Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak přilepit?
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2017 19:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.7.2013
Příspěvky: 496
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Pánové na auto jsem chtěl přilepit chrániče dveří,tyto www.autio.cz/30904-chranice-hran-dveri-cerne.html.
Když jsem je přilepil originál oboustrankou tak nedrželi,použil jsem tedy oboustranku Den Braven,opět nedrželo nepomohlo ani páska Scotch.Na dveřích to drží ,ale odlepí se to od toho plastového bazmeku zkoušel jsem to řádně odmastit ,zdrsnit ,vyzkoušel jsem podetřít takovým tím cleber lepidlem jakým se podetírá třeba skelná páska.Prostě asi bude ten plast nějakej nemocnej,nenapadá vás čím by to drželo?
Já vím nejlépe zahodit a koupit od jiného výrobce ,ale když mě se to líbí tvarově.
Díky za nápady.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit?
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2017 20:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1354
Bydliště: Praha
....bych zkusil chemoprén (stačí v tubě) ten snad slepí všechno, ale bacha, at se to nepomatlá, má snahu se to chytit všude... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit?
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2017 22:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Taky jsem měl problém s přilepením talířku pro přísavku navigace na přístrojovou desku. Vyzkoušel jsem spoustu druhů oboustranky, různé způsoby odmačtění, ale jak se to na sluníčku ohřálo, tak to upadlo. Z těch plastů se nejspíš pořád něco odpařuje. Nakonec jsem to namáz Chemoprenem a už to drží 4 roky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit?
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2017 22:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.7.2013
Příspěvky: 496
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Bojím se abych nenaleptal lak na dveřích myslíš že tu oboustranku mohu přilepit tím chemoprenem k tomu plastu?
Ale jak jsem psal ten Cleber je vlastně taky kontaktní lepidlo a tu oboustranku to neudrželo u toho plastu.
Mě ten plast přijde jak permanentně mastný,ale to je asi hloupost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit?
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2017 22:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Chemopren by laku neměl nic udělat a případné upatlání snadno očistíš techn. benzínem. Ještě líp to jde toluenem, ale s tím bych si na lak radši netroufal, i když by se to dalo vyzkoušet třeba někde v kufru. To že se ti zdá ten plat pořád jakoby masný, jsou podle mě právě ty neustálé výpary nějakých změkčovadel z toho plastu. Některé plasty jsou na lepení prostě svinstvo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit?
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2017 8:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Zkoušeli jste jen klasické oboustranné pásky, nebo i ty typy s takovou tou jakoby gumou? Ty mi kolikrát poskytly super lepení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit?
PříspěvekNapsal: pát 07.07.2017 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Zkoušel jsem tenkrát všechny možné, ale na tom novém plastu očividně nic nedrželo. Jak to zůstalo chvíli na sluníčku, tak se to odlepilo, takže si myslím, že se z toho plastu něco po ohřátí uvolňuje a naruší to lepidlo. Ten Chemopren mi drží výborně už několik let, i když to na sluníčku stálo už mockrát a jednou jsem dokonce zapoměl navigaci v držáku a "upekla" se mi baterka (LiIon).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit?
PříspěvekNapsal: pát 07.07.2017 11:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Jaka je struktura toho plastu? Zkus to nejak vylestit, aby byla stycna plocha co nejvetsi.

Oboustranku jsem vzdy pouzival TESA a nikdy mi nic neupadlo. Pravda, toto muze byt opravdu vyjimka, zvlastni plast.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz