Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Konečně snad něco rozumného z EU
PříspěvekNapsal: ned 28.11.2021 21:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Mě už se to jako důchodce netýká, ale užil jsem si toho dost.
Ale i syn dělá ve vyšším managmentu a těch 20 i víc tel. a mailů za víkend a dalších x denně po práci, to je hnus.

https://www.e15.cz/zahranicni/portugals ... ka-1385230
Co Vy na to?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 28.11.2021 22:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
a myslis ze se neco zmeni? pokud je slusny zamestnavatel, je to o vzajemne dohode a neni potreba vyhlasky. Zamestnanec vi, ze pokud nadrizeny vola vecer nebo o vikendu, je to asi fakt problem a je potreba jej resit. A nadrizeny se musi byt vedom ze takove veci nemuze zneuzivat k tomu, aby v nedeli buzeroval lidi protoze do pondeli na mitink musi byt updatovana tabulka s forecastem a pokud nebude, nastane konec sveta..
Nenastane.
Nebo myslis ze po schvaleni takove vyhlasky syn najednou zacne mit volne vikendy? bude o to dele zustavat v praci nebo byt o to vice stresovan pres vikend.. Protoze Pokud zamestnavatel slusny neni a jeho nadrizeny je magor (a takovych jsou na strednim az vysokem levelu v korporacich cele zastupy) tak zadna vyhlaska nepomuze, pak je mozno tez zauvazovat o zmene zamestnavatele,..

PS 20 emailu pres vikend je velmi, velmi poklidny vikend, az bych se bal ze klekly mail servery :-) taky dost zalezi co to je za maily. maloco nesnese odkladu..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.11.2021 7:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
To jako vážně? Ani vv českých zákonech není nic o tom, že vás zaměstnavatel může otravovat po pracovní době, nebo o víkendu a svátcích. Pokud tohle dělá, tak asi bude něco špatně.
Na mě tohle zkoušeli taky. V minulé firmě s nimi nebyla řeč a zkoušeli mi dokonce skrz to vyhrožovat vypovědí. Tak jsem jim tu výpověď dal a tyhle výhrůžky přeposlal na inspekci práce.
V nové práci už je to lepší. Jeden nový šéf to sice taky dlouho nechápal a zkoušel mě jebat za to že po pracovní době neberu telefon, ale nakonec pochopil a začali mi platit pracovní pohotovost a proplácejí mi jak dobu řešení problémů, tak případnou cestu svým autem do práce i zpět.
Lidi nejsou ani teď v této době a ti co něco umí si najdou novou práci hned. Třeba já jsem jenom obyčejná lopata na programování robotů a novou práci bych i tady na malém městě sehnal do 24h... :wink:

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.11.2021 15:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
Jojo . . . Já si vzpomínám na jednu kantýnskou, co se vypracovala až na šéfovou kanceláře ministerského předsedy a ta, jak psala media, nebyl to Blesk, posílala pracovní SMSky např i v 02:15 . . .
Já u nás v práci dodával, jestli si na TO pracovní něco vzpomněla na barové židličce, nebo na koníčkoj . . .
:mrgreen:
L


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.11.2021 16:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
To ale neni o firmach. to je jen a jen o lidech. Firmy vzdy maji procesy nastavene a ohlidane tak, aby to bylo spravne, dle zakona a plnili "work-life balance" a aby se umistovali vysoko v GPTW zebrickach. Je to jen o lidech, konkretnich lidech, v konkretnich pozicich. nekteri lide se snazi poukazovat na svoji potrebnost, to jak pracuji "do roztrhani tela" a svoje obetovani se pro firmu prave tim, ze poukazuji na to ze pracuji po vecerech, o vikendech apod.. typicky jsou to treba mlady paka co nastoupi do nejake velke korporace a jsou z toho u vytrzeni a nedejboze po case dojdou povyseni na nejakeho teamleadera nebo stredni kindermanagement. Tam po case nastoupi takovy ten strach, jestli vlastne jsou tolik potrebni a musi neustale vsem dokazovat ze jsou a hlavne i sobe.. prave tim ze delaji lidem mikromanagement, predvadi pracovni porady v patek navecer, posilaji o vikendu doplneni tabulek ze do nedele odpo musi byt hotovo.. ano, nekdo neinformovany tim muze byt imponovan. To je ale pasak, ten pracuje porad. houby..
Ti lide si mysli, ze tim dokazuji jak moc pracuji, ve skutecnosti ukazuji tak maximalne jak moc zoufali jsou v time managementu a jak neschopni jsou stihat a pracovat efektivne. Konci to v lepsim pripade vyhazovem, v horsim nekde na kapackach. takovych jsem jiz videl ve velkych korporacich cele zastupy..

A neni treba chodit jen do korporaci.Treba Babis poradajici porady v 6 rano a nalhavajici lidem jak pracuje 24 hodin denne, Havlicek ktery vstava driv nez chodi spat aby stihnul vsechna sva ministersva.. A schillerova ktera posila SMS v noci. Nekteremu prostemu lidu to imponuje, podivejte se, ten je pilny jako vcelicka. vubec jim nedochazi, ze pokud nekdo odvadi svoji praci nekvalitne a mizerne, rozhodne to nezachrani tim ze bude sedet v praci od rana do vecera..a prace se nemeri odsedenym poctem hodin na zidli, ale tim co clovek vytvori za hodnoty.

jak pise male zvire - pokud je to v te firme tak spatne, mas jen dve moznosti. zmenit sefa nebo zmenit praci. Ne vsude to tak je. Rozumny zamestnavatel to nastavi rozumne.Pak to bude win-win a neni potreba k tomu zadny zakon. Pokud to pujde pres zakon a na silu, tak to taky muze dopadnout jako ve firmach, kde si hraji uz ted zase na presne utilizace, hlidani casu kolik pracovnik sedi a maka a kolik stravi na zachode.. lidi to zacnou ojebavat. kdyz je padla, upadne klavesnice od ruky, i kdyby u zakaznika horelo, me to nezajima, mam padla. To je loose-loose pro vsechny strany.

muzete si precist treba tohle https://www.zivotvkorporaci.com to je velika sranda. ale presne do puntiku tak to opravdu v korporacich funguje, kdyby nahodou neznali neverili..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.11.2021 16:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
jag42 píše:
Mě už se to jako důchodce netýká, ale užil jsem si toho dost.
Ale i syn dělá ve vyšším managmentu a těch 20 i víc tel. a mailů za víkend a dalších x denně po práci, to je hnus.

https://www.e15.cz/zahranicni/portugals ... ka-1385230
Co Vy na to?

Ja si myslím, že toto obmedzenie kompenzuje jeho mzdové ohodnotenie. Vždy môže ísť na miesto, kde nebude mať ani služobný telefón a nebude ho nikto po práci otravovať. Akurát neviem, či by to za ten 10x menší plat zobral...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.11.2021 8:26 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
jag42 píše:
Mě už se to jako důchodce netýká, ale užil jsem si toho dost.
Ale i syn dělá ve vyšším managmentu a těch 20 i víc tel. a mailů za víkend a dalších x denně po práci, to je hnus.

https://www.e15.cz/zahranicni/portugals ... ka-1385230
Co Vy na to?



:lol: :lol: :lol:
Co mění to nařízení ?? Jenom to, že když si to nevyřeší o víkendu, mákne v pondělí :D . No ale ve výsledku to nedá, začne být považován za neschopného
a vyhoděj ho.

Prostě klasická přiblblá EU vyhláška.

A jak píše Automet - nikdo ho nenutí tam pracovat. Může třeba sám podnikat 8) . "určitě" to bude mít lepší :lol:

Mně za hluboké totality řekl šéf když jsem nastoupil. Honzo práce má přednost před vším, jestli chceš vydělat peníze.
No zemřel kdysi dávno v 65letech. "kapitalismu" se nedožil.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.11.2021 10:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Když nechám stranou jakékoli morální otázky, tak jsou podobné regulace strašně dvousečné. Ano, na první pohled hájí zaměstnance, kteří mají za nadřízeného nějakého naprostého magora. Zároveň ale poškozují firmy, které fungují rozumně a případné aktivity mimo pracovní dobu dělají jen když je to opravdu nutné. A ve výsledku se to může vracet jako bumerang i na zaměstnance - firmy začnou řadu věcí daleko více formalizovat, aby byly kryté, zároveň prudce klesne ochota tolerovat, když někdo naopak řešil něco soukromého v pracovní době a takhle lze dlouze pokračovat.
Ve výsledku tohle fakt nepokládám za "konečně něco rozumného z EU", ale právě naopak to je další typická "EU buzerace", sorry :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.11.2021 12:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Přidám zkušenost známého, který pracuje ve velké mezinárodní auditorské firmě.
Jeho šéf pobírá velmi vysoký plat a pracuje ve stylu do 40 let si musím vydělat na zbytek života. A přestat nemůže, protože standard, který žije, by neuměl opustit.
V praxi to vypadá tak, že pracuje 7 dnů v týdnu a aby měl čas i na rodinu, tak se ji věnuje od 4 do 8 večer a pak pokračuje v práci to 2 do rána. Důsledkem je to, že podřízeným chodí SMS a zvoní telefony v této době, A protože i tady fungují peníze, tak podřízení tyto SMS a telefony přijímají. Jsou sice naštvaní, že je budí, ale přijímají. Pokud peníze podřízeným nestačí (a jsou placeni na naše poměry také velmi dobře), tak je možnost pracovat jinde. Takže to tipuji na další bezcenný papír.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.11.2021 16:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Dnes VŠ chrlia tisíce absolventov ročne a nie všetci sú vymletí.
Za tých 200 litrov mesačne sa nájde XY ľudí, ktorí budú spĺňať všetky kvalifikačné predpoklady a naviac budú dvíhať tel. 24h denne. Každý je nahraditeľný a na každé lepšie miesto čaká zástup ľudí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.11.2021 18:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
automet píše:
Každý je nahraditeľný a na každé lepšie miesto čaká zástup ľudí.


To platí možná pro absolventy vysokých škol zbytečného zaměření. O odborníky se firmy málem perou a žádný rozumný manažer si dnes nedovolí z huby vypustit onu slavnou větu: "jestli se ti to nelíbí, tak můžeš jít. Na vrátnici čeká deset lepších." Protože na vrátnici těch deset lepších nečeká. U nás se o tom přesvědčil šéf údržby (mimochodem kkt co se jen tak nevidí). Pořád se do svých lidí navážel, bral jim prémie kvůli blbostem až se naštvali a 2/3 lidí dali výpovědi. On na to ve své tuposti reagoval právě onou větičkou a když najednou neměl koho dát na směny 4dny v týdnu, tak se strašně divil že byl odejit ze dne na den.

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.11.2021 18:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Ja ale píšem práve o tých top manažéroch, ktorí si častokrát myslia, že sú nenahraditeľní.
Pritom ten manažér je len tak dobrý, akých odborníkov riadi a má pod sebou, nakoľko sám nie je odborník na dielčie činnosti, ktoré robia jeho podriadení.
Podobne to funguje v politike, v podstate stačí iba komunikačná zručnosť a absencia chrbtovej kosti. Odbornú činnosť nerobí politik /ani top manažér vo firme/ ale tí, ktorí sú pod ním.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.11.2021 19:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
malé zvíře píše:
... pro absolventy vysokých škol zbytečného zaměření.

Krásné určení. Neznal jsem, díky za ně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.11.2021 19:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
malé zvíře píše:

To platí možná pro absolventy vysokých škol zbytečného zaměření.


O těch právě ale mluvíme - různé manažerské školy třeba :D .

Na techniky, řemeslníky a podobně si dnes opravdu nikdo netroufne, pokud něco uměj.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.11.2021 19:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Áno, to sú tí skutoční odborníci, ktorí živia firmu. Tí nad nimi sú častokrát iba novodobí "drábi".


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz