Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Horkovzdušný balon z pytlíku
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2017 11:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Šílený, jak někteří lidé dokáží takhle dlouho a rychle a vlastně o ničem mlet hubou. Znám to ze školy a je to děs. Kdyby si alespoň povídali o něčem konstruktivním...

Jinak pytel by se dal sehnat v kobercích, ale ten používám na vakuování a je to už igelit a né sáček.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Horkovzdušný balon z pytlíku
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2017 11:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
misamltr píše:
Šílený, jak někteří lidé dokáží takhle dlouho a rychle a vlastně o ničem mlet hubou. Znám to ze školy a je to děs. Kdyby si alespoň povídali o něčem konstruktivním...


Nepovedal by som, že to je zbytočné.

Myslím, že dôležité je si uvedomiť podstatnú vec:
Objem pytle (vreca) musí byť tak veľký, aby sa vyrovnala hmotnosť pytle (už to tu spomínal Tomáš)

A toto si mnohí uvedomili až teraz, t.j. nemá význam robiť malé pytle...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horkovzdušný balon z pytlíku
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2017 19:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.12.2013
Příspěvky: 115
misamltr píše:
Šílený, jak někteří lidé dokáží takhle dlouho a rychle a vlastně o ničem mlet hubou. Znám to ze školy a je to děs. Kdyby si alespoň povídali o něčem konstruktivním...

Jinak pytel by se dal sehnat v kobercích, ale ten používám na vakuování a je to už igelit a né sáček.



Jsi moula. Jsi na diskusním foru ,na SMETIŠTI. Tady se prostě jen tak mele hubama o ničem. Bohužel pro tebe asi jěště málo, protože kdybys aspoň trochu chápal o čem je řeč, tak bys nemlel takové blbosti. Vrať se do školy, zřejmě jsi často chyběl ve fyzice!
Igelitový pytel od koberce nikdy nepoletí, ani kdyby byl ten koberec létající. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horkovzdušný balon z pytlíku
PříspěvekNapsal: pon 18.12.2017 14:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Jé, sorry.Takhle jsem to nemyslel. Samozřejmě, že smetiště je od klábosení, ale já jsem narážel přímo na člověka ve videu. Mluví rychle, dlouho, až z toho musí bolet hlava.

Pytel od koberců je fakt těžký, takže naplněním jen teplého okolního vzduchu a samotným ohříváním vzduchu v pytly od sluníčka by nestačil na jeho platchtění.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horkovzdušný balon z pytlíku
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2019 8:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ PAPÍROVÁ HORKOVZDUŠNÁ přáníčka - volně vypuštěná VYSOKÉ NEBEZPEČÍ POŽÁRU
ANTI HOŘLAVOST - sprej / vodní sklo (namáčení, možno spojit s barvením, pak sušení)
- Sprej na zpomaleni hoření FLAMMENSCHUTZSPRAY
https://www.condi.cz/sprej-na-spomaleni-horeni-p17782/
- Vodní sklo 650g,
http://www.maji.cz/vodni-sklo/

_ papír gramáže
Potah na draka
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=18&t=86878&p=1463568#p1463568


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horkovzdušný balon z pytlíku
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2019 9:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
guchar píše:
_ PAPÍROVÁ HORKOVZDUŠNÁ přáníčka - volně vypuštěná VYSOKÉ NEBEZPEČÍ POŽÁRU


Docela by mne zajímalo, kolik bylo opravdu požárů způsobených těmi "balóny štěstí"... Ono se o tom děsně kecá, ale reálně pokud ta kostka lihu dohoří za letu, tak je riziko nulové, pokud blafne obal, tak ten hedvábný papír shoří doslova za pár vteřin ještě ve vzduchu a na zemi už nehoří zase nic, maximálně ta kostka "lihu", ale ta při volném pádu nejspíš zase zhasne, nehledě k tomu, že při dopadu na dnešní střechu se nestane totálně nic, došky a šindele se už tolik neužívají.
Jasně, umím si představit reálnou situaci vzniku požáru s tímto balónem, muselo by to být nějaké vypuštění v silnějším větru, kdy ho to bude unášet nízko, aby do něčeho narazil ještě s nevyhořelým palivem a navíc blafl i papír až na zemi, dál musí být dost smůly, aby to padlo do něčeho dobře hořlavého - stoh, atd. Jenže když si představím počty pravděpodobnosti, tak se mi prostě nechce věřit, že by podobných případů bylo nějak podstatné množství...
Co jsem hledal, tak se něco málo skutečných případů najde, nicméně jsou to jednotky případů, teorie o "noční můře hasičů" mi přijdou jako totální pohádky.

Mimochodem, jsem celkem odpůrce této aktivity, přijde mi to jako slušná bezohlednost z hlediska dělání nepořádku, viz třeba tento článek komentující masovou akci vypouštění - http://www.ecmost.cz/clanky.php?page=lampiony , tohle mi přijde jako dostatečný důvod k výhradám. Ovšem zrovna to riziko požárů se hodně nadsazuje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horkovzdušný balon z pytlíku
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2019 9:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
K tématu - měl jsem kdysi UFO SOLAR v "originále", i s tím nápisem na boku, potkal jsem to v 90tých letech USA v nějakém krámku "vše za dolar" a jako pamětník čtení ABC v dětství jsem to prostě nemohl nekoupit :mrgreen:
Materiál originálu byl normální černý mikroten, jen si to nechali potisknout.
Vyrobit to jde snadno, dá se koupit černá mikroténová fólie pro zahrádkáře, rozměry naprosto dostatečné, stačí to na jedné straně svařit či dokonce jen slepit izolepou.
Pokud svítí slunce, tak to poletí spolehlivě, bez vypuštění na vlasci to skutečně uletí a vzdálenost při slunném dni může být opravdu v desítkách i stovkách kilometrů.
Ad nošení zátěže - tak tohle je celkem prostá matematika, pro horký vzduch se udává typická hodnota mezi 170-230g/m3, ale pozor, je to při nahřátí mezi 80-100stC, u soláru budeme níže a nepočítal bych více než se 100g na krychlový metr. Asi by nebylo nemožné udělat malý radiotracker či dokonce GPS/GSM, ale moc korektní to není, podobný "balón" může doletět i docela vysoko a daleko a přelet nad frekventovaným letištěm by nebyl ideální (pochybuji, že by to mohlo jakékoli letadlo reálně ohrozit, ale narušení provozu při zjištění by taky nepotěšilo).
Osobně bych to doporučoval zkusit spíš upoutané, ono opět není moc korektní to vypustit "do neznáma" i z hlediska odpadu, někde pohodit několik čtverečních metrů plastu je docela čuňárna i pro takového antiekologa, jako jsem já :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horkovzdušný balon z pytlíku
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2019 11:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Hmmm... a co nějaký determalizátor na tlak vzduchu, aby to neporušilo povolenou výšku 120 metrů?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horkovzdušný balon z pytlíku
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2019 16:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Já bych to nepodceňoval. Už proto, že u toho jsou děti. Tři popálení účastníci jedna vážně - příměstský tábor -
docela stačí. A to mělo jít o relativně bezpečný jev nazvaný Faraonův had. Zapálí se při něm
směs cukru, jedlé sody a etanolu. Kromě osazenstva měly údajně popáleniny na rukou i dvě vedoucí.
https://rokycansky.denik.cz/zlociny-a-soudy/primestsky-tabor-koncil-popalenim-20190826.html

Ty ty požáry od přáníčka štěstí byly v ČR ojedinělé Myslím, že to je i výsledkem dost masivní OSVĚTY.
Zlín 2011 Lampióny štěstí způsobily velký požár
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/lampiony-stesti-zpusobily-velky-pozar-v-centru-zlina-78453
A taky absencí velko akcí A už vůbec ne v dobách sucha = zvýšené požární nebezpečí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horkovzdušný balon z pytlíku
PříspěvekNapsal: čtv 10.10.2019 8:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
tomashr píše:

pokud blafne obal, tak ten hedvábný papír shoří doslova za pár vteřin ještě ve vzduchu a na zemi už nehoří zase nic, maximálně ta kostka "lihu", ale ta při volném pádu nejspíš zase zhasne, ...


Není tam kostka lihu je tam kostka hobry napuštěné parafinem což je totéž z čeho jsou filmové pochodně. Zkoušel jsi to někdy uhasit rychlým otáčením? Pohybem ve větru to spíše více hoří , ale opravdu to nezhasne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horkovzdušný balon z pytlíku
PříspěvekNapsal: čtv 02.01.2020 18:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Tak na účet PŘÁNÍČEK přibyl další PŘÍPAD Pavilon opic Německo ZOO
Požár v německé zoo způsobily ženy, které vypustily létající lampiony
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/pozar-v-nemecke-zoo-zpusobily-zeny-ktere-vypustily-letajici/r~e0f008a42d5e11ea926e0cc47ab5f122/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz