Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 7:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
mior píše:
Tak potom neviem, načo si toto tu celé spúšťal...
Mal si počkať, až keď budeš vedieť!

Toto nie je moje vlakno a ani to prve som nespustil ja ale niekto kto tusim rozflakol lietadlo za 50000kc.
Ja som sa iba pridal,ja nevidim problem v tom ze som padol ani ze vynechal prijimac skor ma stve ze vysielacka zahlasila slaby signal asi 15s pred padom a ked som stratil signal a isiel som dolu nebola ziadna hlaska ani slaby signal ani strata signalu proste nic pride mi to trosku divne.

ddano007 co mam skusit x8r a d8r-II plus mi funguju normalne aj ked nad 500m by som sa s nimi uz neodvazil lietat.
Kolega z klubu ma horusa od neho som ja kupil tohto taranisa-E mozeme tie moje prijimace skusit u neho.
Ale mne pride aj ta moja vysielacka ako nepodareny kus nehladiac nato ze odchadzaju potenciometre a prepinace mam pocit ze ta malinka antenka na vysielacke je malo.Predtym ako som toto kupil som mal v turnigy XJT modul ale hned ako som ho kupil som tam dal 5db antenu vtedy som ziadny problem nemal sem mi zial ta antena nepasuje (iny konektor) mozno este pozhanam neaku ktory by tu frcala lebo sa mi zda ze tato je onicom.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Naposledy upravil Tomix dne ned 24.06.2018 16:44, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 7:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.3.2013
Příspěvky: 20
Obrázky: 3
Tomix píše:
Toto nie je moje vlakno a ani to prve som nespustil ja ale niekto kto tusim rozflakol lietadlo za 50000kc.
Ja som sa iba pridal,ja nevidim problem v tom ze som padol ani ze vynechal primac skor ma stve ze vysielacka zahlasila slaby signal asi 15s pred padom a ked som stratil signal a isiel som dolu nebola ziadna hlaska ani slaby signal ani strata signalu proste nic pride mi to trosku divne.

ddano007 co mam skusit x8r a d8r-II plus mi funguju normalne aj ked nad 500m by som sa s nimi uz neodvazil lietat.
Kolega z klubu ma horusa od neho som ja kupil tohto taranisa-E mozeme tie moje primace skusit u neho.
Ale mne pride aj ta moja vysielacka ako nepodareny kus nehladiac nato ze odchadzaju potenciometre a prepinace mam pocit ze ta malinka antenka ny vysielacke je malo.Predtym ako som toto kupil som mal v turnigy XJT modul ale hned ako som ho kupil som tam dal 5db antenu vtedy som ziadny problem nemal sem mi zial ta antena nepasuje (iny konektor) mozno este pozhanam neaku ktory by tu frcala lebo sa mi zda ze tato je onicom.


SMA 2.4Ghz 5dbi nieje problem kupit:
https://www.ebay.com/itm/2-4GHz-5dBi-Wi ... Sw4-lakTeE
https://www.aliexpress.com/item/Wifi-An ... XMQAvD_BwE
Nezabudni na test SWR=0-1.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 7:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Tomix píše:
ddano007 co mam skusit x8r a d8r-II plus mi funguju normalne aj ked nad 500m by som sa s nimi uz neodvazil lietat.

Kľudne môžeš, 500m dajú v pohode, keď si pozrieš tie posledné tri obrázky naspodu, tak uvidíš, čo dá D8R II Plus :lol:
https://www.rcmodelytt.sk/rssi-videotx-test/
Ja lietam len D8R prijímače - lebo majú dva analógové vstupy, čím meriam prúd a napätie aku - a nemal som s nimi nikdy problém.
Tomix píše:
Kolega z klubu ma horusa od neho som ja kupil tohto taranisa-E mozeme tie moje primace skusit u neho.
Ale mne pride aj ta moja vysielacka ako nepodareny kus nehladiac nato ze odchadzaju potenciometre a prepinace mam pocit ze ta malinka antenka ny vysielacke je malo.Predtym ako som toto kupil som mal v turnigy XJT modul ale hned ako som ho kupil som tam dal 5db antenu vtedy som ziadny problem nemal sem mi zial ta antena nepasuje (iny konektor) mozno este pozhanam neaku ktory by tu frcala lebo sa mi zda ze tato je onicom.

Nechcem moc komentovať tú tvoju vysielačku, ale vyzerá byť taká hodne používaná... 8)
Ak ti odchádzajú poťáky/ prepínače, tak si to daj do poriadku, to sú dosť kritické veci. Koľko rokov má tá vysielačka?
Čo sa týka antény: na bežné lietanie, povedzme do kilometra, je zbytočné s anténou čokoľvek robiť. Ak máš problém s dosahom, treba hladať v čom je problém a nie meniť anténu!
Ak chceš lietať výrazne ďalej, tak tá 5dB anténa môže mať význam, ale zúži ti to vyžarovaciu charakteristiku - ak nemáš anténu správne natočenú na model, može ti "vyletieť zo signálu". Odhliadnuc od toho, že je to asi trochu cez normu...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 7:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Nad vadným kusom príjmača by sa toľko nepolemizovalo, ale ak by sme to riadenie brali smrteľne vážne (čo by aj niekedy nebolo na škodu) tak sa malo na istotu overiť že je naozaj vadný. Stačilo by previezť sa na tých 500m a potočiť ho všetkými smermi (môže byť jedna anténka z dvoch, vtedy zostane v jednej polohe plný dosah čo sú nejaké kilometre ale pri točení sa objavia hluché smery aj na tých 500m..)

Neuznávam príliš rande-check režimy so zníženým výkonom a hlavne bez jasne definovanej vzdialenosti na ktorú to má byť testované, ale na skontrolovanie príjmača pred letom, hoc aj pred každým letovým dňom, to je dobrá pomôcka.
Každopádne keby sme mali overené že naozaj ide o vadný kus, nebolo by o čom toľko písať.
Neoveria ale poriadne vysielačovú časť, vrátane antény ale aj elektroniky - v nižšom výkone môže fungovať a dobrý príjmač bude na pár metroch fungovať aj pri trochu poškodenom vysielači - raz za čas naozaj neuškodí ani test plného dosahu, aj keď je to určite námaha.

5db anténa má ešte celkom použiteľné vyžarovanie ale už je potrebné chápať že vysielaný výkon je stále rovnaký a vyššie decibely na anténe znamenajú len smerové zúženie, t.j. že ak s takou namieriš viac "paličkou na model" tak je vo väčšom rozsahu signál slabší než by bol pri 2db anténe.
Ten rozdiel 3db je oveľa múdrejšie získať lepším príjmačom, práve medzi nimi sú či už v citlivosti ale hlavne v oveľa dôležitejšom odstupe signálu od vlastného šumu, rozdiely kde sa použiteľný dosah mení nie v metroch ale v násobkoch.
A práve vlastný šum elektroniky príjmača sa môže zhoršiť pri nejakých výbojoch (alebo žeby to spomenuté rentgenovanie colníkmi? to som ešte nepočul ale beriem ako možné)

Inak použiteľný dosah je taký kde pri žiadnej polohe príjmača a ani pri bežných polohách vysielača, ten signál nevypadne - a je len zlomkom plného dosahu v ideálnej polohe antén oboch strán


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 8:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
ddano007 píše:
Kľudne môžeš, 500m dajú v pohode, keď si pozrieš tie posledné tri obrázky naspodu, tak uvidíš, čo dá D8R II Plus :lol:
https://www.rcmodelytt.sk/rssi-videotx-test/
Ja lietam len D8R prijímače - lebo majú dva analógové vstupy, čím meriam prúd a napätie aku - a nemal som s nimi nikdy problém.

Nechcem moc komentovať tú tvoju vysielačku, ale vyzerá byť taká hodne používaná... 8)
Ak ti odchádzajú poťáky/ prepínače, tak si to daj do poriadku, to sú dosť kritické veci. Koľko rokov má tá vysielačka?
Čo sa týka antény: na bežné lietanie, povedzme do kilometra, je zbytočné s anténou čokoľvek robiť. Ak máš problém s dosahom, treba hladať v čom je problém a nie meniť anténu!
Ak chceš lietať výrazne ďalej, tak tá 5dB anténa môže mať význam, ale zúži ti to vyžarovaciu charakteristiku - ak nemáš anténu správne natočenú na model, može ti "vyletieť zo signálu". Odhliadnuc od toho, že je to asi trochu cez normu...


Neviem presne kolko ma ale cca 1,5 roka a bola minimalne pouzivana,myslim ze tato bola este kupovana v hk ale nie som si tym uplne isty.Ja ju mam iba tento rok kupil som ju koncom januara a tie dva bocne potenciometre uz vtedy neboly dobre v krajnej polohe nedrzia polohu pritom ani ten chalan co mi ju predal ani ja sme ich nepouzivaly nebolo naco.
Od novoti s nou vsak bol jeden problem vypadavaly hlasy a aj pam.karta vraj je problem v tejto doske lebo ked sa z konektoru vyberie flexi folia a znova zasunie vzdy sa to spusti ale ktovie.Mne to zatial spravilo iba raz za tych 5 mesiacov co ju mam.

coro to rengenovanie nie je moj vymysel volal som s p. Urbankom a ten mi povedal ze aj jemu sa stane ze zo 100 prijimacov ma 5 poskodeny rf cip a ze to testovaly a stane sa to pri rengenovani na colnici.


Přílohy:
deska-spinacu-pro-taranis-e.jpg
deska-spinacu-pro-taranis-e.jpg
[ 105.33 KiB | Zobrazeno 837 krát ]


_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Naposledy upravil Tomix dne ned 24.06.2018 16:45, celkově upraveno 2
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 11:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Coro: něco takového?

Příloha:
20180608_164342[1].jpg
20180608_164342[1].jpg
[ 107.33 KiB | Zobrazeno 767 krát ]



Příloha:
20180608_164419[1].jpg
20180608_164419[1].jpg
[ 88.47 KiB | Zobrazeno 767 krát ]


_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 11:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Nedalo mi to a dnes som spravil test vysielac Taranis-E prijimace X8R a D8R-II Plus.
Tes prebehpl nasledovne zapol som najprv jeden potom druhy prijimac,po zapnuti som presiel z jednej miestnosti do druhej otoceny chrbtom k primacu (cize som tienil vlastnym telom)nasledne som sa vratil k primacu to uz bolo celom.
Zaujimave je ze hned ako som dal range test bol signal iba cca 80db na oboch primacoch pritom ked som to otvoril v companione ukazuje X8R 90db ale d8r ukazuje spravne.
Na zaciatku kazdeho testu som dal anteny vysielaca a prijimaca k sebe na X8R sa nestalo nic ale D8R mi hned vypadol signal.
To v tych logoch nieje este som nezapol logovanie to az ked som bol od kazdeho prijimaca cca 1,5m.


Přílohy:
skippy a belanka.jpg
skippy a belanka.jpg
[ 67.8 KiB | Zobrazeno 762 krát ]


_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Naposledy upravil Tomix dne ned 24.06.2018 16:46, celkově upraveno 2
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 11:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
mior píše:
... Tak potom neviem, načo si toto tu celé spúšťal...
No, ať tak či tak, určitě tím potěšil řadu lidí kteří by jinak neměli nic na zábavu, kdyby tu tohle vlákno nebylo...

A ještě parafrázovaný citát z Járy Cimrmana (k tomu zmizení původního vlákna):
Citace:
Však oni si modeláři, jak je znám, brzy vytvoří nové.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 14:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
BoŠ píše:
Coro: něco takového?

Příloha:
20180608_164342[1].jpg


Příloha:
20180608_164419[1].jpg

Na to servo by to chcelo dať takú véééľkú zástavku, aby to bolo vidno aj z dvoch kilometrov :lol:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 14:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
ddano007 píše:
Na to servo by to chcelo dať takú véééľkú zástavku, aby to bolo vidno aj z dvoch kilometrov :lol:


Na bázi jsem byl já s telefonem, kolegové modeláři jeli se dvěma vysílači autem na cca 1km. Pokud by servo začalo cukat nebo se zastavilo, tak bych volal, aby snížili vzdálenost. Na mé vysílačce jakožto referenční byl od začátku spuštěn servotester. Po dosažení vzdálenosti jsme na obou vysílačích odečetli hodnoty RSSI pro porovnání. Totéž jsme pak provedli v režimu range test. Na závěr jsme provedli range test i s vyšetřovaným modelem.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 15:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
jyrry píše:
No, ať tak či tak, určitě tím potěšil řadu lidí kteří by jinak neměli nic na zábavu, kdyby tu tohle vlákno nebylo...

Tak jest :mrgreen:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 15:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
jyrry píše:
No, ať tak či tak, určitě tím potěšil řadu lidí kteří by jinak neměli nic na zábavu, kdyby tu tohle vlákno nebylo...



Ba, ba. Už mi zbývá jenom 95 příspěvků k jednomu kilopříspěvku :-) :)

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 15:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Nějak to tu spí....

Mohou mě odpůrci OpenTx napsat nějakou funkci uzavřených systémů, která nejde realizovat v OpenTx?

Uznávám, že to, co jsem napsal výše je takový oxymóron.....:)





94 to kilo

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 16:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Hihi...přehlednost :-) :-) :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 16:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3152
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Pre Tomixa:
Vidím z Tvojich príspevkov, že určité vedomosti aj skúsenosti máš!
Tak -preboha- nepoužívaj slovo "prímač", ale "prijímač", ktorý prijíma signál.
Prímač neexistuje!

Niežeby sme Ti nerozumeli, ale "prímač" používa iba modelársky nevzdelaný blbec, a to Ty hádam nie si! A či?

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz