Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Indukce vs. plynový sporák
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 14:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.7.2018
Příspěvky: 1
Zdravím, taky řeknu jakou mám zkušenost, za mě jednoznačně plyn, už jsme museli nechávat indukci opravovat a vyšla skoro jako nová, takže jsme se nakonec vrátili k plynu, jsem kuchař a jsem na to zvyklej, manželka stejně tolik nevaří, pořizovali jsme z výprodeje odtud a jsme maximálně spokojení. Ono když se tohle rozbije tak prostě ta oprava vyjde na pár kaček


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Indukce vs. plynový sporák
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 15:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Kraken22 píše:
Zdravím, taky řeknu jakou mám zkušenost, za mě jednoznačně plyn, už jsme museli nechávat indukci opravovat a vyšla skoro jako nová, takže jsme se nakonec vrátili k plynu, jsem kuchař a jsem na to zvyklej, manželka stejně tolik nevaří, pořizovali jsme z výprodeje odtud a jsme maximálně spokojení. Ono když se tohle rozbije tak prostě ta oprava vyjde na pár kaček


V paneláku máme plyn, manželka je zvyklá, ale udržba je zvlášt po smažení fest opruz.

já kdykoli na plynu něco dělal---spálil jsem i čaj

pořídil si tedy dvouplotýnkovou indukci a spokojenost veliká--nastavím stupně, nastavím čas a jdu si po svym--když si vzpomenu, tak to zkontroluju--zamíchám něco v hrnci, když ne, ono se to taky uplně nepodělá---na plynu se to podělalo v mém případě vždy.

ale co mě na indukci bere nejvíc--nastavím tam 180stupnu, prdnu tam hrnec se sejtkem s olejem a vesele mohu smažit hranolky a podobné, když je hrnec zasratý, prdnu ho do myčky

friták letěl do popelnice bo když byl zasratý, tak čistit ho byl opravdu boj

ale jak píšeš, když mi odešla indukce, naštěstí ještě v záruce---neopravitelné a kupuješ znovu

na baráku mám k jednoplotýnkové indukci sklokeramiku, udržba oproti plynu v poho, nehučí ventilátor jako u těch mojich přenosných indukcí--netuším, jestli hučí ventilátory i u seriozních indukcí, pokud ano, mohl by to být pro někoho trochu opruz,
když mi odešla jedna plotýnka na sklokeramice, nebyl problém ji vyměnit.

PS:ale jednoznačná výhoda plynu---mohl jsem na něm odlejvat olovo do modelu :D

jinak na udržbu opravdu opruz a pokud pominu u sklokeramiky teplotní setrvačnost a tedy nutnost po snížení teploty třeba posunout na chvíli hrnec mimo tu rozpálenou plotýnku, oproti plynu mi to pro domácnost, kde u plotny někdo nestojí každý den od rána do večera přijde na udržbu lepší než plyn a oproti indukci mi to přijde finančně výhodnější než životností problémovější indukce---nutnost nádobí přímo pro indukci neřeším, to jsem i já docela bral jako požehnání, že mě indukce donutila vyházet starý kastroly a pánve----řádsky zasratý právě od vaření na plynu---na indukci je to nádobí pořád jak nové, z plynu je po chvíli olezlé jak ešus z ohníčku.

myslím, že všechno má svoje a brát to tak, že v hospodě se vaří na plynu---jasně, suprově okamžitě regulovatelný, prostě se tam počítá s tím, že když tě někdo platí, tak u těch hrncu stojíš

od indukce se odejít ale dá uplně v poho a nastavit tam třeba aby to bublalo, ale nikdy né natolik, že to přebublá okraj hrnce a to se mi na indukci opravdu líbí, že od toho sporáku mohu odejít dělat něco jiného a jen občas to zajít zkontrolovat, nebo zamíchat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Indukce vs. plynový sporák
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 23:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Mám indukci, sice koupenou už dříve, ale zatím jen málo vyzkoušenou.
Zatím jsem velmi spokojený.
Třeba i snadností údržby hladké plochy, ovladatelností (možnostmi regulace), časovým či bezpečnostním vypnutím, neměl bych se spálit, pokud nebudu mít prstýnek nebo hodinky...
Vařívali jsme na plynu, tam je m.j. problém i s mastnotou.
Teď léta vařím na elektrické desce (jako sporák, ale bez trouby) a protože to už má léta, dojde na tu indukci.
Mám dvouplotýnku - nikdy jsme nepotřebovali vyvařovat na více plotýnkách najednou.

No a k tomu nádobí: na plynu jede všechno, ale taky to podle přímého plamene adekvátně vypadá.
Na elektrické plotýnce je problém, pokud má někdo zlozvyk rozehřát prázdnou pánev - i kvalitní se dříve či později deformuje.
No a protože ne vše na indukci jde, koupil jsem si levnou, k tomu určenou "redukci" - tedy kovovou desku s madlem, jakousi "2D pánev" :-)
Pak je z toho zase elektrická plotýnka s nevýhodou setrvačnosti, ale pak funguje běžné nádobí, které by jinak nefungovalo.
Myslím, že na indukci "nepojede" ani varné sklo - ještě jsem nezkusil. Na té "pánvičce" pojede.
No a tím pádem budu i nadále moci nahřívat PSH desky na lisování drobností, případně kabin :-)
Uvidíme ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Indukce vs. plynový sporák
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 7:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Mi to doma berem z hlediska zdravyho vareni a mame sklokeramiku. Plyn ti vypousti pri horeni splodiny, ktery pak dychas. Indukce funguje na bazi el.mag vlneni, coz je podobny jak mikrovlnka, ze to rozkmitava molekuly a tim to hreje, ale udajne se ti meni struktura toho jidla, jakoby se to vsechno umrtvi. Lajcky napsano. Takze mikrovlnku ani indukci nemame. Sklokeramika je naprosto v pohode, uvarime cokoliv od stejku po svickovou, jen na obcasne cisteni se musi pockat, az vychladne, to je jedina chybicka, ale nam nevadi.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Indukce vs. plynový sporák
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 7:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.5.2018
Příspěvky: 68
Bydliště: Kousek od Prahé
Indukce a mikrovlnka je úplně něco jiného. Zbytečně skáčete na bludy nějakých sluníčkářů a potom žijete ve strachu o vlastní zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Indukce vs. plynový sporák
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 11:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2717
Bydliště: Ústí nad Labem
Vážka píše:
Indukce funguje na bazi el.mag vlneni, coz je podobny jak mikrovlnka, ze to rozkmitava molekuly a tim to hreje,
Není tomu tak. Indukce ohřívá pouze hrnec, pokud je z vhodného materiálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Indukce vs. plynový sporák
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 11:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Často se tu vyskytuje stížnost, že z plynu jsou hrnce očazené a opálené. Nevím tedy, na jakém plynu kdo vaří. Ale naše hrnce ani skleněné konvice na sobě nic takového nemají. A že by je někdo nějak speciálně myl tak to tedy ne.

V čem může být rozdíl? My jedeme na zemní plyn, že by to dělal propanbutan? Svítiplyn snad nikde už ani není...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Indukce vs. plynový sporák
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 18:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
zdzd píše:
Často se tu vyskytuje stížnost, že z plynu jsou hrnce očazené a opálené.

V čem může být rozdíl? My jedeme na zemní plyn, že by to dělal propanbutan? Svítiplyn snad nikde už ani není...

Asi jde o to,že když místo indukce dám hrnec.......nebo spíš pánev na plyn,tak se třeba při smažení ty výpary přpaluji zvenčí na pánev......hrnec....a je to už neznatelné......trvale zapečené

Z indukce jsem je měl pořád jak nové


Plyn z rozvodu v Praze


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz