Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 21:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
A pár lidí, co s tím bude vyj.bávat stát finančně nepoloží.
Když si stát neporadí se čtyřmi sty tisíci "povinně nepojištěných" vozidel....
Neřeším, že o peníze přichází pojišťovny a ne stát, ale že to vůbec lze...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 9:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Steve píše:
Úvahy o tom, že si různě budou půjčovat značky svědčí i o tom, že pisatele to napadlo, ale neznamená to, že to budou dělat všichni (snad jen pár lidí a pisatel?)....

Ne, omyl. :!:
Prvně, nemluvil jsem o půjčováni značek, ale přenosných známek a to je rozdíl. :P Předpokládám, že značka je vystavena na konkrétní seznam vozidel evidovaný v policejní databázi a jen tak přemístit na další ji nelze. Zatím co přenosná známka, jak tady někdo navrhoval měla být bez omezení. :roll:
Taky jsem nehledal způsob jak to nelze, nebo způsob jak to obejít abych to pak obcházel. Šlo mi především o to, že každý navrhovatel nového systému vždy musí hledat všechny kličky a zadní vrátka, které ho mohou prolomit a ty pak hned v úvodu důsledně zavřít. :P Prostě se musí počítat s tím, že vždy může nastat ta nejhorší varianta lidského chování a ne to pak napravovat dodatečně různými novelizacemi. Ne že by všichni lidi byli zlí, ale přirozeně každý vždy hledají cestu nemenšího odporu a co nejmenších nákladů. A co není zakázáno, je dovoleno. Přesně na tom je založen úspěch kapitalismu a krach komunismu. Prostě "uvědomělý komunistický člověk" byl a je mýtus, a je dosažitelný jen za cenu neustálého násií a omezování svobody. :( Ale i tak vždy existovaly a existují rovní a rovnější. :x Většina z nás (zatím ještě ) zažila na vlastní kůžie ten minulý režim, tak co si budem povídat. Stačí jen pořádně zalovit v paměti. :wink:
Steve píše:
A že to funguje u sousedů by mohlo být důvodem to převzít....

Ale ne vždy to jde. Kolikrát jsme chtěli převzít dobré právní normy od západních sousedů, ale vždy jsme vyloupli jen rozinku, ale zbytek nechali tak. Jenže bez dobrých návazností na právní systém to nikdy nefungovalo. Protože náš právní systém, je trochu jiný a celý se převzít nendá i kdyby byl sebelepší. To proto, že spolu s ním by jsem museli převzít i obyvatelstvo, které ho používá, které je s ním ztotožněno. I proto například Okamurové řeči o zavedení přímé demokracie jako ve Švýcarsku jsou nesmyslem a skončily by nakonec jen diktaturou (pravděpodobně to by se mu líbilo), protože Čech není Švýcar a proto se nebude při každodenních referendech chovat jak by měl, chbí mu ta zkušenost a švýcarská výchova.
Steve píše:
A pár lidí, co s tím bude vyj.bávat stát finančně nepoloží...

Nepoloží finančně ale rozloží morálně.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 9:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.7.2015
Příspěvky: 91
Bydliště: Austria, Dolni Rakousko
pro Steve:
mam dojem, ze uplne do detailu ten priklad provozu 3 aut toho zivnostnika na jednu poznavaci znacku nepochopils. Priklad neni sice skutecny, ale legalni a mozny podle stavajicich zdejsich predpisu (Rakousko). V mem uz hodne pokrocilem veku mne takovy system konkretne jedne znacky na 2 auta velmi vyhovuje. Nejakemu zneuziti se predchazi mimo jine tak, ze takovy provoz musi byt uredne povoleny, coz si muze policie pri kontrole snadno zjistit (toto uz jsem minule poznamenal).
Nejake to "ruzne pujcovani znacek" jak pises neni mozne uz i z toho duvodu, ze po uspesne technicke kontrole se nalepi do horniho rohu predniho skla auta nalepka povoleni provozu, na ktere je nejen uveden termin pristi kontroly, ale v dolni casti je perforaci i znovu uveden cely text poznavaci znacky. Timto ma pri kontrole nejen policie, ale i napr. kazdy kolemjdouci v pripade zajmu moznost rychle a snadno zjistit, ze na zaparkovanem aute umistena znacka je legalni.
Co se tyka konkretne jen systemu mozneho provozu az 3 aut na jednu poznavaci znacku, tak je to zde system overereny, vyzkouseny a praktikuje se tady uz nekolik desetileti. Je pochopitelne, ze takovy system nekoho v provozu aut muze omezovat, pak muze pouzit zde bezny jiny.
Musim priznat, ze tva veta "Úvahy o tom, že si ruzne budou pujcovat znacky svedcí i o tom, že pisatele to napadlo, ale neznamená to, že to budou delat všichni (snad jen pár lidí a pisatel?)." se mne vylozene neprijemne dotkla a doufam, ze v tve odpovedi vysvetlis, jak to myslels.
Jak uz jsem minule psal, vsechny podrobnosti ohledne procedury toho uredniho povoleni mohls najit v odkazu, ktery jsem uvedl a predpokladam tedy, ze ho bud necetls a nebo neumis nemecky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 9:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Austria-P píše:
... a nebo neumis nemecky.


Coz je ovsem u Cechu docela bezne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 10:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Řekl bych, že u Rakušanů je zase docela běžné, že neumí česky. Takže to vidím jako zbytečné konstatování.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 11:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Proto by se mne nedotklo to, ze Rakusak nepochopil cesky psany text.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 15:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Zajímavý, že v Rakousku jsme se nesetkali, že by někdo neuměl aspoň trochu anglicky na domluvení včetně lidí nad 60. V česku sehnat někoho nad 45, kdo se chce domluvit s cizincem anglicky je docela problém. :wink: V Praze je to výrazně lepší ale na venkově tomu tak je.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 15:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Celeron píše:
Zajímavý, že v Rakousku jsme se nesetkali, že by někdo neuměl aspoň trochu anglicky na domluvení včetně lidí nad 60. V česku sehnat někoho nad 45, kdo se chce domluvit s cizincem anglicky je docela problém. :wink: V Praze je to výrazně lepší ale na venkově tomu tak je.

Na tom není nic zajímavého, prostě měli ve škole angličtinu a my ruštinu. Dnes jsou na tom naši mladí lépe.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 16:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Akorat s tou Prahou mate pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 17:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
OK2BUH píše:
Na tom není nic zajímavého, prostě měli ve škole angličtinu a my ruštinu.

A ty by ses rusky domluvil? Já už ne, i když jsem 11 let šťoural ruskej sálovaj počítač. Už je to nějak moc dlouho. :oops:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 21:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
To VTjr:

Prvně, nemluvil jsem o půjčováni značek, ale přenosných známek a to je rozdíl.

Moje chyba - chtěl jsem napsat známek, ne značek - pak to celé dostalo úplně jiný význam :-(

Co se týká hledání kliček - v zákonech a nařízeních to bývá slušně ošetřeno; druhá věc ale je jestli to zle nelegálně obejít (= postihnutelně) nebo to nelze vůbec. Pokud ano, pak to není "co není zakázáno, to je dovoleno".
Tím mám na mysli třeba jednoznačně stanovené to, že známka se má nalepit na sklo a i díky úmyslně použitému materiálu tak, aby nešla bez poškození sundávat. Tím mám na mysli různé finty lepení přes olejíčky a pod. pro snížení lepivosti (setkal jsem se s tím).

K tomu převzetí rakouského modelu - tato část by měla jít použít víceméně jako celek, není tak návazná na ostatní legislativu jako jiné obory. I přesto jsem v předchozím příspěvku napsal "mohlo být" a ne třeba "určitě jde"...

Morálně nás to ani stát nepoloží, protože stát sám se chová tak, že začínáme být otrlí :-(
Ale je fakt, že mě se.e, když něco dělám jak se má a jiný to obchází, úspěšně.

To Austria-P:


Pochopil, ale přepsal jsem se. Viz výše.
Nicméně, moje úvaha nebyla na tvoji verzi přímo vázána.
Měl jsem na mysli to, že si koupíš známku pro tři auta (jakoby "rodinnou" známku) s přesně uvedenými SPZ, aniž bys řešil, jestli jsi živnostník nebo ne.
I tak by známku i v případě potřeby více řidičů (rodinných příslušníků například, ne jen jeden řidič a tři vozidla jako jsi uváděl) mohl v jednu chvíli používat vždy jen jeden. Za univerzálnost vyšší cena (u nás ale okamžitě snaha maximální výše), ale zase předpokládám, že si ji koupí více lidí - víc se využije.

Ale teď vidím, že jsi napsal
Co se tyka konkretne jen systemu mozneho provozu az 3 aut na jednu poznavaci znacku...
Nechtěl jsi taky napsat známku a napsal jsi (stejně jako já omylem) značku?
Možná jsi to předtím více rozepsal, ale přiznám se, že už se mi nechce reagovat na příspěvek v návaznosti na další příspěvek a hledat a citovat kdo co řekl....
Má myšlenka je jedna známka na tři vozidla bez návaznosti na řidiče, ale s pevně uvedenými SPZ.

Musim priznat, ze tva veta "Úvahy o tom, že si ruzne budou pujcovat znacky svedcí i o tom, že pisatele to napadlo, ale neznamená to, že to budou delat všichni (snad jen pár lidí a pisatel?)." se mne vylozene neprijemne dotkla a doufam, ze v tve odpovedi vysvetlis, jak to myslels.

No, tak jsem čekal spíše to, že budeš rád, že jsem tě podpořil....:-(
To totiž nebylo vůbec na tebe ale právě na některé, kteří se tady kasají, jak s tím vykývají, jak mají "právo" neplatit a pod.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 21:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.7.2015
Příspěvky: 91
Bydliště: Austria, Dolni Rakousko
pro Steve:
vse v poradku, uz si rozumime a preji pekny vecer.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 23.02.2018 17:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2013
Příspěvky: 414
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Celeron píše:
Zajímavý, že v Rakousku jsme se nesetkali, že by někdo neuměl aspoň trochu anglicky na domluvení včetně lidí nad 60. V česku sehnat někoho nad 45, kdo se chce domluvit s cizincem anglicky je docela problém. :wink: V Praze je to výrazně lepší ale na venkově tomu tak je.

Rakušáci musej mluvit anglicky , když neuměji ani rakousky....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 23.02.2018 18:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2013
Příspěvky: 414
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
To totiž nebylo vůbec na tebe ale právě na některé, kteří se tady kasají, jak s tím vykývají, jak mají "právo" neplatit a pod.[/quote]
Jestli se chceš nechat okrádat , prosim , Tvoje volba.Já to vidim jinak , když si někdo postaví dálnici za svoje peníze , tak ať si vybírá mýto jaký chce , je to jeho.Dálnice u nás sou z mejch peněz , takže za ně ještě platit je sviňárna nejhrubšího zrna. No a tohle je lepší než tisíc slov https://www.youtube.com/watch?v=hoFOC-sq1Yo cca 2:30min.Jo a ještě něco , psal sem snad někde že po tý ,,svojí,, dálnici jezdim?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz