Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 335 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 21:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
předpověd na velikonoce super, tak letos poprvé přez noc a za humna.

https://pepin65.rajce.idnes.cz/velikono ... olobezkach


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2019 21:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
tak jsem to ted letos zkusil i klasicky na těžko, jako kdysi na kole a dá se to i na té koloběžce.

Nejdřív jsem to vzal z pátku do neděle s čubou od nás ze Stodůlek na Sázavu--Soběšín--Český štemberk zpět přez Jevany zase domu, tam jsem manželce předal čubu, bo v tom vedru to pro ní, i když se v podstatě jen vezla byla už docela sodovka--denně tak 80/90km už je na ní hodně.

v neděli večer jsem objednal na alze jinej stan, bo ten muj pidi stan, co jsem si dělal někdy ve třiceti jsem zjistil, že už mám dnes opravdu problém se pod nim nasoukat do spacáku--malé lehké áčko bez podlážky, sice pouze 900g, ale dnes už na mě opravdu hooodně nepohodlné a na alze jsem už někdy v zimě pokukoval po trochu větším stanu--1300g, což je váhově stále v pohodě.

Rovnou jsem i koupil sundavací světlo na kolo rovnou s vestavěnou baterií, bo to moje milionlumenové ,ale v podstatě na řidítkách na pevno a napájené z cyklobaterie je na trempování opravdu nepraktické.

v pondělí dopoledne jsem vyzvednul z alzy stan a světlo a vyrazil už bez čuby přez Beroun k Plzni do Liblína na Berounce --docela hezkej pohodovej kemp.
v uterý ráno jsem to vzal po turistický červený na Zvíkovec--cestou cca 50 brodu--nepřeháním, možná o jeden méně, možná o jeden víc--možná to tam někdo zná, mě i napadlo, jestli to nemohlo někdy vzniknout jako nějaká cvičná trasa třeba pro vojáky---v tom vedru ale docela v poho, jen jsem to musel jet naboso v croskách, v keckách to na koloběžce fakt nešlo :lol:

večer jsem dorazil do Jesenice u Rakovníka--na netu se to tvářilo jako docela fajn kemp s koupačkou, realita trochu jiná, voda daleko a spíš veliký kačák, kemp sice obrovskej, chatky, karavany,nové hřiště, sprchy, kuchynka,wc v cajku, ale hospoda s cedulí---otevírám pouze pro větší skupiny, jinak od pondělí do neděle zavřeno . Nakonec mi ale došlo, že tam bydlí jeden kámoš--padáčkář, tak jsme zajeli na pivko dolu pod kemp do hotelu Jesenice tam je to hezký, letos by tam měli zprovoznit i ubytování v jakýchsi pohádkových chaloupkách--to by se dětem--vnoučatum určitě líbilo :D
No a ve středu ráno už odjezd přez Rakovník, Lány zpět domu, bo předpověd na čtvrtek nic mnoho a opravdu jim vyšla, takovej slejvák, co mě dnes potkal v autě cestou z práce by se mi na koloběžce opravdu nelíbil, jednou jsem to zažil na kole u Orlíka v lesích a vubec se mi to nelíbilo.

S nabijením koloběžky--dobijením v kempech, nebo cestou v hospodách uplně bez problému--, vozím dvě nabiječky po 2A, takže cestou při pauze na dvě pivka--cca hodinka-- dobiju cca 4Ah.

cestou ale dobijím pouze když vím, že to budu mít přez 80km, nebo jsem hodně vysosal někde v terénu na pěší turistický trase. nabiječky jsem potunil o tenkou lampičkovou prodlužku 10m , jen ji ještě musím potunit kuli kempovým přípojkám pro karavany o karavanovou redukci--sice se dá ta redukce v kempech vypujčit--za vratnou zálohu, ale muže být pak problém ji brzo ráno vracet, pokud bude recepce ještě zavřená.

no prostě dá se to na těžko i s elektropohonem--jestli koloběžka, nebo kolo je už jedno.

Příloha:
P1100085.JPG
P1100085.JPG
[ 107.09 KiB | Zobrazeno 1135 krát ]



Příloha:
P1100087.JPG
P1100087.JPG
[ 155.6 KiB | Zobrazeno 1135 krát ]


Příloha:
P1100092.JPG
P1100092.JPG
[ 109.59 KiB | Zobrazeno 1135 krát ]



Příloha:
P1100097.JPG
P1100097.JPG
[ 94.15 KiB | Zobrazeno 1135 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2021 18:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Příloha:
F05C3393-AE33-42E6-B9FB-3FF0CD62C7CC.jpeg
F05C3393-AE33-42E6-B9FB-3FF0CD62C7CC.jpeg
[ 153.13 KiB | Zobrazeno 715 krát ]

O víkendu jsem na Máchově jezeře potkal typově nejnovější koloběžky Hugo. na mě už je to hodně motorkový bez možnosti alespon symbolicky si pomáhat nohou, ale hezká hračka to je.

Byl tam na nich nějaký starší pár a cca o hodinku později jsem tam viděl jet na typově starších Hugo koloběžkách dva mladíky, tak bud nějaká prezentační akce, nebo trošku movitější rodinka :D

Jestli to byla zrovna ta 13Kw verze to netuším, ale ty novější typy měli osazené včetně toho sedátka a na blatníku kufry na helmy.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2021 10:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
no to je "motorka" !!!, se kterou ale nelze jezdit po pozemních komunikacích....a teď nevím, jestli je pozemní komunikací i pouhá cyklostezka. Cena ukrutná a zcela neodpovídající použitelnosti v mezích zákona. Trochu to s tím výkonem výrobce přehnal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2021 10:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Bildy píše:
no to je "motorka" !!!, se kterou ale nelze jezdit po pozemních komunikacích....a teď nevím, jestli je pozemní komunikací i pouhá cyklostezka. Cena ukrutná a zcela neodpovídající použitelnosti v mezích zákona. Trochu to s tím výkonem výrobce přehnal.


Já myslím že to má výrobce vymyšlený aby to provozovatelný bylo jak na veřejných komunikacích tak i na cyklozteskách,možnost omezení rychlosti na 25kmh, případně asi i možnost registrace, otázkou ovšem je, jak to pak pusobí na lidi právě na těch cyklozteskách, to je jeden z duvodu, proč já po něčem takovém neprahnu, už je to hodně za hranou, aby to alespon vzdáleně připomínalo sportovní kolo/koloběžku, druhý problém ohledně terénu je už opravdu vyšší váha--nad 30kg i ty lehčí varianty, co nevyjedeš, nevyneseš, ale záleží co kdo po tom chce, nemohu soudit jen podle sebe.

Cenově mi to přijde odpovídající, slušná elektrokola stojí nad 50k a tady to je už v podstatě malosériová zakázková výroba, podle videa z výrobny se mi rozhodně nezdá, že by vyrobili jeden kousek a modlili se, aby ho někdo koupil, samozřejmě zájemci o koupi budou nejspíš hlavně ze zahraničí a ten nejvýkonnější 13kw pohon určitě nepotřebuje každý, to je spíš takové---když se chce, tak u nás to jde.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 335 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz