Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 12:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Pod pětikolečkovým křeslem se mi za pár let na linu udělaly boule. Před dvěma lety jsem lino celoplošně přilepil k OSB deskám podlahy a zaválečkoval asi 20 kg železnou kulatinou. Na asi rok byl pokoj a zase se začaly dělat boule. Tak jsem koupil plastovou podložku cca 1,2 x 1,8 m určenou právě na ochranu lina a koberce pod kolečkový křesla.
Z jedný strany to je hladký, z druhý je dezén alá nevyhlazený beton. Podle prodavače to patří hladkým dolů.
Nojo, ale mám to tak 3 měsíce a kraje se začínaj zdvihat nahoru, nyní asi 0,5 cm, takže je jen otázka času, co o to někdo zakopne a nabije si hubu. Co s tím, reklamovat nebo to otočit hladkým nahoru a čekat jestli se to vrátí a nebo se to zase začne zdvihat na druhou stranu?
Máte s tím někdo stejnej problém?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 12:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.4.2013
Příspěvky: 28
Bydliště: Město Touškov
Podložka za 2.000,- a zvedá se také :) Jsem ji přilepil :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
A jakou máš? My máme dlouhé roky z Ikea, tloušťka cca 2 mm a ta se rozhodně nekroutí. Před nedávnem si žena objednala novou z nějakého e-shopu s kancelářským nábytkem - takovou tenkou šlupičku, že prý nebude tolik vidět jako ta ikeácká. A po necelých dvou měsících šla z domu přesně z toho důvodu, který píšeš a pod židli se vrátila ta z Ikea.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 12:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
a) použít 3mm plech
b) zhubnout
:mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 12:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Já jezdím židlí přímo po koberci už 5 let a žádné problémy jak popisuješ nemám. Je to běžný koberec s tím filcem na spodní straně. Nakonec jsi to Jirko u mě viděl. V dílně mám zátěžové lino, taky s tím filcem už 9 let a tam dostává zabrat podstatně víc, protože většinou jezdím v nějakých pilinách i kovových, a už na něm nepatrné boule jsou, ale pořád to není nic hrozného.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 16:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
V práci mám už docela dlouho velmi tlustou (několik mm) čirou (shora také hrubou) podložku, ani se nehne. Ale bohužel nevím co je to za značku, takže konkrétní tip nedám. Jenom že to prohybání nemusí být obecná vlastnost, ale existují podložky, které boule nedělají.
Ta moje podložka nepřipomíná plastovou podložku, chováním je to spíš dvojka ocelový plech než lino.
V předchozí práci jsme měli také čiré, ale z takového měkkého plastu, a za chvíli byly boule.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 16:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2013
Příspěvky: 557
Bydliště: Praha 8 , ČR
Obrázky: 2
Máme už dost let (7?) 2mm silnou a okraje i celkově drží perfektně. Bohužel už si taky nepamatuju značku ani cenu, ale byla levná, do tisíce. Jediné, že pomalu "ujíždí", ale to je způsobeno směrem smyček na koberci.

Příloha:
podložka.jpg
podložka.jpg
[ 149.1 KiB | Zobrazeno 1366 krát ]


_________________
Futaby T14SG, T9CP+Duplex, FC16+FrSky
už jen elektry, LMS Beckov


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018 12:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
kope píše:
A jakou máš?

2,5 mm z JYSK v Hradci Hrálové.

Někdo tady podsouvá nějaký boule na týhle podložce. Já tam žádný nemám, jen kraje po dýlce se ohýbaj nahoru.

Vigi, čím jsi to přilepil? Oboustrankou, co používají sádrokartóňáci nebo nějakým kontaktním lepidlem typu Chemoprén?

Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018 14:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nevím jestli to bylo na mě, protože o boulích jsem se taky zmínil. Ale ty máš vrchol té boule vlastně jen obráceně, přitisknutý na podlahu, a proto se zvedají ty okraje. :D Ale ve výsledku je to vlastně jedno. Ten prostředek je prostě rozválcovaný a na tom nějakým přilepením nic nezměníš. Když ty okraje přilepíš, tak ta boule vyskočí nahoru. Je to stejné, jako když si vezmeš tabulku plechu a rozklepeš jen prostředek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018 15:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Mám IKEAckou na koberci a taky se zvedají okraje ... asi jsem moc tlustej a nebo moc jezdím :mrgreen:

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018 16:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Řek bych, že je to naprosto normální. Uvědomte si jaké jso ty tlaky pod kolečky třeba při váze 90kg. :lol: Myslím že je výhodnější, když je ten podklad v co největší ploše, a pak se to rozválcování tolik neprojevuje a není o co zakopávat. Nějaké plasty takové tlaky asi nesnesou. To by ta podložka musela být ocelová, nebo keramická.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018 17:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
kdyz ma nekdo 90 kg nebo vic tak uz nema sedet na koleckove zidli ale ma si k praci radsi lehnout


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018 17:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
:mrgreen: Co se tu kolikrát člověk nedoví. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018 18:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
To bych musel mít pod zadkem basu piv, abych měl 90kg ... ale jo tak já zhubnu, nebo si vytisknu kolečka s širším profilem aby se tolik "nebořily" :lol:

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018 18:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Vojto, kde ty by jsi vzal 90kg? :lol: Tebe bych tipoval tak na 2/3 mojí váhy. Myslel jsem to na sebe a celerona. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz