Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Koho budete volit ve volbách do Poslanecké sněmovny 2010?
ČSSD 7%  7%  [ 10 ]
ODS 20%  20%  [ 27 ]
KSČM 3%  3%  [ 4 ]
TOP 09 29%  29%  [ 39 ]
KDU-ČSL 0%  0%  [ 0 ]
Věci Veřejné 15%  15%  [ 21 ]
Strana Zelených 1%  1%  [ 1 ]
SPO Zemanovci 4%  4%  [ 5 ]
jiná 12%  12%  [ 16 ]
nepůjdu volit 10%  10%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 136
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14.05.2010 21:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Pane kolego, voni sou ňákej ke-koňom čico? Dluihy do určité míry mohou být skutečně pozitivní. Ovšem nikoliv pokud se orzdávají jako sociální dávky. Pokud stát nemá na 13 - 16 platy (Řecko), tak je prostě musí zrušit. Dělám ve státním a 13 a 14 plat jsem viděl v celé výši jen jednou. Pak to byla jen část v řádech procent a nyní už několik let nic. Soudci je přesto mají stále, protože zákon byl pro ně v tomto ohledu příznivější (nic proti tomu). Pokud ředitel zeměkoule Jyrka chce dělat dluhy stylem, že vysosne ČEZ a další firmy se státní účastí, na pseudotřinácté důchody (2400,-Kč - je almužna), tak se mu pouze podaří tyto firmy položit. Podobně je to se zdaněním tzv. bohatých. Ti opravdu bohatí si to zařídí, aby neplatili víc, a střední vrstva spadne mezi chudou.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14.05.2010 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
DAF píše:
Pane kolego, voni sou ňákej ke-koňom čico? Dluihy do určité míry mohou být skutečně pozitivní. Ovšem nikoliv pokud se orzdávají jako sociální dávky...

Má-li to být reakce na moji poslední připomínku pak není na místě ta první věta mající za jediný účel osobní napadání. Navíc dál prohlašujete něco co jsem já nijak nezpochybnil způsobem jako bych snad uvedl naprostý a jednoznačný opak, ale to není pravda. Zřejmě jste si nesprávně vyložil to co jsem uvedl. :wink:

Jistě jste také nepochopil proč jsem, u té zmínky o požadavku na co nejrychlejší zadlužení minimálně do výše 80 % z HDP v dřívějším příspěvku uvedl pro mne jasný sarkasmus s patřičnými smajlíky. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14.05.2010 22:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Drondys píše:
Srovnáváte nesrovnatelné. Dluhy nejsou protizákonné. Držet se příliš nízko tak jako se stále drží Česko tj. myšleno pod průměrem je naopak zločin na občanech ČR, protože pak si stát a potažmo i spousta lidí v něm nic pořádně nemůže dovolit, ale přitom tím, že se šetří se nic nezíská, protože ostatní země co nešetří a cpou si pupky za nás, nás stejně ještě víc "přitlačí k zemi". Jsme a vždy budeme závislí na ostatních zemích EU. Představa, že když budeme mít nadprůměrně nízký dluh, tak že budeme naprosto v pohodě je naprostý nesmysl. Zadlužení je běžná věc a využívá to většina zemí, a to i ekonomicky s námi srovnatelných a přitom ve větší míře než my. Nedělejte z toho něco jiného !!!


To myslíš vážně, nebo si z nás děláš prdel?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14.05.2010 22:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Drondys píše:
Dluhy nejsou protizákonné. Držet se příliš nízko tak jako se stále drží Česko tj. myšleno pod průměrem je naopak zločin na občanech ČR, protože pak si stát a potažmo i spousta lidí v něm nic pořádně nemůže dovolit, ale přitom tím, že se šetří se nic nezíská, protože ostatní země co nešetří a cpou si pupky za nás, nás stejně ještě víc "přitlačí k zemi". Jsme a vždy budeme závislí na ostatních zemích EU.


I dluh musí být přiměřený a každý dluh se musí (nebo aspoň by měl) jednou splatit. V době hojnosti se rozhazovalo a v době krize jsou zde politic, kteří by rozhazovali ještě víc. Já sice také nejsem (k)ekonom, ale vím že v rodině nemůžu utratit víc než vyděláme. Pokud si půjčím, zase jen tolik, kolik jsem schopen splatit a ještě z toho žít. Roztáčení spirály zadlužení vede k inflaci a dalším negativním jevům. Určitá míra inflace je zase na místě, ale nesmí překročit nutnou mez. Roztáčení dluhů v rodině vede k tomu, že se zcela jistě stanu úspěšným bezdomovcem. Ano dluhy nejsou protizákonné, dopřát si mohu jen to, na co má, nebo na co si vydělám. Že si ostatní cpou pupky, neznamená, že si je po jejich vzoru musíme cpát taky, Když ostatní budou dělat kraviny, nemusím to hned dělat po nich. Snažím se prostě přemýšlet vlastní hlavou. Baťa v době krize snížil všem platy, i sobě, a to byl jeden z momentů, které mu pomohly přežít. Jyrka kouká na koryto, ale zobnout nám z něj nedá.
Nechtěl jsem nikoho napadat, ten výrok o kekoňomovi je z jednoho vtipu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14.05.2010 23:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Je tady legrace :lol: :lol: :lol:
Zvolil bych kohokoliv, kdo by ten politický kabaret dokázal zlikvidovat minimálně o polovinu :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14.05.2010 23:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2008
Příspěvky: 166
Bydliště: Matka měst
JMalik píše:
Je tady legrace :lol: :lol: :lol:
Zvolil bych kohokoliv, kdo by ten politický kabaret dokázal zlikvidovat minimálně o polovinu :lol:

....ehmmm Terminátora? :wink:
Jaký model potřebuješ?? :lol:

_________________
ROYAL EVO 9 M-LINK
FW-190,Transall
HDX300 Aristo mod,Trex450PRO, HDX450SEV3, Trex500FBL, GAUI250FBL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 15.05.2010 9:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
K tomu Baťovi, jsem ze Zlína a i když to nepamatuju :D přece ve mě ta funkčnost, jednoduchost a přitom všeobecná přijatelnost jeho řešení v době hospodářské krize budí značný obdiv!
Dneska by jeho řešení už nefungovalo, protože by to rozmazlené odbory nedovolily. U Bati byly taky odbory, ale... :) Když po první světové válce začal budovat své závody ve Zlíně, založil v nich odbory, aby se staraly o sociální potřeby zaměstnanců. Ale když jednou začali jejich předáci mluvit o stávce, ihned odbory zrušil a řekl, že se o blaho svých pracovníků postará sám. Už nikdy pak v žádném jeho závodě žádné odborové organizace nebyly. :)
Když na konci dvacátých let vypukla celosvětová hospodářská krize, která zasáhla i jeho závody, svolal jednu neděli všechny své spolupracovníky na náměstí před hlavní bránou ve Zlíně a pronesl projev: "Naše boty, které vyrábíte, i když jsou nejlevnější ze všech, už nikdo nekupuje a mám proto jen dvě možnosti: buď jejich výrobu omezím a většinu z vás propustím, nebo jejich cenu snížím na polovinu a stejně snížím i vaše mzdy. Při tom stejně zlevním nájem v našich rodinných domcích a ve svém obchodním domě zlevním všechny potraviny na ceny, za které je nakupuji. Rozhodněte sami, co mám udělat." Všichni souhlasili se snížením a tak již v pondělí visely po celé republice plakáty: "Baťa snižuje ceny svých bot na polovinu!", výroba se nezastavila a všichni baťováci zůstali v práci.

Ověřil jsem si údaje na webu, abych vám tu nepsal bludy, protože lidové vypravěčství dokáže fakta "vylepšit" :) A že se na Zlínsku mezi starousedlíky na dobu "za Bati" vzpomíná dodnes, vždyť Zlín postavil... :)
Před pár lety jsem se bavil s jedním dědou z Vizovicka, panem Mrnuštíkem, budiž mu země lehká :) , a ten použil výraz "tož leda že by sa do téj práce prokopal!" Když jsem se ho ptal jak to myslí, tak říkal "tož za Bati, to víš, tady byla chudoba a kdo dělal u Bati tož ten sa měél! Prácu, krásnů výplatu, boty pro sebe aj pro děcka, dochtora, barák a ešče si aj školy mohl udělat a aj po světě sa podívál, když mu ty školy šly! Ale aj obyčejný dělník býl pro Baťu kolega, né enem ten študovaný! No a to víš, k Baťovi chtěél každý, že je ani fabrika nemohla šecky pobrat! No a jeden způsob jak sa k Baťovi dostat, byl pracovať pěkně rukama na stavbě téj jeho dálnice! Když tam kopáls už nevím kolik měsíců, samozřejmě né zadarmo, za slušné peníze, ale tož práca to byla těžká to víš, tož potom měéls přednosť při náboru do fabriky k ševcom! Oni si ťa tam vyzkůšali esli ti nesmrdí práca a potem ťa vzali do fabriky. No a temu sa říkalo že sa nekdo "prokopál k Baťovi" :)

Schválně co by Baťa řekl na to "normální zadlužování" a prožírání divident z ČEZu a nedej bože zisku z prodeje části jeho akcií, určeného na finanční zabezpečení důchodové reformy... :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 15.05.2010 11:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Kraliczech píše:
JMalik píše:
Je tady legrace :lol: :lol: :lol:
Zvolil bych kohokoliv, kdo by ten politický kabaret dokázal zlikvidovat minimálně o polovinu :lol:

....ehmmm Terminátora? :wink:
Jaký model potřebuješ?? :lol:


Ten by na ně nestačil.
Podívej se co jich je :lol: Jsou úpně nezničitelní. Mandelinka bramborová, sarančata...., to je všechno sranda ve srovnání s tím co dokážou oni :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 15.05.2010 13:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Nedalo mi to... :)
http://www.youtube.com/watch?v=iG_frjwvg6I


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30.05.2010 9:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2006
Příspěvky: 1393
Bydliště: Kladno
Tak mame po bitve, co rikate na vysledky? Krasne se ukazalo, ze volebni vzorek tady byl realnym cislu hodne vzdaleny :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30.05.2010 9:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jo jo, tak je po bitvě :wink: . Nevím proč, ale přesto, že nevyhrála partaj, kterou jsem volil, tak mám z výsledků docela radost. Hlavně, že si voliči uvědomili, že opravdu nejsou "to stádo ovcí" a že jejich hlas opravdu může něco udělat. Vykroužkování Ička, Severy, Parkanové a dalších, o něčem svědčí. Také volič ukázal, že chvástounství se mu nelíbí a nabubřelé kecy o své spasitelské roli dokáže řádně vyhodnotit (nebýt Jyrky a shnilých brambor, prasata nemají co žrát :lol: ). Byly to zjevně popravčí volby, neboť už padlo celkem 5 hlav(ounů) partají a nepočítané množství jejich pohůnků.
Teď bude otázkou, co předvedou VVéčka. Johna znám jako novinářského lháře (pro nevěřící Tomáše mohu doložit na příkladech).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30.05.2010 10:16 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
Ted uz to bude na umeni vyjednavacu, nebojim se ze by Kalousek toho VV moc pustil :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30.05.2010 11:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2006
Příspěvky: 1393
Bydliště: Kladno
Johna se taky docela bojim, ale zase oni si nemuzou moc s pozadavkama vyskakovat, jsou nejslabsi strana ve snemovne.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30.05.2010 11:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Langer go home :D

I mě výsledky voleb těší, byť nevyhrála strana co jsem volil, ale ona vlastně vyhrála. Z VV mám pocity smíšený, ale vzhledem k předpokládané koalici lepší než drátem do voka.

Jen neúčast skorem 40% lidí se mi zdá docela velká.

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30.05.2010 13:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ač se již dešlí dobu na 100% nevěnuji sledování politických pořadů, dnes jsem tak napůl sledoval "Otázky Václava Moravce". Radek J. se tam chvílemi předvedl jako naprostý trotl a žvanil, neboť chvílemi mlel a zjevně nevěděl o čem. Hlavně, že měl krizově managerský program na vybřednutí z krize. :lol: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: automet a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz