Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2021 8:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Dobrý den,
jsme důchodci a manželka se rozhodla , že nějakou tu korunu ušetříme přechodem od T.mobile k Vodafonu. Telefony fungují , ale mám problém s internetem. Za boha se nemůžu do internetové Wifi sítě Vodafon přihlásit. Když rozkliknu na spodní liště ikonu internetu, tak mi to nabídne stávající T-mobile připojení WLAN…. a také připojení Vodafone Zyxel – 0B41 Zabezpečeno. Když klinu na to Zyxel – 0B41 Zabezpečeno vyskočí mě ikona , kde je tlačítko Připojit. Když na to tlačítko kliknu , tak se objeví " Kontrola požadavků sítě „ a následně „ Bez internetu- zabezpečeno „ a tlačítko „Odpojit“ Na spodní liště se změní ikona z „vysílače (čtvrtkruhy nad sebou ) na zeměkouli se zákazem stání vpravo dole. U toho Zyxelu – 0B41 mě ikona síly signálu ukazuje tečku a dva ze tří obloučků. Poradíte mě pěkně prosím co s tím … Mirek

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2021 9:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Jak je nastavená síťovka v tom připojovaném PC?
Modem funguje správně, ale na počítači stále nejde internet
» Nastavte síťovou kartu počítače, aby si načetla IP adresu a všechny ostatní parametry
automaticky.
» Nastavení v operačním systému Windows 10 najdete pod položkou Start – Nastavení – Síť
a internet – Ethernet (Wi-Fi) – Změnit možnosti adaptéru – Název vašeho ethernetového
adaptéru, kde pravým tlačítkem vyberete položku Vlastnosti – Protokol IP verze 4(TCP/IPv4)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2021 9:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Pochopil jsem to tak, že máš LTE modem Zyxel a přehodil jsi SIM kartu T-mobile za Vodafon? To nebude tak jednoduché T-mobile má ten modem registrovaný ve svojí síti. Běž se poptat do Vodafonu co s tím. Pravděpodobně ti vnutí svůj modem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2021 10:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Zdravím , děkuji za odpověď , našel jsem to podle Vaší rady, v položce Vlastnosti – Protokol IP verze 4(TCP/IPv4) mám zaškrtnutý , stejně tak jako položku Vlastnosti – Protokol IP verze 6(TCP/IPv6). Přesto Wifi nejde. Tak nevím , kde je ten "zakopaný pes. "
Ještě jsem si povšimnul, že v té položce Vlastnosti se mě Připojit pomocí : "Ralink RT3090 802.11b/g/n WiFi Adapter " nemění , tak nevím zda se tato hláška týká notebooku a nebo modemu ?
Mirek

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2021 10:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Střílím od boku a nejsem sám. :wink: Takže máš nové simky a krabici/modem-router/ od Vodafonu?Nebo starý router od T-mobile?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2021 10:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
OK2BUH píše:
Pochopil jsem to tak, že máš LTE modem Zyxel a přehodil jsi SIM kartu T-mobile za Vodafon? To nebude tak jednoduché T-mobile má ten modem registrovaný ve svojí síti. Běž se poptat do Vodafonu co s tím. Pravděpodobně ti vnutí svůj modem.

Ne , ne, ne - dostal jsem od Vodafonu nový modem , který jsem připojil do pevné linky. Jelikož ten od T mobile má platnost až do konce prosince, tak teď jsem na spodní liště přepnul připojení internetu na T mobile. Když to ale přepnu na Zyxel od Vodafone, tak se nepřipojím. Manželka se se svým notebookem na Vodafone připojí. Tak že něco je špatně v nastavení mého notebooku ... ale co ???
Mirek

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2021 11:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Tak znova mrkni na Start – Nastavení – Síť
a internet – Ethernet (Wi-Fi) – Změnit možnosti adaptéru – Název vašeho ethernetového
adaptéru, kde pravým tlačítkem vyberete položku Vlastnosti – Protokol IP verze
...a tam musí být Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky
...a Získat adresu serveru DNS automaticky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2021 12:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
blembondo píše:
Tak znova mrkni na Start – Nastavení – Síť
a internet – Ethernet (Wi-Fi) – Změnit možnosti adaptéru – Název vašeho ethernetového
adaptéru, kde pravým tlačítkem vyberete položku Vlastnosti – Protokol IP verze
...a tam musí být Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky
...a Získat adresu serveru DNS automaticky

Obojí bylo a je zaškrtnuto Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky
...a Získat adresu serveru DNS automaticky
Je to fakt podivné , mám ještě dva notebooky , na jednom jsou Windowsy 7 a ten druhý je malý 11" - oba se připojily bez problémů. A tady ten co používám denně pořád připojení vzdoruje. ¨

Mirek

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2021 13:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Chce to síťový kabel a ten NTB připojit fyzicky k routeru.Pokud to pojede pak je chyba v Wifi kartě NTB.
Pak klávesy Win a X....správce zařízení....síťové adaptery....konkretní wifi karta....poklepem ji otevřít a zkontrolovat nastavení v Upřesnit....
802.11n band 2.4 musí být Auto...802.11n band 5.2 musí být Auto...802.11n mode musí být Enabled.Pokud to není tak předělat a pak OK uložit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2021 17:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.5.2021
Příspěvky: 147
Bydliště: Brno
Nejednodušší by bylo, podívat se na nastavení síťového adaptéru na NTB manželky (když je připojení v pořádku) a nastavit ho stejně i na svém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2021 17:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Linj píše:
Nejednodušší by bylo, podívat se na nastavení síťového adaptéru na NTB manželky (když je připojení v pořádku) a nastavit ho stejně i na svém.

Nastavení je stejné, alespoň jsem nic rozdílného nenašel, přesto jeden notebook "jede" a druhý ne. Napadlo mě : https://www.electroworld.cz/wi-fi-adaptery-a-karty
myslíte, že by to pomohlo ?

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2021 18:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
To připojení přes USB nebude z těch nejrychlejších.Já bych ještě zkusil u té Wifi síťovky přeinstalovat ovladače protože tím se ta karta nastaví do defaultu.No a pokud to nepomůže svěřit to někomu kdo k tomu sedne protože řešit některé věci jen přes klávesnici bývá nezřídka horor. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2021 3:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Neprošel jsem to celé. Takže nevím zda se zkoušelo metalické připojení USB kabelem
přímo k router_u. Z: "Na spodní liště se změní ikona z „vysílače (čtvrtkruhy nad sebou )
na zeměkouli se zákazem stání vpravo dole. U toho Zyxelu – 0B41 mě ikona síly signálu
ukazuje tečku a dva ze tří obloučků. "
_ Zeměkoule říká: Nejede internet, ale neříká zda příčinou není příliš slabý signál z router_u
v místě kde máš notebook. Pokud tam jede manželčin může mít citlivější RX na patřičné kartě.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2021 13:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Ono těžko radit, když u toho stroje člověk nesedí. Ale jako první bych zkusil propojit NTB s modemem kabelem (ne USB, jako píše guchar o příspěvek výše, ale síťovým!). Pravděpodobně "zbyl" v krabici od modemu, když technik Vodafonu modem instaloval. Pokud nezbyl, stojí pár korun. Pokud se po propojení kabelem dostaneš "ven", tak je něco v nastavení Wi-Fi. Pokud se ani tak !ven" nedostaneš, je něco špatně v komunikaci mezi modemem a NTB. Jaký tam máš operační systém? Předpokládám, že mezi modemem a NTB není nic dalšího - žádný router, opakovač,...? Jaký máš modem od Vodafonu? Ony nové Vodafone modemy (alespoň ty rychlejší) mají defaultně nastavené používání IPv6 adres místo IPv4. Windows (tuším od Win7 SP1) by měly mít podporu IPv6 adres dafaultně zapnutou, ale možná by stálo za to, ověřit to. To uděláš takto (postup pro Win10, u starších verzí to bude podobné, jen ta okna budou vypadat jinak a možná se do nich trochu jinak poleze):
-jdi do Nastavení a v nově otevřeném okně vyber Síť a internet
- uvidíš něco takového, jako na obrázku
Příloha:
sit1.jpg
sit1.jpg
[ 118.27 KiB | Zobrazeno 1210 krát ]



- klikni na Změnit možnosti adaptéru a v nově otevřeném okně poklikej na jméno sítě, o kterou se jedná
- otevře se malé okno, ve kterém klikni na Vlastnosti
Příloha:
sit1a.jpg
sit1a.jpg
[ 80.05 KiB | Zobrazeno 1210 krát ]


- no a konečně v posledním nově otevřeném okně by měly být zaškrtnuté oba boxy, které jsou na následujícím obrázku zvýrazněné
Příloha:
sit2.jpg
sit2.jpg
[ 100.76 KiB | Zobrazeno 1210 krát ]


_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2021 14:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Ještě doplním - ověření, jestli je modem nastavený na používání IPv6 adres, zjistíš jedním telefonátem na technickou podporu Vodafonu. Případné přenastavení zpátky na IPv4 (pokud bys o něj stál) udělají také oni - na dálku, poušlou do modemu konfigurační script, jen bude nutný restart modemu.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz