Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

můj postoj k EPP
mám alespoň jedno EPP letadlo 94%  94%  [ 103 ]
něco tak hnusného jako EPP mi nesmí do baráku 5%  5%  [ 5 ]
nikdy jsem zkratku EPP neslyšel 1%  1%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 109
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2008 17:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 430
Takže znovu: mám EPP, nemám dílnu, nejsem snob, nepovyšuji se, nejsem arogantní, nebojuji. Pouze jsem chtěl požádat, aby EPP bylo zvlášť. Toť vše.
Úroveň některých diskuzí jsem popsal výše. Nejsou všechny stejné, ale vidíš, že i tito kousci se zde vyskytují.
Proto ať někdo drží standart diskuzí.
Já jsem podle některých totální blb,ale že někdo píše výše uvedené kraviny, to nikomu nevadí. Že jsou to nesmysly, to je pravda. Pokud nebudu napadán(snob, arogant, atd), rád to těm klukům vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2008 17:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Ale proč to dělit když se např jedná právě o motor, seřízení, výchylky, elektrifikace je přece celkem jedno z čeho je model ... jestli z EPP laminátu či balsy ...
Mimochodem když už jste psal o EPP a větroních zkuste někd Cularise od Multiplexu a zjistíte, že i velice slušný větroň může být z EPP :wink:

to že některé základy dnes lidi nemají je dáno dobou ...

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2008 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Ústí nad Labem
Ale to je právě to, o čem mluvím já. K registraci ani aktivní účasti na tomto " soukromém " diskuzním fóru přeci nikdo nikoho nenutí. Pokud se mi příspěvky nebo jejich autoři zdají ( ostatní mi snad prominou ten výraz ) omezení, nevidím důvod, proč je za to odsuzovat nebo kritizovat. Prostě se baví na úrovni, která je úměrná jejich znalostem. Já osobně také občas žasnu nad výroky, které se tady objeví.Je to něčí názor a pokud se mi nelíbí, přejdu to a necítím žádnou potřebu dotyčného kritizovat, zesměšňovat ani jinak na jeho příspěvek reagovat.
Ale na druhou stranu se tady vyskytuje velká skupina lidí, kteří naprosto přesně vědí a jsou schopni ( a hlavně ochotni ) poradit. Pokud tedy je nějaký návrh na změnu ( přidání ) další sekce, uřčené pouze pro diskuzi o např. EPP, možná je lepší oslovit přímo Administrátora.
Nikdo nejsme neomylný a na chybu lze upozornit pomocí soukromé zprávy. Prostě každý jsme nějaký a není proto třeba dělat kolem toho zbytečný rozruch.

_________________
Rychlost, výška, myšlenka.Pro úspěšné létání je třeba mít alespoň dvě.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2008 17:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 430
Omlouvám se všem: ta diskuze o čtvercích je v sekci:Dílna.
Toho větroně z EPP bohužel nezkusím nikdy. Je mi to proti mysli. Jinak vykat mi nemusíte(hlavně mi nenadávejte sprostě). Tu motorizaci řešit musím. U EPP opravdu stačí ty sety z Číny. U balsáků je to lepší opravdu spočítat, změřit a uvažovat co to vydrží(hlavně při určité době letu).Možná je ta averze také daná tím co kupuji. Ale během svého(pro vás všechny) dlouhého života jsem se naučil něco koupit jednou, užít to, a nekupovat po pár dnech to samé(levné) znovu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2008 17:30 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
ja teda taky litam na vsem, ale rad se vracim zpet k epp modelum, mozna by tu mohla byt samostatna sekce jako na rc groups "foam" ale je tohle forum tak velky? jinak by me zajimalo proc epp nejsou letadla? (preferuju multiplex a jejich elapor) a ten mi neprijde moc chlupatej. Zrovna uvazuju o blizzardu a to je dost litaci zalezitost, tak nevim:-(

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2008 17:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 430
Pro vitousek:
Administrátora jsem oslovil minimálně dvakrát. Možná blbě , přímo na fóru, ale oslovil.
Mně nevadí, že tu někdo píše hovadiny, mně vadí, že jsem napadán já.Možná mám ostřejší jazyk, ale není to o tom, že někoho budu "je--t, mít ho v pr---i, atd. To jsem si tu přečetl o sobě už několikrát. Mně vadí, že když napíšu něco o našich modelech, tak se okamžitě zvedne vlna nevole, někdy kořeněná(viz KV na tlačítko-nikdo neporadil, jenom pluli).
To téma, které jsem uvedl jako příklad, odezvu nemá, pouze se čeká co napíšu já, a jak mě natřou. Tam se měli vyřádit Ti vševědoucí radílci.Bohužel nic.
Ale jak napíšu něco já, tak se to tu jenom hrne: arogant, snob atd.... :D :D
Možná jsi jeden z mála, kdo normálně odpoví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2008 18:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
jkolina: Jen drobnou noticku k tvemu veku. Myslim, ze tvuj vek neni mezi modelari nikterak vysoky. Spise spadas to takoveho prumeru. To je na modelarine to pekne. Muze ji delat kazdy bez rozdilu veku, vzdelani a vyznani. Od malejch kluku az po senilni stariky.

To, ze ti tu nekteri vykaji, podle me neni proto, ze jsi starsi... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2008 18:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 430
Takže ještě jednou: nejsem snob, arogant, žádnej nečtoucí a nezkoušející trouba.
Je tu spousta kluků, co chtějí létat(třeba EPP). Teď bylo nové téma:RC Souprava.
Nevím co je to za kluka, ale chtěl bych nabídnout něco pro začátek. Určitě to čte spousta příspěvkářů. Dejte tip(ti kovaní), rád pomůžu. Určitě jste z klubů či partiček, co je baví létání. Mám jednu nevyužitou MC-12+ pult(Jino). Rádio je předělané p. Hnízdilem na kanály HITEC. Funguje s Hitecem jako řídící, modul uč/žák bere z Hitecu, kabel je součástí. Pokud by to někdo chtěl vrátit na Graupnera, není problém(p. Hnízdil).
Toto rádio daruji. Nechci ovšem , aby to skončilo v rukách někoho, kdo s tím nebude létat. Není to žádný výkvět techniky, ale není až tak špatné. Tady u nás nejsou mladí pilotci. Můj syn je nejmladší, a to je mu 17 let. Bohužel.
Jste tu mladí i starší, sami víte kdo by to potřeboval. Dám ji opravdu zadarmo. Nám leží pouze ve skříni, už ji nepoužíváme. Pokud máte někoho, kdo by to chtěl, jkolinu znáte. Napište soukr. zprávu. Poštovné neplatím :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2008 19:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
jkolina píše:
... Je normální, aby se zde řešil"větroň" z EPP. To snad popírá vše, co větroně umí. Ono to snad klouže?Ne to se chlupatí, jenom to jako větroň vypadá. ...

Měl bys rozlišovat mezi modely řezanými z desek a bloků a modely lisovanými ve formách. Je mezi nimi v některých případech propastný rozdíl, třeba ten hloupý Fox EPP je letadlo jako každé jiné, pomalu neletí a ve vzduchu funguje skvěle. Konstrukční takovou polomaketu těžko seženeš a když, tak třeba http://www.thommys.com/pi2/pi5/pd45.html za 4500, v lepším případě http://vhmodel.cz/index.php?page=3 za 3600.
A nejde tu o to, že to nejde rozbít, to víš že jde a dobře, ale pro někoho, kdo ví, že ten model na svahu rozštípe, je zbytečný luxus kupovat Swifta za 4500, protože mu pěnovka za 1500 udělá stejnou službu. To samé u mně. Fouká mi tu dvakrát za rok, mezitím s tím budeme vlekat a dělat blbiny. Dovedeš si představit vlek Swifta nebo ASWčka? ASW mám taky, to jde vlekat leda raketou.
Na tohle fórum se scházejí hlavně začátečníci a těm EPP udělá dobrou službu. Když ti to nevoní, fajn, ale nemusíš do toho kopat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2008 19:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 430
Pokud se tu scházejí začátečníci, a ty o někom víš, a nemá rádio, tak mu ho daruji. MC-12. Pokud budeš vědět, že s ním bude létat.
Dál se hádat nebudu. Některé vaše příspěvky jsou prostě od věci.EPP nechci řešit.Houby ani nejím.Možná václavky v octovém nálevu.
Přesto: daruji MC-12 začínajícímu "EPP" letci. Není to výsměcg, ale to rádio opravdu daruji(DÁM), někomu, kdo na to teď zrovna nemá. I já mám někdy finanční krize. Jenom bych chtěl, aby stí opravdu létal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2008 19:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
OK, rádio beru, o jednom vím. Dál v poště.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2008 19:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 430
Nejdříve si přečti ten příspěvek cca 3x zpět. Tam je o tom rádiu více. Je to opravdu na učení s Hitecem, aby to někdo využil na maximál, musí za p. Hnízdilem. Ten je však v pohodě. Bral jsem tam více věcí. Včetně té MC-12+úprava na uč/žák-Hitec. Pokud máš pořád zájem, poštové neplatím, jenom slza zkápne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2008 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Aha, sakryš, to jsem tam, kde jsem byl. Hitec k ruce nemám, to nevadí, seženu něco jiného, se servisem bych si přidělával starosti, kdyby to z jakéhokoliv důvodu nefungovalo. Díky, nechám to někomu jinému.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2008 21:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
[quote="Honza"] Ono nejde o technologiu a material.... Ak sa to týka elektroniky - je jedno z akého materialu je eroplán, treba to dať do elektroniky. Ak sa to týka pohonu, treba to dať do pohonu..
[jkolima] sme v podobnom veku .... Mám vetrone do 3m. Tie menšie (do 2m) si navrhujem a staviam sám. Občas si niečo kúpim hotové. Ale keď prídem uťahaný a nasr.. večer z práce, a chcem si hodiť pár stúpaní len tak pre relax, kľudne si vezmem aj niečo z guličiek a vôbec si nemyslím, že je to zavrhnutiahodné, alebo senilné.... Správny model je ten ktorý ti prináša radosť a je jedno z akého stavebného materialu je.

To že sa tu objavujú aj dotazy štvorec a pod. znamená, že na tomto fóre dostanú zúfalý začiatočníci odpoveď aj na takúto možno prízemnú otázku, ak ťa to dvíha zo stoličky, tak to ignoruj, alebo mu to vysvetli. Veď ono nikto nepadol učený z neba a možno tazateľ len nad tým moc premýšľal a sám seba zblbol....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2008 23:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.2.2008
Příspěvky: 248
Bydliště: Jihlava
Jkolinka:mno ted jsem nahledl do zpravy pro Semira ten zacatek mi stacil do te chvile jsem proti Vam nic nemel, ale docelajse me zklamal v nazoru na EPP.. ze se s tim nauci vsichni letat souhlasim ale ze tam to konci a dal to s letadly nema nic spolecnehoo?? co treba obtekani a zasady aerodynamiky?? ani ten houbolet by nejetel bez vzniku vztlaku na kridle , ktery je zalozen na stejnem principu jako u velkych letadel. nemam vas za arogantniho snoba atd to ne.. jen nechapu vasi averzi na EPP poletuchy v ruznych diskusich na tomto foru... epp proste do vetsiny kategorii patri takova je doba...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz