Switch to full style
Pokud máte chuť jen tak tlachat, tak tady je to správné místo... také sem budou admini přesouvat věci, které podle jejich názoru jinam nepatří.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.
Odeslat odpověď

Horkovzdušný balon z pytlíku

pon 11.12.2017 18:00

Tohle jsem náhodou objevil. V létě to musím vyzkoušet. :idea:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Horkovzdušný balon z pytlíku

pon 11.12.2017 18:58

A kde tak dlouhý pytel seženeš?

Re: Horkovzdušný balon z pytlíku

pon 11.12.2017 19:03

Hmmm, to ještě nevím... :D

Re: Horkovzdušný balon z pytlíku

pon 11.12.2017 19:10

Prostě se mi to líbí svojí geniální jednoduchostí a připadá mi to jako pěkný modelářsko-kutilský počin na vyplnění času, než se mezi lety dobijou baterky. :wink:

Re: Horkovzdušný balon z pytlíku

pon 11.12.2017 19:11

Mělo by to fungovat i s malym pytlem ne? :lol:

Re: Horkovzdušný balon z pytlíku

pon 11.12.2017 19:24

Říká se tomu hadice nebo nekonečný rukáv:
https://www.pemar.cz/pemar-material-2-2 ... polohadice

Re: Horkovzdušný balon z pytlíku

pon 11.12.2017 19:28

těch videí je tam mnoho a na některých je i podvěšený GPS záznamník a vyhledávač , pytlíky se dají poslepovat i do tvaru klasického balonu klasickou lehkou izolepou ....sluníčko ohřeje a letíš......

Re: Horkovzdušný balon z pytlíku

pon 11.12.2017 19:39

Myslím, že třeba tady by nebyl problém objednat pytle bez perforace. Je to přímo výrobce.

Re: Horkovzdušný balon z pytlíku

pon 11.12.2017 21:17

MOhu říci, že to funguje docela dobře. Jen nesmí moc foukat vítr, který to velmi ochlazuje.
Tak v roce 1990 jsem to svařoval ze zahrádkářské mikrotenové fólie. 1,2x10metrů.

Re: Horkovzdušný balon z pytlíku

pon 11.12.2017 22:25

Tenhle černý balon znám ze svého dětství, kdy někdy na konci 70. či začátku 80. let byl o tom článek v ábíčku. Na zadní straně v tu dobu byl kreslený seriál Vzpoura mozků, snad. Snil jsem o tom, že to nejenže poletí, ale i unese drobný náklad nebo bude nahoře vypouštět padáček. Na realizaci balonu ani pokus o ni nikdy nedošlo. A docela bych si troufnul tvrdit, že ty informace ze článku byly převzaty ze západních zdrojů, snad z horké kalifornie, určitě to nebylo od sovětských pionýrů ze sibiře.

Re: Horkovzdušný balon z pytlíku

úte 12.12.2017 8:14

To, co bylo zveřejněno v ABC v 70./80. letech se jmenovalo UFO SOLAR a myslím, že to byla hračka původem ze Španělska. Kromě toho byla zveřejněna v ABC fotografie tohoto balonu nalezeného někde na Slovensku. Zda byl vypuštěn v Rakousku nebo někde na pobřeží moře, těžko říci, nicméně článek spekuloval o tom, že balon musel uletět stovky, ne-li tisíce kilometrů, než se dostal na Slovensko.

Re: Horkovzdušný balon z pytlíku

úte 12.12.2017 10:18

Pokud je slunečné počasí, tak balón spolehlivě uletí. Doma možná ještě mám posvařovanou kouli o průměru 3,6metru. Koule ale už nešla nafouknout běháním, ale ventilátorem.
Měl jsem ji upoutanou za vršek a když se provázek napnul, otočila se a teplý vzduch utekl. Jinak bych ji měl jen na jeden let.

A balón musí být velký, aby se poměr hmotnosti obalu a nepatrně rozdílné hmotnosti teplého vzduchu alespoň vyrovnal.

Re: Horkovzdušný balon z pytlíku

úte 12.12.2017 16:10

Kdysi dávno vyšel v ABC střih na teplovzduch z hedvábnýho papíru. Myslím, že každá "pomerančová šlupka" byla slepená ze 3 archů 100 x 60 cm. Lepilo se to bílou lepící pastou v černým kelímku se štetečkem, jestli někdo pamatujete. Balón byl s otevřeným spodkem na přihřejvání. Moc mě to neoslnilo, střih měl nějakou chybu, nedalo se to slepit do tvaru koule co bylo deklarováno. Byla z toho spíš hruška šťopkou nahoru. Podle toho se taky choval, 3 x jsme ho zkusili naplnit a odstartovat a pokaždý se převracel.

Re: Horkovzdušný balon z pytlíku

úte 12.12.2017 18:35

pokud by šlo o teplovzduch k ohřevu jinak než sluncem pak dnes bych ho lepil z termopřikrývek z autolékárniček......
a z druhé strany dnešní čínské lampiony štěstí jsou z docela kvalitního papíru více než vhodného pro potahování klasických dřeváčkových poletuch.......po nalepení za mokra na herkules a následném nalakování napínacím lakem doslova potah zvoní
Ale to jen na okraj pokud by to někoho zajímalo.

Re: Horkovzdušný balon z pytlíku

úte 12.12.2017 18:38

Taky jsem to kdysi zkoušel slepit z papíru podle nějakého návodu. Letět nechtěl, zato však pěkně hořel.. :cry:
Odeslat odpověď