Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 335 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2017 8:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Ked budes menej krutit hlavou, tak to bude perfektne. Asi sa budes pri filmovani musiet naucit sledovat okolie len ocami.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2017 18:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
jozefbb píše:
Ked budes menej krutit hlavou, tak to bude perfektne. Asi sa budes pri filmovani musiet naucit sledovat okolie len ocami.


při nějakém sjezdu na uzké cestě to jde, ale ve městě a provozu absolutně bez šance, zkoušim ale ukutit právě tady z toho duvodu i držák na řidítka a minimálně na asfaltový povrch se zdá, že to bude v pohodě--teda až poslední varianta z železného plocháče, hornbachácký hliníkovo duralový plocháč pruží a kmitá, železnej se už zdá, že použitelný bude, povnou jsem na tu kamerku taky raději dokutil gumovou nárazuvzdornou předsádku před čočku, ta čočka origo vystupuje a to se obávám, že občas mi foták z ruky na zem upadne, tak abych ji hned nepomlátil, taky jsem na ten foták odlaminoval pouzdro i z toho duvodu, aby se mi nemohl omylem zapnout třeba v batohu.

co je ale nejzásadnější problém, jak jezdíme hlavně pouze ve dvou s Andělíčkem, tak to pusobí opravdu jak když na koloběžkách drandí dva teplý bratři :lol:
Příloha:
IMG_0058.JPG
IMG_0058.JPG
[ 70.81 KiB | Zobrazeno 2786 krát ]


Příloha:
IMG_0059.JPG
IMG_0059.JPG
[ 52.64 KiB | Zobrazeno 2786 krát ]



Příloha:
IMG_0060.JPG
IMG_0060.JPG
[ 54.13 KiB | Zobrazeno 2786 krát ]


Příloha:
IMG_0061.JPG
IMG_0061.JPG
[ 77.71 KiB | Zobrazeno 2786 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.10.2017 17:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
dneska už vcelku v pohodě počasí, tak jsem ted narychlo prubnul ten železný držák na kamerku v řidítkách a mám pocit, že na asfalt by to mohlo být v poho.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.04.2018 22:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tak jsem nakonec modelářsky vyměknul a po zralé uvaze koupil origo baterii 36V 13Ah

zatím uplně nejásám, bo mám trochu bobky, jestli ji v terénu nakonec neuklepu z rámu--z origo závěsu.

pokud ne, bude to pohoda v tom, že kdekoli v jakémkoli kempu--kiosku nebude problém si ji nechat přez noc dobít na druhý den, to byl s modelářským prodrátovaným pakem docela problém.

z toho uchycení na neodpruženém prohnutém koloběžkovém rámu mám ale opravdu trochu bobky, ted laminuji na prohnutý rám koloběžky uhlíkové lože, doufám, že to bude v poho.

pomalu uvažuji nakonec přecijenom i o přední odpružené vidli, ale problém je při pružení, že jde podél vidle kabel k motoru .
Příloha:
IMG_0088.JPG
IMG_0088.JPG
[ 89.29 KiB | Zobrazeno 2622 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 12:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
pepin píše:
tak jsem nakonec modelářsky vyměknul a po zralé uvaze koupil origo baterii 36V 13Ah


Nějakou baterku do kola už jsem viděl a tahle firma patří vnitřním provedením k tomu lepšímu. Rozhodně to nejsou nasypané baterky do futrálu zafouknuté montážní pěnou. Jo, i na to se dá narazit....
Ta hlavně ať slouží.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 17:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
novfra píše:

Nějakou baterku do kola už jsem viděl a tahle firma patří vnitřním provedením k tomu lepšímu. Rozhodně to nejsou nasypané baterky do futrálu zafouknuté montážní pěnou. Jo, i na to se dá narazit....
Ta hlavně ať slouží.


tak doufám že si polepším---zjednoduším ten opruz okolo nabijení modelářskou nabiječkou--jen zastrčím konektor, ale nic na nabiječce nenastavuji, trochu mám teda nervíky z toho nabijecího konektoru--klasický zdrojový konektor 9-12v.

domáhal jsem se při koupi oproti nabiječky oproti standartní nabiječky 2A nabiječky alespon 3A a byl jsem usměrněn, že Yamaha, která dělala nabiječky 4A měkne a přechází na pouhé 2A---ten konektor je podle mého problém, stejný pruser, jako v modelářských nabiječkách, všechny cop mám, když jsem do nich vlezl přez ten 9-12V konektor a nabijel vícekapacitní baterku

maximálním proudem--2,7A 5čl, tak se ten konektor nakonec roztekl.

Oni to prodejci zduvodnují--- vyšší nabijecí proud--snižování životnosti baterie, podle mého blbost, jediný problém je právě pouze ten, že zvolený standartní používaný konektor prostě víc jak 2A neustojí.

Baterie--obal se tváří jako rozšroubovatelný, ale zatím nemám motrál vymejšlet nějaký tunění jiného zpusobu rychlejšího nabijení.

já potřebuji pro denní nájezd tak max 9000ma, šel jsem tedy do baterie 13000ma, bo i když časem, vyměkne, pořád by to mohlo stačit.

je to ale už opravdu kus těžítka a varianta kdy jsem měl na kolobrndě nějakých 6000ma a v batohu na výměnu dalších 6000ma bylo víc v poho, trochu se obávám , že na neodpružené kolobrndě v terénu ty zámky ---uchycení 3kg baterie uklepu---tvrdí že ne, ale osobně v poho uplně nejsem.

co mi ještě trochu vadí, o tu baterii na rámu přecijenom šmrdlám kolenem víc, než když tam místo ní byla flaška, prvotně jsem flašky na vodu dal vedle baterie, ale to se s první jízdou ukázalo na prd--šmrdlání o ně nohou, tak jsem nakonec flašky navrtal na přední vidli, to už je v poho.

no v každym případě, oproti modelářskému nabijení s origo baterkou a nabiječkou nebude určitě absolutní problém to nechat někde, kde v kempu nemám dostupných 220V u auta dobít právě přez noc v kiosku, nebo u někoho v baráku, s modelářskou to bylo nereálné.

Příloha:
IMG_0089.JPG
IMG_0089.JPG
[ 93.58 KiB | Zobrazeno 2583 krát ]



Příloha:
IMG_0090.JPG
IMG_0090.JPG
[ 97.2 KiB | Zobrazeno 2583 krát ]



Příloha:
IMG_0091.JPG
IMG_0091.JPG
[ 93.54 KiB | Zobrazeno 2583 krát ]



Příloha:
IMG_0092.JPG
IMG_0092.JPG
[ 103.02 KiB | Zobrazeno 2583 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 6:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Celkem slušné (i když ne moc typické) zdrojové konektory jsou na zdrojích pro ntb. Zdroje dost
odcházejí, takže na nějakém "hřbitově" by mohla být šance. Potíž je protikus = vyřazený ntb.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 7:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1102
Bydliště: PN - SK
protikus zozenies na ebay, nahradne napajacie konektory do ntb su dost casty tovar :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 7:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
pepin píše:

...trochu mám teda nervíky z toho nabijecího konektoru--klasický zdrojový konektor 9-12v.

Neměj obavy, tady problém není. Tyhle konektory se vyrábí v provedení i pro 10A a jestli výrobce nekouká na každou korunu (podle provedení uvnitř baterie bych řekl, že ne) tak to bude v pohodě.

pepin píše:
domáhal jsem se při koupi oproti nabiječky oproti standartní nabiječky 2A nabiječky alespon 3A a byl jsem usměrněn, že Yamaha, která dělala nabiječky 4A měkne a přechází na pouhé 2A---ten konektor je podle mého problém, stejný pruser, jako v modelářských nabiječkách, všechny cop mám, když jsem do nich vlezl přez ten 9-12V konektor a nabijel vícekapacitní baterku


Jistě že měknou, protože používají měkké baterky, tak měkne i dobíjení. Navíc "palič nadbytečné energie" (balancér se mi fakt nechce psát) pracuje s tak malými proudy, při nabíjení vyšším proudem ty baterky s "plovoucím napětím" nebo jestli chceš s velkým odporem se musí zákonitě malinko rozjíždět, už jen kuli tomu, že každá z nich má jiné podmínky k chlazení (ohřívání). Tomu se nabíjecí proud musí přizpůsobit.
Řešení by bylo osadit takovou baterku BALANCÉREM, byla by sice o půlku větší, ale zase by si mohl nabíjet třeba 10A (podle použitých baterek) Takový balancér pro 10čl. stojí tolik, co celý akumulátor
a kdyby si chtěl ještě nějaké tvrdší baterky, aby si mohl nabíjet třeba 10 a více Ampér, tak můžeš počítat s cenou za 36V / cca15Ah někde kolem 40kKč.
Asi schůdnější je udělat baterku, která se sice nabíjí dlouho, ale zase tam může být akumulátor za pár peněz. V přepočtu pro jeden článek na elektrokolo s povoleným výkonem max. 250W se fláká někde na 1,5-2A. A to kolo jede v tu chvíli na max.
Konektor skutečně problém není. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 0:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
novfra píše:
Konektor skutečně problém není. :)


Ok a díky .

dnes jsem byl tu poprvé nabitou baterku projet--klekla po 60km,takže spokojenost, většinou jezdíme tak max do 40km.

delší občasné trasy jako dnes dokrmím puvodními lion--modelářskými paky , do více kapacitní baterky, než jak jsem koupil 13000ma jsem ale už jít kuli váze nechtěl.

ale zvažuji, že pokud budu nucen použít záložní baterku---opět 36V, že bych ji ale už nenabijel modelářským nabiječem, ale na prasáka bych ji zapojil na plus a mínus výstupu z origo cyklo baterky a ládoval pouze cyklo baterku origo nabiječem, uplně zásadní problém v tom nevidim.

z čeho mám ale trochu bobky a nejsem uplně v poho, origo nabiječka--cosi jako notasový zdroj topí opravdu fest a to není léto--ve stínu 30 stupnu.

ten zdroj je rozšroubovatelnej---mělo by smysl ten plastový obal alespon provrtat---odvětrat, případně do něj--na něj--nacpat ventilátor ?

jde ale o to, jestli tunění chlazení není jen placebo----cosi jako Imax 6--vestavěný zdroj 220V jsem v dobré víře chladil dobastleným ventilátorem ale trafo 220-12v stejně kleklo.

je mi jasný, že tisíce jinejch nabijí stejnou baterku stejnou nabiječkou a topí jim to stejně jako mě, ale oni jsou asi v poho--což já uplně nejsem a uplně dobrej pocit z toho jak ten zdroj---nabiječka topí nemám :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 3:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin Je to o tepelné odolnosti použitých komponent. Pamatuji zdroj pro CB radio co tavil silonový koberec.
Obecně snížení teploty ofukováním není na škodu. Nabíječka by hlavně měla mít tepelnou ochranu co vypne.
Jakou konkrétní (cyklo) "origo nabíječku" jsi k cyklo baterce pořídil?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 9:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
guchar píše:
Jakou konkrétní (cyklo) "origo nabíječku" jsi k cyklo baterce pořídil?


https://ekolo.cz/nabijecka-baterie-apac ... erchantCZK


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 15:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin A) Dík. B) "origo baterii 36V 13Ah" tvaru dle foto, jsem na ekolo už nenašel.
Teď tam mají 400Wh (11Ah) nebo o 5 klacků dražší 500Wh (13.8Ah).
K nim doporučují Bosch Active / Performance 36V/4A za cca 4 klacky (pro sestavy BOSCH Active/Performance)
- Mimo tvé Apache Power 36V/2A uvádí v nabídce i Apache Power 36V/3A (nosičové N4 a rámové bat. R1, R6)
_Co jsi tedy pořídil za baterii? Dle obrázku hádám, že jsi pořídil nosičovou baterii N4 ?
- Apache Power N4 nosičová Li-Ion 36V 13 Ah/468 Wh nabízí třeba
N4 nosičová Li-Ion 36V 13 Ah/468 Wh
Ovšem "Maximální nabíjecí proud: 2,35A".
- Víš výrobce a konkrétní typ článků co v baterii jsou? (Promiň měl jsem celý dotaz dát na poprvé a najednou.)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2018 4:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
13 Ah apache

https://ekolo.cz/baterie-apache-power-r7?var=1374


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2018 5:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin "BMS zároveň zaznamenává historii používání baterie (pro potřeby servisu)"
Baterie Apache Power jsou osazené kvalitními Li-Ion články značky LG s BMS
- Nezkoušel jsi od servisu nebo prodejce získat program pro Prohlížení historie accu?
-- Jen na okraj
Stávající LG 18650 NEW LG 36V Ebay BATTERY PACK 18650 For Ebike
Amazing new 18650 cells for E-bike batteries in 2015
Chystané nové, větší články 21700 (cca 4.8 Ah/článek). Jako novinka budou nejspíš za "psí játra".
New Technology to E-Bike Batteries(size 21700)
Tesla E-Car Battery Technology Now Arriving in E-Bikes
==edit02
Smart BMS application for PC computers / Mobile devices
LLT POWER ELECTRONIC - .lithiumbatterypcb.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 335 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz