Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 9:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 562
Bydliště: Brno
Tak to tu trochu oživme. :-) Dům postavený, bazén zapuštěný, zahrada hotová, jaro je tady a je čas si začít zase hrát. :D Motory mi tady pořád hnijou, elektroniku mám připravenou, objednám novou špulku PLA a snad se do toho konečně pustím.

Podařilo se to někomu rozjet?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 14.07.2020 19:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.8.2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Sedlčany,Brandýs nad Labem,Dobříš
Jenom nápad...
1)RC vysílač pokud budu jezdit sám,no a pokud by to mělo fungovat bezobslužně tak použít řízení z nějakého robo vysavače?
2)pořádné pojezdové motory třeba odtud
https://aukro.cz/akce-sada-elektromotor ... 6970881430
a plyn ovládat servem?
3)Jak to ale udělat, aby se to otočilo na místě stylem jeden motor jede dozadu a druhý dopředu když tím plynem a regulátorem co k tomu jsou to jde jenom jedním směrem(dopředu)???
4) celé to přidělat na levnou benzínovou sekačku bez pojezdu a přidělat k tomu alternátor.Nebo pro čistě elektrickou verzi koupit nějakej 12v motorek co by zvládnul točit tu sekací kudlu, ale pak tam budou muset být baterky s velkou kapacitou a to už bude stát hodně...
5) tohle by se mně zamlouvalo...


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.02.2021 12:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.2.2021
Příspěvky: 1
Zdravím všechny, pokusím se tohle téma trochu oživit a poprosit zdejší zkušené členy poprosit o radu.
Principiálně se mi jedná o stejnou akci jako RC sekačka, jen využití bude trochu jiné (kombinované)..

1. pohon zajištěný 2 DC motory 150W na zadní nápravě
2. řízení motoru zajišťuje (a tohle by mohla být i odpověď na předchozí příspěvek v bodu 3 a snad přispěji i něčím novým pro ostatní uživatele)
SmartDrive DC Motor Controller od Cytronu viz https://www.cytron.io/p-30amp-7v-35v-smartdrive-dc-motor-driver-2-channels
Tato krabička dokáže v daném okamžiku roztočit oba motory opačným směrem a zajistit tak otočení "na pětníku", signál si bere z RC soupravy, ale také PWM, potenciometr či joystick najdou své uplatnění.

Můj dotaz se týká RC soupravy - jsem v této oblasti totálně nepolíbený a v záplavě RC souprav se ztrácím. Potřebuji pokud možno řízení jednou rukou, ev. pistolový ovladač, ale netuším, kolik kanálů má souprava mít (kromě řízení nic dalšího ovládat nepotřebuji).

Díky za vaše tipy a náměty


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.05.2021 9:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Taky bych něco takového potřeboval. Mám svah 30st. , chodit za sekačkou i s pojezdem je pořádná dřina. Starjet 4x4 by se tam převrátil.
Navíc už stárnu a co až nebudu moct vůbec?
Toto by mohlo pomoct za rozumnou cenu (existují komerční Rc sekačky, např. SPIDER za půl mega):



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Ale jak to dát dohromady?

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.05.2021 9:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
lukis01 píše:
Zdravím všechny, pokusím se tohle téma trochu oživit a poprosit zdejší zkušené členy poprosit o radu.
Principiálně se mi jedná o stejnou akci jako RC sekačka, jen využití bude trochu jiné (kombinované)..

1. pohon zajištěný 2 DC motory 150W na zadní nápravě
2. řízení motoru zajišťuje (a tohle by mohla být i odpověď na předchozí příspěvek v bodu 3 a snad přispěji i něčím novým pro ostatní uživatele)
SmartDrive DC Motor Controller od Cytronu viz https://www.cytron.io/p-30amp-7v-35v-smartdrive-dc-motor-driver-2-channels
Tato krabička dokáže v daném okamžiku roztočit oba motory opačným směrem a zajistit tak otočení "na pětníku", signál si bere z RC soupravy, ale také PWM, potenciometr či joystick najdou své uplatnění.

Můj dotaz se týká RC soupravy - jsem v této oblasti totálně nepolíbený a v záplavě RC souprav se ztrácím. Potřebuji pokud možno řízení jednou rukou, ev. pistolový ovladač, ale netuším, kolik kanálů má souprava mít (kromě řízení nic dalšího ovládat nepotřebuji).

Díky za vaše tipy a náměty

Myslím, že stačí obyčejná páková se 4 kanály (víc bude líp). Jednou pákou se dá řídit dopředu,dozadu,rychlost a směr tj. 2 kanály a další 2 kanály na přepínače sytič a zhasnutí benzínového motoru.

Třeba tato:
https://modelbazar.cz/graubner-mx-12/998199

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.05.2021 10:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Ta co je na těch videích bohatě stačí:
https://www.bighobby.cz/fly-sky-fs-i6-2-4ghz-afhds-vysilac--6ch--prijimac-ia6b-mode2/?gclid=Cj0KCQjwytOEBhD5ARIsANnRjVhHQJnK0t2_gKeb3Pty2aTts1TX_WUI1SXqY6T1qM9Dm8ea1jiZ2pkaAswwEALw_wcB

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.05.2021 12:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Neznám tvůj pozemek, ale není jednodušší na tu trávu poslat toto https://sekacky.heureka.cz/f:12020:1/
Já mám k sekání jen něco pod 200 metrů pod stromy a kolem záhonů a už mě to s klasickou sekačkou občas rozčiluje a tak čekám až se zase o nějakou větev odřu pořádně záda a koupím to. :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.05.2021 12:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
jio píše:
Neznám tvůj pozemek, ale není jednodušší na tu trávu poslat toto https://sekacky.heureka.cz/f:12020:1/
Já mám k sekání jen něco pod 200 metrů pod stromy a kolem záhonů a už mě to s klasickou sekačkou občas rozčiluje a tak čekám až se zase o nějakou větev odřu pořádně záda a koupím to. :-)

Není to anglický trávník, ale louka ve svahu s hrboly a kamínky a 30st svah cca 1000 m2. Nejsem si jistý jestli by to toto zvládlo. Nemáte nějaké video těchto sekaček v těžším terénu a svahu? Navíc by to mělo zvládnout i vyšší trávu (10 cm).

Ale díky za tip, třeba HUSQVARNA AUTOMOWER 310 by to mohla zvládnout, ale chtěl bych to vidět.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.05.2021 12:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Osobně s tím zkušenost nemám, pouze občas k tomu něco přečtu. Ale podle tohoby s tím problém být neměl. A i ta výška trávy se neřeší. sekačka jezdí sama v pravidelných intervalech a tak tráva nepřeroste. Tedy v případě, že to nesečeš na seno.
Citace:
Ale díky za tip, třeba HUSQVARNA AUTOMOWER 310 by to mohla zvládnout, ale chtěl bych to vidět.

Řešil bych to konzultací přímo v prodejně. HUSQVARNA si zakládá na tom, že funguje i tam, kde jiní končí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 08.10.2021 11:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Šly by použít tato kolečka s motorem z koloběžky?
https://www.jirno.eu/kolobezky/aligator-scooter-pro-predni-kolo-vc--el--motoru/?gclid=CjwKCAjw2P-KBhByEiwADBYWCiaY6qkrCmng9gOV9FoucPAvCU_EpJukFjrlFK5YHFuTFdU43SltyBoC1wAQAvD_BwE
A jakou potom použít elektroniku na řízení?

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.01.2022 7:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
A co tento motor:
https://retail.uumotor.com/product/8-inch-off-road-wheelbarrow-motor/
Pro jízdu ve svahu bych použil 4.
Jde z toho nějak moc drátů, tak by to myhl být BLDC motor. Čím to potom ale řídít?

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz