Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Osobní váha. KTEROU ?
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 9:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Tuším, že vlákno: Jakou Osobní Váhu používáš a můžeš doporučit tu bylo. Dle pravidel asi už uzavřeno. Potřebuji
do 150 kg, dobře vážící, ne drahou. Přednost má(ne nutně): větší displej, jiná než CR baterie, foto-článek,
případně deklarovaná možnost použití na "nerovném" povrchu. Výhodě BEZ KALIBRACE = rychlá, nerozumím.
Velikost základny důležitá pro stabilitu výsledků je většinou 30 x 30 cm.
Mám EKS (překlepem bylo EGS) do 150 kg, LED displej, 9 V F22 baterka.
Nutno stát "rovnoměrně".Po vyvětrání ukazuje cca 2kg míň.
Dá se na to zvyknout, ale rozčiluje. I když z dodatků nesplňuje nic, asi by vyhověla i Sencor SBS 111.
Test osobních vah 2018
V pořadí druhý kandidát je (i když ty funkce navíc nebudu používat)
EMOS PT718 - Digitální osobní váha EV104
Fotovoltaickému článku říkají solární. Z těch bych volil asi: Salter 9150BK3R, Beurer BF 300, Beurer GS 380, ...
Osobni vahy solarni - Heureka
Existují i s fotočlánkem (Emos PT718?), který dobíjí vestavěnou baterii (nebo jen přepíná dle osvětlení)?


Naposledy upravil guchar dne pát 19.01.2018 11:34, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Osobní váha. KTEROU ?
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 10:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Mám digitálnu z Lidla asi pol roka, bolo tam písané niečo v zmysle že viacnásobná kontrola váženia.
Používame ale starú mechanickú, táto je hodená v krabici v kúte na zemi.
Tá digitálna, to boli doslovne vyhodené peniaze.
Ak ju postavím na jednú veľkú drevenú dlaždicu, ukazuje napr. 80,5, ak ju postavím na rovnú, plávajúcu podlahu, ukazuje 77, ak ju postavím na liatu podlahu, ukazuje 78,5.
Keď som videl tú odchýlku, nechýbalo veľa a letela by z okna.
Neverím, že toto nebude robiť väčšina digitálnych váh. Kto ich máte doma, poskúšajte zo srandy. Mechanická cca 25 ročná mi to nerobí ani jedna /máme 2/. Žiadna z váh nesmie byť na koberci, to je mi jasné u obidvoch typoch.
Čo sa týka merania tuku a podobných blbostí, ani by som o takej neuvažoval, nakoľko podiel tuku v tele sa NEDÁ takto zmerať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osobní váha. KTEROU ?
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 10:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Mám BEUER BF 700, druhá v tom testu.

Váží, funguje, posílá data do mobilu...

Ale nesmí být na koberci, potřebuje pevná podklad.

A hlavně: Za startu kecala, klidně +/- 3 kg rozdíl během minuty. Pak jsem dostal nápad, něco zkusil a už jede přesně. Jádro pudla je v kalibraci. Váha se průběžně kalibruje a proto se s ní nesmí hýbat. Opřít ji v rohu, pak ji vzít, položit na zem, zvážit se a hodit ji zpět do rohu je zaručená cesta k neúspěchu. Podobně ji rozhodí i zvednutí a přenášení. Zkrátka a dobře musí ležet na svém místě a pak je vše OK.

Předpokládám, že je to vlastnost blízká většině digi vah. Což by vysvětlovalo i výsledky uvedené v předchozím příspěvku. Chtělo by to ten test zopakovat s tím, že se váha před vážením nechá nějakou dobu v klidu na místě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osobní váha. KTEROU ?
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 10:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Cez víkend musím otestovať. Ináč zásadne na ňu nič nepokladám /keď je odložená/ a mám ju na plocho na zemi, nie opretú.
tie tlakové čidlá má v každej nohe, teda 4 ks.
Otázka znie, môže byť teda odložená "opretá"? alebo jej to vadí?
Keďže čidlá budú "vo vzduchu" vadiť by to nemalo, či?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osobní váha. KTEROU ?
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 11:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Kdysi dávno jsem koupil Tanita váhu. Teď jsem provedl 3 měření, na dlažbě, na plovoučce a na linu. Přenos, položení, vážení, všechny s rozdílem 0,1 kg.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osobní váha. KTEROU ?
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 11:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
automet píše:
Otázka znie, môže byť teda odložená "opretá"? alebo jej to vadí? Keďže čidlá budú "vo vzduchu" vadiť by to nemalo, či?


Přesně toto vadí. Ne skladování, ale pro vážení.

Před vážením totiž musí být nějakou dobu v pracovní poloze aby se zkalibrovala. Vadilo i když byla šoupnutá pod skříňkou a pro vážení se vždy jen vytahovala.

Prostě musí být na pevném povrchu a bez pohybů. Jak dlouho ta kalibrace trvá nemám ponětí. Tak moc jsem si s tím nehrál. Ale určitě to není méně než několik desítek sekund.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osobní váha. KTEROU ?
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 11:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Nedávno jsem tu letitou digitální EKS *) schválně a) nechal na nízkém plyšáku b) dal na parkety
Když jsem si stoupl stejně, údaje byly shodné (se zobrazovací přesností) 0.1 kg
Je jí přes 20 let. Jediné co jsem opravoval byl (po pádu) prasklý nášlapný spínač.
Slepil vrátil. Po čase začal zlobit. Občas nesepnul. Ukázalo se, že nestačí (na koberci) výška zdvihu.
Vyřešila to (na nožičku se spínačem) nalepená podložka cca 0.7 mm.
Její nevýhody: při slunečném dnu nečitelný displej (jinak velký a zřetelný), někdy šidí dřív než dá LOW BATTERY
teplotní závislost = nějakou dobu po větrání údaj nižší o cca 1kg, ale zejména někdy dojde k tomu,
že vážení v intervalu 2 až 5 h se (bez důvodu) liší až o 2 kg. To pak vyvolává pochybnost zda váží správně.
Přitom když si vezmu do ruky 10 kg cukru, údaj se o 10 kg zvětší.
Ona po zapnutí (dle popisu) provádí určení hodnoty převodníku pro 0 kg, a v tom se asi občas utne.
Nějakou dobu je to UTNUTÍ stejně velké, ale po čase se asi změní na jiné (obvykle žádné) pak váží věrohodně.
*) překlep v prvním příspěvku


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osobní váha. KTEROU ?
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 11:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Marek_Km píše:
Kdysi dávno jsem koupil Tanita váhu. Teď jsem provedl 3 měření, na dlažbě, na plovoučce a na linu. Přenos, položení, vážení, všechny s rozdílem 0,1 kg.

To máš v podstate presnú váhu, ja som mal rozpätie viac ako 3 kg na 80 kg, a to je teda nepoužiteľné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osobní váha. KTEROU ?
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 16:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@zdzd "Váha po provedení kalibrace musí stát na místě. = NESMÍ SE PŘENÁŠET !!! "
Mezi kobercem a pokusnými parketami (minulý příspěvek) jsem váhu přenesl. Ale výsledek byl stejný.
Dotaz1: Co spustí (jak vyprovokovat) novou kalibraci, která proběhne v pořádku, a smaže tu starou?
To spínací tlačítko vyžaduje určitou sílu (některé váhy uvádí 2.5 kg), sepnutím poznám rozsvícením displeje.
Je pravdou, že váhu sice nepřenáším, ale vysouvám a zasouvám ji po koberci pod stůl. Displej se nerozsvítí.
Jaký jsou přesné důvody rozhození kalibrace při přenášení?
Nechám tedy váhu (pokusně po pár dnů) vysunutou. Budu na ni jen stoupat a uvidím.
Dotaz2: Je výsledek kalibrace vždy stejný? Co udělat aby byl stejný(2A)? Co udělat aby byl správný(2B)?
(2A) Váha správně ukazuje úbytky/přírůstky mezi vážením (i) a (i+1). Případ když vezmu do ruky 10 kg cukru.
(2B) Váha ukazuje správně. Ve shodě s decimálkou, nebo lékařskou váhou s dvěma šoupacími závažími.
-- Má stávající teorie vycházela z předpokladů 1) kalibrace se provádí vždy po zapnutí.
2) Elektronika ošetří jen hranu s "ROZUMNÝMI" zákmity (spínače), ta spouští kalibraci.
3) Zákmity "NEROZUMNÉ" výsledek kalibrace může být nesprávný. Dobře váží jen rozdíly ne absolutní váhu.
4) Pokud se váha nezapne kalibrace se neprovádí? Přenos rozhodí nějaké předpětí pružin? Pro funkci nutné?
--- Ve spínači je prohnutý(cvakací)trojúhelník z ocelového plechu.
Uvažoval jsem o výměně za nějaký (mžikový)
mikrospínač bez aretace nejlépe průmyslové provedení. Možná ZIPPY
Mikrospínač ZIPPY - GME
Problém je místo pro vestavbu (případně úprava).


Naposledy upravil guchar dne pát 19.01.2018 17:06, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osobní váha. KTEROU ?
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 16:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Ptáš se moc. Nic z toho nevím. Váha žádný spínač nemá.

Jen vím, že pokud se s ní jakkoliv manipuluje, tak krátce poté váží blbě. Když se nechá stát, váži dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osobní váha. KTEROU ?
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 17:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
zdzd píše:
Ptáš se moc. Nic z toho nevím. Váha žádný spínač nemá.

Jen vím, že pokud se s ní jakkoliv manipuluje, tak krátce poté váží blbě. Když se nechá stát, váži dobře.


POkial ja viem (z par vah co su v mojom okoli) tak vaha sa kalibruje PO odvazeni. Minimalne tie ktore sa zapnu nastupenim. Nastupis, ukaze odvazene a ked zlezies, zkalibruje sa a vypne. Takze ako hovori zdzd tak ak je niekde pohodena, postavis ju na zem, tak ukaze pri prvom vazeni somariny. Rozumne hodnoty naskorej pri druhom vazeni. Treba proste vyskusat. Pokial je nevyhnutne "upratat" vahu, treba pri vazeni dat sancu skalibrovat niekokonasobnym odvazenim.

Na koberci nefunguju tie vahy ktore maju samostatne nozicky (vecsina) pricina je jasna, musia byt na vrdom podklade. Stare mechanicke vahy boli "deklik v dekliku" takze polozenie plochou pozohybaneho plechu velky problem nerobili. Nozicky modernych sa zaboria a ukazuju somariny.

Niektorym vaham robi problem nerovny podklad (nerovnaka zataz na nozickach), treba mat na jednej kachlicke alebo na rovnej podlahe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osobní váha. KTEROU ?
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 17:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
zdzd píše:
Ptáš se moc. Nic z toho nevím. Váha žádný spínač nemá.
Jen vím, že pokud se s ní jakkoliv manipuluje, tak krátce poté váží blbě. Když se nechá stát, váži dobře.

Každopádně díkes. Na kolik AAA Beurer BF 700 je? Na jednu?
Zapnutí/Vypnutí
- pracuje pouze se smartphone, - technologie Bluetooth®SMAR, - automatické vypnutí = Polovodič. spínač.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osobní váha. KTEROU ?
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 17:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@igorb Vždy se vážím minimálně dvakrát (na naší digitální EKS se spinačem). Když stojím stejně, je údaj stejný.
Potíž bývá nevysvětlitelný rozdíl (+- 1 až 2 kg) oproti předchozímu dni. Když to vydýchám,
tak zamaluji do grafu po dnech. Rozhodující stejně je (potvrzená) tendence za 7 až 14 (30) dnů.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osobní váha. KTEROU ?
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 18:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
guchar píše:
Každopádně díkes. Na kolik AAA Beurer BF 700 je? Na jednu?
Zapnutí/Vypnutí
- pracuje pouze se smartphone, - technologie Bluetooth®SMAR, - automatické vypnutí = Polovodič. spínač.


https://www.okay.cz/soubory/202865/Beur ... 0%20CZ.pdf

A je v tom taky:

Zobrazuje se špatná hmotnost.

Váha má chybný nulový bod.

Počkejte, dokud se váha opět sama
nevypne. Aktivujte váhu, počkejte, dokud se
na displeji neobjeví nápis „0,0 kg“. Opakujte
měření.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osobní váha. KTEROU ?
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 18:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
guchar píše:
@igorb Vždy se vážím minimálně dvakrát (na naší digitální EKS se spinačem). Když stojím stejně, je údaj stejný.
Potíž bývá nevysvětlitelný rozdíl (+- 1 až 2 kg) oproti předchozímu dni. Když to vydýchám,
tak zamaluji do grafu po dnech. Rozhodující stejně je (potvrzená) tendence za 7 až 14 (30) dnů.


Rozdíl kilo mezi dny je úplně normální. To je voda a napapání. Důležitý je trend.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: littlebull a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz