Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výroba držáku na moto kufry
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018 17:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Pokud stejně uvažuješ nad budoucím prodejem motorky tak je to jedno protože držák prodáš i z motorkou.
Nemusíš riskovat poškození moto a případné problémy.

Při zakázkové výrobě se reálně dostaneš na stejnou cenu.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba držáku na moto kufry
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018 19:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
JirkaA píše:
Můžeš se vsadit ;)

Ve chvíli, kdy i ta zadělaná reflexní vesta musí mít vyznačené "Éčko", jinak neprojdeš technickou, jsem ochoten uzavřít "Velkou sázku o malé pivo".
Klubasi, pokud to chce bastlit sám, bez vercajku, tak ti držím palce. Ohýbání trubek napřesno není sranda, navíc pokud by byly duralové. Udělat dva zrcadlové ohyby tak, aby to bylo nejen ohnuté, ale také to vypadalo, nebude sranda. Viděl jsem tam různé připevňovací otvory, a vypadalo to, že mají vevařenou trubičku (aby se to po dotažení šroubu nerozmáčklo), to bude na pěkné osexování. Vařit ocel, to ještě ano, ale vařit v domácích podmínkách dural, na to už musíš mít přístroj. Času na tom stráveném, toho nadávání, že se to ser..., že to nejde atd. atd., nehledě na to, abys kvůli pár ušetřeným korunám měl problém s německými četníky, za to by mi to nestálo. Jaké procento z ceny motorky by bylo pořízení toho nosiče?

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba držáku na moto kufry
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018 19:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
DAF píše:
Ve chvíli, kdy i ta zadělaná reflexní vesta musí mít vyznačené "Éčko"


Drobný problém je, že ani originální příslušenství k motorkám to "éčko" nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba držáku na moto kufry
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Bohužel už pěknou řádku let se na mašiny jen dívám. Doma už nic není. Ne, že by se mi něco nelíbilo, ale jaksi to už nějak nevychází. Proto na tvou poznámku nemohu nijak odpovědět. Ale s tou vestou to je fakt. Když jsem byl se svým předchozím autem na STK, ukázal jsem trojúhelník, který je jen o něco mladší, než já (přehrávání určité věci vždy do nového auta). Technik prohlásil, že mi to uznat nemůže a pokud nemám jiný, s Éčkem, že neprojdu. Měl jsem, nakonec mi řekl, že ten starý bez Éčkaje lepší, než jsou ty nové s ním.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba držáku na moto kufry
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018 20:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2014
Příspěvky: 131
Bydliště: Brno-venkov
Obrázky: 4
novfra píše:

Drobný problém je, že ani originální příslušenství k motorkám to "éčko" nemá.


Když tam to "éčko" není, neznamená to, že to nemá homologační zkoušky a protokol, jinak to můžeš koupit, pověsit doma v garáži za motorku na zeď a chodit de na to jen dívat. A konkrétně u orig. příslušenství bych se divil, že by třeba KTM dodávalo neschválené příslušenství.

_________________
Graupner MC-20, Filip 600 V, EDGE 540 Great Planes, Z-37 Čmelák, Z-50


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba držáku na moto kufry
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018 20:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
TominoLel píše:

Když tam to "éčko" není, neznamená to, že to nemá homologační zkoušky a protokol, jinak to můžeš koupit, pověsit doma v garáži za motorku na zeď a chodit de na to jen dívat. A konkrétně u orig. příslušenství bych se divil, že by třeba KTM dodávalo neschválené příslušenství.


Aha... Přečti si něco z odkazu ode mě. Nikde jsem neřekl, že to není schválené, jen říkám, že "to" na sobě nemá "ečko". A nic víc v tom nehledej :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba držáku na moto kufry
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018 20:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Faktem ale je, že pokud má něco schválení, tak to Éčkem označeno bývá, právě z důvodu, aby bylo hned schválení vidět - viz trojúhelník a vesta. A když to nechávají dávat na takové prkotiny, obzvláště u té vesty, tak bych se divil, že by to nedávali na originál doplňky. Toto označení je snad na každé kravině, tak proč by nebylo na doplňcích. Ale blíže jsem to nezkoumal, do toho odkazu jsem nahlédl, zatím nedočetl.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba držáku na moto kufry
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018 21:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
DAF píše:
Faktem ale je, že pokud má něco schválení, tak to Éčkem označeno bývá, právě z důvodu, aby bylo hned schválení vidět - viz trojúhelník a vesta. A když to nechávají dávat na takové prkotiny, obzvláště u té vesty, tak bych se divil, že by to nedávali na originál doplňky. Toto označení je snad na každé kravině, tak proč by nebylo na doplňcích. Ale blíže jsem to nezkoumal, do toho odkazu jsem nahlédl, zatím nedočetl.

Protože to nikdo nevyžaduje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba držáku na moto kufry
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018 22:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Osobně jsem si dělal držák na zadní kufr GIWI jelikož se nedělaly a myslím že dodnes nedělají na silniční motorky držáky na odjímatelný kufr(je fakt že jsem se už hezkých pár let o to nezajímal)Prodávaly se jen s tou spodní plackou a příchytkami na nosič (MZ ,SIMSON)Udělal jsem ho z pásoviny a než jsem moto prodal tak to prošlo 3x TK bez připomínek,akorát s kufrem vždy lomcovaly jestli se neklepe


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba držáku na moto kufry
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 5:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Drátku, tahke tvoje historka je jak stará? MZ a Simson už dnes patří do kategorie veteránů.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba držáku na moto kufry
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 11:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.5.2013
Příspěvky: 145
Bydliště: Bratislava,Sklabina
Aj ked v nazve su kufre,ty vlastne riesis kapsy.A tam nepotrebujes drziak.
Na svojej moto pouzivam kapsy Oxford a jedina uprava spociva v olepeni podsedlovych plastov transparentnou foliou aby v mieste dotyku nezodrali kapsy lak.Popruhy cez sedlo nastavis na akuratnu dlzku aby kapsy boli o plast oprete tak isto nastavis aj zadny,ktory sa opieda blatnikaniekde pod svetlom.Ten zabranuje aby pri brzdeni nesli dopredu.Aretaciu pri akceleracii mam zabezpecenu dvoma stahovacimi paskami na opakovane pouzitie prevlecene cez spodne predne oka na kapse a upnute o drziaky zad stupaciek


Přílohy:
2014-06-22 10.47.45.jpg
2014-06-22 10.47.45.jpg
[ 163.96 KiB | Zobrazeno 761 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba držáku na moto kufry
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 12:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
To DAF,kdyby jsi nespěchal s odpovědí tak by sis všiml že jsem napsal že jsem se hezkých pár let o to nezajímal ,držák jsem montoval v r.2002 na KAWU GPZ a prodal jsem ji v r.2009 a na spodku plata kufru byly zahnuté třmínky pro úchyt na nosič nebo nějakou trubkovou konstrukci proto jsem předhodil stroje od soudruhů z NDR,toť vše o moji historce a jelikož na následující typ který jsem koupi(ZX9R) už by byla výroba držáku hooodně pracná tak jsem opustil zájem o ověnčení motorky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba držáku na moto kufry
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 13:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Dratku, pojem "hezkých pár let" je poměrně neurčitý a těžko se z toho dá vyčíst letopočet. Mě už je také hezkých pár let, kolik mi tedy je? MZety a Simsony se tu prodávaly za totáča a chvilku i po něm. Dokonce se pak nějakou dobu různými způsoby dovážely z bývalé NDR. Pak se začal otvírat trh i po jiné značky. Takže tvoje historka může být podstatně starší. A i STK má určitý vývoj, to co prošlo v 90 letech neprošlo po r. 2000, a to co šlo v tomto roce nemusí projít letos. Tehdy se třeba průběh kontroly nijak nedokumentoval, dnes jsou všude kamery a všechno se fotí (absolvoval jsem předloni se starým autem).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba držáku na moto kufry
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 16:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Ach ach DAFE,pokud takhle tady sbíráš hodnosti tak to je chválihodné a pro tebe přínosné,leč opět jsi chtěl rychleji odpovědět nežli sis uvědomil co je v mích pár slovech obsaženo,psal jsem že jsem absolvoval 3x TK což obnáší nějakých 6 let,po montáži v r.2002 to tedy bylo naposled min.v r.2008(bylo to 2009) tak co víc ti mám k tomu psát.Jelikož jsem se celý život profesně zabýval ježděním a doma máme hned 10ks motorizovaných přibližovadel tak něco málo o TK vím,omlouvám se Za nešťastně použitou názornost z NDR a další dotazy ti mile rád zodpovím já nebo i můj tiskový mluvčí FANDA KOCOUREK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba držáku na moto kufry
PříspěvekNapsal: stř 28.03.2018 16:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
dratek píše:
Osobně jsem si dělal držák na zadní kufr GIWI jelikož se nedělaly a myslím že dodnes nedělají na silniční motorky držáky na odjímatelný kufr(je fakt že jsem se už hezkých pár let o to nezajímal)Prodávaly se jen s tou spodní plackou a příchytkami na nosič (MZ ,SIMSON)Udělal jsem ho z pásoviny a než jsem moto prodal tak to prošlo 3x TK bez připomínek,akorát s kufrem vždy lomcovaly jestli se neklepe


Já nespěchal a četl třikrát, přesto jsem to nedokázal časově zařadit, proto jsem se zeptal. "Hezkých pár let a třikrát technická", je natolik složité matematické zadání o tolika neznámých, že ani bývalí spolužáci holky, kteří dnes chodí na mat-fyz, to nedokázali spočítat. Zkoušeli to pomoci per partes, substituční metodou, soustavou diferenciálních rovnic, maticemi i metodou náhodných čísel, také kombinacemi těchto metod, a prostě nic. Proto jsem se ptal.
A na tvého tiskového mluvku se obracet nebudu, o další informace o tvých motorkách nemám zájem, díky.
Teď si povzdychnu já, ach jo, dratku, odpověz mi příště prosím na otázku (časové zařazení), dík.
P.S. Nesbírám příspěvky, jsi zde rok, tak jich máš málo (uvidíš, to doženeš :wink: , a třeba dřív než jsem to měl já), já přes deset let, tak jich mám holt trochu víc. Nebuď smutný! Ať ti to dobře létá a kolik startu, tolik přistání.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz