Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 8:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
PatMat píše:
Kdybyste viděli letošní veletrh v Norimberku (Spielwaremesse)... Autíčka a koptery. Letecké modelářství už definitivně vypadlo z hlavního proudu.
Pat


Zajímavé ale je, že z druhé strany klasických stavebnic letadel v rozsypu za posledních několik let mnohonásobně přibylo (a to "mnohonásobně" myslím doslova). Před pár lety opravdu neexistovalo prakticky nic, chtěl jsem například něco jednoduchého pro syna a našel jsem jedinou relativně přijatelnou stavebnici. Mám na mysli "našel na běžném trhu", ne různé pokoutní malosériovky... Dneska jsou ale různých laserem či CNC frézou řezaných rozsypů desítky, ne-li stovky. Například jen na HK 25 typů, pro v Evropě se šířící RES-2M větroně vím spolehlivě o 20ti modelech, dalších cca 10 typů je pro další (elektro)větroně jiných velikostí - to jsme už skoro na 60ti typech a píšu jen o tom, co znám z oblastí, kde se běžně pohybuji, nesnažil jsem se to aktivně hledat... Stojím si za tím, že proti situaci před necelými 10ti lety je to nárůst řádový.

Připadá mi, že se pojetí prodeje v této oblasti sune trochu jinam a výrobci "klasické modelařiny" v jistém smyslu spíš nemají potřebu se klasických akcí jako Norimberk (či u nás ModelHobby) účastnit, než že by jich jednoznačně ubývalo. Prodej se sune na internet atd. Tohle by bylo na delší rozbor, nicméně nemyslím si, že lze jednoznačně říct, že klasické letecké modelářství včetně domácí stavby "od nuly" výrazně ubývá, možná je to spíš naopak. Mění se hodně struktura fungování, ale co to udělá dlouhodobě si netroufám moc odhadnout.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 9:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
To: tomashr
Norimberk se nedá srovánat s ModelHobby. Norimberk je kontraktační veletrh s vyloučením veřejnosti. Máš pravdu, změnil se spíše způsob prodeje modelářského zboží. Navíc se patrně koncentruje většina poptávky z celého světa po modelářském zboží u čínských e-shopů. Což je pro nás nakonec dobře, protože výrobci mají motivaci investovat do vývoje a zlepšovat kvalitu zboží.
Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 9:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Zrovna v těch důvodech, proč se některý výrobce zúčastní a jiný je se ale podle mne Norimberk a MH zas tak moc lišit nebudou (spíš budou drobné odlišnosti v jejich váze)...

K té koncentraci u čínských shopů - no je to taky jeden ze zajímavých jevů :-) Dřív se brala Čína za synonymum pro výrobce a hodně produkce pak prodávali přes distributory v Evropě a USA (případně pod jejich značkou). Dneska ale naopak velké obchody jako HK celkem běžně přidávají do nabídky i zboží vyráběné jinde a dokonce mu naopak někdy dávají svá loga. Pro příklad známý v ČR se dají vzít třeba americká vteřinová lepidla BSI - to co prodává Hobbyking není kopie, to je právě originál BSI, na které se naopak lepí "HK logo" - myslím třeba toto: https://hobbyking.com/en_us/insta-set-c ... -2-oz.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 11:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
tomashr píše:
... Dneska ale naopak velké obchody jako HK celkem běžně přidávají do nabídky i zboží vyráběné jinde ...

Jojo, na HK jsou i Futaby, JR, dost dobré zvukové moduly MrRCsound, ....

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 17:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
Hobbyking je jeden z největších světových hráčů ohledně prodeje modelařiny. Výrobci budou rádi, když od nich bude odebírat zboží. A tak se tam objevují i firmy z EU pod svojí, nebo pod jejich značkou. Např. PowerBox jsou z DE. Časem je možné, že nějaká značka zanikne, ale bude nadále vyrábět pro privátní značku HK.
Přes internet se dá již koupit vše, včetně aut. Firma raději investuje do reklamy a kvalitní webové prezentace, než aby jela na veletrh. Svět se mění .....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.05.2018 20:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Opravdu solarfilm končí? Jejich folie Solite je nenahraditelná. :(

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.05.2018 23:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Opravdu. Co jsem četl na rcgroups, tak doprodávají to, co mají na skladě ale výroba je už zastavená.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 13:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Je to veliká škoda. Zásoby mám sice objednané, ale raději bych viděl podobnou firmu stále funkční.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz