Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 05.08.2017 19:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
bych chtěl jet příští víkend, protože Rakousko je šíleně ucpaný. Jel jste to někdo letos, případně jako trasu mimo maďarskou dálnici? Není to někde rozkopaný?
Jo a taky jsem slyšel story, že chorvatský policajti se na maďarskejch hranicích občas zakousnou a chtěj pasy. A i když všude píšou že Chorvatsko je v EU a stačí občanka, tak s ní nepustí přes čáru... Pokud jo, tak mám problém, zjistil jsem propadlej pas a 4 tyčky za rychlopas, na to prdím...
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 05.08.2017 22:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
Prečo mimo diaľnicu v HU? Neviem teda na koľko ideš, ja som na dva týždne na Hvare, tož som zobral mesačnú HU známku za cca 16Eur, ak ideš len na týždeň, stačí ti 10 dňová za 10Eur. Da sa to kúpiť cez net
https://ematrica.nemzetiutdij.hu/
dokonca už majú preloženú do angličtiny aj stánku banky, platba kartou je pohode. Tu je cenník:
http://toll-charge.hu/articles/article/pricing
Ja chodím na Budapešť po M1 a potom M7 a to ma hodí rovno na Chorvátsku diaľnicu, takže vyleziem v Trnave na diaľnicu a zleziem v Splite. Kolega išiel od Gyoru dole tuším po M85, majú tam otvorený nový úsek diaľnice po Szombathely, odtiaľ sa ide po okreskách. Je to síce o 100km kratšie, než po diaľnici okolo Budapešti, ale zase zo Szombathely sa ide okreskami na diaľnicu vyše 90km, čo sa mi nechcelo.
Inak dakedy som chodil tiež z Gyoru dole 85kou ( keď na to pozerám na google maps, tú novú M85 ťahali paralelne s 85kou ), tam síce známku nepotrebuješ, ale všade tam sú značky hrbolatá cesta a všade je 70ka a maďarskí policajti merajú aj o tretej v noci medzi obcami :mrgreen: , takže posledné roky chodím diaľnicou.
Inak keby si si mal od koho požičať ENC krabičku
http://hac.hr/hr/cestarina/enc/elektron ... ne-enc-413
jednak ušetríš 21% ceny, jednak nemusíš stáť fronty na mýtnici, vždy vpravo majú Chorváti ENC brány, sníma to bezkontaktne, takže žiadne zdržanie.
Keby si chcel v Chorvátsku internet, tak aj tento rok sa dá kúpiť za 80Kn dátová predplatenka s 20GB dát na týždeň.
https://www.rcmodelytt.sk/internet-v-chorvatsku/
A ak čo len trochu môžeš, vyhni sa sobote :mrgreen:
EDIT:
Jo, a pas po nás Chorvátsky colníci nechceli, stačili im občianske.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 05.08.2017 23:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Strašně záleží kam přesně jedeš. My teď byli v Pule. Ale jeli jsme z Práglu. Tam přes Budějky a zpátky jsem to chtěl vzít stejně, ale hodilo nás to do Němec a vrátili jsme se přes Plzeň. Rakousy jsme projeli celkem bez problémů (v obou směrech!), ač všude hlásili, že v Deutschlandu (při odjezdu) začínají prázdniny a skopčáci to budou valit do býv. Jugošky jak o závod. Jen drobné prostoje, které se daly docela dobře přestát (minuty, max. desítka minut). Strašně záleží na momentu, kdy se kde zrovna ocitneš. Někdy jízda v poho po celou dobu, jindy natrefíš na kolony a zácpy a jsi v pr...zácpě a stojíš. Není od věci mít navigaci a kromě toho ještě přístup na net. aby si se mohl případně podívat na místní dopravní zpravodajství a také možné objízdné trasy.

P.S. A mít s sebou pas není vůbec od věci. Udělali jsme si lodní výlet z Puly do Benátek a v obou směrech, ač mezi státy EU(!), po nás pasy chtěli (pravda, na tuto skutečnost jsme byli upozornění už předem při objednání lodních lístků).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 0:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
ddano007 píše:
Prečo mimo diaľnicu v HU? .


Protože mám sice osobák ale N1 a známka je pro něj 10 000 Ft. Když se koupí M1 a chytěj tě, tak to je ranec.

Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 8:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
10000HUF je cca 32€ / 850KC. Ak toto riesis pri dovolenke odporucam ti zostan doma. Tam usetris viac.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 8:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
DAF píše:
P.S. A mít s sebou pas není vůbec od věci. Udělali jsme si lodní výlet z Puly do Benátek a v obou směrech, ač mezi státy EU(!), po nás pasy chtěli (pravda, na tuto skutečnost jsme byli upozornění už předem při objednání lodních lístků).

Co vyšilujou s pasama? Vždyť je to všechno šengen, nebo není? Asi to bude kvůli těm všem pracujícím inženýrům od jinud.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 9:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Vo vsetkych krajinach EU je platny doklad aj obcanka. Takze ak si na uzemi EU a chcu po tebe pas maju smolu. Jedine ze by ta lod plavala cez medzinarodne vody...

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 11:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
rampa_mckvak píše:
Co vyšilujou s pasama? Vždyť je to všechno šengen, nebo není? Asi to bude kvůli těm všem pracujícím inženýrům od jinud.

Bylo nám to doporučeno už při koupi lodních lístků zde v ČR (přes net). Že by občanka sice měla stačit, ale mít s sebou pas je lepší. Také jsem se divil.
Mimochodem běžně nosím v kapse "vreckový nožík", prostě zvyk. Při cestě tam nám akorát zkontrolovali lístky a pasy a nikdo se o nic dalšího nezajímal. Při cestě zpátky jsme procházeli kontrolou, jako při vstupu do Pentagonu - rámy, rentgeny ad., nožík jsem musel odevzdat a vrátili mi ho až v Pule. A jestli to bylo proto, že jsem už v době cesty byl opálený a navíc jsem skutečně inženýr, to opravdu nevím :lol: . Mezi cestujícími bylo spousta národností a všichni vypadali stejně "civilizačně zanedbaně", ale nikdo nevypadal na kulturně a civilizačně obohacujícího doktora či inženýra. Tím bych tento směr diskuze uzavřel.
A poznámka k výletu, perfektní a skvělý zážitek. Jen to chtělo na prohlídku Benátek trochu více času. Tak třeba někdy příště a aspoň na dva až tři dny :wink: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Naposledy upravil DAF dne ned 06.08.2017 11:26, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 11:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.10.2013
Příspěvky: 249
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 54
Ahoj, doporučil bych ti tuto trasu:
https://www.google.cz/maps/dir/Nov%C3%B ... 150108!3e0
Platíš jen v Rakousku, v Maďarsku nepojedeš po dálnici, Slovinsko jen přeskočíš, ale pozor, jak se vjede do SLO, tak musíš odbočit na kruháči doleva do Lendavy a projet přes město, jinak tě to vytáhne na dálnici a tam budeš muset tu jejich stupidní předraženou známku a v Chorvatsku si pak můžeš najet na dálnici kde chceš.
Dal jsem jako cíl Zagreb, kam nepřijedeš z toho nejvytíženějšího směru od Ptuje a tím pádem se tam tolik nečeká, my nečekali vůbec a nedoporučuji cestovat v sobotu, jeli jsem v pátek odpoledne z Ostravy, tranzit přes noc a rano v sobotu jsme už byli za Svetim Rokem, pohoda.

_________________
Turnigy T9x, 6ch Belt CP, quad MW328P, hexacopter AIO V2, RC létající sáňky, Slowflyer, Big twin ero


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 14:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
To LV: nojo, tak to jsem to nějak blbě spočítal, vyšlo mi to o řád víc. :oops:
A proč přes Maďarsko? Protože někoho nabíráme v Hevízu a do něj je to přímo dolů mimo dálnici 3 x kratší než po dálnici přes Budu.
A proč jedeme v sobotu? Protože ta lod, co máme pronajmutou kolem dolních ostrovů vyjíždí z Omiše v neděli v 18 hodin.
Takže proto ne přes Rakousko a ne jindy a proto se ptám občanka /pas.
Tož tak.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 16:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
No, půlku těch informací jsi mohl pustit už na začátku, vyvaroval by si se některým pro tebe nevhodným radám. Pokud si vezmeš pas, moc místa nezabere a také moc neváží, takže určitě neprohloupíš. Jistá kontrola, tedy předložení dokladů, po cestě proběhla několikrát - ať už to byly přechody do Slovinska, či pak do Chorvatska, tak potom lodí do Benátek, ale i na zpáteční cestě. To nás dokonce kontrolovali na Slovinsko - rakouských hranicích, stačilo ale jen předložit doklad. Pravda, měli jsme pasy, tak jsme ani občanky netahali. Takže nedokážu říct, jak by se celnice (ta baba v uniformě, ne ten barák, co měla za sebou) tvářila.
A když vyjedeš nad ránem (druhá až čtvrtá), určitě také neprohloupíš. Děláme to tak pravidelně a znatelnou část cesty jednak absolvujeme za přijatelných teplotních podmínek (i když mám v autě klimošku), jednak se dostanete do možných problematických míst ještě relativně brzo. Ovšem podobný nápad můžou mít i ostatní, takže vždy je to určitý risk.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 16:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ale já se DAFe ptal od začátku na cestu přes Maďarsko a hlásil, že mám propadlej pas. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 16:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
A mezi Hungárií a Slovinskem nejsou hranice? Mezi Slovinskem a Croatií také nejsou? Předpokládám, že tam budou poměry podobné, jako na přechodech, přes které jsme šli my, také to bylo Slovinsko a také Chorvatsko. O přechodu s Rakouskem jsem psal proto, že cestou tam nás nikdo z jejich strany nekontroloval, ale při cestě zpátky ano. O cestě do Benátek a nutnosti mít pas jsem psal z důvodu, že ač je to Schengen, tak je po nás prostě chtěli. Propadlý pas jsem přehlédl, sory. V každém případě (aspoň podle toho co jsem viděl) opět začíná doba, kdy bude lepší při cestě ven (pokud to nebude jen kousek za hranice na nákup) mít s sebou opět pas a nespoléhat jen na občanku. Díky cestování nezvaných návštěvníků se začíná pomalu, ale jistě, přitvrzovat. Madaróni si hranice (podle zpráv tisku) dobře hlídají a ostatní se pomalu přidávají také.
Tu půlku informací jsem mysle, že tam prostě máte NĚCO (klidně bez podrobností) objednaného na určitý termín, proto nelze odjezd změnit.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 21:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
DAF píše:
O cestě do Benátek a nutnosti mít pas jsem psal z důvodu, že ač je to Schengen, tak je po nás prostě chtěli.


To je tím, že cestou po moři opouštíš Schengen a zase do něj lezeš zpět.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.08.2017 17:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
JirkaA píše:
To je tím, že cestou po moři opouštíš Schengen a zase do něj lezeš zpět.

Vidíš, to mě nenapadlo. Po pravdě nevím, kolik kilometrů, resp. námořních mil, má pobřežní pásmo. Navíc jsme jeli bez zastávky z "Schengenu" do "Schengenu", no a přeci jen jsme suchozemci, tak nám někdy tyto nuance mohou uniknout. Opravdu, není to Lipno :lol: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Boro a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz