Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1491 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 11.07.2018 18:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Pepine ustálená vývrtka ti moc ve zvedu nepomůže u papíráku,buď jseš ve vývrtce,nebo ve spirále a ta vesměs končí destrukcí modelu.Měl jsem osvědčenou taktiku pro papíráky jedině zavčasu opustit rychlejším letem proti větru na to natrimovat model aby to zvládnul.Pokud jseš už ale skoro v základně tak je vesměs pozdě a končí to takhle.
U kompozitu to neřeším , žádný klapky rozjedu proti větru a co nejdříve na plný kvalt z tama vypadnu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 11.07.2018 19:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
tratonah píše:
Pepine ustálená vývrtka ti moc ve zvedu nepomůže u papíráku,buď jseš ve vývrtce,nebo ve spirále a ta vesměs končí destrukcí modelu.Měl jsem osvědčenou taktiku pro papíráky jedině zavčasu opustit rychlejším letem proti větru na to natrimovat model aby to zvládnul.Pokud jseš už ale skoro v základně tak je vesměs pozdě a končí to takhle.
U kompozitu to neřeším , žádný klapky rozjedu proti větru a co nejdříve na plný kvalt z tama vypadnu


je mi to vcelku jedno, jak o svuj model přijdou jiní.

pokud mám i já model--který nezvládá sestupnou spirálu----chybně jsem psal vývrtku, beru to tak, že mám hold model, který pokud nalítne výraznou termiku, mám smolíka----i kdyby měl klapky přez celé křídlo.

Navíc už mraky let se řídím i u větronu pravidlem osvědčeným u jachtařu--kdy refovat plachty---okamžitě, když tě to poprvé napadne, že by to bylo už možná dobré--to je vždy ještě ve fázi, kdy to máš pod kontrolou.

pak zastávám ještě jedno pravidlo-----nooo, ještě bych mohl dát dnes jeden let----to jsem zjistil už před lety, že když přemýšlím o tom, jestli ještě jednou---tutáč po tom letu pujdu zase opravovat do dílny, bo už toho mám za ten den dost---jinak bych neřešil, zda dát ještě jeden let.


Naposledy upravil pepin dne stř 11.07.2018 21:46, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.07.2018 21:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
kope píše:

Hned v prvním letu jsem nalítnul neskutečný stoupák, v okamžiku jsem byl ve výšce, kdy už se poloha stopalcové Tilie nedala rozeznat.


kdybys brečel kuli křídlu Tilie, ale uměl vyřešit trup----

před lety jsem kupoval Tilii a k ní přikoupil pro sichr i náhradní křídlo---nedokončené,odvakuované , ale neslepené pulky --rozpětí zmenšené na zakázku na tuším 2m.

pořád ho mám a si myslím, že já už ho nikdy nevyužiji---platil jsem ho 800 kč.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.07.2018 23:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
pepin píše:

kdybys brečel kuli křídlu Tilie, ale uměl vyřešit trup----

před lety jsem kupoval Tilii a k ní přikoupil pro sichr i náhradní křídlo---nedokončené,odvakuované , ale neslepené pulky --rozpětí zmenšené na zakázku na tuším 2m.

pořád ho mám a si myslím, že já už ho nikdy nevyužiji---platil jsem ho 800 kč.

Pepine dík za nabídku, kdyby to křídlo bylo v původní velikosti, tak bychom se asi domluvili, nějaká gondola a možná i celý trup se v komoře najde. Jenže já to mám na soutěžní lítání v RCEV, kde je max povolené rozpětí 2,54m a s dvoumetrovým křídlem bych měl už na startu penalizaci -54 cenťáků oproti ostatním :)

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 7:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
pepin píše:
pak zastávám ještě jedno pravidlo-----nooo, ještě bych mohl dát dnes jeden let----to jsem zjistil už před lety, že když přemýšlím o tom, jestli ještě jednou---tutáč po tom letu pujdu zase opravovat do dílny, bo už toho mám za ten den dost---jinak bych neřešil, zda dát ještě jeden let.

Naprostý souhlas. Nikdy neříkám, dám si poslední.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 9:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
re..Pepin

Ono u těch (papíráků) je problém,že ve velké výšce naprosto neodhadneš rychlost...před léty (ale to už je hooodně dlouho) jsem takhle efektně složil křídla na dvoumetrovce..Hezké bylo jak trup je dole nato šup. Křídla ty padali velmi dlouho :-) :-)

Ono takhle jde složit (ale spíš na flutter) i kompozit. Pustit dolů po kuli F5J, tak to bude pro ostatní (né pilota) taky zážitek :-)
To je taky důvod proč jsem si nechal postavil SSL (SuperStarLite) v double carbonu a to včetně uší křídla. Lítám obvykle do hodně velkých výšek a utrácet výšku půl hodiny na klapkách s vyděšeným výrazem se mi nechce.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 13:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
graup15 píše:
re..Pepin

Ono u těch (papíráků) je problém,že ve velké výšce naprosto neodhadneš rychlost...


právě proto jsem psal, že je dobré si takové ero seřídit v rámci záletu na sestupnou spirálu, při které ero vrtá, ale nerozjíždí se a spirála se neutahuje---není to z mojí hlavy, kdysi mi to poradil jeden modelář .

uplně stopro to sice nefunguje na era vlastní výroby spočítaná stylem---asi takhle velká výškovka a směrovka musí stačit :lol: ale když je ero tak vysoko, že absolutně není přehled o jeho poloze, pořád je bezpečnější sestupovat ve spirále---pokud ero při záletu spirálu utahuje, tak hold po chvilce uvolníš kormidla, ero přejde do houpání, zpomalí a mužeš zase začít vrtat.

taky je dobré při tom uniku nepanikařit a nesnažit se dostat ero rychle uplně až na zem, alespon já při takovém stresu kdy mi ero mizelo ve výšce měl dlouho tendence dostat to ero co nejrychleji opravdu nízko---pár metru nad zem, což byla blbost a zbytečně jsem namáhal delší dobu drak era, přitom stačí klesnout tak do 300m a to už se dá ze stoupáku většinou vodorovně přeletem z něj vyletět, nebo už klesat jiným zpusobem, než tou spirálou, ale ve 300m už je viditelná poloha era většinou v pohodě rozpoznatelná.

ale chce si to tu spirálu pro konkrétní ero vyzkoušet a v dnešní době opravdu chytrých vysílaček plných čudlíku třeba i mít pro takové případy na nějakém přepínači mix té spirály a vědět, že když sem přepnu, knipl dám na doraz třeba do levého rohu a už jen čekám a modlím se až do těch zhruba 300m, pak pustím knipl do neutrálu a zase chvíli čekám, kam to ero a jak vyplave---to vyplavání samozřejmě funguje ale jen u kladně seřízených er, kde trochu přitažená výškovka vyrovnává nepatrně těžší čumák---takové ero pak přejde do houpání, neutrálně seřízené ero to vezme po kouli směrem kam vyplave po uvolnění kniplu, ale neutrálně seřízené ero bude nejspíš pouze kompozit, bo alespon co já mám zkušenosti s neutrálním seřizováním klasicých měkčích větronu, většinou si pak dělali co chtěli podle toho, jak jsem letěl rychle, takže pouze pro akro blbnutí jsem přepínal výškovky do neutrálu---akrobatit s kladně i nepatrně přitaženou výškovkou
opravdu nejde.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 17:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Vlákno říká " Byl jsem si zalétat " , já dne spíše než zalétat tak za blbnout
s dvoukanálovým ucháčem :lol: :lol: :lol:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 21:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdar pepinozbrna,no tak to byla moc pěkná divočinka,taky jsem ho měl ale z jara jsem s ním napral do zmrzlé koleje a nezbylo z něj nic ani na opravu,i motor to ods....al. Jak tak koukám tak ti už chybí jen něco osadit dmychadlem a budeš mít plný sortiment,taky jsem zastáncem všehochuti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 4:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
dratek píše:
Zdar pepinozbrna,no tak to byla moc pěkná divočinka,taky jsem ho měl ale z jara jsem s ním napral do zmrzlé koleje a nezbylo z něj nic ani na opravu,i motor to ods....al. Jak tak koukám tak ti už chybí jen něco osadit dmychadlem a budeš mít plný sortiment,taky jsem zastáncem všehochuti.

Ahoj Drátku, v podstatě pravdu máš mám doma v modelech vše od "gumového" až po "benzínový" pohon.
Jediné co nemám neni ani malinké dmychadýlko či turbínka budu to muset napravit :lol: :lol: :lol: .

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.07.2018 11:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz Není umění vylétnou s dokonalým modelm co létá poslušně skoro sám ale dobrá škola (pro mně)je trochu to honit z leva do prava a nahoru a dolů a uspokojení z toho že to letělo déle nežli 3 vteřiny.Toť jsou moje expedimenty


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.07.2018 17:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Zajímavé... Nemohl bys poslat odkaz co je to za model, kde se dá koupit a kde si přečtu nějaké údaje o rozpětí, hmotnosti atd

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.07.2018 17:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Rexi já ho naposled viděl u Nasa, ale prý je už vyřadily z provozu :lol: :lol: :lol:
Kde to vzal Drátek ví jen Bůh :D

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.07.2018 18:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Ba Rexi, Pepinozbrna je bývalí špion od NASA 8) a ten o tom ví nejvíc a má pravdu že už jsou vyřazeny z provozu :( a proto jsem si to vyrobil doma na koleně bez plánku jen podle obrázku a doufám že po mě hned nepůjde URNA :oops: Jestli tě to trochu zajíma tak ti to popíšu,je to primitivní kousek ostatně jako moje všechny poletuchy ale hlavně že zabaví.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.07.2018 18:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Můj dnešní zážitek s lítání-kdo z vás si mohl zalétat s více mistrem světa MARTINEM ŠONKOU??? 8) 8) Mě se to "poštěstilo" dnes v 18.30h jsem byl provětrat část mého leteckého parku a když už jsem letěl poslední baterku tak se přiřítil MARTIN se svým strojem a prostor nad mým prozatimním letišťátkem používal k nabírání rychlosti při ukázce svého umění.Samozřejmě že jsem z toho byl tak překvapený že moje rychlé přistání bylo dosti nešetrné spíš havarijní ale úžasná podívaná na Martina jak takřka nad mojí hlavou dělá akrovystoupení byla skvělou náplastí za bouraný érko které bylo stejně už plánované vyřadit.Byla to spíš náhoda protože u JABLONCE-VRKOSLAVICÍCH na Dobré Vodě se jede RED BUL CAP kol na místní sjezdovce a M.ŠONKA tam byl pozván jako SHOW a od louky kde já občas lítám je to cca 200m přes kopec takže pro mně skvělý dvojí zážitek jen moc lituji že jsem neměl sebou svoji kamerku čelovku byl by to asi životní záznam pokud by se mi podařilo natočit můj výtvor letící pod érem M.Šonky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1491 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz