Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1554 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 104  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 17:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
OK2BUH: Ty jezdíš pořád ve čtyřech nebo v pěti?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 18:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
jio píše:
OK2BUH: Ty jezdíš pořád ve čtyřech nebo v pěti?

Nejezdím, u mě to tak nevadí. Ale stejně se stydím. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
MPml píše:
...Klasicky se totiž loužení při "eko" :mrgreen: těžbě dělá pomocí kyseliny sírové a kyseliny fluorovodíkové ...

Přesně to jsem chtěl naznačit. Možná je pak samotný provoz EV "ekologický", ale už dávno se mluví o tom, že výroba všech komponent až tak eko není. Podle různých studií začíná být uhlíková stopa vyrovnaná až po ujetí 100 - 150 tisíc km (údaje se různí podle vstupních údajů). Ovšem po tomto nájezdu většina čuďáků podává stále stejné výkony. U EV se bavíme o konci záruky a nárůstu rizika kleknutí baterky, o ceně opravy se zde také hovořilo.
Čuďáci určitě nejsou nějak zvlášť ekologičtí, o tom nijak nepochybuji. Už dnes je do nich ale narváno tolik technologie na snížení emisí, že už to ani snad víc nejde.

A ještě bych měl jednu takovou záludnou otázku, kdyby všichni odběratelé uzavřeli s ČEZem, nebo jinými dodavateli, smlouvu, že chtějí dostávat jen a pouze 100 % "zelené" energie, kde by jí výrobci vzali? Nebude to spíše jen marketingový bluf? Ano, vím, že do sítě dodávají energii větráky, soláry a vodní elektrárny. Přiznávám, že jsem se po podílu jednotlivých technologií nepídil. Klasické výroby - tepelné a jaderné elektrárny, budou mít nejspíš stále velmi značný podíl. Navíc jsou to stabilní zdroje. Ty moderní tzv. obnovitelné to spíše jen doplňují když je příhodná doba (svíti, fouká).
Až na tom budeme tak, že si každý bude moci pořídit jednomístné vozítko, aby bylo vždy využité na 100 %, to bude paráda!!! OK2BUH, zkus navrhnout v EU, že dělají auto pro moc lidí, ať je zmenší, určitě pak budou menší i emise a uhlíkové stopy :lol: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 19:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
DAF píše:
A ještě bych měl jednu takovou záludnou otázku, kdyby všichni odběratelé uzavřeli s ČEZem, nebo jinými dodavateli, smlouvu, že chtějí dostávat jen a pouze 100 % "zelené" energie, kde by jí výrobci vzali? Nebude to spíše jen marketingový bluf? Ano, vím, že do sítě dodávají energii větráky, soláry a vodní elektrárny. Přiznávám, že jsem se po podílu jednotlivých technologií nepídil. Klasické výroby - tepelné a jaderné elektrárny, budou mít nejspíš stále velmi značný podíl. Navíc jsou to stabilní zdroje. Ty moderní tzv. obnovitelné to spíše jen doplňují když je příhodná doba (svíti, fouká).
Až na tom budeme tak, že si každý bude moci pořídit jednomístné vozítko, aby bylo vždy využité na 100 %, to bude paráda!!! OK2BUH, zkus navrhnout v EU, že dělají auto pro moc lidí, ať je zmenší, určitě pak budou menší i emise a uhlíkové stopy :lol: .

Odpovídám jenom na tu druhou část. Marketingový bluf to je i není. Už 20 let je trh s energiemi liberalizovaný. Celá Evropa je propojená. Český obchodník může nakupovat elektřinu třeba z francouzských atomek nebo německých větráků. ČEZ mi píše na faktuře 0% uhlí, ostatním píše 37%. Ale uznávám, že planetě to nepomůže jak si s tím kšeftujeme, evropské emise zůstanou stejné. Proto jsem uvedl i ty fyzické toky.
Jednomístná vozítka existují a dříve jsme je používali. Motorek a skútrů bylo dřív víc než aut, dnes je to opačně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 19:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Áut bude stále iba viac a viac, aspoň do WWIII, potom sa možno začne budovať civilizácia znova :-)))))))))))))))
Tej obrovskej mase ľudí nikto neprikáže ani nezakáže jazdiť autami, smerovalo by to k občianskej vojne.

PS: keď prerobia vládne obrnené limuzíny na baterky, tak vtedy možno plebs uverí.
Len potom klesne cena elektromobilov tak razantne, že tí "aktivisti", ktorí si ich kúpili z vlastnej iniciatívy budú hrešiť a nadávať. Podobne ako u nás s očkovaním a následnými finančnými výhodami v podobe najskôr lotérie, potom bonusu a teraz odmenou.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 19:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
OK2BUH píše:
Odpovídám jenom na tu druhou část. Marketingový bluf to je i není. Už 20 let je trh s energiemi liberalizovaný. Celá Evropa je propojená. Český obchodník může nakupovat elektřinu třeba z francouzských atomek nebo německých větráků. ČEZ mi píše na faktuře 0% uhlí, ostatním píše 37%. Ale uznávám, že planetě to nepomůže jak si s tím kšeftujeme, evropské emise zůstanou stejné. Proto jsem uvedl i ty fyzické toky.
Jednomístná vozítka existují a dříve jsme je používali. Motorek a skútrů bylo dřív víc než aut, dnes je to opačně.

Jasně, že to je jen marketing. Natvrdo řečeno cesta, jak z ekobláznů dostat více peněz. Nebo snad vedou k tobě speciální dráty či ty elektrony, co jdou k tobě mají batůžek a v něm adresu, kde byly vyrobené? To s tou ekolektřinou je jednoduše podvod ekošmejdů. Nic jiného to není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
jio píše:
Jasně, že to je jen marketing. Natvrdo řečeno cesta, jak z ekobláznů dostat více peněz. Nebo snad vedou k tobě speciální dráty či ty elektrony, co jdou k tobě mají batůžek a v něm adresu, kde byly vyrobené? To s tou ekolektřinou je jednoduše podvod ekošmejdů. Nic jiného to není.

Nechápeš základní principy trhu s elektřinou. Je to síť podobná jako internet. Všechno je propojeno se vším. Zajímá tě kam jsi připojený a ne kudy to vede. Odebíráš od toho komu platíš. Speciální dráty a označené elektrony? Proč? Soused bude mít jiného dodavatele a jinou cenu a jiné procento uhlí a budete na stejných drátech. Jsou elektrony označené aby se vám nepomíchaly? U elektřiny existují obchodní toky a fyzické toky. Já jsem vám pro jistotu napsal i ty fyzické a ty jsou v našem kraji taky bez uhlí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 20:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Neboj, chápu ho dobře. Ale ty v daném kontextu asi moc ne. Bydlíš kousek od Dukovan, budiž. Představ si, že budeš bydlet vedle Elektrárny Počerady v Severních Čechách. Fyzicky k tobě půjdou ty elektrony právě odsud. A jestli věříš těm povídačkám elektrošmejdů, tak to mě docela mrzí. Myslel jsem, že ta naivnost začíná a končí u elektrotaťky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 20:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
[quote="OK2BUH"][/quote]

pan si asi nepamatuje tak pred 20 lety, jak se v rakousku prodavaly kouzelne cerne krabicky, ktere dokazaly poznat spinave elektrony z Temelina od cistych elektronu z cistych zdroju a varovne piskaly, aby si Rakusane mohli odpojit spotrebic a nespotrebovavali tu osklivou jadernou energii.. :-)

po celou historii lidstva se totiz nejlepe vydelava na lidske blbosti. a jak pravil Albert Einstein, ta je nekonecna. Ostatne, zeleny udel je toho ukazem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 21:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
jio píše:
Neboj, chápu ho dobře. Ale ty v daném kontextu asi moc ne. Bydlíš kousek od Dukovan, budiž. Představ si, že budeš bydlet vedle Elektrárny Počerady v Severních Čechách. Fyzicky k tobě půjdou ty elektrony právě odsud. A jestli věříš těm povídačkám elektrošmejdů, tak to mě docela mrzí. Myslel jsem, že ta naivnost začíná a končí u elektrotaťky.

No tak nadávej tomu elektromobilistovi co bydlí u Počerad. Ale ani ten za to nemůže. Myslíš, že ty Počerady začnou hulit víc když si připojí auto? Ani kdyby připojili 1000 aut tak nezačnou, výkon elektrárny je konstantní. Ale stane se to, že do toho místa začne přitékat čistější elektřina odjinud, třeba z Temelína nebo z Německa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 21:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Já nemám důvod nikomu nadávat. Já se jen divím naivitě části zelených věrozvěstů.
A s tím konstantním výkonem to máš nějaké popletené. Právě uhelné elektrárny se používají k pokrytí špiček a jaderky jedou prakticky furt stejně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
jio píše:
Já nemám důvod nikomu nadávat. Já se jen divím naivitě části zelených věrozvěstů.
A s tím konstantním výkonem to máš nějaké popletené. Právě uhelné elektrárny se používají k pokrytí špiček a jaderky jedou prakticky furt stejně.

Uhelky jdou regulovat v určitém rozmezí ale to nejde dělat rychle. Určitě ne kvůli nějakému autu. A zavolej si na ČEZ jak je možné, že jejich nabíječky v okolí Počerad mají zelenou elektřinu s certifikátem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: ned 23.01.2022 12:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2011
Příspěvky: 405
Bydliště: JBC
Obrázky: 13
automet píše:
Áut bude stále iba viac a viac, aspoň do WWIII...

Pak se zase bude jezdit maximálně na koni když to všechno dobře dopadne.

_________________
Skyfun pulse projekt a pár poletuch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: ned 23.01.2022 13:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Však ináč to ani dopadnúť nemôže.
Ak si niekto myslí, že sa proste zakážu a zaniknú /prestanú sa vyrábať/ a finito, tak sa ešte len bude čudovať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: ned 23.01.2022 16:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
OK2BUH píše:
Nechápeš základní principy trhu s elektřinou.

Ale chápu a velmi dobře.
- Zdroje, co se politicky nehodí (jsou příliš levné) se prostě přeřadí do kategorie "dojná kráva" (zatíží se daněma - buď oficiálníma nebo skrytýma)
- Zdroje, co jsou jako :lol: ekologicky - u těch se počítá pouze vlastní provoz, skryté náklady se zásadně nepočítají. A když to i tak nevyjde, tak se ještě několikrát zadotují.
No a když i tak výsledný produkt je použitelný tak, že ho běžný zákazník nechce, tak se "vymyslí" stupidní normy a předpisy, které konkurenční technologií zakážou provozovat.
---------------
Takže ještě jednou - nemám sebemenší problém s tím, aby se zvýšené distribuční náklady a provozní náklady naúčtovaly těm, co to prokazetelně způsobili.
Takže pokud to nechápeš, tak dám příklad - chceš elektromobil - no problém.
Nabíječku bez dotace, podle tarifu se nejspíš bude muset vyměnit distribuční trafo, takže sumu za akci (co to stálo, včetně projektu a revize - ta výměna trafa) natvrdo naučtovat (ten podíl) tobě. Chtěl jsi nabíjet - tak si to zaplať.
To samý s kompenzací - dodáváš z panelů energií v době, kdy jí nikdo nechce? No problém - postaví se další Dlouhé stráně - instalovaný výkon a náklady se rozpočítá na sumu - a tu natvrdo zatáhneš ty.
Kazíš svým odběrem a nebo dodávkou diagram? Opět no problém - stejně jako když fabrika přešvihne - flastr, tečka. Prostě dodávat budeš v době, kdy to odběratel chce - ne, když se usmyslíš (zrovna fouká a nebo svítí slunce) ty.
A výkup bez jakýchkoli dotací - pěkně podle ceny na burze (trhu).
No a pokud ti to nevyhovuje - tak žehlička, pojistky ven, ostrov, vyfič.
Triviální, a hned by bylo vymalováno.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1554 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 104  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz