Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Skútr
PříspěvekNapsal: pon 01.08.2022 9:34 
Mazák
Mazák

Já osobně bych učelový dopravni prostředek vybiral podle toho jakym se mi podaři na plánovaná dojezdová místa dojet nejdřív a jestli tam potřebuji nutně na tom učelovem dopravnim prostředku jezdit za každého počasí. Prioritou by alespon pro mě bylo mit takovy dopravni prostředek ktery mi umožni byt včas v práci ale vstávat z postele co nejpozději. Rychlostně a výkonově by ten dopravni prostředek měl umožnovat byt schopny alespon dosahovat rychlosti povolenych na plánovanych usecich.

Na poskakovani od světel ke světlum a proplejtani mezi autama bych asi volil malooběmoveho skutra

Na dojižděni do města z okraje města bych už volil skutra alespon 125

Na pravedelnější dojižděni cca 30 km bych volil než jakoukoli motorku malé auto.

Spotřebu toho dopravniho prostředku bych ještě zvažoval podle toho na jekem dopravnim prostředku mam největši šanci dojet do cíle živej.

Naposledy upravil pepin dne pon 01.08.2022 9:40, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: pon 01.08.2022 9:35 
Mazák
Mazák

Blog: Zobrazit blog (1)
U toho kroutícího momentu je ze všeho nejdůležitější jedna maličkost : kroutící moment na zadním kole ! Ne u motoru. No a tak nám do toho vstupují ( a to zásadně) i převody a výkon. I vysokootáčková motorka s velkým výkonem a malým krouťákem může mít vyšší akceleraci i tah do kopce než motor s vysokým krouťákem. To jenom pro doplnění protože to tady nezaznělo.
Motorka je dobrá na zábavu a cestování, na poskoky po městě ,po okolí nebo občasný nákup je nesrovnatelně praktičtější skútr. Skútr s objemem 50 cm2 si v dnešní době koupí jenom ten, kdo tomu vůbec nerozumí, nebo nadšenec který tu padesátku chce a ví proč. No a ještě jedna maličkost, v současnosti mám v garáži 3 motorky a jeden skútr, měl jsem i nějaké další . To jenom že nejsem teoretik ale vše mám z vlastní zkušenosti.

PříspěvekNapsal: pon 01.08.2022 10:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
Zajímavé pokračování diskuze. Co mi to jen připomíná. :-)

Přílohy:
komunikace.jpg
komunikace.jpg
[ 47.58 KiB | Zobrazeno 485 krát ]

PříspěvekNapsal: pon 01.08.2022 10:59 
Mazák
Mazák

jio píše:
Zajímavé pokračování diskuze. Co mi to jen připomíná. :-)

Myslím si, že se tu lidé celkem na radě shodli, a v podstatě mu doporučili koupi toho piaggia, které zmiňoval, plus trochu pokecu kolem.

PříspěvekNapsal: pon 01.08.2022 22:55 
Mazák
Mazák

Jenom jako zajímavost.

Dnes mi volal a stavil se u mě známej, že už mu konečně přišla z číny koloběžka.
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 1858%21sea

má to týden a zatím než se s tím víc seznámí a koupí integrálu na motorku ta prý raději piánko, 40/50kmh, jen prý zkusil kolik dá a v cca 70kmh už raději vyměknul.

chtěl jsem si to samozřejmě zkusit, ale stačilo mi jen trochu cvaknout do plynové páčky abych pochopil, že v kratasech a bez helmy to je nesmysl.

PříspěvekNapsal: úte 02.08.2022 9:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

pepin píše:
Jenom jako zajímavost.

Dnes mi volal a stavil se u mě známej, že už mu konečně přišla z číny koloběžka.
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 1858%21sea

má to týden a zatím než se s tím víc seznámí a koupí integrálu na motorku ta prý raději piánko, 40/50kmh, jen prý zkusil kolik dá a v cca 70kmh už raději vyměknul.

chtěl jsem si to samozřejmě zkusit, ale stačilo mi jen trochu cvaknout do plynové páčky abych pochopil, že v kratasech a bez helmy to je nesmysl.

jo, můžu potvrdit.....trénoval jsem časovku na kole, jedu z mírnýho kopce u Bucku za New Bubu plnej céres 73/hod no a předjíždí mě "kolík" ve stoje na elektrokolobrndě (bez kýblíku na hlavě, v kraťasech a tričku). Musel jet dobrejch 80+. Až mi "nepůjdou" nohy, tak si to koupím. Jede to rychleji než kdejakej skůtr....jen ty malý kola mě děsí.

PříspěvekNapsal: úte 02.08.2022 12:14 
Mazák
Mazák

Bildy píše:
jo, můžu potvrdit.....trénoval jsem časovku na kole, jedu z mírnýho kopce u Bucku za New Bubu plnej céres 73/hod no a předjíždí mě "kolík" ve stoje na elektrokolobrndě (bez kýblíku na hlavě, v kraťasech a tričku). Musel jet dobrejch 80+. Až mi "nepůjdou" nohy, tak si to koupím. Jede to rychleji než kdejakej skůtr....jen ty malý kola mě děsí.

na těchto koloběžkách začíná pád tím, že jdeš hubou do řidítek---jinej známej hned při první jízdě přišel o přední zuby, často na tom vídám lidi právě v integrálních motocyklových přilbách.

Ta kombinace malé kola a rychlost jakou to umí jet nahání strach i mě, ale ono pokud to má člověk v hlavě v pořádku, nemusí na tom jezdit 80 kou, tam jde o to, že to jede svižně i v prudkém kopci a ty malý kola jsou hold dan za to, že se ti to vejde složené do kufru auta.

On má obytnou plachetnici, těžko by si na ní vozil nějakýho skutra, nebo motorku na které si pak někde v přístavu dojede pro rohlíky.Ale ano--hodnotil to slovy---to je strašný, co nejdřív si musím koupit integrálu, nebo jsem mrtvej.

Ono na těch koloběžkách hodně záleží jak je povedená geometrie přední vidle a je to v detailech.

Kámoš má malou koloběžku od kostky--rebela, já mám podobně velikou koloběžku olpran, ta jeho vede stopu a jak se rozjedeš řidítka zatuhnou rovně, na té mojí jak se rozjedu chtějí být řidítka v jakékoli jiné poloze, jen né rovně.

Měl jsem pujčeného malého skutříka--koloběžku podobnou velikostí a koncepcí jako tady ta co jsem dával odkaz, jen s menším výkonem a maximálka něco přez 30kmh, hodně mě překvapilo, jak je po rozjezdu stabilní, pocit z řízení jako bych jel na kole.

Já mám na elektrokoloběžkách i když s většími koly naježděno už pár tisícovek kilometru a myslím si, že ten strach z děravejch silnic v kterých se zasekne malý kolo koloběžky je tak trochu nesmysl, pokud na tom nejezdíš v noci potmě po nějaký polní cestě bez světel a ožralej.

Podstatně vícepravděpodobné si myslím je, že tě někdo sejme autem.

PříspěvekNapsal: úte 02.08.2022 13:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

pepin píše:

na těchto koloběžkách začíná pád tím, že jdeš hubou do řidítek---jinej známej hned při první jízdě přišel o přední zuby, často na tom vídám lidi právě v integrálních motocyklových přilbách.

Ta kombinace malé kola a rychlost jakou to umí jet nahání strach i mě, ale ono pokud to má člověk v hlavě v pořádku, nemusí na tom jezdit 80 kou, tam jde o to, že to jede svižně i v prudkém kopci a ty malý kola jsou hold dan za to, že se ti to vejde složené do kufru auta.

On má obytnou plachetnici, těžko by si na ní vozil nějakýho skutra, nebo motorku na které si pak někde v přístavu dojede pro rohlíky.Ale ano--hodnotil to slovy---to je strašný, co nejdřív si musím koupit integrálu, nebo jsem mrtvej.

Ono na těch koloběžkách hodně záleží jak je povedená geometrie přední vidle a je to v detailech.

Kámoš má malou koloběžku od kostky--rebela, já mám podobně velikou koloběžku olpran, ta jeho vede stopu a jak se rozjedeš řidítka zatuhnou rovně, na té mojí jak se rozjedu chtějí být řidítka v jakékoli jiné poloze, jen né rovně.

Měl jsem pujčeného malého skutříka--koloběžku podobnou velikostí a koncepcí jako tady ta co jsem dával odkaz, jen s menším výkonem a maximálka něco přez 30kmh, hodně mě překvapilo, jak je po rozjezdu stabilní, pocit z řízení jako bych jel na kole.

Já mám na elektrokoloběžkách i když s většími koly naježděno už pár tisícovek kilometru a myslím si, že ten strach z děravejch silnic v kterých se zasekne malý kolo koloběžky je tak trochu nesmysl, pokud na tom nejezdíš v noci potmě po nějaký polní cestě bez světel a ožralej.

Podstatně vícepravděpodobné si myslím je, že tě někdo sejme autem.

mě udivilo, že se ani nesnažil nějak pokrčit a snížit odpor vzduchu a těžiště. Byl si jistej, že mě "dá". Já se sice za něj mohl zavěsit, ale kdyby někde zadrhl a letěl přes rodle, tak bych šel "regulérně" s ním. Prostě, malý kola, kdovíjaká konstrukce.....něco prdne (třeba zrovna rodle) a je hned ´bebí´ na světě.

PříspěvekNapsal: úte 02.08.2022 13:33 
Mazák
Mazák

Bildy píše:

mě udivilo, že se ani nesnažil nějak pokrčit a snížit odpor vzduchu a těžiště.

Pokud se na koloběžce bez sedátka pokrčíš, okamžitě ztrácíš jakoukoli kontrolu nad řízením, v poddřepu, nebo pokrčenej jde jet jen rovně, případně do mírné zatáčky, ale absolutně nemáš šanci v poddřepu se vyhnout třeba právě té díře--objet ji obloučkem.
No nic. Jedu do rachoty. Před modry zony autem zbytek na kolobězce. Mě by se vic libilo právě něco skládaciho ale za 50k na to prdim.
Příloha:
A335900D-0319-44CE-9225-CBBBE12AC110.jpeg
A335900D-0319-44CE-9225-CBBBE12AC110.jpeg
[ 102.62 KiB | Zobrazeno 319 krát ]

PříspěvekNapsal: úte 02.08.2022 14:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Zdravím ,
díky za Vaše zprávy, teď už je jen problém, kde skútr koupit. Je bohužel sezóna, a jak už jsem psal o skútru Piaggi 200 - tak nikde není k sehnání, ale možná bude během měsíce dvoustovka Kymco. Vyhovuje pro moje požadavky na krátké jízdy, není mohutná, jede kolem 115 km, spotřeba malá a do servisu ca60 km.

PříspěvekNapsal: úte 02.08.2022 18:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Vidlák píše:
Zdravím ,
díky za Vaše zprávy, teď už je jen problém, kde skútr koupit. Je bohužel sezóna, a jak už jsem psal o skútru Piaggi 200 - tak nikde není k sehnání, ale možná bude během měsíce dvoustovka Kymco. Vyhovuje pro moje požadavky na krátké jízdy, není mohutná, jede kolem 115 km, spotřeba malá a do servisu ca60 km.

koloběžku si složíš do batohu a je možná rychlejší a na údržbu jednodušší :D

PříspěvekNapsal: úte 02.08.2022 20:41 
Mazák
Mazák

Blog: Zobrazit blog (1)
Vidlák píše:
Zdravím ,

Kymco je v pohodě, je to spolehlivé a nespadne to tak strašně rychle na ceně jako čína. Pro dceru jsem koupil SYM, je to za půlku jako japonci a italové a kvalita je velmi slušná. A dobře je, že sis vybral dvoustovku. Ta 150 není ani ryba ani rak. Už na to jsou potřeba papíry jako na velkou a zas tak moc to nejede. Pokud bys to chtěl časem prodat, tak většího objemu než 150 se zbavíš daleko snadněji a za lepší peníze.

PříspěvekNapsal: stř 03.08.2022 11:18 
Mazák
Mazák

Obrázky: 6
Vidlák píše:
Zdravím ,

Kymco 200 má výkon, ako slušná 125ccm.
Ak chceš veľkú motorku (skuter) a malo to zmysel oproti 125ccm, tak aspoň 250-300ccm (cca. 17kW)

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 03.08.2022 11:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

@juraj. jurej
Zdravím, já jsem nechtěl velký skútr a tento skútr Kymco 200 má obsah 163 ccm a 10,8 kW, hmotnost 135 kg a ve všem mi vyhovuje. S rychlostí to také není špatné cca 115 km. Chvíli jsem uvažoval o skútru 300 ccm, ale pak hmotnost kolem 195 kg a celkový mohutný dojem mě odradil a cena taky.

PříspěvekNapsal: sob 06.08.2022 19:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Miro_V píše:

JIRKO , pisal som na obcasne jazdenie PO MESTE. V meste mozes ist len 50 , tak isto ako vsetci ostatni. A to ktorakolvek moderna 50ka da bez problemov. Tak neviem co riesis.
Chapes zmysel slovneho spojenie "PO MESTE" ???
Kukni do slovnika.

Ps: Ja na skutri jazdim kazdy den ak pocasie dovoli.Narozdiel od teba.

Hm, to na Slovensku nemáte ve městech úseky silnic s vyšší rychlostí?? Ale nepovídej..
BTW nechápu, kde jsi přišel na to "narozdíl od tebe" když mě neznáš a nevíš jak se přepravuju. Na skútru fakt už nejezdím, od té doby, co jsem sedl na pořádnou motorku se na něj jen prášilo v garáži, tak šel do světa. Aktuálně jezdím na BMW F850GSA a to vždy, když dovolí počasí (tedy zejména teplota, déšť zas tolik nevadí) a všude, kam nepotřebuju odvézt rozměrnější věci. Roční nájezd okolo 25000 km, víc, než najedu autem.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další