Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Recyklace plastů v ČR
PříspěvekNapsal: pon 12.04.2021 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2006
Příspěvky: 926
Bydliště: Praha 10 ČR
Před pár lety jsem si založil FB kvůli práci.
Nahlédl jsem do nějaké diskuze o plastech, kde byli nadšenci. Napsal jsem tam, co jsem věděl z přímého zdroje o Ekokomu, třídění a Číně.
Co jsem pak viděl za reakce mne vedlo k tomu FB smazat a už nikdy nezaložit.
Nyní byla zajimavá reportáž zde:
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/14021364946-bilance/221452801250002-bilance-kolaps-recyklace-plastu/titulky
Doporučuji a "Třiďte odpad - (ne)má to smysl".
Zde jsou mé 2 fotky z Grónska na toto téma, je to mimo turistické oblasti:
https://lubos71.rajce.idnes.cz/odpadky_patri_do_more/
Tím buldozérem to tam rozhrnovali, rozhodně to nebyl úklid na hromadu.

Jinak já stále třídím (většinou), ale jen kvůli tomu, abych odpadky měl kam dávat, rozhodně ne kvůli ekologii, protože o to tu nejde a nešlo nikdy. Jen o dotace ...
Jakožto zaměstnanec platím celkem slušné daně, a když pak člověk vidí, kam to jde, no děs běs.
Stát za to nakoupil respirátory za 700 Kč/ks. Peklo...

_________________
Luboš
www.3dprintedtanks.com


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Recyklace plastů v ČR
PříspěvekNapsal: pon 12.04.2021 11:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Tak plasty slušně hoří...
Na podobné téma jsem viděl krátké video, které nabádalo "netřiďte" s podtitulkem "dělejte tak, abyste neměli co třídit", což by mohla být cesta. Asi to nepůjde úplně, ale Místo Braníka v PET si koupím raději 4 Bernardy ve skle... :)
Místo 200 vod v PET si koupím jeden SodaStream.
Nebo aspoň nekoupím speciální pytlíky na psí hovínka, ale vezmu si pytlíky, co mi zbyly z rohlíků...

Jenže lidi nechtějí, upřednostňují pohodlí/zisk, i když ví, že tím vytváří neudržitený stav, před, byť drobným, uskromněním.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recyklace plastů v ČR
PříspěvekNapsal: pon 12.04.2021 12:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2006
Příspěvky: 926
Bydliště: Praha 10 ČR
Přesně tak, PETky nekupujem vůbec, máme doma jednu jako rezervu, kdyby netekla voda.
Voda z kohoutku + průtokový filtr jsou také v pohodě.
A Bernard IPA je super pivo.
Prazdroj objevil Ameriku, přestali dávat na lahve alobal.

_________________
Luboš
www.3dprintedtanks.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recyklace plastů v ČR
PříspěvekNapsal: pon 12.04.2021 13:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2006
Příspěvky: 926
Bydliště: Praha 10 ČR
A to svět čeká spousta baterií z elektromobilů, až doslouží.
Jsem zvědav.

_________________
Luboš
www.3dprintedtanks.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recyklace plastů v ČR
PříspěvekNapsal: pon 12.04.2021 19:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.9.2013
Příspěvky: 218
Odpady nebudou vůbec problém. Už existuje technologie jejich likvidace vysokou teplotou. Emise to nemá prý žádné. Klidně můžeme házet všechno na skládku, jednou tam budou lidi, co vytřídí potřebné věci,ty se vrátí do oběhu a zbytek se hodí do zplynovače. Beztak prý z toho co se dnes vytřídí, jde 30% na skládku. Jiný problém jsou země, kde se hází odpad do vody, vyčistit oceán není tak jednoduché. Měli bysme tyto země zcivilizovat. To je však zejména vojenský problém: v těchto zemích jsou mraky ozbrojených a pojízdných gaunerů kteří dělají v těch zemích bordel, takže řešení není jednoduché. Nejdřív musí být klid. Přesto všechno si myslím, že se to nakonec povede a budeme jezdit do Afriky na zimu na dovolenou- takže budeme mít pořád léto :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recyklace plastů v ČR
PříspěvekNapsal: úte 13.04.2021 6:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
tuareg píše:
Přesto všechno si myslím, že se to nakonec povede a budeme jezdit do Afriky na zimu na dovolenou- takže budeme mít pořád léto :wink:

Nic ti nebrání (skoro).
Namátkou první odkaz, co jsem našel, v Africe se taky snaží. :wink:
https://www.respekt.cz/denni-menu/kena-zavedla-nejtvrdsi-zakaz-plastovych-sacku-na-svete

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recyklace plastů v ČR
PříspěvekNapsal: úte 13.04.2021 7:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2006
Příspěvky: 926
Bydliště: Praha 10 ČR
Keňa a zákaz plastů (2017) je nesmysl, když nemají alternativu.
Kouření škodí zdraví, tak to zakážeme a je to, ne?
V té reportáži to vystihli - je to levnější, ale nezodpovědné.
Bohužel lidé nejsou ještě na takovém stupni vývoje, aby se dokázali chovat v souladu s přírodou, jako celek.
Leda se odstěhovat někam do lesů a soběstačně hospodařit. Ale i tak to nejde na 100%.
Kousek od nás v CHKO Trčkov (Orlické h.) bydlel pan Mertlík. Nakoupit chodil jednou za pár měsíců, jinak žil soběstačně, bez elektřiny.
Žil už tak za komančů, myslím, že odmítl darovat pozemek JZD, tak mu elektřinu nezavedli.
Před pár lety zemřel (bylo mu 86 let).

_________________
Luboš
www.3dprintedtanks.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recyklace plastů v ČR
PříspěvekNapsal: úte 13.04.2021 7:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Lubosh píše:
Bohužel lidé nejsou ještě na takovém stupni vývoje, aby se dokázali chovat v souladu s přírodou, jako celek.


Také by se to dalo napsat jinak:

Bohužel lidé nejsou na takovém stupni vývoje, aby se dokázali chovat v souladu s přírodou, jako celek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recyklace plastů v ČR
PříspěvekNapsal: úte 13.04.2021 7:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2006
Příspěvky: 926
Bydliště: Praha 10 ČR
To ano, ale to bylo leda tak v pravěku.
Poté už jen občas nějaká kultura (indiáni a další).
Kam pronikla civilizace, začala honba za majetkem, zlatem, nerosty, dřevem atd.

_________________
Luboš
www.3dprintedtanks.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recyklace plastů v ČR
PříspěvekNapsal: úte 13.04.2021 8:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
V tomto jsem optimista. Příroda si v klidu poradí i bez lidí....

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recyklace plastů v ČR
PříspěvekNapsal: úte 13.04.2021 9:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
prikrylm píše:
...Jenže lidi nechtějí, upřednostňují pohodlí/zisk, i když ví, že tím vytváří neudržitený stav, před, byť drobným, uskromněním.

Co je ekologičtější, pouzit igelitku 5x, nebo papírovou tašku jen jednou (protože ta se často protrhne už když se na ni člověk podívá) - zabij bobra, zachráníš strom. Třídím plasty, papír, plechovky, sklo a prostě běžně odpady. Nepoužívám jednorázové nádobí a souhlasím s omezením používání plastových obalů, proto si třeba nosím vlastní nákupní tašku a neberu zbytečně igelitky. Když se zaváděly plastové obaly, mělo to ekonomický důvod, nebylo třeba přepravovat těžké skleněné obaly (např. ) a mohlo se proto přepravit vic zboží. Bohužel vídám na dovolených podobně obrázky, jako ty z Grónska od Luboshe (jezdívám do trochu jiných destinací), často přitom poblíž stoji luxusní hotel. Lidi si zvykli, že jim to prostě vypadne z ruky a dál to neřeší. To je nezodpovědnost a nevychovanost, to nebude o pohodlí a zisku. A na rovinu, je odmítání uskromnění, když si odmítám pořídit věc dražší s horšímu parametry a s pochybnou ekologičností?

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recyklace plastů v ČR
PříspěvekNapsal: úte 13.04.2021 9:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
DAF píše:
... Lidi si zvykli, že jim to prostě vypadne z ruky a dál to neřeší. To je nezodpovědnost a nevychovanost, to nebude o pohodlí a zisku.

A na rovinu, je odmítání uskromnění, když si odmítám pořídit věc dražší s horšímu parametry a s pochybnou ekologičností?


Když TO něco vypadne někomu z ruky, tak je to pohodlnost toho typu, že TO někdo vyřeší za něj. Takže i to by se dalo zařadit pod pohodlnost.

"odmítání uskromění" - příklad je asi na diskuzi, co to je horší parametr, co je dražší a jestli je v ceně zahrnuto "všechno" a dají se ceny srovnávat. Takže bych TO např. neviděl jestli nové spalovací auto vs. předražený elektromobil, ale jestli vůbec potřebuju (druhé) vlastní auto.

Je to netriviální, nelze říct, "teď si budete kupovat elektromobily a tím se všechno vyřeší", nevyřeší. Ale lidi mají rádi jednoduhá, snadno pochopitelná (nesprávná) řešení. Třeba "ANO, bude líp". To v této komplikované době prostě neje. Řešení je, ale není jednoduché, ale to "lidi" slyšet nechtějí, oni chtějí to "jednoduché". Bůh s námi - to je taky jednoduché. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recyklace plastů v ČR
PříspěvekNapsal: úte 13.04.2021 16:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Můj názor, že pokud člověk zahazuje odpadky jen tak, tak je nevychovaný a neví, co se sluší (nedělat bordel), mimochodem je takové počínání kvalifikováno také jako přestupek a v případě poškození životního prostředí jako trestný čin. Pohodlný (a líný) budu, když pojedu vyhodit odpadky 20 metrů přes dvůr autem, které ještě před tím vytáhnu z garáže. Ale to je můj pohled. A nebudu si kupovat věc, která je mi vnucována jako úžasná, je přitom 2x tak drahá, než to co mám, a nesplňuje mé požadavky, které od toho chci.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recyklace plastů v ČR
PříspěvekNapsal: úte 13.04.2021 19:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Lubosh píše:
A to svět čeká spousta baterií z elektromobilů, až doslouží.
Jsem zvědav.

Tak to je jediný odpad kterého se nebojím. Baterie z auta obsahuje drahé kovy za desítky tisíc. To se určitě nikde na smetišti válet nebude. Budou se recyklovat. Ale na to je čas, dnes jdou ty vyjeté baterky na dračku a nedají se sehnat. Budou sloužit ještě dlouho jako úložiště k fotovoltaice.
A kdyby se náhodou potopil tanker s lithiem tak se nestane vůbec nic. Když se potopí tanker s ropou tak zabije všechno živé na stovky km.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Recyklace plastů v ČR
PříspěvekNapsal: stř 14.04.2021 19:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.9.2013
Příspěvky: 218
Co si má člověk myslet o nápadu zavírat lidi do vězení za vlastnictví igelitového sáčku? :? Nebylo by lepší rozestavit tam kontejnery speciálně na sáčky? I sešlápnutá PET flaška zabere nějaký prostor, ale sáčků se do jednoho kontejneru vejde miliarda :o

PS: Luboši, co ti napsali ti moderní -trendy- lidé na facebooku, že jsi raději smazal účet? :D Že ty jsi to s nimi myslel DOBŘE ? :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz