Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Plastové plotovky
PříspěvekNapsal: úte 18.07.2017 10:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2007
Příspěvky: 416
Bydliště: Blansko
Ahoj,

máte někdo zkušenosti s plasovými plotovkami (plaňkami), případně porovnání výrobců? Jde mi především o životnost, tvarovou a barevnou stálost planěk, případně podélníků. Zajímají mě hlavně plné, nikoli duté profily. Nechci zde řešit "kýčovitost" v porovnání se dřevem, jde mi opravdu jen technickou stránku. Děkuji.

Ivoš


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Plastové plotovky
PříspěvekNapsal: úte 18.07.2017 10:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.11.2016
Příspěvky: 76
Metr dlouhé kryty kabelových žlabů hnědé barvy jsou vysoce stálobarevné a dostatečně odolné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plastové plotovky
PříspěvekNapsal: úte 18.07.2017 14:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Já osobně zkušenost nemám, ale cestou do hospody míjím dva baráky, které mají plastový plot. Oba dva domy mají plot už cca sedm let. Nevím, zda je mají plné nebo duté, ale ten, hezčí, s dekorem, je hezký stále. Ten ošklivější je nyní už dost hnusný, vyšislý od slunce.

Co jsem zběžně koukal, tak plotovky z recyklátu, bez UV stabilizace, jsou vhodné tak leda někam za barák, kde na ně nebude vidět. Pokud to má k něčemu vypadat i za pár let, bude určitě potřeba kvalitní plotovka a hlavně s UV stabilizací.

Mám na domě plastová okna s dekorem dřeva. Již několik let, jižní strana, stále vypadají jako nová.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plastové plotovky
PříspěvekNapsal: úte 18.07.2017 14:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Plotovky - plaňky z plastu z Traplastu mám už 6 let na plotech kolem domku ( metrové a dvoumetrové ) a nemůžu proti nim říct vůbec nic. Mám je v hnědé barvě a ty, co zbyly, jsem nechal na půdě. Po těch pár letech není v barvě vůbec žádný rozdíl a co se týká životnosti, tak není poznat nějaké stárnutí. Jen je potřeba je připevnit tak, aby mohly teplem dilatovat - rozdíl mezi létem a zimou je pár mm ( podle délky - do 6 mm u dvoumetrové ). Jediné, co jsem musel u těch dvoumetrových řešit, tak byl problém s ohybem dlouhého přesahu horní části plaňky od místa připevnění - vlivem nestejnoměrného ozáření sluníčkem ( za stromem ) se konce různě teplem nakláněly. Vyřešila to tenká hliníková pásovina těsně pod vrcholem planěk, které jsem přes ten pásek přišrouboval.
Nechtěl bych už nic jiného. Z hranolů 80x80 mám i sloupky na zahradní rozvaděče elektriky, kde ve spodní části mám přišroubované nástěnky od rozvodu vody. Sloupky jsou pevné a dostatečně pružné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plastové plotovky
PříspěvekNapsal: stř 19.07.2017 9:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2007
Příspěvky: 416
Bydliště: Blansko
Děkuji všem za odpovědi, jsem docela rád, že názory nejsou jednoznačně negativní.
Ivoš


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plastové plotovky
PříspěvekNapsal: stř 19.07.2017 10:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Nemáte někdo zkušenost s použitím plastu na místo dřevěného obložení štítů střechy (plastové palubky/břidlice)?
Je tam dřevo, je to vysoko. Pokud se dřevěné obložení neudržuje nátěry, tak dost rychle odchází.
==edit02 NĚCO JAKO "Plastové palubky P165 color LINEA"
Plastové palubky - venkovní plastové obklady - prostavbu(dot)cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plastové plotovky
PříspěvekNapsal: stř 19.07.2017 11:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 185
Bydliště: Praha 9
Ahoj, když už řešíte plastové plotovky, měl bych dotaz k plotu z WPC plotovek - mám z toho terasu a plně nám vyhovuje, takže uvažuju renovovat plot těmito WPC plotovkami. Má je někdo, nebo je na to nějaký názor?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plastové plotovky
PříspěvekNapsal: stř 19.07.2017 13:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
plotovky mam z recyklovanych petek - https://www.recyklace.cz/cs/produkty/ , po 7mi letech je stav tento :

- fyzicky bez zmen
- vizualne - da se rict ze to asi malinko vysisovalo ale rozhodne ne do stavu bile. Proste je to furt hnede. Navic podle vyrobce se to da natrit luxolem

Zvolil jsem tydle plotovky protoze se me zamlouvali vizualne vic nez takove ty s drevenym dekorem. Z tech totiz plast kouka na mnohem vetsi vzdalenost nez z tech recyklovanejch. Stejne jako z plastovych oken s dekorem, mam problem tomu proste uverit ze je to drevo. A nez fake drevo, to radsi at to neni jako drevo :-) Po 7mi letech jedina negativni zkusenost - opravdu dost makaj s teplem takze jednu stranu nechat plovouci a pouzit poradne srouby. 4ku vrut to strihne bez problemu.

co se tyka WPC - mam to na podlaze na terase a musim rict ze je to bozi. Plotovky bych si z toho predstavit rozhodne dovedl ale cena me prisla (v dobe kdy jsem to delal, ted nevim) jako naprosto nesmyslna, recyklat dle meho odvede uplne stejnou praci za mnohem mensi cenu.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plastové plotovky
PříspěvekNapsal: stř 19.07.2017 13:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Amper
1) "výrobky jsou z více jak 90 % tvořeny polyetylenem a polypropylenem" Nežerou to myši? Jiní živoč.-hlodavci?
2) "Výrobky z materiálu Traplast jsou klasifikovány do třídy reakce na oheň E – lehce hořlavé stavební hmoty."
_Co je nutno udělat za opatření a) volně venku, b) z venku na domě c) vnitřní prostory ?
3) 3 mm na 1 m pro změnu teploty o 20°C .Když jeden konec pevný. Tak pro 2. šroub oválná díra pod podložkou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plastové plotovky
PříspěvekNapsal: stř 19.07.2017 19:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2005
Příspěvky: 386
Bydliště: Praha 4
Soused si s nějakými hnědými palubkami obložil chatu... Má to tuším třeba 12 let a teď už je to hodně vysisovane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plastové plotovky
PříspěvekNapsal: stř 19.07.2017 22:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 185
Bydliště: Praha 9
Amper píše:
plotovky mam z recyklovanych petek - https://www.recyklace.cz/cs/produkty/ , po 7mi letech je stav tento :

co se tyka WPC - mam to na podlaze na terase a musim rict ze je to bozi. Plotovky bych si z toho predstavit rozhodne dovedl ale cena me prisla (v dobe kdy jsem to delal, ted nevim) jako naprosto nesmyslna, recyklat dle meho odvede uplne stejnou praci za mnohem mensi cenu.


Taky mám terasy z WPC a je to super, ideální je údržba - na jaře a na podzim to sjedu wapkou a je to krásně vyčištěné.
Teď právě nabízejí i plotovky - speciální díly. Ano, cena je vysoká, ale zase ten plot kam to potřebuju není tak velký. teď je tam dřevo, určitě tam nedám plast, hliník atd mi přijde nevhodný k tomu kam to chci dát, proto se pojedu podívat na barvy WPC a uvidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plastové plotovky
PříspěvekNapsal: pát 21.07.2017 11:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Taky mám plot z plastu z hnědých plastových plotovek z recyklátu o výšce přes dva metry už 4tým rokem.
A za mně spokojenost, subjektivně se mi to vzhledově zamlouvá, pokud to ztrácí barvu, tak velmi pomalu a nevidím to.
Jednou nebo dvakrát už jsem to očistil wapkou kvůli ptactvu, jinak se nestarám a doufám, že starat nebudu muset. Do dřeva bych osobně už nešel minimálně kvůli natírání.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plastové plotovky
PříspěvekNapsal: pát 21.07.2017 12:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ja mam recyklat na cca 70 metrech plotu. Pokud to potrebujes na 10-20 metru tak je to taky jina cena :-)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plastové plotovky
PříspěvekNapsal: pát 21.07.2017 16:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Amper S tou cenou máš recht. Plot 300 m - vyplétané rámy. Dost místy poničený. Když se spočetly varianty
NOVÝ - plast - dřevo- něco jiného, OPRAVA. Vyhrál to nákup a úprava pár nových rámů.Výměna vlastními silami.
Následné očištění. Místní opravy základem. A nový nátěr. TÍM SPRÁVNÝM LAKEM BYL
ALKYTON RAL8017 lesklý 5,0 l čokoládová hnědá
Na plotě (východ, jih a západní strana) je přes 7 roků. Naprostá většina po té době je jak poplastované pletivo.
Trochu se vyšísl, a na 2 malých se trochu loupe. Asi nedostatečné očistění korodovaných míst.
- Ten rozdíl NOVÝ / OPRAVA bylo hodně přesvědčivých nul, na konci částky kalkulace nákladů.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz