Switch to full style
Pokud máte chuť jen tak tlachat, tak tady je to správné místo... také sem budou admini přesouvat věci, které podle jejich názoru jinam nepatří.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.
Odeslat odpověď

Re: EASA chystá legislativu pro UAV i pro letecké modely

pon 10.10.2016 22:35

re Jyrry

A Jirko myslíš,že to bude stačit?????

Re: EASA chystá legislativu pro UAV i pro letecké modely

pon 10.10.2016 22:54

Obávám se že ne...
SMČR je základ
pak bude nutná registrace v klubu
létat se bude smět pouze na povoleném letišti s ohledem na hlučnost, ochraná pásma atd. Povolení letišti bude dávat UCL...
Létat kdekoliv mimo povolené letiště nebude možné (například svahy, louky...)

jinak kde a jak se registrovat vím, ale nic mě zatím nenutí/nemotivuje to udělat a pojištění si platím.

Svou ¨stížnost¨ jsem poslal a snad to pro všechny dopadne dobře...

Re: EASA chystá legislativu pro UAV i pro letecké modely

úte 18.10.2016 7:51

Cítím z diskuze a reakcí sice snahu neomezovat současné sportovní a rekreační aktivity a zároveň bezzubost v rozlišení těch, kdo chtějí létat a dodržovat jistá (povaze modelu a místu létaní odpovídající) pravidla a těmi, kteří většinou neví ale často i nehodlají dodržovat cokoliv. A tady vidím základní problém - celé tohle legislativní divočení (Doplněk X, teď EASA) vyvolal masivní nástup snadno dostupných automatických létajících hraček, "provozovaných" kde kým prakticky kdekoliv bez ohledu na možné ohrožení okolí.

Re: EASA chystá legislativu pro UAV i pro letecké modely

čtv 20.10.2016 10:33

Na onen EASA dokument reaguje i FAI:
http://www.fai.org/news/42436-eas-fai-r ... d-aircraft

Re: EASA chystá legislativu pro UAV i pro letecké modely

čtv 20.10.2016 15:08

Já jsem v klidu. Zatím všechny zdejší odkazy jsou v řeči pro mne neznámé, a i kdyby byli po našem stejně budu lítat tak jako doposud.

Re: EASA chystá legislativu pro UAV i pro letecké modely

čtv 20.10.2016 22:44

rampa_mckvak píše:Já jsem v klidu. Zatím všechny zdejší odkazy jsou v řeči pro mne neznámé, a i kdyby byli po našem stejně budu lítat tak jako doposud.


pokud lítáš na místě a způsobem, kde svým létajícím verkem nikoho neohrožuješ nebo neúměrně neomezuješ, tak by jsi neměl mít s nějakou regulací problém. Já k téhle problematice přistupuji taky tak (a to jsem tu FAI reakci i bez gúglu přelouskal) .

Re: EASA chystá legislativu pro UAV i pro letecké modely

pát 21.10.2016 8:21

Nebojte, az se to bude implementovat do ceskeho prava tak vam to jednak prelozi a druhak tam jeste pridaj X dalsich blbosti a tvrdsich opatreni (ktere nasledne hodi na EU)

Re: EASA chystá legislativu pro UAV i pro letecké modely

pát 21.10.2016 9:13

A až se to bude dělat, tak se kromě povídání na diskuzích taky musí někdo zapojit. Zase bude nutno chodit otravovat politiky a říkat jak je to důležité. A jak jsou modeláři přínosní pro technické vzdělání....

Stejně jako se to dělo zde, když se v parlamentu hlasovalo a chvilku to vypadalo, že vlastnictví modelu se bude muset hlásit na Policii ČR.

Já osobně jsem sepisoval odpověď na původní EASA návrh a přidával jsem k tomu fotky, že vojenský dr0n nebo doručovací dr0n není model, slouží jiným účelům a je třeba se na to dívat odlišně i z pohledu legislativy, povolení a omezení.

Pokud chce někdo pomoci alespoň trošku, tak ať se stane členem Svazu modelářů. Čím více nás bude, tím bude pro politiky složitější náš hlas ignorovat. Nebo, pokud dovolíte jistý stupeň optimizmu, tak modelářům naslouchat.

Chápu, že spousta lidí Svaz modelářů nepotřebuje, případně má z minulosti nechuť k organizaci. Ale stačí se podívat kolem sebe a bez moci, kterou dodá jen počet to prostě nepůjde.

Jestli někdo dočetl až sem, tak zde je návod, jak se za 100,- stát členem klubu MK RCMania.cz.

Re: EASA chystá legislativu pro UAV i pro letecké modely

sob 23.12.2017 16:53

zahlid jsem nekde info ze regulace EASA je uz schvalena ale na webu EASA nic. Tome mas nejake info nebo je to nejaka nesmyslna informace ?
Odeslat odpověď