Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: úte 07.11.2017 12:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
neni tu nekdo kdo dela do hudby ? Dcerka si preje looper protoze ji fascinuje co zvlada Ondra Ruml. Ale protoze nejsme zarizeny na elektroniku v hudbe tak resim prislusenstvi okolo.

Hudba problem neni - deti i manzelka aktivne hraji na akordeony, deti chodi na orchestr a od predskolaka i do hudebky, brnkaj na akusticke kytary atd....

Ale draty budu muset osefovat ja :-)

Takze bych potreboval poradit , idealne v rozumne (= nizke) cenove kategorii protoze to budou pouzivat doma, maximalne nekde ve skole

- jaky typ mikrofonu pro zpev do looperu
- bude potreba nejaky predzesik (ci neco jineho) mezi mic a looper
- jaky typ zesilovace/komba pro vystup z looperu

Vykonove me staci neco kolem 10W pro domaci brblani, koukal jsem treba na Fender Frontman https://www.muziker.cz/fender-frontman-10g ktery ma kytarovy vstup ale i line in. Myslite ze by to slo ? Jako extremne blbej napad me napadlo porizeni nejakych aktivnich PC repracku ale idealni by bylo kdyby se do zesiku dala zapojit i kytara (manzelka ma na svoji snimace a mam obavu ze dcerka casem zacne prudit ze chce elektriku :-D )

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: úte 07.11.2017 17:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
na domácí hraní mi kytarové kombo nikdy moc nesedlo, spíš bych doporučil cosi, jako sluchátkového walkmena, který jde samozřejmě píchnout místo do sluchátek i do klasických domácích beden.

Rockmena prý hodně používal na kocertech jako exekt i Michal Pavlíček, co je na tom ale pravdy opravdu netuším.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: úte 07.11.2017 21:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
já měl tuším právě tady toho rokmena pujčeného někdy cca 1990 právě v kombinaci se smyčkovačem,



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

tenkrát byla cena těch věcí docela zdrcující a zdá se, že ani s věkem vubec nepadá
https://www.ebay.com/itm/Used-ROCKMAN-G ... Sw4nVZ0JrB

ale opravdu z toho leze zvuk, co má hlavu patu--určitě jde poznat z videa zvuk kytary skupiny rush.

co se týče obyč kytarového komba--v kombinaci s kapelou to moc problém není, ale na domácí-- solo hraní, kdy to nemá tahat za uši a být příjemné, jako akustická kytara, jediné kombo, které jsem tak slyšel hrát byla lampová kopie fendra,tuším němci to prodávají jako stavebnicové komponenty, vesměs se to cpe do skříní od starých rádií, ale i jako kopie to nějakou pětku stojí--origo tuším cca 70k, ale z toho už zvuk leze opravdu teploučkej kulatej----levné kombo ti urve uši , v kapele to jde, ale bez dalších nástroju je zvuk komba ostrý i když tam nějakou tu lampu má.

mě se poštěstilo uplně náhodou před pár lety vyštrachat na blešáku právě ten nobels studio, předchudce rokmena

https://www.ebay.com/itm/Leslie-West-of ... Sw-nZTn56g

prodávající vubec nevěděl k čemu to má sloužit, tak jsme se nakonec domluvili že mi tu starou plechovou krabičku nechá za 150 kč.

ono s tim zvukem je to blbý v tom, že když to jsou hračky, tak z toho leze zvuk jak z hračky a pak to rve uši---za 2500kč bude hrát dobře i čínská akustická kytara, ale v elektrice to za 2500kč vymyslíš jen obtížně--náhodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: stř 08.11.2017 9:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
hmm, nic moc. Klasiku (kytary a akordeony) maj holky ve velmi slusne kvalite takze nevim jak to poresim. Kvuli blbymu looperu na hrani se me nechce porizovat dalsi milion veci.

Jeste uvidim, mozna to poresim pres PCcko

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: stř 08.11.2017 9:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1102
Bydliště: PN - SK
pepin: nemas nejaku "napovedu" kde najst stavebnicu tej nemeckej kopie fendra prosim ta?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: stř 08.11.2017 10:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2013
Příspěvky: 242
Bydliště: Řáholec
Obrázky: 0
mrkni na věci od BOSSe, třeba řada RC (202, nebo "vybavenější" 505) je poslední dobou hodně oblíbená.
neskutečné kreativní možnosti, má to vstupy na kytaru, mikrofon, i linkový.
výstup linkový, takže tím můžeš živit i nějaké levné PC repráčky, samozřejmě doporučuji něco lepšího...

jinak dá se to řešit i přes PC/Mac s (dejme tomu) Abletonem a nějakým levným MIDI kontrolerem, ale je to mnohem složitější na rozchození, nastavení i samotné používání.
a cenově si s PC/Mac řešením moc nepolepšíš - tam pak potřebuješ nějakou lepší zvukovku co má (a dokáže naráz spracovat) mikrofonní, kytarový a linkový vstup + linkový výstup, MIDI kontroler (s klávesnicí to taky jde, ale...) a software (napr. Ableton).

s HW looperem a vhodnou baterkou "od táty" navyše (někdy se lze trafit s vhodnou LiPo/LiFe do předepsaného napětí i bez step-downu) může dcerka blbnout i "na cestách", má to taky sluchátkový výstup. taky přední linkový vstup na míchání/looping "podmazu" například z mobilu.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
frsky x7 & frsky xLite | telink toro & zohd orbit & hacker tomahawk.ng


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: stř 08.11.2017 11:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Koukam na tu 202jku a nevidim tam zadny line out. Tj. vystupove me to prijde skoro stejne jako 30tka. Dali by se pripojit PC repraky k RC-30 ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: stř 08.11.2017 11:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2013
Příspěvky: 242
Bydliště: Řáholec
Obrázky: 0
Amper píše:
Koukam na tu 202jku a nevidim tam zadny line out.

tak koukej pořádně, je vzadu:
--OUTPUT--
R + L/MONO

_________________
frsky x7 & frsky xLite | telink toro & zohd orbit & hacker tomahawk.ng


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: stř 08.11.2017 12:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jasne, stejny vystup je na te RC-30 . Ale myslel jsem ze todle neni link-out a tudiz to normalni aktivni PC repraky bez nejakeho pred zesilovace nedaj.

Daj ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: stř 08.11.2017 12:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2013
Příspěvky: 242
Bydliště: Řáholec
Obrázky: 0
je to link-out, s nastavitelnou úrovní, takže tam jdou zapojit jak zařízení s linkovým vstupem (aktivní repro), tak i kombo.

_________________
frsky x7 & frsky xLite | telink toro & zohd orbit & hacker tomahawk.ng


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: stř 08.11.2017 16:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
super, diky moc. Pujdu do RC-30 , cena je jeste rozumna, ma to pedaly a moznosti vic nez dostatecne :-)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: stř 08.11.2017 18:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Amper píše:
super, diky moc. Pujdu do RC-30 , cena je jeste rozumna, ma to pedaly a moznosti vic nez dostatecne :-)


to je zase téma :roll:

samozřejmě mi nakonec bouchli saze, vyrazil jsem do hudebnin a ted tu kutim pro tu RC 30 zdroj ---není součástí balení.

kupoval jsem ji v muzikus, mají i levnější jednodušší variantu, ale raději jsem připlatil za tu 30 ku a i mi ji doporučili jako vhodnou kompromisní variantu na nějaké domácí blbnutí.

prvotní dojem--na občasné blbnutí bych asi raději jednodušší věc, ale snad to nebude takový ořech, jako když jsem se nechal uvrtat do syntezátoru roland JV 1080, pul roku jsem v posteli louskal návod , nakonec se oblíknul, nasnídal a odjel z toho ty své pocity probrat na psychiatrii :lol:

po letech jsem ale tu zkušenost s tím syntákem nakonec zuročil v tom, že mi bylo jasný, že vysílač open source mi domu nesmí :lol:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

nakonec jsem ten synták naložil do auta, přikoupil k němu ještě elektronické piáno korg a odvezl to do skleníku na Ranou, at se z toho krámu zblázní i někdo jinej , nikdo neprorazil,pevné předprogramy kterých je tam mraky a vcelku v pohodě se dají míchat, spínat, vypínat vzájemně to se docela dá, ale vlastní osobní nastavení tvorby zvuku, to je opravdu vyšší dívčí, na to je potřeba znát víc než obstojně hudební nauku, jinak se sice výsledek taky dostaví, ale pouze náhodný.

https://pepin65.rajce.idnes.cz/Trocha_R ... dy_019.jpg


Naposledy upravil pepin dne stř 08.11.2017 19:11, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: stř 08.11.2017 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
olisoft píše:
pepin: nemas nejaku "napovedu" kde najst stavebnicu tej nemeckej kopie fendra prosim ta?

v sz máš odkaz na kluka co ty retro lampáče stavěl, je to taky modelář odsud, vše ti vysvětlí, volal jsem mu, ví, že se mu ozveš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 0:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tak nějak jsem to v základu rozchodil, ale vykulenej z toho zatím rozhodně jsem, ale super, trochu zápasím hlavně s tím, že jsem posledních pár let na kytaru už vubec nehrál, vyjma opileckých akcí , tak se mi trošku motaj na pražcích prstíky :lol:

ani boha se mi ale nepodařilo rozchodit přez midi ten syntezátor s klávesama, na pokusničení už nemám ale sílu, tak to naložím do batohu, at mi to propojí správným kabelem v hudebninách.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 8:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2013
Příspěvky: 242
Bydliště: Řáholec
Obrázky: 0
pepin píše:
ani boha se mi ale nepodařilo rozchodit přez midi ten syntezátor s klávesama

stačí klasický DIN (5-kolík, bacha na případně přehozené strany In/Out) kabel, MIDI OUT na klávesách, MIDI IN na synťáku, tam pak ještě správně nastavit na jakých MIDI kanálech to má poslouchat, atd...

a nebo se zeptat tady: midi.cz 8)

_________________
frsky x7 & frsky xLite | telink toro & zohd orbit & hacker tomahawk.ng


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz