Switch to full style
Pokud máte chuť jen tak tlachat, tak tady je to správné místo... také sem budou admini přesouvat věci, které podle jejich názoru jinam nepatří.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.
Odeslat odpověď

Plynový gril - nebezpečné dva tály vedle sebe

pon 09.04.2018 10:22

Opravdu nesouvisející s modelařinou, ale třeba poradíte nebo nasměrujete.

Máme doma gril Campingaz (Obrázek např. zde https://www.nettoshop.ch/medias/sys_master/common/product/8941366968350/IP063827_2_370Wx350H.jpg ) - jedná se o plynový gril se 4-mi hořáky. Nahoře jsou dvě "desky" (tály, plancha) - jedna plná, na jedné straně vroubkovaná, druhá klasická mřížka s dírama. Obojí je vyrobené z litiny.

Protože se mi nelíbí gril čistit a hlídat, zda šťáva nekape na kryty hořáků, rozhodl jsem se nahradit levou desku pomocí plné desky - Obrázek s rizikem, že chuť možná nebude to pravé ořechové, ale čištění odpadne.

Není to běžné, ale očividně existují - https://www.bbqbazaar.com.au/product-category/barbecues/full-plate-bbqs/

Plancha po objednání dorazila, na gril sedí, jen na obalu je velké upozoronění, že není bezpečné používat dva plné plechy vedle sebe. Vždy jedna z plochy musí být mříž. Bohužel bez dalšího zdůvodnění proč je to nebezpečné. A na mialový dotaz mi zatím neodpověděli, zkusím tedy zde. - Neznáte důvod, proč by plynový gril nemohl mít nahoře jen plné desky?
Zatím jsem to nezapnul, takže mohu desku vrátit do 14 dnů, ale nechci to vracet z důvodů, které bych měl možnost v klidu ohlídat.

Re: Plynový gril - nebezpečné dva tály vedle sebe

pon 09.04.2018 10:41

střelím, není vidět plamen, nevíš jestli to hoří, pak to může bouchnout

Re: Plynový gril - nebezpečné dva tály vedle sebe

pon 09.04.2018 12:37

To mě také napadlo - to bych si pohlídal nejlépe.

Nicméně teď jsem dostal následující odpověď:

Dobrý den,
pokud uzavřete prostor tálem nebude dostatečně odváděno teplo a může tak dojít k poškození vany grilu.
S pozdravem
--- ---
Camping Gaz CS, s.r.o.
servis


A za chvilku dorazila ještě jedna odpověď
Dobrý den,
Doporučuje se to nedávat. Důvodem jsou omezený výkon grilu v důsledku horšího přístupu vzduchu a horší spalování. Mohlo by dojít ke špatnému větrání pod plochou a hromadění spalin.
S pozdravem
--- ----
Camping Gaz CS s.r.o.
Key Account Manager



A teď babo raď :)

Re: Plynový gril - nebezpečné dva tály vedle sebe

pon 09.04.2018 14:08

@Jindra_S Ze všech "fullplate" co máš v odkaz jsem se (nejdřív) podíval na nejlevnější
Clubman 4 Burner – (Includes Weather proof lid) BD16640.
Na rozdíl od tvého obrázku, kde jsou "plné pekáče-misky" vsunuty dolů do prohlubně k hořákům
BD16640 má pekáče na "rámečku s nožičkami", ze stran je fuk, je vidět, jde vzduch, odvod horka.
Díval jsem se pak i na další, převozné plynové to měly rovněž.
Snad do prohlubně s hořáky, dát čtyř-nožku s rámem, tak aby misky v ní byly kousek nad hořáky.

Re: Plynový gril - nebezpečné dva tály vedle sebe

pon 09.04.2018 14:28

to guchar: Toho jsem si předtím nevšimnul, na tom něco bude a vypadá to logicky. Díky.
Teď jen zvážím jakou cestou se vydat dál - buď to budu zkoušet nějak nadzvedávat, jak doporučuješ (což bude vyžadovat trošku experimentů, protože gril má např. víko) s možnosti selhání - např. pokud bude foukat gril horký vzduch dopředu více.
Nebo se na to vybodnout - koupím (udělám) nové kryty hořáků a budu čistit.

Re: Plynový gril - nebezpečné dva tály vedle sebe

pon 09.04.2018 15:00

@Jindra_S Vzadu a na jeden bok dát plechovou ZÁSTĚNU. Společný roh proti větru, by mělo stačit.
Odeslat odpověď