Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 18:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
BoŠ píše:
Coro: něco takového?

No ja som to robil naopak, na vysielači zapol servotest, nechal ho položený a vozil sa s príjmačom (autom, turistika po poli ma nebaví)
- netreba žiadnu zastávku, a hlavne dá sa tým aj točiť všetkými smermi ako to človek drží v ruke.
Akurát opatrnejší alebo výkonnejší nech pre istoru zložia vrtuľu (ak berú celý model nie len príjmač s jedným servom a baterkou).


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 22:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
coro píše:
No ja som to robil naopak, na vysielači zapol servotest, nechal ho položený a vozil sa s príjmačom (autom, turistika po poli ma nebaví)
- netreba žiadnu zastávku, a hlavne dá sa tým aj točiť všetkými smermi ako to človek drží v ruke.
Akurát opatrnejší alebo výkonnejší nech pre istoru zložia vrtuľu (ak berú celý model nie len príjmač s jedným servom a baterkou).
My jsme se testem pokoušeli eliminační metodou zjistit příčinu sníženého rssi jedné soupravy a jednoho modelu. Proto byl na počátku referenční přijímač, referenční vysílač a vysílač majitele modelu.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 22:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
graup15 píše:
Hihi...přehlednost :-) :-) :-)
Tak zde mohu s tebou souhlasit :)

Tolik souhlasných názorů - ještě nás začnou podezírat, že jsme nějak smluveni :)

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 7:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
BoŠ píše:

A nemohlo mu to rádio někdy před tím vylítnout z ruky při hodu, odněkud spadnout, někam narazit? Mód si nastavoval sám, nebo prodejce? (tento styl dotazování mám zažitý z jeti vlákna, podobně to určitě bude i na Futaba vláknu - prostě zjistit si více informací, než začít odsuzovat značku. Ale co, do Frskye se dobře kope).
Btw, co to je vlastně za rádio? A proč na konci května prodal Futaba T8FG Super a Futaba T8FG? Nemusel mít přece žádné problémy. A Futaba, to je láska na celý život, ne?


Aaaaaa, už ma tu ohovárajú ! :D
1. Nevyletelo mi z ruky radio
2. nepadlo z ničoho radio
3. naraziť? možno o môj pupek :D
4. mód je origo 1
5. je kupovaný pred 4 rokmi od iného modelára, ktorý málo lietal
6. aké je to rádio asi každý čo má oči vidí z videa
7. nič som ešte nepredal, stále ju mám a používam. Nerád by som sa jej vzdal lebo mi dobre sedí do ruky a keď som našiel chybu tak už nerozbíjam modely (btw tak som rozbil 3 modely na súťaži a za pr dni jeden na treningu), ale ohľadom programovania napríklad režimu štart na f3k už nestačí.

Veď sa iba uvolniť šrobik čo drží poťák na výškovkový knipel, čo sa teoreticky môže stať na hocijakej značke. So signálom som žiadny problém nemal a to lietam ďaleko, vysoko ... a anténky jedna dopredu a jedna dozadu v malinkom trupe okolo serv bateriek a neviem čoho v uhlíkovom trupe.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 8:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
jio píše:
Ad logika - docela se tomu tvrzení divím protože pokud si vzpomínám (snad jo, paměť již tolik neslouží), tak si měl taky rádio od MPX a tam ta logika byla docela podobná, jen u OX mi přijde více rozvinutá.


Tohle je ale náhodou hodně dobrá poznámka, na které se dá vysvětlit rozdíl...
Ano, Multiplex Profi MC jsem měl a hrdě se k tomu hlásím. Naopak ale neberu to tvrzení o podobnosti těchto MPX s OpenTX, to je z mého pohledu až urážka tvůrce MPX (už zemřelého), který předstihl vývoj minimálně o 10, ne-li 15 let.

MPX totiž ve skutečnosti připomínal spíš současné Futaby , byl to systém s dobře promakanými šablonami, ve své době se ale lišil tím, že bylo libovolné přiřazení knyplů a pořadí serv. To přiřazení ale bylo právě už k hotovým mixům(šablonám), typicky u F3X modelu se čtyři serva v křídle přiřadila k připravenému mixu Butterfly, kde se pak definoval chod v reakci na ovládací prvky (Aileron, Spoiler, Camber). Prostě šablona principiálně blízká dnešnímu pojetí u Futaby (a v době vzniku Profi MC byla opravdu propastně dále než tehdejší Futaby). Proti dnešním rádiím to vypadalo syrověji kvůli menším displejům a absenci grafických displejů, v tom je pokrok, ale logika byla opravdu hodně podobná dnešním top rádiím a třeba rychlost vytvoření F3X modelu (samozřejmě bez počítače přímo v rádiu) byla hodně podobná jako třeba u dnešní 14SG či dokonce 18SZ.

Srovnání s OpenTX je skutečně zcela mimo, v něm naprosto chybí ta vrstva hotových mixů, jde v podstatě o "framework", kde se UI vynechalo víceméně kompletně. A je skutečně smutné, že toto řešení, které nesahá po kotníky Multiplexům starým 20 (či dokonce 25?) let je dnes bráno za něco podařeného :-(

Přijde mi, že si hodně lidí pod pojmem "šablony" představí právě to, jak opět vypadaly před 25ti lety, u Futaby třeba jako u FC-16 a dnes se něco podobného občas vyskytne v totálním lowendu. Tedy natvrdo udělané nastavení, kdy třeba křidélka u butterfly musela být povinně na kanálech 1 a 7, brzdit šlo jen určitým jasně definovaným prvkem atd. To opravdu mělo hodně omezení a klidně připouštím, že proti tomu bych OpenTX preferoval také. Mimochodem - OpenTX (vlastně původně ER9X) vznikl pro Flysky/TGY 9X, jejíž firmware byl právě obšlehlý ze starých Futab (třeba jako právě FC16) se všemi limity, takže ano, proti němu to byl pokrok bez diskuse...
Jenže tohle je minulost a dnes jsme úplně jinde :-)

A pro rejpaly - FC16 bylo před více než 20ti roky moje první programovatelné rádio, TGY9X se mi ještě někde doma válí (takže když píšu, že jeho fw je kopie FC16, tak fakt vím o čem píšu), pak jsem měl dlouho MPX Profi MC, následně Futaby 14MZ a 14SG a mám doma na coptery i pokusy Taranis X9D Plus SE. Opravdu neteoretizuji...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 8:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
U mna maly pokrok na prijimaci bola uznana reklamacia a bol odoslany do servisu.Teraz este vyriesit ten nizsi vysielaci vykon vo vysielacke.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 9:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
PeePoTN píše:

Aaaaaa, už ma tu ohovárajú ! :D
1. Nevyletelo mi z ruky radio
2. nepadlo z ničoho radio
3. naraziť? možno o môj pupek :D
4. mód je origo 1
5. je kupovaný pred 4 rokmi od iného modelára, ktorý málo lietal
6. aké je to rádio asi každý čo má oči vidí z videa
7. nič som ešte nepredal, stále ju mám a používam. Nerád by som sa jej vzdal lebo mi dobre sedí do ruky a keď som našiel chybu tak už nerozbíjam modely (btw tak som rozbil 3 modely na súťaži a za pr dni jeden na treningu), ale ohľadom programovania napríklad režimu štart na f3k už nestačí.

Veď sa iba uvolniť šrobik čo drží poťák na výškovkový knipel, čo sa teoreticky môže stať na hocijakej značke. So signálom som žiadny problém nemal a to lietam ďaleko, vysoko ... a anténky jedna dopredu a jedna dozadu v malinkom trupe okolo serv bateriek a neviem čoho v uhlíkovom trupe.
Ahoj, děkuji za upřesnění. Neber, prosím, můj příspěvek jako nějaký útok na tvou osobu. Chtěl jsem jen ukázat, že než někdo (nebyls to ty) cituje nějaký příspěvek z jiného fóra, který popisuje nějaký problém, tak by si měl ověřit a uvést všechny okolnosti (tak, jak se to dělá u rádií jiných značek, a co postrádám u problémů s Frsky).
Co se týká odhození rádia, ta se mi takřka podařilo s ds16 a Maatem.
Zničených modelů je mi líto.
U těch Futab vycházím z inzerátu.

Letu zdar

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 9:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
tomashr píše:

Tohle je ale náhodou hodně dobrá poznámka, na které se dá vysvětlit rozdíl...
Ano, Multiplex Profi MC jsem měl a hrdě se k tomu hlásím. Naopak ale neberu to tvrzení o podobnosti těchto MPX s OpenTX, to je z mého pohledu až urážka tvůrce MPX (už zemřelého), který předstihl vývoj minimálně o 10, ne-li 15 let.

MPX totiž ve skutečnosti připomínal spíš současné Futaby , byl to systém s dobře promakanými šablonami, ve své době se ale lišil tím, že bylo libovolné přiřazení knyplů a pořadí serv. To přiřazení ale bylo právě už k hotovým mixům(šablonám), typicky u F3X modelu se čtyři serva v křídle přiřadila k připravenému mixu Butterfly, kde se pak definoval chod v reakci na ovládací prvky (Aileron, Spoiler, Camber). Prostě šablona principiálně blízká dnešnímu pojetí u Futaby (a v době vzniku Profi MC byla opravdu propastně dále než tehdejší Futaby). Proti dnešním rádiím to vypadalo syrověji kvůli menším displejům a absenci grafických displejů, v tom je pokrok, ale logika byla opravdu hodně podobná dnešním top rádiím a třeba rychlost vytvoření F3X modelu (samozřejmě bez počítače přímo v rádiu) byla hodně podobná jako třeba u dnešní 14SG či dokonce 18SZ.

Srovnání s OpenTX je skutečně zcela mimo, v něm naprosto chybí ta vrstva hotových mixů, jde v podstatě o "framework", kde se UI vynechalo víceméně kompletně. A je skutečně smutné, že toto řešení, které nesahá po kotníky Multiplexům starým 20 (či dokonce 25?) let je dnes bráno za něco podařeného :-(

Přijde mi, že si hodně lidí pod pojmem "šablony" představí právě to, jak opět vypadaly před 25ti lety, u Futaby třeba jako u FC-16 a dnes se něco podobného občas vyskytne v totálním lowendu. Tedy natvrdo udělané nastavení, kdy třeba křidélka u butterfly musela být povinně na kanálech 1 a 7, brzdit šlo jen určitým jasně definovaným prvkem atd. To opravdu mělo hodně omezení a klidně připouštím, že proti tomu bych OpenTX preferoval také. Mimochodem - OpenTX (vlastně původně ER9X) vznikl pro Flysky/TGY 9X, jejíž firmware byl právě obšlehlý ze starých Futab (třeba jako právě FC16) se všemi limity, takže ano, proti němu to byl pokrok bez diskuse...
Jenže tohle je minulost a dnes jsme úplně jinde :-)

A pro rejpaly - FC16 bylo před více než 20ti roky moje první programovatelné rádio, TGY9X se mi ještě někde doma válí (takže když píšu, že jeho fw je kopie FC16, tak fakt vím o čem píšu), pak jsem měl dlouho MPX Profi MC, následně Futaby 14MZ a 14SG a mám doma na coptery i pokusy Taranis X9D Plus SE. Opravdu neteoretizuji...
Za svou osobu můžu podotknout, že mám zkušenost s Ds16, a že způsob jejího programování a možností používám pro srovnání s openTx. Měl tvůj MPX podobnou logiku programování jako Jeti?

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 9:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Díky za info. Dej potom vědět, jak to vypadá.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 9:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
BoŠ píše:
U těch Futab vycházím z inzerátu.

Letu zdar

Keď rozbiješ 4 modely a o mesiac potrebuješ ďalšie 3 na ME , tak sa snažíš získať peniaze kde sa dá a dolietať sezónu napríklad s lacnejšou Frsky XQ7, ktorá funguje dobre, ten štart sa tam dá napípať ako potrebujem. Na F3K súťažiach som nezaznamenal žiadne problémy s týmito rádiami, napríklad sa mi viac Graupner zdal problémoví ohľadom signálu. Ale keď som prišiel na závadu tak asi T8FG ostane doma a našetrím peniaze na výššiu Futabu kde ide tak isto napipať všetko čo treba. Uvidím, čas ukáže


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
PeePoTN píše:
Keď rozbiješ 4 modely a o mesiac potrebuješ ďalšie 3 na ME , tak sa snažíš získať peniaze kde sa dá a dolietať sezónu napríklad s lacnejšou Frsky XQ7, ktorá funguje dobre, ten štart sa tam dá napípať ako potrebujem. Na F3K súťažiach som nezaznamenal žiadne problémy s týmito rádiami, napríklad sa mi viac Graupner zdal problémoví ohľadom signálu. Ale keď som prišiel na závadu tak asi T8FG ostane doma a našetrím peniaze na výššiu Futabu kde ide tak isto napipať všetko čo treba. Uvidím, čas ukáže
Děkuji za odpověď. Ať se ti daří!

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 10:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
BoŠ píše:
Za svou osobu můžu podotknout, že mám zkušenost s Ds16, a že způsob jejího programování a možností používám pro srovnání s openTx. Měl tvůj MPX podobnou logiku programování jako Jeti?


Bohužel k Jeti se moc vyjadřovat nechci, tahle značka mne minula (a taky proto ode mne v diskusích o Jeti nenajdeš o jeho programování ani tečku).

U toho Multiplexu se začínalo přiřazením ovládacích prvků (knypl 1 aileron, tahový potenciometr Camber, atd.). Co někomu možná připadalo trochu podobné jako u OpenTX bylo to, že pak se serva a prvky přiřazovala k mixu, což může připomínat tu stránku "Mix" u Taranisu, ale to je z podobnosti vše. Ten "mix" u ProfiMC byl vlastně vícevstupová šablona - třeba servo 1 (levé křidélko) se přiřadilo jako Butterfly, kde jsi pak vybíral, co udělá na jaký prvek. Výsledek se nijak moc nelišil od dnešního typického rádia, kde máš samostatně definice funkce butterfly, ail diff a camber, jen to tu bylo na jednom místě, což při možnostech tehdejších displejů bylo spíš výhodou (možnost graficky rozkreslit funkci nestála za moc).
Co byl ještě jeden unikát těchto MPX bylo to, že kromě těchto "šablonových mixů" měl také pár volných mixů, které ale v pojetí MPX byly vícevstupové, ne pouze jeden ku jedné. Ve výsledku se některé specifické funkce, které se u dnešních rádií (včetně OpenTX) řeší více volnými mixy, tady vešly se do mixu jediného...
Ale konec okénka do historie, tohle už je offtopic. Možná ale neuškodí ukázat, že některé věci vznikly už před skoro 25ti lety a to zatraceně dobře. Ano, otevřeně přiznávám, že Futaba v té době za MPX zaostávala a že nebyla vždy první, teprve FC28v3 byla snad o něco dále (ale za fakt dobrou Futabu pokládám až 14MZ, jejíž koncepty pak šly i do levnějších variant).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 10:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3152
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Tomix píše:
U mna maly pokrok na prijimaci bola uznana reklamacia a bol odoslany do servisu.Teraz este vyriesit ten nizsi vysielaci vykon vo vysielacke.


A prečo chceš testovať vysielač? Ako si zistil, že má znížený výkon?

Lebo ak bola uznaná chyba v prijímači, tak je dosť možné, že vysielač je v poriadku...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 11:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Lebo vsetky ostatne prijimace pracuju tesne nad hranicou 45 db zhruba pri vzdialenosti uz 200-250m to sa mi zda malo.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Naposledy upravil Tomix dne ned 24.06.2018 16:42, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 12:04 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
BoŠ píše:
podobnou logiku programování jako Jeti?

Jeti je hodně uživatelsky zaměřené. Jednoduché programování modelu je vlastně jen projití dotazníku a odpovědí na realitu modelu a tvoje požadavky. Tomu se přizpůsobí i následné možnosti. Když dám jen jedno servo křidélek, tak nevidím možnost Butterfly, když dám dvě serva a dvě klapky, tak možnost vidím a mám možnost nastavit 4 serva pro Butterfly.

Ale jdou dělat věci, které nejsou běžně potřeba. Třeba od otáček 29000 zkrátit výfuk na každých dalších 1000 otáček o 0,9mm. Skvělá funkce a jsem přesvědčen, že nebude použita víckrát než 10x celosvětově (z toho v Čechách 4 kusy). :D :D

Obecně si myslím, že největší problém je, aby uživatel věděl co chce. Rádio to pak odmaká. Ale to platí bez ohledu na značku.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], vitaa a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz