Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1491 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 19.04.2019 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Dnes udělal jeden můj klučina velký pokrok v řízení RC modelů. Aby to odsejpalo, samozřejmě vystřídal několik modelů, včetně Pluta, který budou kluci stavět příští rok. Tím jsem mimo jiné prozradil, že mé Pluto už také bylo v luftě. Ještě na něm udělám drobné úpravy - zvětším výchylky křidélek, a bude to v poho. A aby to nebylo všechno, poslal jsem do kufru ještě Samuraie a EasyFly. Samurai bez nutnosti nějakých větších korekcí. Motor, který jsem použil, sice stačí, ale nestoupá to jako raketa. Pro příště nejspíš namontuju Axi, který se jeví při stejné velikosti výkonnější. EasyFly bude potřebovat dovážit, nejlépe větší baterkou. Bohužel fotky v letu jsem neměl možnost udělat.


Přílohy:
20190419_181356.jpg
20190419_181356.jpg
[ 262.35 KiB | Zobrazeno 1819 krát ]

20190419_181409.jpg
20190419_181409.jpg
[ 255.8 KiB | Zobrazeno 1819 krát ]

20190419_181453.jpg
20190419_181453.jpg
[ 282.23 KiB | Zobrazeno 1819 krát ]

20190419_181449.jpg
20190419_181449.jpg
[ 297.25 KiB | Zobrazeno 1819 krát ]

20190419_181422.jpg
20190419_181422.jpg
[ 262.7 KiB | Zobrazeno 1819 krát ]


_________________
Hitec Aurora 9X


Naposledy upravil DAF dne sob 20.04.2019 12:11, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 20.04.2019 11:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Ze včerejšího dne.
Pokud se člověk po ránu řádně posilní, neni ani vítr překážkou v létání :) :D :lol:


Přílohy:
15.Snídaně na cestu.JPG
15.Snídaně na cestu.JPG
[ 108.42 KiB | Zobrazeno 1837 krát ]

18.Pepa.JPG
18.Pepa.JPG
[ 104.29 KiB | Zobrazeno 1837 krát ]

17.Nevadí to půjde.JPG
17.Nevadí to půjde.JPG
[ 63.79 KiB | Zobrazeno 1837 krát ]

17c.JPG
17c.JPG
[ 147.3 KiB | Zobrazeno 1837 krát ]


_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 9:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Taky jsme si byli zalétat s dcerou - ona Step One, já, abych byl aspoň trochu kompatibilní, vytáhnul starého EasyStara. Háček byl v tom, že ten už neletěl fakt dlouho, takže mezitím jsem vyměnil rádio za Frsky. No co, vezmu přijímač, vyměním ho za Assana, co tam byl, zkopíruju nastavení z jiného modelu, zakvrdlám kormidlama, podívám se, jak velké mi vychází výchylky a je to.

A bylo to. Akorát jsem teda nevzal do úvahy, že ty baterky, co tam cpu teď, jsou asi o třicet-čtyřicet gramů lehčí, než ty, se kterými to bylo ve vzduchu naposledy. Detail, kdo by řešil vyvážení :)

První hod - rána. Malá, pár metrů letu. Sakra, co je blbě? A jo, mám obráceně křidélka. Tak to zreverzuju, nic se neděje, moje blbost.

Druhý hod. Rána. Pořád malá, ale díky křidélkům to letělo o něco lépe. Ježkovy voči, já jsem vůl, já mám obráceně i směrovku! Revers.

Třetí hod - hele, ono to docela letí, ale furt se to musí strašně moc řídit a celý to reaguje nějak zběsile na každý sáhnutí na výškovku nebo přidání plynu. Jakž takž přistání, opotil jsem se a dlouze přemýšlel, co se mohlo stát, že z tak pohodového poletovadla se stala taková nevyzpytatelná mrcha. Nic jsem nevymyslel. Napadlo mne vyvážení - heuréka! Je to příšerně těžké na zadek, přemístěno olovo ze zadku dopředu.

Čtvrtý hod - letí! Ale pořád se nějak divně cuká, třeba to pořešej ruce. To bude asi tím vyvážením, dělal jsem to ve větru, nebylo to moc přesný. Ještě chvilku letí, pak otáčím proti větru a najednou nevybratelný střemhlavý let a rána. Co rána - doslova kuličková exploze! Zmizel čumák letadla v podstatě až ke křídlu.

Sbírám zbytky a je mi nějak nelehko - vedle mne si vesele poletuje dcera, lítá jí to, jak mě zamlada, a opatrně komentuje moje úspěchy. Málo opatrně, skřípám zubama a vidím černě. Půjčuju si od ní Step One - a jak jsem tak rozhozenej, let končí dost tvrdým přistáním... Vidím bleděfialově.

Nechám holku lítat a sám jdu ohledávat škody, zbavovat kameru hlíny, počítat utrhané kabely (on to byl takový FPV speciál s OSD, GPS a Mobiuskou na čumáku). Pak se rozhodnu lepit kuličky, třeba z toho vysochám nějaký použitelný tvar. Mezitím to holku samotnou přestane bavit, balíme, jedeme domů.

Doma lepím, co se dá, pájím kabely, vařím elapor a letadlo se začíná blížit původním tvarům. Zapojuju elektroniku, spouštím vysílač, kvrdlám páčkama - a zjišťuju, že celou dobu jsem měl navíc ještě zreverzovanou výškovku!!! To nevymyslíš - tři kola kontrol výchylek i jejich smyslů a stejně pustím takovouhle kravinu...

Další let o den později - letadlo je milé, hodné, poslušné a celkově vlastně skoro až nudné, tak, jak má Easy Star být... Jen jak jsem byl v sobotu ráži, tak jsem zapomněl z auta vyložit dceřin Step One, který v nedělním dopoledním slunci podlehl teplotním vlivům a zkroutil se k nepoužitelnosti - takže zase lítám já a dcera ne... A to jsme celou dobu chtěli vyzkoušet společné FPV létání - oba máme brýle a kamery v letadlech, jen se to nepodařilo sesynchronizovat, vesměs mou idiocií. A když se člověk hodně těší a už už chce do vzduchu, má sklony přehlížet zjevné chyby. Asi fakt už stárnu...

Tohle je z inkriminovaného letu, sestup z cca 18 metrů (v ES mám výškoměr a vario, chtěl jsem testovat nějaká nastavení rádia), kamera Mobius. Jediné, co mne těší je, že mi mohou závidět i Izrelci s Berešitem, protože narozdíl od nich já mám video kompletní až do impaktu:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 13:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 877
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Hezký článeček... Jak se říká "Cizí neštěstí vždycky potěší" :lol:
No spíš je člověk rád, že není sám, kdo si říká "To jsem ale vůl!" Čtyři kiksy po sobě - to už je aspoň na malý křišťálový globus :mrgreen:

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 15:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
bitovod píše:
To nevymyslíš - tři kola kontrol výchylek i jejich smyslů a stejně pustím takovouhle kravinu...

Ale vymyslíš. Jen to 3 x není až tak obvyklé. Já takto zaperlil kdysi dávno taky a od té doby si na to dávám pozor. A nebyl jsem sám a viděl jsem to vícekrát, že před odhozem modelu jen zakvedlá pákami a ono se to nějak hýbe. Že by se podíval jak, tak na to už není čas ... a následuje rána.
Takže nejsi první a asi ani poslední. Jinak je to jak se spálením o kamna, není nad vlastní zkušenost. :wink: :oops:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 15:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Tak v podstatě proto to sem dávám, nejen proto, aby bylo vidět, jakej jsem debil :) On ten den byl vůbec nějak divnej, cejtil jsem se podrážděně a už jsem se nemohl dočkat, až to hodím do vzduchu a budu si to užívat. A ono prd - a právě proto, jak jsem byl natěšenej, prostě ne úplná psychická pohoda a zmatenost dohromady.

Běžně se mi takovýhle věci nestávaj - a to si ještě vybavuju, jak jsem na tu výškovku koukal: Páka k sobě, hm, jde dolů, dobrý. Páka od sebe, jde nahoru - super, funguje, hup tam s tím!

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 16:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
bitovod píše:
To nevymyslíš - tři kola kontrol výchylek i jejich smyslů a stejně pustím takovouhle kravinu...


Jo tak přesně to samý bylo u nás na letišti v sobotu. Jeden pilot si pořídil místo MC-28 Jetiho DC-24 a přestrojil to v Extře 33% na 120 ccm benzína. Po startu nějaký na křidýlka divný, odletěl s tím okruh a šel na přistání. No a v cca 5m výšce zásek po křídle do zemegule.
Výsledek šrot odhadem 50 tyček. Důvod, opačný směr výchylek křidýlek. Říká se, že když se to někomu stane, do konce života si na to dá pozor. Bohužel, poprvé to byl jen trochu menší Me109G, taky křidýlka. :cry:

Já jsem taky zaperlil. Po přistání jsem se otočil a sundával z krku rádio a brnknul si kšandou do plynu. Za mnou stojící FMS Sbach elektrika vypálil a asi z metrový vzdálenosti mě vzal vrtulí do paty pravý nohy. Naštěstí to chytla kůže boty, ale zásek je na ní pěknej. Kousek výš to mohla být achilovka. Plastová APC to kupodivu přežila. Bohužel, rádio má málo funkcí aby se dala naprogramovat pojistka motoru.


Přílohy:
sekanec vrtulí.jpg
sekanec vrtulí.jpg
[ 291.36 KiB | Zobrazeno 1487 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 16:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Blahopřeji k pevným botám a kupě štěstí. Na rovinu, toto bych zažít skutečně nechtěl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 17:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Pro Celerona,.. jo APCéčka jsou pěkně tvrdý bestie :lol: .
Já chytal hloupé bubliny se silným motorem do ruky, nevyšlo to úplně na 100% a vrtule mne brnkla do břicha.
Jen tak ťukla ani triko to neroztrhlo a po chvilce se dívám jak se zbarvuje krví :lol: :lol: :lol:
a do dneška mne zdobí cejch,... Jako by mi chtělo ero říct svůj názor na mne :lol: :lol: :lol:
Příloha:
Sek vrtulý přes tričko.jpg
Sek vrtulý přes tričko.jpg
[ 97.31 KiB | Zobrazeno 1456 krát ]


_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 17:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Souhlasím, že APCéčka jsou bestie. Někdy jí stačí jen blbě "pohladit" aby tě fikla. Pepíno, prostě si jednička a teď to máš i na břiše (promiň blbej humor). Když ale pozoruju některé tvé kaskadérské kousky, tak to někdy musí přijít.

Jirko, co to je za rádio, že u akrobata ti nezbývá funkce na blokování plynu? To je nějaká setovka?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 18:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
To mě jednou kamarád předváděl letadlo na stole. Nevím co se stalo, naráz byl plný plyn a vrtule v mém břiše. Triko se zbarvilo zatraceně rychle. Kamarád je doktor ale triko se mi bál sundat, že tam budou střeva. Naštěstí nebyly, díra byla velká ale břišní svaly to nepřeseklo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 18:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak já naštěstí jen jednou odseknutý kloubek na prstu, když jsem povoloval zajišťovací páčku šroubu komprese na detoňáku, ale to bla ještě mladická nerozvážnost asi v 15 letech. Jinak vždy jen pořezaná bříška prstů při startování. On je člověk u těch spalováků asi obezřetnější. U elektriky úplně nevěřím ani blokování, protože požád je to jen elektronika a člověk nikdy neví co se může poondit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 18:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 469
Bydliště: Český Těšín, ČR
Pánové přiznávám dobrovolně, že patřím k těm škodolibcům, které cizí neštěstí, samozřejmě v rozumné míře a s vyjímkou úrazů, vždy potěší. :oops:
Hlavně bitovod to popsal hezky. :lol:
Já osobně se po svých asi pěti sezónách pořád považuji za začátečníka s respektem a před každým startem (včetně pouhé výměny baterie se zapnutou vysílačkou) každou páčku chvíli podržím v krajní poloze, zkontroluji příslušnou ovládací plochu a v duchu si představuji, jak bude éro reagovat v luftu. Samozřejmě se při tom bezděčně kroutím, buď celý, nebo aspoň hlavou. :roll:
Takže je otázkou času, kdy mne při tom bude sledovat někdo neznalý a aktivní, který Chocholouškovi oznámí přítomnost zjevně psychicky narušené a možná nebezpečné osoby a skončím v nejbližší PL :mrgreen:
Samozřejmě netvrdím, že nikdy nemůžu padnout na špatné výchylky, viz. příspěvek botovoda "To nevymyslíš - tři kola kontrol výchylek i jejich smyslů a stejně pustím takovouhle kravinu...", své zrušené modely k dnešnímu dni raději ani nepočítám, opravy už vůbec ne. :roll:

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 18:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Hezké počtení pánové,přidávám se k postiženým vlastní hloupostí i když u mne tentokráte nepřekonatelnou tvrdohlavostí.Taky jsem kouzlil ve vzduchu a marně se pouštěl do souboje se slušným vichrem a nedal jsem si pokoj ani po poloviční destrukci Polarise při neplánovaným střemhlavým přistáním a to samé jsem si zopakoval s déltou při následném letu.Jediný co tomu vichru kupodivu vzdoroval byl můj domácí STEP ale toho jsem vystavil proti větru na plný céres a on pořád stál na jednom místě přesně tak,jak nedávno psal pepíno cosi o poštolce.Jo moje posedlost si zalétat za každou cenu je alespoň vyvážená směšně nízkou cenou mých poletuch takže škody malé a oba kusy se mi zdárně podařilo opravit a už včera zase vítr svištěl kolem výškovek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 19:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Kuta33 píše:
...Takže je otázkou času, kdy mne při tom bude sledovat někdo neznalý a aktivní, který Chocholouškovi oznámí přítomnost zjevně psychicky narušené a možná nebezpečné osoby a skončím v nejbližší PL :mrgreen: ...

K tomu nepotřebuješ Chocholouška, na to v mnoha případech stačí manželka, přítulkyně a další osoby, převážně ženského pohlaví, vyskytující se v naší blízkosti, ponejvíce z rodiny.
Jinak, kdo aspoň jednou nestrčil ruku do vrtule, není modelář :lol: ! A přehozené výchylky, to je snad rutina, i když bitovod to překonal :wink: . Stačí vyměnit model a zapomenout přehodit nastavení ve vysílačce, to se pak můžou dít věci!

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1491 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Igor659 a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz