Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DYMOGAM čím nahradit?
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 18:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1354
Bydliště: Praha
Příloha:
Kompresorek 006.JPG
Kompresorek 006.JPG
[ 130.66 KiB | Zobrazeno 597 krát ]

Příloha:
Kompresorek 004.JPG
Kompresorek 004.JPG
[ 129.55 KiB | Zobrazeno 597 krát ]



... tak imitovat pojistný ventil asi nebude nutné, můžeme přímo měřit tlak, pokud by pořád stoupal, tak zdrhat :D ale myslim, že to tak dramatické nebude. Nejprve to zkusím zapálit v uzavřené pet lahvi, takové té větší asi na 3 litry. Možná se trochu nafoukne, každopádně budu "za rohem"
Potom bych to dal do té kovové a měřil tlak. I na ní bude pojistné víčko, kdyby něco....

Jinak ten mini pidi kompresor je pěkná mrška. Jak vidno, tak klidně nafouká ze dvou voltů 0,5 atm. Asi nedá velké množství, ale to vůbec nevadí pro náš účel. Při 3 voltech to klape rychleji a dá až asi 0,75 atm. Zajímavé je, že si motorek bere ze tří voltů ještě míň, než ze dvou. Ale to už by byla jiná teorie (asi ten motorek běží v lepším - rychlejším režimu)

Každopádně budu informovat.... :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DYMOGAM čím nahradit?
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 19:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Kompresorek pěknej, miniaturní. Ta vlastnost že se dá tak pěkně regulovat malým napětím je fajnová.
K tomuto knoflíku stojí za to ušít ten kabát :D

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DYMOGAM čím nahradit?
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 20:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1354
Bydliště: Praha
Příloha:
Dýmovnice 001.JPG
Dýmovnice 001.JPG
[ 89.01 KiB | Zobrazeno 527 krát ]

.... tak přátelé, první pokud venku s dýmovnicí se moc nevyvedl. Záměr byl, umístit "nadýmáčka" do ochranné papírové trubky (aby se dýmovnice v lahvi nepoložila a nepropálila hned bok lahve) a to celé dát do petky, zapálit, uzavřít a sledovat tlak na manometru. Rovněž zjistit, zda to bude vůbec takto uzavřené bez vzduchu fungovat, nakonec se měla rychle přestřihnout hadička k manometru, aby to fučelo ven.

Chtěl jsem udělát video záznam, ale jelikož nemám tři ruce, nebyl jsem vybaven stativem a ani nebylo po ruce nic, na co bych foták pořádně postavil, tak se stalo, že po zapálení a uzavření pet lahve - se tato během sekundy nahoře, kde končila ta papírová trubka, propálila , foták spadnul z provizorního umístění na pařezu a tím bylo po měření tlaku i videozáznamu. Tak to dýmalo tou dírou v lahvi, docela dlouho, asi ty tři minuty, neodhadnu, zda to dávalo plný výkon čmoudu, ale bylo ho docela dost, až se mi zdá, že je ho až moc.

Takže na příští pokus budu více připravený. Rozhodně se není třeba obávat nárustu tlaku, ale je nutno počítat zpočátku s plamenem a i potom se to celé dost ohřeje. Takže připravím kovovou trubku, do uzávěru dám manometr pro sichr a současně hned i výstupní trysku, poměrně malou,
kolem max. 2-3 mm a uvidíme, co se bude dít :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DYMOGAM čím nahradit?
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 20:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Dát pyrotechniku do kovové trubky je opravdu nápad k nezaplacení...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DYMOGAM čím nahradit?
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1354
Bydliště: Praha
... já ti rozumim, ale tohle není o "bouchání" ale jen to čoudí a nebude to uzavřené, jak jsem psal... kovové jen proto, abych na to mohl namontovat ty trysky a neshořelo mi to jako ta petka... ale možná zustanu jen u papíru, ale o dost tužšího...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DYMOGAM čím nahradit?
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 21:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Pyrotechnika má jednu vlastnost - čím vyšší tlak, tím rychleji hoří. Takže pokud to někde zavřeš s tím, že budeš jímat dým, tak dýmu bude míň, protože se bude usazovat. Ale tlak poletí exponenciálně nahoru, až to bouchne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DYMOGAM čím nahradit?
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 22:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1354
Bydliště: Praha
... ano, asi se nakonec vrátím k nějakému výkonejšímu vyvíječi, aby to bylo pomalejší. Tohle "hoří" moc rychle a kouře je moc, a to je ta relativně nejmenší dýmovnička. Ale opakuju, nemínil jsem to už uzavírat na těsno, jen při zkoušce tlaku, ale od toho jsem taky už upustil...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz