Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1554 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 104  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2022 14:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
tak je to porad celkem velka lionka. nechavat to nabijet bez dozoru v knihovne (asi nejvic horlava mistnost v dome bych tipnul) neni rozumne..
I kdyz, trochu se vkrada otazka, jestli podle te skody to neni tak, ze ted bude moci u pojistovny uplatnovat dva picassy a jednoho rembrandta :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2022 20:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Bildy píše:
...tak jo, ale ty postavíš auto na válce a roztočíš to taky a pak ti přivedeme do garáže rourou ten smrad s elektrárny, kterej kvůli tobě smrdí jinejm lidem úplně někde jinde, byť nemají s tvým vozítkem nic společného, kromě toho, že ti ještě k tomu přispěli ze svých daní a ty jim za to velmi (ne)slušně smrdíš. ...no a pak se uvidí, jestli tedy vydržíš víc než my s čuďákama.
To, že nedokážeš přijmou pravdu jsme si ve většině zvykli....tedy ale tvý myšlenkový pochody a argumentace jsou na zvážení, jestli už nepotřebuješ nějakou odbornou pomoc.

Nevím jestli mám reagovat na takové stupidní kecy, asi to nestojí za to.
Tak jenom pro informaci: nemám nikde žádný komín, nabíjím ze solárů. Teď v zimě musím nabíjet ze sítě ale mám u ČEZu zaplacenou 100% zelenou elektřinu s certifikátem. Toky elektřiny jsou obchodní nebo fyzikální. Pokud nebereš ty obchodní tak můžeme vzít fyzikální. V našem kraji nemáme uhelné elektrárny, jenom vodní, přečerpávací, solární a větráky. Dráty do Dukovan jsou kratší než k tepelným elektrárnám. Možná sem může zabloudit nějaký zbloudilý elektron z Prunéřova. Takže pokud něco "smrdí jinejm lidem" tak to bude pravděpodobně tvoje lednička. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 21.01.2022 7:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Chlapi, poznať, že nechodíte v zime lietať!
:lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 21.01.2022 20:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Teď jsem slyšel docela zajímavou informaci o aktivitách ekoaktivistů ve zprávách. V Srbsku jakási firma chtěla těžit lithium na baterky, mimo jiné i do aut. Ekologičtí aktivisté proti těžbě protestovali. Nějak tomu nerozumím, na jednu straně nechtějí, abychom jezdili s čuďákama, ale baterkáčema, přitom na druhou stranu sabotují těžbu důležité suroviny pro jejich provoz. Takže zpátky na stromy? A jakože začneme znovu?

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 21.01.2022 20:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Kdo ví, jak to je. Jinde zase píšou, že to je pomsta Srbů za Novaka Djokoviće. Ta firma je totiž australská. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 21.01.2022 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Nedelejte z toho kovbojku. Srbska vlada jim za podezrelych okolnosti chtela dovolit tezbu, kde by se asi australani dost nemuseli zatezovat takovymi vecmi jako dopady tezby na lidi a zivotni prostredi (a tim padem setrili dost nakladu). byla proti tomu vlna odporu proti srbskym uradum.
No a ted AU nakrkla a urazila srbskou vladu tim pripadem, takze se zabijou dve mouchy jednou ranou - vykopnes AU firmu, ale zaroven muzes predstirat ze to nema nic spolecneho s pomstou AU ale moudre si vyslysel hlas vlastnich obyvatel a zalezi ti na zivotnim prostredi.

nedelejte si iluze, ze az to trochu utichne tak ty prava neprodaj za jinych podezrelych okolnosti nekomu jinemu, klidne jeste horsimu nebo jeste hur.. Cinanum. Srby znam, v Srbsku sem byl a o pristupu jejich vlady neni nutne mit prehnanych iluzi :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 21.01.2022 21:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Záměrně jsem se vyhnul sdělení o rozhodnutí Srbské vlády. Spíš jsem chtěl poukázat na rozpor, že ekoteroristé na jednu stranu vyžadují likvidaci čuďáků a vnucení EV, přičemž ale obráceně chtějí bránit získání důležitých surovin pro jejich výrobu. Rozhodnutí jejich vlády považuji spíše za politické, než užitku "bohům".

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 21.01.2022 22:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
DAFe, ale tohle uz trosku prehanis vid :-) neprotestujovala tam zadna banda posahana ekoteroristu kvuli nejake banalite, ale protesty se konaji uz nejaky cas a jsou celkem masove a opakuji se. https://cs.wikipedia.org/wiki/Projekt_Jadar
Byla opravnena obava, ze tezba by probihala tak nejak "po balkansku", tedy oficialne by z toho mela zeme jen mizivy zisk, ale zato dost znicene zivotni prostredi a otravenou pitnou vodu. Ta tezba je dost agresivni a dopady by byly masivni. To je jak vykopat ohromny dul u hranic jineho statu, stahnout tim obyvatelum na druhe strane hranice vodu a tvarit se, ze ta tvoje ohromna dira dva metry za virtualni carou na mape s tim nema co delat a je to cista nahoda.

ano, lithium se samozrejme hodi. Ale nikdo nechce mit tezbu za barakem. NIMBY efekt. taky bys rval. bezpecnejsi je tvarit se, ze tezba v nejake spinave dire v africe, kde cinskym firmam staci podmaznout lokalni warlordy a jde vsecho, je v poradku a nas se netyka.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 21.01.2022 22:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Přiznávám, že příspěvek jsem psal prakticky ve chvíli, kdy jsem zprávu slyšel. Nic bližšího jsem k tomu nezjišťoval, byl jsem rychlejší, chyba. Ale technologie těžby by asi byla podobná, jako když by se lithium těžilo u nás.
P.S. podíval jsem se na tu wikošku, obavy aktivistů ze zhoršení životního prostředí těžbou, hmmm. Takže cokoliv uděláme, je špatně. Nejlepší tedy bude fakt zpátky na stromy a začneme znovu. Zřejmě by bylo nejlepší vrátit se v dopravě, a nejen v tomto odvětví, tak do patnáctého století, nebo ještě dál.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 11:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Není potřeba se vracet do 15. století. Stačí se vrátit k roku 2000, to jsme byli ještě normální a aut bylo u nás 2,5x méně. Tady v ČR jsme se mimořádně zdivočeli a máme dnes víc aut na hlavu než Anglie. A 3,5x víc než třeba Turecko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 13:39 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.3.2021
Příspěvky: 76
Bydliště: ČR
OK2BUH píše:
Není potřeba se vracet do 15. století. Stačí se vrátit k roku 2000, to jsme byli ještě normální a aut bylo u nás 2,5x méně. Tady v ČR jsme se mimořádně zdivočeli a máme dnes víc aut na hlavu než Anglie. A 3,5x víc než třeba Turecko.

Jsi "pěkný"demagog. První auto jsem kupoval po roce 89, kdy se likvidovaly pracovní místa a dojíždět se nedalo - rušení spojů vlakových i autobusových , současně i druhé auto pro manželku také dojížděla přes dva okresy. To jsme se pěkně rozšoupli ty ......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 13:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
romi59 píše:
Jsi "pěkný"demagog. První auto jsem kupoval po roce 89, kdy se likvidovaly pracovní místa a dojíždět se nedalo - rušení spojů vlakových i autobusových , současně i druhé auto pro manželku také dojížděla přes dva okresy. To jsme se pěkně rozšoupli ty ......

Nevím kde je demagogie když uvádím holá fakta. Nemůže to být taky tím, že ty spoje se ruší protože o ně není zájem? Auto je pohodlnější. Ale já vás nechci soudit, sám nejsem lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 14:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
DAF píše:
Teď jsem slyšel docela zajímavou informaci o aktivitách ekoaktivistů ve zprávách. V Srbsku jakási firma chtěla těžit lithium na baterky, mimo jiné i do aut. Ekologičtí aktivisté proti těžbě protestovali. Nějak tomu nerozumím, na jednu straně nechtějí, abychom jezdili s čuďákama, ale baterkáčema, přitom na druhou stranu sabotují těžbu důležité suroviny pro jejich provoz. Takže zpátky na stromy? A jakože začneme znovu?

no, ona ta akce v Srbsku je celkem rozporuplná už od samého začátku.
Klasicky se totiž loužení při "eko" :mrgreen: těžbě dělá pomocí kyseliny sírové a kyseliny fluorovodíkové (ti, co si pamatují i jenom stopy z chemie z ZDŠ jistě již zbystřili) - ale na Jadaru, Rio tvrdilo, že to bude dělat "jinak" - ale pro změnu se to "jinak" zatím nikde jinde neprovozovalo - je na to akorát patent. Proto se taky nejdřív měly získat práva, pak postavit zkušební poloprovoz s technologií .....no a zbytek si jistě dokáže domyslet každý sám.
Prostě lithium je klasická ukázka "zelené" komedie - těžba no comment, zpracování to samé, likvidace baterek - bez komentáře.
"nějak to vyrobíme" (za dotace a zničené životní prostředí pak zatáhne stát), za dotace to prodáme, za dotace to sešrotujeme (viz jak se likvidují baterky) a budem se jako tvářit, že to je levný a ekologický :mrgreen:
Jinak těžba z solanky (tak se to dělá v jiných nalezištích - to je ta druhá klasická technologie) - to je taky ukázka čisté "ekologie" :mrgreen: - na tunu koncentrátu je třeba 70 000 litrů vody - což údajně třeba v Chile reprezentuje v místě těžby skoro 70% veškeré vody, co se tam spotřebuje. Samozřejmě ten koncentrát, je pak opět teprve vstupní matroš pro čistou chemií.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 14:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
OK2BUH píše:
Není potřeba se vracet do 15. století. Stačí se vrátit k roku 2000, to jsme byli ještě normální a aut bylo u nás 2,5x méně. Tady v ČR jsme se mimořádně zdivočeli a máme dnes víc aut na hlavu než Anglie. A 3,5x víc než třeba Turecko.

Zajímalo by mě jakým "myšlenkovým" 8O pochodem je možné zjistit objem zplodin z dopravy na základě počtu přihlášených vozidel.
Doposud jsem si myslel, že platí zákony zachování hmot a energií - tj. důležité je kolik a jak se toho v daném teritoriu spálí a ne, jestli někdo umí (možná :mrgreen: ) sčítat nesmyslná čísla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 15:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
MPml píše:
Zajímalo by mě jakým "myšlenkovým" 8O pochodem je možné zjistit objem zplodin z dopravy na základě počtu přihlášených vozidel.
Doposud jsem si myslel, že platí zákony zachování hmot a energií - tj. důležité je kolik a jak se toho v daném teritoriu spálí a ne, jestli někdo umí (možná :mrgreen: ) sčítat nesmyslná čísla.

Já to nevím ale statistici v tom mají určitě jasno. Znají počet registrovaných vozidel a množství prodaných PHM. Z toho vypočítají procento využití vozidel i emise. U vybraného vzorku znají i stav tachometrů. Pokud něco dělají špatně tak jim to řekni, já s tím nemám nic společného.
P.S.
Statistici ví všechno. Třeba i to, že průměrná vytíženost osobních aut v EU je 1,7 osoby. Když chvilku stojím u silnice ve městě tak bych řekl, že u nás je to tak 1,1. Jediné co mě těší je, že se to už blíží bodu nasycení. Pod jedničku to nepůjde, jedna prdel ve dvou autech sedět nemůže. :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1554 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 104  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz