Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: startování auta externí baterií
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 23:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
pepin píše:

Posledni meta byla jen o tom sosat i autobaterii auta s jistotou ze mohu jit na doraz ale vzdy opet v poho nastartovat


To je ta nejlepší věc jak si podělat baterku klasické fakt vybíjení na doraz prospívá...
Jinak na p.106 mám origo z výroby zdířky na 4 banánky nebo goldy. :wink:

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: startování auta externí baterií
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018 4:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
O tom to není. Pepin se neptá, pouze informuje jak to všechno šikovně zmákl a my mu to máme jen pochválit 8)

pepin sob 12. kvě, 2018 19:06 píše:
.......nic lepsiho nez ja nevymyslite...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: startování auta externí baterií
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018 6:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6893
Bydliště: Moravský kras
Pepine a máš vyřešeno to, co ta hromada baterek udělá, až to jednou vezmeš přes budku do pangejtu??

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: startování auta externí baterií
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018 12:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
JirkaA píše:
Pepine a máš vyřešeno to, co ta hromada baterek udělá, až to jednou vezmeš přes budku do pangejtu??


V rámci možností , autobaterie vozím za předními sedačkami, kde by si museli při čenichovce prorazit cestu konstrukcí těch sedaček, což rozhodně nepředpokládám, že dy se jim povedelo.

kdybych šel přez střechu--nohama vzhuru, je přez ně zase nasunutá konstrukce zadních posuvných sedaček, ale je klidně možné, že by mě v autě pomlátila plynová bomba--vařič, kempinkové židličky, petky s pivem a vodou, nebo když jezdím do práce, tak třeba nářadí, nebo třeba když je vezu--nějaká dlažba, nějaký cihly, nějaký pytel s betonem, maltou, zednický kladívko, nebo třeba nedej bud i někdo, kdo za mnou v autě sedí a není připoutaný.

Třeba mi ale Jyrry poradí jak vozit trakční 100A baterku na vozíku s vojí v autě bezpečněji.

Příloha:
IMG_0006.JPG
IMG_0006.JPG
[ 99.15 KiB | Zobrazeno 871 krát ]




Příloha:
IMG_0007.JPG
IMG_0007.JPG
[ 82.89 KiB | Zobrazeno 871 krát ]


Příloha:
IMG_0009.JPG
IMG_0009.JPG
[ 79.94 KiB | Zobrazeno 871 krát ]



Příloha:
IMG_0010.JPG
IMG_0010.JPG
[ 79 KiB | Zobrazeno 871 krát ]



Naposledy upravil pepin dne úte 15.05.2018 12:48, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: startování auta externí baterií
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
[quote="kornutek"][/quote]

mraky let jsem era nabijel z autobaterí a to o víkendech docela pravidelně, občas samozřejmě nějaká autobaterie dosloužila, ale nikdy jsem to nevnímal jako něco zásadního--jako že koupím baterii, jednou nabiju, jednou vybiju a je po smrti.

ono je ale asi i veliký rozdíl, pokud vybiješ autobaterii---jak vy říkáte na doraz, když třeba zapomeneš vypnout světla, nebo když vybiju autobaterii do mrtě já----když mi při odběru 10 a víc Ampér už vypne zdroj--nabiječ na pokles napětí třeba-- modelářská nabeječka, nebo trafo-- zdroj 12/220v.

takže moje---sosám do mrtě v podstatě znamená, že z autobaterií sosám někdy maximum, než zafunguje ochrana, která má zajistit aby se autobaterie nevybila uplně----což ale bývá stejně pro bezpečné nastartování někdy pro nějaké auto málo a právě proto tedy automaticky to startování přez ty lipol.

A když tedy mám a používám na víkendování klasické autobatere, nemám duvod nějak jinak přistupovat ani k autobaterii v autě---ona není nic jiného, než jen opět další autobaterie a je škoda ji automaticky nepřipojit k ostatním.


------------------------------------------------------------------

Aby mně mé záliby bavily, nemusím je brát kdovíjak vážně---ale ostatní by je brát vážně měli :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: startování auta externí baterií
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018 17:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
jyrry píše:
Moje řeč :-)
Příloha:
akuvozik_1.JPG
Ta už to má za sebou, ale teď mám tuhle a vozík modifikovaný.



joo, to bude ono

https://www.battery-import.cz/dual-purp ... v--lfs105/

23 KG bez vozíku a oje---Jyrry ale takovou věc v autě převážet smí, to jen já takové věci převážet nesmím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: startování auta externí baterií
PříspěvekNapsal: sob 23.06.2018 22:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tak olověné baterie po 6ti víkendech v pohodě, finančně jsem ted vuči placenému odběru ze sítě v kempech na nule--denní poplatek 220V cca 90kč, jak kde, zatím se ale nezdá, že by olovo umíralo, nic méně nic proti kutilum, co tuní třeba life z výprodeje stále za nemalou částku oproti třeba 44A obyč olovu z vrakáče za cca 200kč

taky jsem to samozřejmě řešil,doma mraky lion--lipol--life plonkových domácích článku, nakonec vyhrálo ale autobaterkové olovo, jednoduché, funkční, z vrakáče levné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: startování auta externí baterií
PříspěvekNapsal: úte 27.12.2022 7:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Na trhu se objevil Booster jako startovací pomocník - dám ho sem pokud nenajdu lepší vlákno fy Noco: Boost Plus GB40 Uvnitř je Baterie: Lithium-iontová (?Li-Pol) 24 Wh - Krabička za 2850 korun nabízí startovací proud až 1000 A, Pb accu v autě by neměl mít méně než 2V - Když "klekne baterka". Otestovali jsme krabičku, která slibuje rychlou záchranu battery.cz: NOCO STARTOVACÍ ZDROJ GB40 Kód: E7349, 2 850 Kč /-/ Genius® BOOST+™ GB40 Návod k použití /-/ Noco Products
Edit02 - Snad to nebude porušení pravidel fóra. Příbuzná vlákna na RCMania - Myšlenka oddělení (rozdělení baterek) na Accu(Startér) a Acuu(jen Zapalování Autobaterie v čase karantény "u starých šunek se na externí accu dalo jen zapalování, ten accu v autě zůstal na startéru, a musel být schopen motor párkrát překulit (roztlačení bylo jednodušší)"
Možnost startu pomocí (odkaz na) Replacing My Car Battery with Capacitors! 12V BoostPack Update RCMania: Jak zhodnotit a změřit stav a skutečnou kapacitu autobaterie

Edit02 Zahlédl jsem drobečka 20 Ah PowerBank funkce startovací zdroj. Na trhu je víc typů. Zatím tento Jump Starter


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz