovaná vec nie je ani podľa mňa na začiatok s F3K najlepšia voľba. Ak ale ide len o pohadzovanie niekde na poli bez ambícií nejakých slušných výkonov a navyše má dotyčný rád samokrídla, tak prečo nie... AXI tu nemá čo robiť a Dymondy sú v tejto kategórii bežné servá. Rozhodne nie špička a už vôbec nie luxus. Futaba je tiež normálna známa osvedčená značka, nie Ferrari, diamanty, jachty atď... Ono aj lietanie pre radosť môže byť rôzne. Niekomu urobí radosť najlacnejšia čína s najlacnejšou čínou, že parádne ušetril a nejako to lieta (hlavne že ušetril). Iný nerieši šetrenie ale modelárčenie a má radosť keď to lieta čo najlepšie, nekazí sa to, má možnosť s tým postúpiť ďalej... A súťaženie, resp. lietanie s nelevnou nečínou je dokazovanie kto ho má väčší??? 8O To snáď ani nemôžeš myslieť vážne... :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.09.2013 0:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Hele, já nechci nějak bořit vaši plodnou diskusi, ale Sally měl kolega (on si ji stavěl) a teď jí mám já. Nevím, jak dlouho ji budu mít, ale jednou asi půjde do světa. Druhý kolega má regulérní "káčko".
Souhlasil bych s tím, že Sally není vhodné pro vstup do F3K, pokud se tím chci zabývat do budoucna, nicméně tu zábavu okolo kruhového hodu splní.

Ale zajímala by mě jedna věc, kterou jste tady zmínili už dva lidi. To Káčko bez Dymondů a Futaby nelítá? Předešlý majitel měl Futabu a lítalo mu to docela hezky. Jenže já nemám totiž ani Dymondy, ani Futabu a tudíž jste mě vyděsili, že mi to vůbec nepoletí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.09.2013 5:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
Pochopíš. Časom. Keď budeš mať 4mm vôle na servách po 20h lietania (HXT900).

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.09.2013 5:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Vy tady úplně ignorujete tu možnost, že někdo to chce stavět hlavně proto, aby stavěl. A to, že to lítá, je až příjemná přidaná hodnota. Například já to tak mám. A mám dokonce i tuto Saly, ale s elektromotůrkem.

(Nicméně chápu námitku, že pokud tazatel chce házedlo pro kruhový hod a pokud chce, aby ho to opravdu chytlo, tak by to chtělo ověřené F3K.)

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz