Reklama

Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 0:05 
Mazák
Mazák

zdzd píše:

Vedle jak ta jedle. Martina znám více jak deset let, ale občanku jsem mu nestudoval. Aktuálně ho tipuji kolem třiceti.

A ta zmínka o "dojezdovce" neznamená nic než to, že jsi ho v životě neviděl létat...

já jsem přece nepsal, že Madbox létá blbě, viděl jsem ho na videu,takže určitou představu o tom jak umí řídit mám, já jen psal, že si myslím, že mladší ročníky už nebudou chodit do generační společnosti , kde se bude debatovat o tom, že pokud chceš řídit přesně, musíš mít pultovku a dlouhý páky.

mě už je něco přez padesát a opravdu si dobře pamatuji, jak jsem vymýšlel dlouhé páky na pultovku, bo to bylo základ, pokud jsi chtěl do party na letišti zapadnout a už od pohledu nevytvořit dojem, že když máš páky krátký, budeš s erem mlátit jenom o zem.

možná to byla v té době pouze moda, nic méně všichni lítali většinou jen tak nějak, ale kdo měl pěkný dlouhý páky na vysílači, tak to bylo něco, stejně tak, jako ta kuchynská deska, do který se ta pultovka strkala, to bylo něco šílenýho a naprosto uchylnýho i v té době, jediný, kdo měl ty opěrky pro zápěstí u pultovek inteligentně vymyšlený byl multiplex, jinak to byl děs běs.

PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 9:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

pepin píše:
mě už je něco přez padesát a opravdu si dobře pamatuji, jak jsem vymýšlel dlouhé páky na pultovku, bo to bylo základ, pokud jsi chtěl do party na letišti zapadnout a už od pohledu nevytvořit dojem, že když máš páky krátký, budeš s erem mlátit jenom o zem.

Délka pák ale není o pultu, ale o tom co létáš. Když jsem letadloval, tak jsem páky pořád prodlužoval. S přechodem na heli zkracoval a zkracoval, až úplně vyměnil za kraťoučké. Všechno to v pultu.

PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 16:51 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
jyrry píše:

Super..díky. také jsem to hledal a ebay, ale nevěděl jsem jak to přesně nazvat. Po překladu z češtiny do angliny a vložení na ebay mi to nabýdlo jenom nekřesťansky drahé výrobky z Německa. z Asie nikoli. :wink:

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 21:20 
Mazák
Mazák

zdzd píše:

Délka pák ale není o pultu, ale o tom co létáš. Když jsem letadloval, tak jsem páky pořád prodlužoval. S přechodem na heli zkracoval a zkracoval, až úplně vyměnil za kraťoučké. Všechno to v pultu.

Aha, takže kdo létá s pultovkou jak letadla, tak i heli, mění páky podle toho, s čím jde létat.

Zase jsem o něco chytřejší, díky.

PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 22:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

pepin píše:
Aha, takže kdo létá s pultovkou jak letadla, tak i heli, mění páky podle toho, s čím jde létat.

Zase jsem o něco chytřejší, díky.

Že by je průběžně měnil to asi ne, ale přizpůsobí je tomu co víc potřebuje. Já ty krátké teď používám pořád a to i pro paraglidery. A ty mají k helině dost daleko...

PříspěvekNapsal: pát 22.12.2017 9:32 
Mazák
Mazák

V tomhle má Zdeněk pravdu, mohu potvrdit - s pultovkou jsem létal dlouho a to, že si každý optimalizoval délky pák podle sebe, je prostě fakt. Mimochodem nesouhlasím s tím, že bylo bráno za nějak "cool" mít páky co nejdelší, takhle jasný trend jsem nezaznamenal nikdy, lišilo se to mezi uživateli dost. Já měl třeba na Multiplexu Profi MC ze tří dodávaných možností tu prostřední, dlouhá mi neseděla.

Že jsem se pak rozhodl pro přechod na palcovku a nikdy ani v nejmenším nelitoval je jiná věc, názor, že je palcovka praktičtější skoro ve všech ohledech mám právě na základě osobní zkušenosti. Nicméně bylo by chybou se dívat na pultovku jako nějaké "divné retro" vyloženě optimalizované pro důchodce s extradlouhými knyply, tak to fakt není!!!

PříspěvekNapsal: pát 22.12.2017 14:00 
Mazák
Mazák

tomashr píše:

Že jsem se pak rozhodl pro přechod na palcovku a nikdy ani v nejmenším nelitoval je jiná věc, názor, že je palcovka praktičtější skoro ve všech ohledech mám právě na základě osobní zkušenosti. Nicméně bylo by chybou se dívat na pultovku jako nějaké "divné retro" vyloženě optimalizované pro důchodce s extradlouhými knyply, tak to fakt není!!!

o tom tady celou dobu píšu, sice ted už létám pouze pultovku a pokud nezačne blbnout, měnit ji za jiný vysílač nebudu, ale pokud doslouží, možná bych šel raději do palcovky, stejně už bych na nové pultovce neměl přepínače a vypínače rozmístěné tak, jak jsem zvyklý u té své.

co mě možná nejvíc na pultovce vadí je problém ovládání odtokovky bočními trimy, jak to má právě palcovka , sice to dnes na pultovkách taky dávají místo na střed na boky, ale na palcovce na ty boční trimy jdou ty prsty podle toho co jsem si to v ruce zkoušel tak nějak přirozeněji.

PříspěvekNapsal: pát 22.12.2017 16:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Ked sa spomina laborovanie s dlzkou kniplov, napr. na JR9XII som zrezal zavitove tyce pre kniply, aby som nasiel vyhovujucu dlzku a to som mal namiesto povodnych dokupene kratke kniple. Dnes mam na radiu opat vymenene za kratke, ale vysrobovane o zavit/dva nad dorazom, ale je to ine radio/ine miery..

PříspěvekNapsal: ned 24.12.2017 10:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Ne, nejde mi to..fakt pulty nepochopím

Obrázek

PříspěvekNapsal: ned 24.12.2017 10:58 
Mazák
Mazák

skybreaker píše:
Ne, nejde mi to..fakt pulty nepochopím

Tak to neries, budes mat prijemnejsie Vianoce. Ja chapem aj pultistov aj palcakov a dokonca aj openistov.
Prijemne prezitie sviatkov vsetkym co chapu.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 24.12.2017 11:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Ja chapu i Futabaky :mrgreen:

Take preji prijemne Vanoce a stedreho sponzora :wink:

PříspěvekNapsal: ned 24.12.2017 13:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

jyrry píše:
Ja chapu i Futabaky :mrgreen:

No jisteeee :D
Vsetko dobre panove 8)

PříspěvekNapsal: ned 24.12.2017 17:07 
Mazák
Mazák

Jo jooooo, krásné Vánoce všem

A sám mám palcovou Futabu v pultu, mod2, heč

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5