Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 18:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Ahoj,
jedete někdo v televizorech - dovedete doporučit, kterou 49 - 50" v současné době (leden 2018) má smysl koupit?
Kupoval jste v poslední době někdo TV, můžete okomentovat, napsat zkušenost?
Jsem limitovaný celkovou výškou 73 cm, proto úhlopříčka 49 - 50" (125 - 127cm).
Nejpokročilejší smart funkce pro mě nejsou důležité (stejně smart jsou dnes asi všechny), zajímá mě kvalitní obraz, 4k rozlišení je (spíš do budoucna) fajn, ale dneska koukám na TV maximálně Full HD, takže aby telka dobře ukazovala i při současném pozemním vysílání...
K dispozici mám pozemní anténu DVB-T (mám i satelitní přípojku - tedy i satelitní tuner by byl výhodou - i když ne nutnost, stejně teď na satelit nekoukám).
Díky za tipy!

(koukal jsem např. na Samsung UE50KU6072, nebo Samsung UE49MU6402, nebo Sony Sony KD-49XE7096)

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 19:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Podívej se sem https://www.digilidi.cz/televize_a_projektory

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 21:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Hlavně si pohlídej, aby už měla tuner DVB-T2.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 22:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Z těch Samsungů raději něco z řady 7, 8, 9 ... pětková a šestková řada má obrazovku pouze 50 Hz. Existuje sice několik podpůrných vychytávek, aby se rychlý děj nerozmazával, ale přece jenom těch 100 Hz je lepší.
Díval jsem se na TV QLED a obraz je parádní; cena zatím také, ale určitě to časem půjde dolů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 22:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Mám tuto: https://www.alza.cz/49-lg-49sj810v-levne-d5096871.htm: tři měsíce, jede doma od rána do večera,málo žere70w.Přes satelit HD programy ujdou, jak který, slováci mají HD 1080i, naše sat. to šidí na 870i a taky jak kdy.Funkcí to má tolik, že ještě nevím co vše obsahuje.UHD je dokonalé.Ale kdoví kdy bude naše vysílání v UHD. Zatím spokojenost. :D

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 6:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Taky bych si při výběru poslechl zvuk , vědšinou reproduktory hrají dozadu tak někdy nastává problém , i u renomovaných značek. Možná bych pouvažoval o prodloužené záruce , dnešní moderní výrobky slepené oboustranou páskou odcházejí 2 měsíce po 24 měsíční záruce . Vidím to tak z bývalé pozice autorizovaného servisáka japonských výrobců, holandského , francouzkého i německého . Ale už jsem po 25 letech 2 roky mimo .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 9:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
V samotné TV "bedýnce" nemůže ani být pořádná reprobedna ( z prostorových dvodů ) a téměř vždy to bude nějaké šidítko. Rozhodně bych doporučil televizi propojit s domácím kinem. Je to sice investice navíc, ale pořádný zvuk k pořádnému obrazu patří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 9:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
když sme utoho zvuku mě prijde ze když jena zdi tak zni lip...... nejake LG
když uřežeš stojan tak mas k dobru par cm :lol:


Naposledy upravil SKAY dne pon 15.01.2018 12:43, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 11:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
ak to bude LCD podsvietene z z LED tak pozor na direct posvietenie aspon u LG na bielej alebo svetlej obrazovke to robi jemne flaky ako by bola obrazovka od prachu!
Inak je LG v pohode, ma všetky možne tuneri

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 12:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Televize musí mít:
1) DVB-T2 + HEVC (jinak to za 2 roky vyhodíš)
2) Pěkný obraz
3) Možnost nahrávání na disk
Když chybí něco dalšího tak už se to dá řešit externími krabičkami. Třeba chybějící Miracast pro bezdrátový displej mobilu a PC. I špatný zvuk se dá řešit externě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 12:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Ad 1 - jsem docela alergický na tu demagogii o vyhození za dva roky... Ono stačí připojit settop box za 700 korun a je to, v případě použití programovatelného ovládání se ani nezhorší komfort obsluhy.
Jo, prodejci by moc rádi, aby tomu lidi uvěřili, realita je ale trochu jiná.

Mimochodem ta mnou zmíněná krabička za 700 umí i nahrávat na USB, takže i bod 3 je na diskusi.

Aby bylo jasno, samozřejmě že při koupi úplně nové televize bych také doporučoval preferovat model s DVBT2/HEVC. Na druhé straně při nějaké opravdu hodně atraktivní nabídce, která by nesplňovala jen a pouze toto, bych o ní možná byl ochoten uvažovat i s vědomím potřeby budoucích doplňků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 13:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Za demagogii bych to neoznačoval, protože pro někoho může být to věčné přepínání režimů ovladače otravné, a pro některé starší lidi přímo neskousnutelné. Taky jsem kdysi vyzkoušel univerzální učitelný ovladač, pro ovládání TV, DVD recordéru a tuneru, kde se dají jednotlivá tlačítka i přiřadit, takže jsem je nastavil tak aby to bylo co nejvíc podobné samostatným ovladačům, ale manželka to nerozdýchala a ovladač leží v šuplíku. :lol: Zrovna tak byl problém u tchýně, když měla settopbox. Pokud bych kupoval novou televizi, tak bych rozhodně chtěl, aby settopbox nepotřebovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 13:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Ja mám staršiu panasonic plazmu a všetko ovládam iba cez satelit ferguson, kde mám aktivovanú funkciu HDMI CEC, teda po zapnutí satelitu sa zapne aj TV a po vypnutí satelitu sa vypne aj TV.
Nahrávam na USB, ktorý je v satelite, zvuk na satelite. To ovládanie od TV mi leží úplne mimo nepoužívané.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 14:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Já to budu pravděpodobně taky řešit pomocí STB. Ale je to komplikace, TV se degraduje na pouhý displej a funkce jako EPG nebo nahrávání potom musí dělat STB. Ale zatím mám čas, DVB-T2 mám v telefonu který si připojím k TV jako bezdrátový displej a nahradí funkci STB včetně nahrávání. Akorát se potom musí denně nabíjet. Ale až budu kupovat novou TV tak je DVB-T2 podmínkou. Píšu to proto, že kamarádovi nedávno prodali zcela bezostyšně TV která to nemá. Reklamovat se to nedá protože funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 16:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Malacky
... ja som kúpil pred Vianocami Samsung UE50MU6172 za 520 Eur a úplná spokojnosť ... aj manželka. Nepozerám tak rýchle scény kde by sa mi rozmazával obraz, ale treba povedať tiež že nie som žiadny "fajnšmeker" na televíziu. Splňuje všetky moje požiadavky, má všetky potrebné tunery a pripojenie na internet. Na smart ovládač sa dá tiež rýchlo zvyknúť a to patrím do tej vyššej vekovej kategórie 8)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz