Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prosím o radu- Nákup na aliexpress
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 15:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Ahoj,
jistě tady bude mnoho modelářů, co to už řešilo, nebo ví, jak na to. Zde dostanu odpověď nejrychleji. Samozřejmě jsem hledal na googlu odpověď na můj problém, ale nic konkrétního jsem nenašel. Zaregistroval jsem se, objednal zboží do 22eur, aktivoval platbu kartou přes internet a po doplnění edresy atd, jsem přešel na platbu, kterou jsem odeslal. Je to už přesně 48hodin, co mi přišel tento email: První odstavec o nějaký slevách, v dalším odstavci prosí, ať si zkontroluji adresu, aby předešli nějakému problému. To je v pohodě, ale přišly další emaily, kde je v překladu googlu napsáno:

Děkujeme vám za záštitu, vyplňte prosím nejrychlejší platbu, abyste ji doručili včas, a ujistěte se, že se k ní můžete nejrychleji přihlásit.

Druhý email:

Ahoj, díky za objednávku. Balíček bude zaslán po provedení platby. :)

Díky Michal

Přitom jsem platbu poslal, k dalším položkám jsem tento email nedostal a peníze se mi ještě nestrhly z účtu. Jak to mám řešit? Mám zrušit objednávku a objednat to znova?


Přílohy:
1.png
1.png
[ 257.54 KiB | Zobrazeno 1128 krát ]

2.png
2.png
[ 178.85 KiB | Zobrazeno 1128 krát ]

3.png
3.png
[ 162.53 KiB | Zobrazeno 1128 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Pokud jsi platbu zadal dle instrukcí z webu a nějak se jim nezobrazuje, asi bych nejdřív šel na svou banku ověřit, proč nebyla platba provedena. Pak bych zjišťoval, kde jinde se stala chyba. Tak bych tedy začal situaci řešit já. Mohl jsi třeba jen překročit nějaký limit (např.)

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 17:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Limit mám 1000Kč. Abych neplatil DPH, tak jsem objednával věci za 21eur včetně poštovného.Platbu jsem poslal. Zajdu do banky a ověřím to.

Díky Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 21:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Zkusil jsem ted zaplatit jednu polozku za euro a opravdu jsem asi spatne zadal platbu. Zaplatil jsem zbytek a uz to vali.

Diky Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 18.11.2017 9:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
aj ja mam otazku, kupoval som uz milionkrat ale nechapem
princip

bez ohladu na to ze dodavka trva pol zivota, nerozumiem co
znamena ze predajca rozsiril tvoju ochranu, znamena to,
ze ak si mal dostat tovar do 8 tyzdnov a nedostal si, predajca
moze svojvolne tento termin predlzit!!

dalsis vec, je bezne ze tovar odoslu 10 dni po zaplateni

mate niekto lepsie skusenosti?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2017 12:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Zdar, tak mi dorazily dva balíčky z aliex. Led pásky fungujou a další zboží je už v ČR, tak jdu objednat další věci. Ten kdo váhá nad nákupem z číny, tak to fakt není nic složitého a jděte do toho.


Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2017 13:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2717
Bydliště: Ústí nad Labem
Dovolím si upozornit všechny potenciální zájemce o nákup z Číny na jistou (zřejmě předvánoční) komplikaci. Neděste se, ale ani nepodivujte, když si na dodávku poněkud počkáte. Potíž je u České pošty, ale tentokrát to není její vina. Zásilek z Číny je nepředstavitelné množství, stovky kamiónů čehosi nesourodého a většinou drobného. Hlavní potíž je v tom, že zásilky z Číny většinou nemají adresu napsanou tak, aby se daly třídit strojně, takže se to dělá ručně, zdlouhavě a pomalu. Kromě toho je to šílené předvánoční množství ještě umocněno vtipně časově umístěnými presidentskými volbami (napadlo vás někdy, kdo ty hlasovací lístky, které dostanete do schránky, třídí?). Já osobně už bych si letos nic neobjednával.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2017 15:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Rádio objednané dorazilo funkční a po 3,5 týdnech, navijáková serva objednávaná o týden dříve zatím nedorazila......uvidíme nespěchám.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2017 15:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
JardaRůžička píše:
Dovolím si upozornit všechny potenciální zájemce o nákup z Číny na jistou (zřejmě předvánoční) komplikaci. Neděste se, ale ani nepodivujte, když si na dodávku poněkud počkáte. Potíž je u České pošty, ale tentokrát to není její vina. Zásilek z Číny je nepředstavitelné množství, stovky kamiónů čehosi nesourodého a většinou drobného. Hlavní potíž je v tom, že zásilky z Číny většinou nemají adresu napsanou tak, aby se daly třídit strojně, takže se to dělá ručně, zdlouhavě a pomalu. Kromě toho je to šílené předvánoční množství ještě umocněno vtipně časově umístěnými presidentskými volbami (napadlo vás někdy, kdo ty hlasovací lístky, které dostanete do schránky, třídí?). Já osobně už bych si letos nic neobjednával.


Z Číny máš celkem pravdu. Vtipné ale je, že pokud chceš něco z EU skladu Hobbykingu, tak ti to nyní přijde leckdy rychleji než zásika z domácího obchodu, protože mezinárodní zásilky GLS EU zas tak vyhrocené nejsou a v místě určení navíc mají obvykle před domácími prioritu. Takže to typicky chodí za 4-5 pracovních dní stejně jako jindy, zatímco u vnitrostátních zásilek jdou časy nahoru.
Letos je to opravdu extrém a služby skutečně jsou nad limity, přepravní firmy už natvrdo odmítají doručovat firmám, se kterými nemají dlouhodobý kontrakt, viz třeba tento komentář: https://www.lupa.cz/aktuality/dpd-uz-ne ... hotovosti/ .

Jinak osobně jsem toho z Číny v poslední době objednával hodně (celkem možná přes 20 objednávek) a většina věcí mi dorazila ještě před tím největším chaosem. Jak se na to dívám, tak mám asi jen jedinou objednávku (Banggood) znatelně za termínem doručení, tam asi otevřu požadavek na refund, jinak ale vše buď už dorazilo v pořádku anebo je naopak ještě čas.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz