Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 150 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení e-koloběžky 36v
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 19:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
s tou pojistkou je to dobry napad, zlutej a modrej, jeden je na minus myslim a zlutej je na spinaci skrinku, kdyz se otoci klickem, melo by se to odjistit a zacit ukazovat napeti, asi takhle si to myslim ja

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení e-koloběžky 36v
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 19:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Blacksite píše:
s tou pojistkou je to dobry napad, zlutej a modrej, jeden je na minus myslim a zlutej je na spinaci skrinku, kdyz se otoci klickem, melo by se to odjistit a zacit ukazovat napeti, asi takhle si to myslim ja


možná a nejspíš jo, ale pak mi není jasný, čím vubec sepneš regl, to budeš muset spínat nějakým jiným spínačem a zámek na heftu asi opravdu pouze zamkne mechanicky heft a zapne--vypne display, ale nevypne baterku do reglu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení e-koloběžky 36v
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
to mi nenapadlo, na druhou stranu, proc by to neslo? Ja prave myslel, ze tim se proste regl odpoji od baterie, kazdopadne, pokud se regl odpoji, uz ho klicem nenahodim :lol:

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení e-koloběžky 36v
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 19:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Blacksite píše:
to mi nenapadlo, na druhou stranu, proc by to neslo? Ja prave myslel, ze tim se proste regl odpoji od baterie, kazdopadne, pokud se regl odpoji, uz ho klicem nenahodim :lol:


tak to zkus změřit, jestli zamykání rozpojuje modrý a žlutý, tak by to mohlo jak spínat regl, tak i zapínat display.

asi to tak bude, obojí je pro plus ---------------------------------------------------------------------------------
Žlutá je pro výkon pozitivní
Modrá je pro napájení regulátoru kladný nebo elektrický spínač, nebo zámek kláves


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení e-koloběžky 36v
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 19:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Jak to téma sleduji, tak mi to připomíná situaci, kdy chlapík chce ve filmu zneškodnit bombu a ptá se "Mám přestřihnout modrý nebo červený?". :)
Naštěstí vteřinu před výbuchem obvykle přestřihne ten správný. Takže přeji stejný výsledek. Tedy vteřinu před výbuchem to zapojit správně. :D :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení e-koloběžky 36v
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Tohle je nejhorsi, kdyz se cinana ptam jestli je vsechno jak ma bejt plug and play, on napise svoji lamanou ajinou ze jo a pak to tak dopada :D regl stal 300,- kdyz neodejdou baterky, preziju to :D

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení e-koloběžky 36v
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 19:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
jio píše:
Jak to téma sleduji, tak mi to připomíná situaci, kdy chlapík chce ve filmu zneškodnit bombu a ptá se "Mám přestřihnout modrý nebo červený?". :)
Naštěstí vteřinu před výbuchem obvykle přestřihne ten správný. Takže přeji stejný výsledek. Tedy vteřinu před výbuchem to zapojit správně. :D :wink:


:lol: :lol: :lol: ono pokud se koupí kompletní set, tak je to v pohodě a nelze nějaké konektory zaměnit, ale jak se to skládá komponent od komponentu, tak je to trochu boj, zvlášt, když jsou ty konektory popsaný čínskya samozřejmě i když do sebe patří, tak ale nepasují, ale dá se to, já jsem dost obvolával servisy elektrokol , ale nic moc mouder z nich taky nevydoloval, těch výrobku je mraky a mraky řešení ruzného ovládání.ale s trochou obezřetnosti a kusem štěstí se to dá, bud tam je 4,5V nebo 36V, tak z toho už se dá alespon trochu usoudit kam co zkoušet zastrčit asi k výbuchu opravdu povede :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení e-koloběžky 36v
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 20:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Blacksite píše:
kdyz neodejdou baterky, preziju to :D


na kolik tě přišlo komplet s poštou těch 40ks lion?

zvažuji, že bych na místo dojíždění prvních sad poskládaných z lipol z bezpečnostních duvodu koupil ještě jednu lion sadu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení e-koloběžky 36v
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 20:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
balik 40ks stal 72USD, ale uz to zvedl na 84 :) budu objednavat druhy, ale zdelam ho stejne cely...ale trva to cca 6-7 tydnu dodani, asi se ty baterky musi prevazet nejak bezpecnejs

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení e-koloběžky 36v
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 21:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Blacksite píše:
balik 40ks stal 72USD, ale uz to zvedl na 84 :) budu objednavat druhy, ale zdelam ho stejne cely...ale trva to cca 6-7 tydnu dodani, asi se ty baterky musi prevazet nejak bezpecnejs


díky, já kupoval tady ty

http://eskutr.cz/cs/baterie-clanky-li-i ... 18650.html

tak ještě uvidim, ted na zimu s tím nijak nepospíchám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení e-koloběžky 36v
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 8:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1110
Bydliště: PN - SK
ak nevadia pouzite clanky, pozrite tento inzerat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení e-koloběžky 36v
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 11:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
olisoft píše:
ak nevadia pouzite clanky, pozrite tento inzerat


na elektropohon nejsou měkký opoužívaný notasový články moc vhodný, padá na nich při trochu vyšší zátěži napětí, takže reálně pak dají podstatně méně, než 2000mah.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení e-koloběžky 36v
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 11:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
ono obecne bude zalezet jak mekke jsou ty co jsem koupil ja, jestli to nebude stejnej problem, sice cinan nekolikrat rekl, ze jsou to samsungy ICR, ale taky by vam vnutili ze ta modra je opravdu zelena jen aby prodal :lol:

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení e-koloběžky 36v
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 13:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Blacksite píše:
ono obecne bude zalezet jak mekke jsou ty co jsem koupil ja, jestli to nebude stejnej problem, sice cinan nekolikrat rekl, ze jsou to samsungy ICR, ale taky by vam vnutili ze ta modra je opravdu zelena jen aby prodal :lol:


nový budou v pohodě, kdyby nejhuř, tak jednu 10čl řadu vyměn za sony vtc4

https://baterie-e-cigaret.heureka.cz/so ... e/#section

taky je takto provozuji, měkký lionky slouží v sadě jako nabiječka, co dobijí při nižších odběrech právě ty tvrdší sony.

předpoklad ale je, že nebude na trase kopec dlouhej 10km .

ono v podstatě stačí si zkušebně jen tu sadu sony připojit paralelně přez výstup plus a mínus a samozřejmě obě sady spojovat plně nabité.


rozhodně ale ani ty sony nemám pocit, že by byli schopný dávat bez výraznějšího poklesu napětí nějakých 15A delší dobu--dlouhý táhlý kopec.
ale tvrdší, než ty obyč jsou určitě a špičky u měkký sady pokrejou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení e-koloběžky 36v
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 13:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Kopec mam brutalni, z jedny strany tak 70m z druhy je mirnejsi ale asi tak 2x dlouhej :lol: budu mit paralelne nakonec 7ks baterek, pokud cinan nekeca a maji maximum 2c tak by jedna mela dat 5,2Ax7=36,4, motory si vezmou maximalne 10A kazdej, takze snad 1C daj s prehledem, no uvidime

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 150 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz