Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rodinný stan
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 9:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2010
Příspěvky: 32
Vybíráme doma rodinný stan. Současný co máme (nějaký Hannah, iglů pro 3,5 osoby ) je v pořádku funkční, ale nemá "stojnou výšku" ani předsíňku po které toužíme. Máte nějaká doporučení nebo zkušenosti se stany? Naše požadavky:

– stan do kempu, ne turistický. Tedy není důležitá skladnost (budeme vozit autem) nebo váha, ani vhodnost do extrémních podmínek, protože v lijácích/sněhu obvykle nekempujeme.
– chceme stan s předsíňkou, která bude sloužit zejména pro uskladnění věcí přes noc (stolek, židličky..)
– aspoň v předsíňce by měla být +/- stojná výška, aby se dalo v rozumné poloze převlíct oblečení :) Náš současný stan tohle neumožňuje...
- kapacita minimálně 3 osoby (2 dospělí a dítě), spíš více s ohledem na rozumné "klima" uvnitř
– stan musí dobře větrat! Celkem zásadní požadavek, spousta nejlevnějších stanů tohle nemá vyřešeno.
– samozřejmě "rozumná cena" :wink:

Stanům obecně v podstatě nerozumíme, kamarád nám doporučil namířit pozornost k podlážce stanu, která může protékat. Dívali jsme se v Decathlonu na jeden konkrétní stan co by asi vyhovoval, ale cena je pro nás docela vysoká (na to, že to je Decathloní značka Quechua): http://www.decathlon.cz/cs/p/8330640_rodinny-stan-t52-xl-pro-5-osob-2-loznice.html#/5-235-_. Zaujal nás hlavně tím, že v Decathlonu všechny stany mají venku postavené a člověk si ho na vlastní kůži může vyzkoušet a prohlídnout. Dá se někde v Brně najít i jiná prodejna se stany, kde je mají taky postavené?

Jinak předem děkuju za jakékoliv tipy ke rodinným stanům.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Rodinný stan
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 17:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
Ta cena u těchto stanů nebude lepší. Spíš vyšší. Rozhodně nešetři. Já postupně zvětšoval asi 4x.
Pro mě bylo důležitý i větrání. Nakonec jsem skončil na Quechua 6 XL pro 6 lidí. Rozměr 6x5 m 8O .
Ten už ale nemají. Jo a aby byla v předsíňce podlážka.

Tady se koukni na výhody velkýho :lol: .
Příloha:
P1030399.JPG
P1030399.JPG
[ 96.74 KiB | Zobrazeno 1977 krát ]


Příloha:
P1030400.JPG
P1030400.JPG
[ 83.37 KiB | Zobrazeno 1977 krát ]


Příloha:
P1030401.JPG
P1030401.JPG
[ 140.54 KiB | Zobrazeno 1977 krát ]


Příloha:
P1030402.JPG
P1030402.JPG
[ 140.52 KiB | Zobrazeno 1977 krát ]



Byl jsem se loni podívat v Praze na výstavě a tomuto se žádnej nevyrovnal. Jen velikostí a cenou.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Naposledy upravil Shorty dne pon 10.07.2017 18:00, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rodinný stan
PříspěvekNapsal: ned 09.07.2017 21:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Rodinné stany určitě mají své velké výhody, ale já raději používám stan menší. Stanuji v něm již 24let, a až letos jsem začal uvažovat o novém, neb již spodní část stanu už moc netěsní. Tenkrát jsem dal za něj 2400.- což bylo tenkrát celkem dost. Až budu vybírat nový, musí mít stejnou konstrukci a rychlost stavby.
První foto je z roku 2006 a druhé je z letoška. Osoba ve stanu a u stanu je stále stejná, akorát už mě přerostla přes hlavu :D


Přílohy:
P6250059.JPG
P6250059.JPG
[ 180.64 KiB | Zobrazeno 1841 krát ]

DSC02035.JPG
DSC02035.JPG
[ 194.46 KiB | Zobrazeno 1841 krát ]


_________________
Co neubrzdíš neukecáš.
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rodinný stan
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2017 18:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
To já měl taky. A ještě mám. Ale pohodlí je pohodlí. Jak jsem stárnul, upřednostňoval jsem, že nemusím lézt po kolenou ven. A věř nebo nevěř, ale tu obludu stavím jen s manželkou :mrgreen: . Prostě dáme tyčky, zvednem a roztáhnem . Potom zakolíkujem a je hotovo.
A na těch obrázcích balíme v dešti.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rodinný stan
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
To není stan ale garaž ne :lol: super.
taky kukam ale ty ceny jsou pomalu jak za karavan neco bylo na s bazaru


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rodinný stan
PříspěvekNapsal: sob 15.07.2017 15:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Chomutov
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím my máme již třetí sezónu stan Crivit z Lidlu. Dvě oddelitelne ložnice předsíň výška cca 195 cm. Cena 3500 ale viděl jsem ho i za 2500 ve výprodeji. Letos na vodě minulý týden vichřice hromy blesky průtrž a ve vnitř ani kapka. Kámoš s Colemanem trochu plaval.
Za mě výbornej
https://t.akcniceny.cz/akce/stan-pro-4-osoby-2188507/

_________________
http://tox232.webnode.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rodinný stan
PříspěvekNapsal: sob 15.07.2017 20:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
tox232 píše:


Zrovna u tohoto stanu není vidět z toho pidi obrázku žádný větrání ( tedy za deště při zavřeným vstupu).
Ale ono je to jedno. Nevím, jestli mám takovej pech, ale zase se nám nějak vytratil beze slova zakladatel vlákna :( .
Kdo neví oč jde, tak tady: Tedy už nic. Vlákno je pryč. Šlo o to, že někdo vznese dotaz a my se snažíme, ale zakladatel už se ani neozve, jestli mu to k něčemu bylo.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rodinný stan
PříspěvekNapsal: ned 16.07.2017 6:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
tox232 píše:
Zdravím my máme již třetí sezónu stan Crivit z Lidlu. Dvě oddelitelne ložnice předsíň výška cca 195 cm. Cena 3500 ale viděl jsem ho i za 2500 ve výprodeji. Letos na vodě minulý týden vichřice hromy blesky průtrž a ve vnitř ani kapka. Kámoš s Colemanem trochu plaval.
Za mě výbornej
https://t.akcniceny.cz/akce/stan-pro-4-osoby-2188507/

Mal som podobný "marketový" stan v rovnakej cenovej relácii a prvé 2-3 roky v pohode. Potom začal pretekať až došlo k výmene.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rodinný stan
PříspěvekNapsal: ned 16.07.2017 22:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Shorty píše:

Nevím, jestli mám takovej pech, ale zase se nám nějak vytratil beze slova zakladatel vlákna :( .


Třeba už stanuje a v září si vzpomene, a dá sem pak svou nějakou fotečku svého stanu :roll:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rodinný stan
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 7:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
rampa_mckvak píše:

Třeba už stanuje a v září si vzpomene, a dá sem pak svou nějakou fotečku svého stanu :roll:


Uvidíme 8)

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rodinný stan
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 12:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.6.2015
Příspěvky: 1
Ahoj. Taky přidám trocha zkušeností, třeba někomu pomůžou.
Osobně máme 15 let stan High Peak, tedy v oblasti stanů prakticky no-name a pořád slouží k tomu, proč jsme ho kupovali. 1 - 2 týdny dovolené v kempu a pravidelně každý rok 2 týdny na dětském táboře. Je to kopule pro 4 osoby, dvě ložnice, podobný jako Hannah https://www.rockpoint.cz/space5 (a jiné) - budu pořizovat zase stejné provedení, maximálně nám vyhovuje. A právě ten Hannah je podle mých zkušeností ideální. Máme na táboře 2 kousky asi 6 let a bez problému. Výška v předsíni 190 cm, ložnice parádně veliké a hlavně se výborně staví. Vymakané křížení prutů zaručuje stabilitu ve větru, ten náš současný je na tom hůř. Na to pozor, čím víc křížení, tím líp.
Obecně mám zkušenost z tábora, kde je cca 30 dětí a 15 dospělých, postupně jsme přešli na tyhle lehký stany a velká spokojenost. A že je děti nešetřej! Máme dvouložnicový Hannah (viz odkaz), dvouložnicové Husky, Hight Peak a Coleman. A pak 4 kousky z Lidlu, jak psal kolega. Dva jsou asi pětileté, dva dvouleté. Ta nová konstrukce je horší, hůř se staví a vypíná. A ložnice je zbytečně velká, dělená jen tenkou stěnou (lze vyjmout). Materiálově a funkčně jsou OK, kdo by je chtěl pomlouvat, nemá s nimi zkušenost. A cena je bomba.
Osobně bych tedy doporučil Hannah, je podle mě nejlepší zve všech směrech. Větrání těhle stanů bude vždycky problém, prostě se zevnitř zapotěj. Ale nic hroznýho. A vítr, déšť (i pořádný bouřky) a hlavně desetidenní "ničení" od dětí na táboře dávají fakt dobrou zkušenost. Zatím nebyl jediný problém a to už byl i tábor, kdy pršelo každý den a na louce bylo 10 cm bahna...
Rád odpovím na konkrétní dotazy, ale výběr vždycky zůstane na každém z nás. Jo a cena okolo 6.000 Kč je dobrá, líp to moc nepůjde (kromě toho Lidlu). A poslední věc. Měli jsme i stan z Tesca, jen jako sporťák na míče a pod. a ten po jednom táboře letěl...
Zdravím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rodinný stan
PříspěvekNapsal: stř 19.07.2017 17:43 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2010
Příspěvky: 32
Pánové děkuji za všechny rady a postřehy. A nebojte, tazatel nikam neutekl ani vlákno neopustil – jen jsem byl na dovolené a měl tak jiné starosti. Prozatím to dopadlo tak, že jsem nakonec objednal na internetu stany tři a po jejich prohlídce si prostě jeden vyberu. Pokud bude zájem, můžu zde o nich poreferovat, ačkoliv to budou spíše postřehy z "vybalování" než ze skutečného stanování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rodinný stan
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 0:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
To je dobrá vyčůranost !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rodinný stan
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 7:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
a ako si ho ma tak asi prehliadnut :?: :!: :!:

nie je to vec za jedno euro a naviac ma sluzit niekolko rokov...

osobne budem rad za refencie.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rodinný stan
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 9:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
TERAZKY píše:
a ako si ho ma tak asi prehliadnut :?: :!: :!:

nie je to vec za jedno euro a naviac ma sluzit niekolko rokov...

osobne budem rad za refencie.


Jsou různý výstavní akce. Měl bych bejt na straně zákazníka. Už jsi někdy balil stan? A podařilo se ti ho sbalit tak jako před tím? Mě se to tedy nikdy nepovedlo. A jak k tomu potom přijde prodejce, když se mu vrátí jakási guča, kterou už nemůže takto prodat. Buď si s tím musí hóóódně někdo pohrát a nebo dát se slevou. To není televize, kterou vyndáš a zase dáš zpět.
Už jsem slyšel o vyčůráncích, co si těsně před dovolenou objednají drahej foťák a pak ho vrátí.
Je to jeho věc, ale mě se to taky nelíbí a neudělal bych to. Ale nechci kázat morálku. To je na každým.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz