Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1491 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 31.05.2018 5:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 346
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Skoda to je, ale nez bych si zvyknul, asi by to letadlo bylo uz po hodne opravach. Radeji budu v klidu si uzivat let, nez startovat s obavami, jak to dopadne. To si neuziju ;)

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.05.2018 7:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Nějakou dokumentaci dělat nejspíš budu, ale jen na zemi. Nejsem jak Šiva, abych v jednom páru tlapiček držel rádio, dalším párem vypouštěl letadlo a třetím držel foťák a fotil. Nehledě na to, že asi se zveřejněním počkám po našem Malém velkém leteckém dni, aby to klukům nebylo líto. Včera jsem s hrůzou zjistil, že jeden z motorů nefunguje. Drhne rotor o stator. Nepodařilo se mi to zatím rozebrat, vypadá to, jako by to dostalo mordu že strany, přitom to ještě neletělo, jen jsem to po instalaci zkušebně zapnul, a to to fungovalo. Vůbec netuším, co se mohlo stát. Jen doufám, že to bude"jenom" osička a tu, jak také doufám, seženu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.05.2018 18:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tak došlo na lámání chleba, vzal jsem všech pět ajráků, s tím, že čtyři půjdou do vzduchu. Jeden letěl naprosto bez problémů, vynikající práce! Nebudu jmenovat, ani označovat model, abych neporušil směrnici GoDoPR. Dva modely po nějakém doladění budou také bez problémů létat. Čtvrtý bude trochu problematičtější, ten mi dá víc práce na odladění. Pátý neletěl, důvod jsem zmínil výše. To budu muset do víkendu zprovoznit. Pokud by se vám zdálo, že na fotkách je těch modelů nějak víc, než jsem vyjmenoval, tak oba jsou mé, jako vzory. Jeden je pro letošní rok a druhý, modrožlutý, budeme stavět příští rok. Na závěr jsem trocho proletěl i ty své, abych se také odreagoval.
P.S. "Záhada zamčeného pokoje" vyřešena. Žádná rána, nic takového. Prostě se do prostoru mezi stator a rotor dostala ocelová šponka. Motor chodí jak z praku, takže zálet může proběhnout, zda úspěšně, to se uvidí. Provedeny opravy v seřízení, tak by to mělo být v cajku.


Přílohy:
20180531_174350.jpg
20180531_174350.jpg
[ 112.33 KiB | Zobrazeno 1532 krát ]

20180531_174403.jpg
20180531_174403.jpg
[ 127.52 KiB | Zobrazeno 1532 krát ]


_________________
Hitec Aurora 9X
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.05.2018 21:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak je vidět DAFE že jste asi opravdu nic neošidily a i na první pohled je znát že jste z jedné letecké stáje. Apropo nemyslel jsem aby sis dal na každou tlapičku extra dvě serva na výpomoc s natočením nějakého šotu ale myslím že ti kloučci by zvládli i to krátké filmové zvěčnění


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.05.2018 21:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Dnes jsem byl bez nich. Chtěl jsem to vyzkoušet dopředu, abych případně odladil nedostatky a kluci to hned při prvním letu nekřísli. Konkrétně u jednoho modelu to bylo opravdu zapotřebí. I když ani to nemohu zaručit. Nějaké základní seřízení jsme provedli ještě na kroužku, negativ, co to je a k čemu slouží, kontrola souměrnosti a těžiště. Ta souměrnost občas moc souměrná není, ač mají forychtungy (úhelníky) tak ne každý má pravý úhel mezi směrovkou a výškovkou, to samé je pozice křídla vůči výškovce při pohledu zepředu. Není to až tak tragické, ale prostě tam jsou detaily, které by mohly být příště lepší. Paní Přesnost zatím znají jen že existuje, moc kamarádi s ní zatím nejsou, aspoň ne všichni. Už v průběhu stavby jsem u většiny opravoval některé věci, tedy upozornil na to a opravil, aby věděli. Předpokládám, že si o víkendu najdu ještě chvilku a půjdu znovu, mělo by to být už lepší.
P.S. A s ohledem na směrnici GoDoPR ti ani nesmím říct kdo to stavěl a který model komu patří.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.06.2018 4:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Koukám jak ta sv.ně zelená mimo týdně sekané plochy fofrem nabrala výšku - http://www.lmk-rakovnik.cz/kamera/lmk_plocha.jpg ...
Jak často sekáte u vás?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.06.2018 4:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Podľa potreby, ale v tomto období tak raz týždenne. Koncom leta, už len raz za dva.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.06.2018 5:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Sečení podle potřeby. Na větší modely to je ještě vyhovující, na malé už vysoké. Přiznám, že intervaly nesleduju, prostě přijde mail, že určitý den se bude od do sekat a letový provoz bude omezen.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.06.2018 16:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Dnes pokračováno v záletu. Tři modely už v pohodě. Čtvrtý a pátý potřebují drobné úpravy, pátý je ten se zaseknutým motorem. Ale všechny jsem dostal nejen do vzduchu, ale i bez problémů na zem. Na to, že toho kluci ještě moc nepostavili, to je celkem slušný výsledek jejich práce, ale i mého dohledu (také si musím přihrát polívčičku :lol: ).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2018 21:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Pravda pane kolego,chvály není nikdy dost,jste partička šikovných kloučku s tebou jako s tátou včele,i já chválím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2018 21:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Příští týden nastane hodina pravdy. Dnes výuka a jen jsem se divil, že včera to na moje rádio létalo už v poho a dnes na klukovu vysílačku jsem musel znovu trimovat, a vlastně dělat celý zálet jakoby znovu. Ještě budeme ladit. Obávám se, že díky GoDoPR budu případné album zaheslovat a heslo zapomenout.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2018 23:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dneska bylo i Windguru nějaký ujetý. Mělo být 3-5 m/s a dopoledne fučelo jako kráva, poryvy možná 15m/s. Extra na 35 ccm lítala po větru na volnoběh stejně rychle jako na plnej proti větru. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 22:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 346
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Ahoj chlapci. Tak jsem se dnes byl proletet Hurricanem. Uzasne pocasi, naprosto krasny vecer. Pristani vsechna v poradku, takzr uspech. Dokonce tam byl dobry kamarad a natocil i nejake video me ve vzduchu.
Nicmene jsem na banggoodu nasel a objednal takove male sedmi segmentove displaye, ktere ukazuji napeti 2,5-20V. Prodavaji je v ruznych barvach a tak jsem objednal. Dnes to prislo, tak jsem hned osadil do letadle. Jelikoz "pipak" mam jen na signalizaci, mam z nej odpajeny display a pouzivam jen sireny, tak jsem chtel mit neco na palube. Osvedcilo se perfektne. Koupil jsem na zkousku jeden oranzovy (ten mam ja) a jeden modry pro kolegu.
Takze naprosta spokojenost. Nic moc to nestalo, je to hodne male, lehke a splni to ucel (viz foto).


Přílohy:
Poznámka: Display
20180604_201706.jpg
20180604_201706.jpg
[ 74.42 KiB | Zobrazeno 1198 krát ]


_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 22:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 346
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Pridavam videa :)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 23:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
...obcas si jdu taky litnout:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Pred kazdym vrzem obvykle absolvuji aspon cast tohoto procesu:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Kdyz to stiham v prestavkach si obcas hodim Diamantem :



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1491 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz