Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 20:17 
Mazák
Mazák

macil píše:
Preeesne,... alebo nebodaj ešte skôr.
https://www.rcportal.sk/alatyr-am8103-3#post302560

A nemohlo mu to rádio někdy před tím vylítnout z ruky při hodu, odněkud spadnout, někam narazit? Mód si nastavoval sám, nebo prodejce? (tento styl dotazování mám zažitý z jeti vlákna, podobně to určitě bude i na Futaba vláknu - prostě zjistit si více informací, než začít odsuzovat značku. Ale co, do Frskye se dobře kope).
Btw, co to je vlastně za rádio? A proč na konci května prodal Futaba T8FG Super a Futaba T8FG? Nemusel mít přece žádné problémy. A Futaba, to je láska na celý život, ne?

Naposledy upravil BoŠ dne pon 18.06.2018 20:22, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 20:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

LV píše:
...Načo je začiatočníkovi 18 kanálov, ktorými sa argumentuje, načo je začiatočníkovi telemetria, načo je začiatočníkovi rádio kde si môže reťaziť milión mixov keď nevie načo sú expá, koncové body...

A prečo nezačneš od začiatku: a načo je začiatočníkovi vysielačka?
Tie kanály, telemetria aj mixy v Open TX slúžia na ovládanie modelu a záznam dát. Celý čas búšiš proti OpenTX a ani nevieš čo tam na čo je ... :mrgreen:
A koľko kanálov potrebuje začiatočník? Z môjho pohľadu je osem rozumný základ, keď potrebujem, kúpim si 16 kanálový prijímač a mám aj 16. Nemusím, môžem.
Nie každý je taký dinosaurus, že nevyužije telemetriu. Napríklad ti povie, že tie skvelé trojročné baterky, čo si až doteraz lietal, sú dávno v pr..., lebo keď pridáš plyn, tak ide napätie do nuly...
A to všetko za zlomok ceny značkového rádia.
Pre mňa je modelárstvo o tom, že veciam aj rozumiem, aspoň v tej miere, čo potrebujem k lietaniu, prípadne si viem niečo zbastliť. A preto je mi šuma fuk, akú značku mám na rádiu. Zaujíma ma, či to spoľahlivo funguje a aké to má možnosti. Mnohí tu nadávajú na čínu, ale zo všetkých vecí, čo som kedy odtiaľ kupoval bolo možno desať vecí, čo nefungovali a aj tie som väčšinou vyreklamoval. Ak sa tie opľúvané čínske veci používajú s rozumom, tak fungujú spoľahlivo. Značku pre značku si naozaj neprosím...

PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 20:23 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
macil píše:
Preeesne,... alebo nebodaj ešte skôr.
https://www.rcportal.sk/alatyr-am8103-3#post302560

Ta jsem tu pro zajímavost zkusil tři rádia a tři systemy Futaby FHSS, FASST a Fastest ...přímo se dotknout anténou vysílače antén přijímače...nic se neděje, vše funguje..žádné výpadky. Pohoda.
To jen jak se tu probíralo, že při přiblížení pod metr to na Frsky má divné projevy.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 20:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
ddano007 píše:
... Napríklad ti povie, že tie skvelé trojročné baterky, čo si až doteraz lietal, sú dávno v pr..., lebo keď pridáš plyn, tak ide napätie do nuly...

Tak zrovna na tohle nepotřebuju ani telemetrii ani vysílač jakékoli značky...
Navíc to je logicky nesmyslný výrok.

PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 20:26 
Mazák
Mazák

Obrázky: 9
sranda čítanie, to tu. Niektorí tu hania Cinu, pritom všetko nakupuju odtial, tiež pekne pokritectvo :!: Pokial ma pamat neklame tak tomix ma vysielač z druhej ruky. To je ako ked si niekto kúpi ojazdene auto a potom nadava na značku toho auta že ake šmejdy to vyraba :lol:

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 20:30 
Mazák
Mazák

graup15 píše:

Ta jsem tu pro zajímavost zkusil tři rádia a tři systemy Futaby FHSS, FASST a Fastest ...přímo se dotknout anténou vysílače antén přijímače...nic se neděje, vše funguje..žádné výpadky. Pohoda.

Tak takhle si představuji relevantní příspěvek. Druhá část
Citace:
To jen jak se tu probíralo, že při přiblížení pod metr to na Frsky má divné projevy.
už tak relevantní není, protože podobné problémy mám i na Graupnerovi, takže nejen Frsky.

PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 20:32 
Mazák
Mazák

Pánové, ještě chvilku vydržte, já ten tisíc příspěvků prostě dám :-)

PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 20:35 
Mazák
Mazák

ingwarr píše:
sranda čítanie, to tu. Niektorí tu hania Cinu, pritom všetko nakupuju odtial, tiež pekne pokritectvo :!: Pokial ma pamat neklame tak tomix ma vysielač z druhej ruky. To je ako ked si niekto kúpi ojazdene auto a potom nadava na značku toho auta že ake šmejdy to vyraba :lol:

Hmm..16SZ je vyrobená v číně, 18SZ na Taiwanu, motory do obou Corad mám z Axi, motor do SSL je Mega a Reisenauer, serva Futaba jsou ze Singapuru, regl do SSL je z USA . Tak ti nevím...nekupuju všechno primárně čajna low cost .
Něco samozřejmně ano..např uhlíkvé desky jsou z číny výrazně levnější než tady a kvalitativně OK. Věci na koptery taky beru z číny, ono se to jinde ani nevyrábí..neb regulátor v EU by se posral kdyby tady někdo začal vyrábět FPV zařízení na příjemných výkonech :-) :-)

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 20:39 
Mazák
Mazák

BoŠ píše:

Tak takhle si představuji relevantní příspěvek. Druhá část
To jen jak se tu probíralo, že při přiblížení pod metr to na Frsky má divné projevy. už tak relevantní není, protože podobné problémy mám i na Graupnerovi, takže nejen Frsky.

No další test..a na tom jsou Futaba i Frsky stejně. UHF modul pod rádiem na 2W...obě rádia to neustojí (moje zkušenost z Horuse 12 a teď i všechny tři Futaby co mám, neustojí to žádné z nich)

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 21:38 
Mazák
Mazák

graup15 píše:

No další test..a na tom jsou Futaba i Frsky stejně. UHF modul pod rádiem na 2W...obě rádia to neustojí (moje zkušenost z Horuse 12 a teď i všechny tři Futaby co mám, neustojí to žádné z nich)
No jo, 2W jsou 2W.

PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 21:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Atto píše:
Je naozaj otázne, či sa neovládanie modelu začalo na začiatku tej 5 sekundovej "izočiary", alebo až pádom RSSI na nulu.
Pretože u FrSky je RSSI = cca 40 hraničnou hodnotou, kedy VF modul piští, že signál je slabý, ale servá ešte môžu fungovať.

Čudné však je, že počas tých 5 sekúnd tá hodnota drží ako pribitá (v priebehu toho celého logu sa to nestalo ani raz), čo veru nie je normálne, aj keby bol model voči vysielaču nehybný.

Hoci sa považujem za priaznivca značky FrSky, tak v tomto prípade by som sa prikláňal k tomu, že tento konkrétny prijímač je akýsi "chorľavý". Čo ovšem nemusí byť príznakom systémovej chyby tohto typu prijímačov.

Niečo podobné som zažil s prijímačom oveľa renomovanejšej značky ešte v časoch 35/40 MHz: po mnohých hodinách bezproblémového lietania naraz motorový model po odhodení po 15 metroch ťažko havaroval. Príčina: prijímač mal (a doteraz má) výrazne zníženú citlivosť. Nepodarilo sa mi ho opraviť - mám ho doteraz.
A na výrobky tej značky som nezanevrel.

No to co navrhoval coro by mnohé napovědělo nebo i vysvětlilo.Otázka je,zda je ještě zájem se k něčemu vůbec dopátrat kamaráde :lol:

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 23:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Atto píše:
Myslím, že okrem týchto nezrovnalostí v tvrdeniach Tomixa, je ich ešte viac:

Mám taký dojem, že vo vysielači Turnigy 9XR s integrovanym modulom nie je FrSky modul.

Okrem takýchto Tomixových chaotických vyjadrení však postupne nadobúdam dojem, že on už ani nechce poznať príčinu havárie, alebo ju už pozná, ale nechce, aby pravda vyšla najavo (pretože mu môže byť nepríjemná :cry: ).

...........................

Len mimochodom: používam VF moduly a prijímače FrSky, ale nepoužívam Open TX.
ň

Tak dakujem neviem v com su moje vyjadrenia chaotycke ale ked myslis nech je po tvojom jasne som napisal primac siel na reklamaciu a do doby kym nebudem vediet viac je zbytocne porovnavat si kto ma vecsi.
Dalsia vec milujem ak clovek ktory ani z rychliku nevidel turnigy 9xr napise ze tam nebol frsky modul.Pre tych ostatnych v turnigy som mal este starucky modul FrSky DHT 8ch DIY ktory sa predava bez krabicky a preto sa instaluje priamo do vysielacky.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 7:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Tomix píše:
Tak dakujem neviem v com su moje vyjadrenia chaotycke ale ked myslis nech je po tvojom jasne som napisal primac siel na reklamaciu a do doby kym nebudem vediet viac je zbytocne porovnavat si kto ma vecsi.
Dalsia vec milujem ak clovek ktory ani z rychliku nevidel turnigy 9xr napise ze tam nebol frsky modul.Pre tych ostatnych v turnigy som mal este starucky modul FrSky DHT 8ch DIY ktory sa predava bez krabicky a preto sa instaluje priamo do vysielacky.

Hej, mal som roky TG9X a tam som mal FrSky DJT naklapnutý v šachte s vydrátovanou telemetriou na procák. Poznám aj tie DIY moduly, dávali sa dovnútra TX. Atto to asi nepozná.
Si trochu od ruky, do tvojich končín nechodím, inak by sme to mohli odskúšať s nejakým mojim RX. Každopádne daj vedieť, ako si dopadol.
BTW, nemáš v okolí nikoho s FrSky vyskúšať to s jeho TX/ RX?

PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 7:19 
Mazák
Mazák

Tomix píše:

.

Tak potom neviem, načo si toto tu celé spúšťal...
Mal si počkať, až keď budeš vedieť!

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 7:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

ddano007 píše:
... Napríklad ti povie, že tie skvelé trojročné baterky, čo si až doteraz lietal, sú dávno v pr..., lebo keď pridáš plyn, tak ide napätie do nuly...

...
jyrry píše:
Tak zrovna na tohle nepotřebuju ani telemetrii ani vysílač jakékoli značky...
Navíc to je logicky nesmyslný výrok.

1, Jasné, že ti to vie povedať nabíjačka... keď má meranie vnútorného odporu. Lenže akurát takú kamarát nemal. Dovtedy lietal klasickú TG9x, len som mu tam flashol OpenTX a tiež mával komentáre typu " Načo je telemetria, ja viem lietať aj bez toho! " a nerozumel, prečo občas komentujem stav mojich bateriek, lebo on baterky nerieši a lieta. Až kým si nekúpil Taranisa, nenahodil odporový delič na meranie napätia aku a... objednával nové baterky :wink: BTW, neviem ako ty, ale ja vnútorný odpor aku meriam akurát na začiatku - ak nezabudnem - a potom až keď mi telemetria začína viac vrieskať pod plynom.
2, Neviem, v čom je daný výrok logicky nezmyselný. Leda ak si nepochopil iróniu...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Další