Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 06.07.2020 6:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Pánové havárka ! Přestala mě fungovat lednička v caravanu, pravděpodobně stářím.
Koukám na net , že bych koupil novou. Odrazují mě však ty ceny , přes 20 000 za tak malou ledničku, kterou používám jen občas v létě ... ? To je pro mě , co by důchodce příliš velký luxus. Proto bych se dovolil zeptat : " Víte někdo o ledničce do caravanu za přijatelnou cenu ? " Děkuji vám Mirek

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 06.07.2020 8:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
jen se optám ,u absorpčních chladniček stačilo ji po určité době obrátit hlavou dolu na půl dne a pak fungovala dále ....nepomohlo by to?
Jinak kamarád koupil do karavanu tuto:
https://www.alza.cz/ecg-erm-10470-wa-d2 ... NqEALw_wcB
má ale na střeše 3 solární panely pod postelí 4 170Ah akumulátory a měniče 12/230V o celkovém výkonu 5500W přičemž na 230V mu krom lednice běží ještě zábavné centrum a 2 přímoohřevové vodovodní baterie s vodárnou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.07.2020 9:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1102
Bydliště: PN - SK
Pred nejakou dobou tu riesil pepin chladnicku do karavanu, skus sa popytat jeho.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.07.2020 21:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
olisoft píše:
Pred nejakou dobou tu riesil pepin chladnicku do karavanu, skus sa popytat jeho.

Ja to ale resil do karavanu na trvale stani. Tak jsem uz kupoval klasickou kompresorovou. Prvotne novou funglovku podle nejnovejsich evropskych smernic ta bohuzel v karavanu pouze topila a jak nestihala a hrala ohrivala i vnitrek te lednice. Navic hlucna. Tak jsem nakonec na burze koupil malou starou bosch a ta funguje skvele navic je uplne tichaˇˇˇjako ze opravdu uplne. Jak to tahaji na tu burzu z nejakych nemeckych zbernych dvoru tak to nejsou vyrobky urcene pro vychodni trh. Pak jsem tam kupoval Jeste jednu Do jednoho pidibytu vzhledove a usporadanim suplikama naprosto totoznou pouze se jmenovala liebhner nebo tak nejak ale asi to bylo uplne to same. Opet naprosto ticha. Kdyz mi odesla kombinovana lednice v byte tak jsem na te burze opet koupil starsi bosch Opet naprosto ticha a po trech letech provozu ani naznak nejakeho zaledovani mrazaku. To u Novych lednic koupenych Tady u nas v cechach vubec neznam. Hlucny a mrazak po nejake dobe vzdy nutne odmrazit.

Je to sice burza je tam mraky podvodnicku ale jsou tam i pravidelni prodejci kteri se specializuji prave treba na bile elektro a umi i privezt neco na obednavku a v ramci moznosti to prodavane zbozi nejdriv zkousi. Nebo nabidnou ze pokud by to nefungovalo zbozi vymeni priste za jine nebo vrati penize.

No v kazdem pripade kdyby do karavanu klasickou kompresorovku urcite ten stary typ ktery ma vzadu viditelne to zebrovani ty moderni lednice kde je zadek uzavreny takovou tou plastovou komurkovkou to mi prave nefungovalo. Tam se pocita ze v modernim byte podle modernich norem nebude nikdy vic nez ˇˇˇplacnu 25 stupnu a pri teto teplote ty moderni lednice fungovat umi.
Zkousel jsem pak i doma v panelaku merit spotrebu nic seriozniho ale spotreba se zdala stejna s tim rozdilem ze v te moderni funglovce se i na mrazaku roztekl nanuk a na mrazaku v te stare lednici bosch bylo nejakych minus 24.

Reklamaci te nove lednice mi tenkrat neuznali a podobnou novou jsem zapojoval v jedne Zubni ordinaci. Po roce odesla.

Ty ceny na te burze za ty mensi lednice. Pokud si to dobre pamatuji tak jedna tusim 500 kc a ta druha 800 kc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.07.2020 22:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
ano tomu věřím, před měsícem jsem odstavil 6 let starou indesitku na únik media... neopravitelné neb vše je zalité PUR pěnou do komůrkového plastu zezadu.... nahrazeno 20 let starým ,,minskem,, mám o třetinu menší spotřebu na průběžném měřáku a světe div se ,v sice malém ale funkčním mrazícím šuplíku mi zmrzne maso z krámové teploty na teplotu ,,kus betonu,, do 5 hodin..... ( kupuju velkobalíčky v tescu.... takže kolem 4-5kg)
Poučení? Ne vždy to moderní je dobré a ještě lepší.........
\nicméně jak jsem psal kamarád využívá soláry s akumulátory a měniči, takže jiný příklad jinou cestou


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.07.2020 16:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Jinak to obraceni a ozivovani absorbcni lednicky jsem prvotne taky zkousel. Nepomohlo to tenkrat bylo abnormalne horke leto navic ten muj karavan stoji na asfaltovem parkovisti a absorbcni lednicka umi tak maximalne 10 stupnu dolu takze kdyz bylo prez den v karavanu 30 stupnu stihat nemohla to same ta nova funglovka taky nestihala uchladit takovy teplotni rozdil. Co je smysluplne na karavanove lednici. Umi pri jizde autem chladit z 12 ti voltu v kempu bez elektriny umi chladit plynem a samozrejme umi chladit i na 220V spotrebou je ale narocnejsi nez klasicka kompresorovka takze v dnesni dobe pokud se jezdi po kempech a tak jako tak se planuje byt v kempu automaticky napojeny na 220V podle meho uz absorbcni postrada tak trochu smysl. I kdyby byla trochu hlucna. Jde ji provozovat prez spinaci hodiny aby v noci nespinala.

Urcite to ale musi byt typ. Kde je vzadu jeste volne vetratelne to zebrovani a bo po puvodni absorbcni tam vzadu za lednici bude v karavanu urcite odvetrani plynoveho topeni te lednice tak tam dat PC ventilator aby nevytapela vnitrek karavanu. Klasicky Pc ventilator 12 voltu prez trafo nejakych 6v je pak uplne tichy. Ja to udelal takto.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz