Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: stará literatura
PříspěvekNapsal: pon 21.11.2011 21:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: kousek od Brna
Čaute chlapi,scháním starou modelářskou literaturu tak od poválečných let dále.Pro úsporu místa v elektronické podobě,budu vděčný za jakékoliv odkazy případně tipy na tyto skvosty.Jen a pouze letecké modelářství.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: stará literatura
PříspěvekNapsal: pon 21.11.2011 22:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2010
Příspěvky: 243
Bydliště: Liberec
...při brouzdání zdejším fórem jsem si uložil na dlouhé zimní večery následující
http://zd.wwwcity.cz/Modlisty/
http://rc-model.rajce.idnes.cz/Pro_pametniky_-_trochu_historie_RC%2C_aneb_jak_jsme_bastlili_v_Cesku/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: stará literatura
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 18:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: kousek od Brna
Tohle mám postahovaný,jedná se mě spíš o literaturu opravdu tak od 50tých let do revolučních skoro 90tých.Ale jak tak koukám tak šance téměř nulová.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: stará literatura
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 22:51 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
rc pilot píše:
Tohle mám postahovaný,jedná se mě spíš o literaturu opravdu tak od 50tých let do revolučních skoro 90tých.Ale jak tak koukám tak šance téměř nulová.


...bych neřekl ,naděje neumírá a když tak poslední :wink:

Kde si již byl nakupovat? Navštívil si např . antikvariát redakce RCR, jiné redakce ,nebo jakýkoli jiný antikvariát? Občas něco koupím i na různých modelářských akcích ...

PS. K čemu ty knížky potřebuješ? Máš konkrétní představu ,které tituly hledáš?

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: stará literatura
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 23:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: kousek od Brna
...bych neřekl ,naděje neumírá a když tak poslední :wink:

Kde si již byl nakupovat? Navštívil si např . antikvariát redakce RCR, jiné redakce ,nebo jakýkoli jiný antikvariát? Občas něco koupím i na různých modelářských akcích ...

PS. K čemu ty knížky potřebuješ? Máš konkrétní představu ,které tituly hledáš?

veka1[/quote]

Jasně v papírový podobě by to až takovej problém nebyl to se dá očas opravdu něco sehnat,ale jak jsem uvedl spíš bych bral elektronickou podobu,hlavně z důvodu úspory místa.A k Tvojí otázce: Jako malej kluk jsem si s nadšením listoval právě ve spoustě této literatury co měl jště tatík.No a později se tak nějak vtratila z domu zůstalo jen strašně málo.Takže hlavně mě k tomu vede nostalgie a obdiv k tehdejším pánům modelářům co dokázali prakticky na koleně stavět za stroje.A konkrétní představu tak nějak nemám.Prostě v podstatě cokoli z tý doby jak jsem uváděl.Ale pokud se nedostanu k el.tak se asi budu muset vydat cestou papírový podoby.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: stará literatura
PříspěvekNapsal: pon 28.11.2011 0:21 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Citace:
...ale pokud se nedostanu k el.tak se asi budu muset vydat cestou papírový podoby.


.. jasně,chápu.
Aby na tebe dýchla nostalgie,tož právě ta papírová podoba má čaro těch klukovských vzpomínek ( mě to tak přijde) .

Proto jsem se ptal nač to potřebuješ. Např. pro mě elektronická podoba má jenom pracovní význam (abych neničil originály) .
Aby to mělo cenu jako sběratelský kus, musí to být papírové. Několik papírových exemplářu starších knih vlastním , mezi nimi i ty které vyšli před válkou nebo těsně po ní:

1939 -Mladý letec- stavba modelů letadel ,Josef Novák
1946- Písemný kurz leteckého modelářství ,Břetislav Semrád
1951 - Stavíme modely, Břetislav Semrád
1951- Létací modely, Antonín Zrna, Vítězslav Hemza
1952- Poznávame letectví , Mlan Hořejší
1953 - Příručka pro letecko -modelářský kroužek I.stupně, Antonín Zrna
1954- Pokojové létající modely , Mikitrumov + Pavlov ( přeložil Ing.Jaromír Schindler....

Za nejcennější exemplář považuji knížku z roku 1926 - "Jak se staví Sportovní Letdélko " . Vevnitř je věnováni autora knihy , Ing. C.F. Sekaninu , panu řediteli prof.ing. Trůnečkovi , jako vzpomínku na jeho leteckou práci , datováno 3.7.1926 :)
Ja ji mám jako vzpomínku na zeasnulého kamaráda. Členovié tohoto fora ho pamatují jako aktivního modeláře a diskutéra který zde užíval nick Jenda.
Další knihy jsou již z období ,kdy jsem si je kupoval po různých kníhkupectvích sám , tj asi od 1975 roku až doposud.

Z pohledu konstruktéra jsou to v dnešní době překonané věci - tedy jestli ses nedal cestou vyznavačů pravidel SAM 119 :wink: .

PS. psal jsem jenom o knížkách ( časáky jsem vynechal) .

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: stará literatura
PříspěvekNapsal: pon 28.11.2011 11:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.2.2010
Příspěvky: 82
Bydliště: Brno, Kr. Pole, ČR
Na AUKRU momentálně někdo nabízí v elektronické podobě na CD v PDF svazky 1-41 a knihu V MLADÝ KONSTRUKTER od Vladimíra RAUSCHGOLDA. http://aukro.cz/mlady-konstrukter-kompl ... 14147.html. BEN


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stará literatura
PříspěvekNapsal: pon 28.11.2011 15:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: kousek od Brna
.. jasně,chápu.
Aby na tebe dýchla nostalgie,tož právě ta papírová podoba má čaro těch klukovských vzpomínek ( mě to tak přijde) .

Proto jsem se ptal nač to potřebuješ. Např. pro mě elektronická podoba má jenom pracovní význam (abych neničil originály) .
Aby to mělo cenu jako sběratelský kus, musí to být papírové. Několik papírových exemplářu starších knih vlastním , mezi nimi i ty které vyšli před válkou nebo těsně po ní:

Další knihy jsou již z období ,kdy jsem si je kupoval po různých kníhkupectvích sám , tj asi od 1975 roku až doposud.

Z pohledu konstruktéra jsou to v dnešní době překonané věci - tedy jestli ses nedal cestou vyznavačů pravidel SAM 119 :wink: .

PS. psal jsem jenom o knížkách ( časáky jsem vynechal) .

veka1[/quote]

Jasně to chápu že čaro zažloutlého časem vonícího papíru je nenahraditelné,ale problém je hlavně v prostoru,nějaké tituly doma mám takže v čem listovat částečně je a další co scháním jsou opravdu jen pro počtení za dlouhých zimních večerů.Před modeláři klubu SAM smekám a jejich modely obdivuji ale touto cestou opravdu nekráčím. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz